Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237621 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 12:22:29 »

Hú, de jó kis csevegés alakul itt.
Most sajnos nem tudok érdemben hozzászólni, mert rohannom kell, majd csütörtökön.
Gyorsan annyit, hogy nagyon érdekel a téma, van 20 körüli család, amit "bérgondozásba" adtam (ezek élnek), meg volt 4 saját próbálkozás, amiket elvitt az atka, tavalyelőtt. Utóbbiak közül az egyiknek a lakhelye hányódik még a ház előtt, némileg egérrágottan.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 12:29:12 »

Horrido: tényleg, te mivel kezeled a méheket atka ellen?
 
Bayvarol-antivar-perizin.


Akkor te sem bio-ban utazol. Majd megnézem a nevét ennek a cuccnak. A méhek még élnek-túl elevenek is néha. Tavaszra az egyik családnál anyaváltás lesz, mert igen csípős hangulatban vannak mostanában.
Én a hangyasavat akartam kipróbálni, de nem jutottam hozzá-így esett a választás erre a szerre.
Nem. Ezt a biozást olyan úri huncutságnak (és nem rossz üzletnek) tartom. A varroa atka nem tréfa, fújogathatod illóolatokkal és miegymással...
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 12:36:29 »

Hú, de jó kis csevegés alakul itt.
Most sajnos nem tudok érdemben hozzászólni, mert rohannom kell, majd csütörtökön.
Gyorsan annyit, hogy nagyon érdekel a téma, van 20 körüli család, amit "bérgondozásba" adtam (ezek élnek), meg volt 4 saját próbálkozás, amiket elvitt az atka, tavalyelőtt. Utóbbiak közül az egyiknek a lakhelye hányódik még a ház előtt, némileg egérrágottan.


Akkor más is van hasonló állapotban, nemcsak én 
Nagyapámék még 250 családdal dolgoztak, nekem most 3 van(4volt, de az egyiknek eltűnt az királynőjük és nem voltak hajlandóak másikat nevelni, inkább összeolvadt a két, egymás mellett élő család(ez lett a "vad" család, holott korábban "szelídek" voltak).
Én sajnos csak az egyetemi tanulmányokra és a szomszédbácsira hagyatkozhatom, de azért próbálok minél jobb méhésszé válni. Jó velük elbogarászni és azért nem mellékes, hogy már az idén tudtunk pergetni tőlük,pedig akác után kerültek hozzánk. Persze vigyázok rájuk, mint a szemem fényére-akármi nekem szokatlant látok, rögtön körbetelefonálom az ismerősöket... néhányan már zaklatásnak minősítik az ilyen hívásaim Bion
Ezt az új atka-gyógyszert is a helyi illetékes állatorvos ajánlotta, akinek mellékesen egy családi méhészete van közel 400 családdal és egy volt osztálytársammal (a fiával) csinálják közösen. Ha én bebukom az atkátlanítást, akkor ő is Nyihi De azért van még pár újdonság amit szívesen kipróbálnék(pl. mit hallottatok a levendula-pogácsával történő füstölésről?).
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 02. - 12:37:42 írta Horrido » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 12:36:37 »

Kedves bogaras Vadásztársak!
Itt lehet elmélkedni, miért nincs elég méz a kaptárakban. Bion (Nem vadászoknak is)
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 12:38:42 »

Nem. Ezt a biozást olyan úri huncutságnak (és nem rossz üzletnek) tartom. A varroa atka nem tréfa, fújogathatod illóolatokkal és miegymással...

erről már hallottam...sokan mondják, hogy többé-kevésbé jó a kakukkfű-olaj, de nem teljes a sikere. Akit tudom, hogy nagyban csinálja, az tejsavval kezdte, aztán a hangyasavra esküdött, de idén nem tudott szerezni elegendőt, így megpróbálja levendulával(ezért is kérdeztem az előbb), amit Horváto-ból hoz be.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 12:43:45 »

Nem. Ezt a biozást olyan úri huncutságnak (és nem rossz üzletnek) tartom. A varroa atka nem tréfa, fújogathatod illóolatokkal és miegymással...

erről már hallottam...sokan mondják, hogy többé-kevésbé jó a kakukkfű-olaj, de nem teljes a sikere. Akit tudom, hogy nagyban csinálja, az tejsavval kezdte, aztán a hangyasavra esküdött, de idén nem tudott szerezni elegendőt, így megpróbálja levendulával(ezért is kérdeztem az előbb), amit Horváto-ból hoz be.
Aztán amikor nem látja senki, jön az amitráz... És hullik az atka.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 12:44:14 »

Kedves bogaras Vadásztársak!
Itt lehet elmélkedni, miért nincs elég méz a kaptárakban. Bion (Nem vadászoknak is)

Talán kiszedték a medvék?  Vállat von  Nyihi Wave
Naplózva

Üdv:Kapszli
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 12:48:36 »

Aztán amikor nem látja senki, jön az amitráz... És hullik az atka.

 Nyihi Nyihi Nyihi Bion


Hát nem tudom, hogy megtenne-e ekkora utat a déli szomszédokhoz, ha amitrázt használna... bár ki tudja?-én csak távolról ismerem, néha meg szoktunk inni egy sört, ha összefutunk. De erre a levendulára azért kíváncsi lettem-van pár rovarfaj, amelyik nem bírja az illóolaját(pl. molyok, pókok, és egy-két tollatka). Ha ezek elkotródnak tőle, akkor lehet, hogy a varroa sem szereti az illatát. Fejvakarás Te mit hallottál erről? 
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 14:10:56 »

Egycsaládos?
Az NB lehet kétcsaládos is,ha van elválasztó benne(márpedig egy NB-hez az dukál.)-ha jól tudom.
Éppen azért kérdeztem, mert mára túlhaladtunk a kétcsaládos 24 keretes NBn.
A jobbak egy családdal használják.
Mi 18 keretes NB-ket készítettünk, nagyon sikeres hosszú évek óta.
Dédnagyapám ( Méhész Pál) pecsétes királyi méhész volt...
Így használom én is. 9-10 kereten a család + 8 keret méztér. Ha nagyüzemben csinálnám akkor viszont csakis félNB rakodó, mondjuk Tamási rendszerben.
50-60 család felett már nagyon időigényes a nagybocikat turkálni.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 14:16:24 »

Aztán amikor nem látja senki, jön az amitráz... És hullik az atka.

 Nyihi Nyihi Nyihi Bion
Hát nem tudom, hogy megtenne-e ekkora utat a déli szomszédokhoz, ha amitrázt használna... bár ki tudja?-én csak távolról ismerem, néha meg szoktunk inni egy sört, ha összefutunk. De erre a levendulára azért kíváncsi lettem-van pár rovarfaj, amelyik nem bírja az illóolaját(pl. molyok, pókok, és egy-két tollatka). Ha ezek elkotródnak tőle, akkor lehet, hogy a varroa sem szereti az illatát. Fejvakarás Te mit hallottál erről? 
Hallottam én is, de nem próbáltam. Ha ilyen egyszerű és hatásos lenne, akkor nem használná senki a kémiai szereket, hanem levendulát vetnénk. Jól is mézel, utána meg olajat belőle és bele a kaptárba.
Egyébként kóstoltad már a levendulamézet. Nagyon jellegzetes. Kár, hogy nálunk,kevés kivételtől eltekintve(Pannonhalma) nincs nagyüzemi levendulatermesztés. A franciák és a horvátok viszont profik ebben. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 14:22:35 »

Aztán amikor nem látja senki, jön az amitráz... És hullik az atka.

 Nyihi Nyihi Nyihi Bion
Hát nem tudom, hogy megtenne-e ekkora utat a déli szomszédokhoz, ha amitrázt használna... bár ki tudja?-én csak távolról ismerem, néha meg szoktunk inni egy sört, ha összefutunk. De erre a levendulára azért kíváncsi lettem-van pár rovarfaj, amelyik nem bírja az illóolaját(pl. molyok, pókok, és egy-két tollatka). Ha ezek elkotródnak tőle, akkor lehet, hogy a varroa sem szereti az illatát. Fejvakarás Te mit hallottál erről? 
Hallottam én is, de nem próbáltam. Ha ilyen egyszerű és hatásos lenne, akkor nem használná senki a kémiai szereket, hanem levendulát vetnénk. Jól is mézel, utána meg olajat belőle és bele a kaptárba.
Egyébként kóstoltad már a levendulamézet. Nagyon jellegzetes. Kár, hogy nálunk,kevés kivételtől eltekintve(Pannonhalma) nincs nagyüzemi levendulatermesztés. A franciák és a horvátok viszont profik ebben. Wave
Igen, kóstoltam.
Amúgy a most vett házunk mögött van egy kb. 20*30méteres nyílt placc, ami körbe tele van vaddohánnyal(nekem ez a kedvencem a hárs mellett). Arra gondoltam, hogy megpróbálom megszerezni ezt a földet iséside levendulát, napraforgót, meg ilyeneket ültetnék, figyelve a virágzási időkre.Aztán ide telepítenék tartósan egy-két családot, hadd dolgozzanak rajta. Csak a föld tulaja nem tud még a tervemről...bár ahogy ismerem, egy kis mézért cserébe lehet ingyen is ideadná használni a földet.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 14:27:56 »

Dicséretes törekvés. Nyalakodni eltudnak majd rajta, de egy családra számolnak 3-4 hektár napraforgót, levendulából nem tudom mennyit.
Az én méhesem is egy gazos területen volt. Elkezdtem nyírni a füvet és tavsszal az egész méhes egy gyönyörű citromsárga pongyolapittypangossá válik. Mellesleg meg jól is mézel és különösen fontos a tavaszi fejlődéshez...
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 14:34:51 »

Dicséretes törekvés. Nyalakodni eltudnak majd rajta, de egy családra számolnak 3-4 hektár napraforgót, levendulából nem tudom mennyit.
Az én méhesem is egy gazos területen volt. Elkezdtem nyírni a füvet és tavsszal az egész méhes egy gyönyörű citromsárga pongyolapittypangossá válik. Mellesleg meg jól is mézel és különösen fontos a tavaszi fejlődéshez...

Tudom, hogy kevés, de egy-két család csak eléldegél rajta+a környékről is gyűjthetnek mézet. Én nem akarok nagyban méhészkedni(azt hiszem hétvégi méhésznek hívják szakmai körökben az ilyet).Ha sikerül10-15 családot tartósan megtartani, akkor már elégedett leszek magammal. Többre ne3m nagyon lesz időm. Csak érdekel és mellesleg finom a saját méz...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 14:37:16 »

Tényleg a mézontófűvel van tapasztalatod?Vagy a mézvirággal?+Van még egy csicsókával és napraforgóval rokon növény, ami július elejétől késő okt-ig virágzik, csak a nevét nem tudom... na, ezt nagyon komálják a méhek. Ilyenek a gumóját már kaptam vetésre, de jó lenne tudni, hogy mi is az.Nem tudod véletlen a nevét?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 14:48:24 »

Tényleg a mézontófűvel van tapasztalatod?Vagy a mézvirággal?+Van még egy csicsókával és napraforgóval rokon növény, ami július elejétől késő okt-ig virágzik, csak a nevét nem tudom... na, ezt nagyon komálják a méhek. Ilyenek a gumóját már kaptam vetésre, de jó lenne tudni, hogy mi is az.Nem tudod véletlen a nevét?

Hát így nem. Vállat von
Erre gondolsz:
Facéliával nincsen tapasztalatom. Szeszélyesen mézel állítólag és nagyon túlterheltek a legelők (Moson)
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: