Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237894 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1425 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 09:03:02 »

Valamikor ki kell kapcsolni...
Mi itt nagyjából mind a saját hülyeségünk rabszolgái vagyunk, másként nem is érdemes vadászni.
De ha a munka rabszolgája az ember, az már régen rossz...

Van ebben igazság, érzem én is, hogy túltoltuk kissé a méhészetet.
Mentségünkre szolgáljon, hogy a vadászathoz hasonlóan varázslatos dolog tud lenni.
Istent játszás ez is, csak nem a pusztító, hanem a teremtő oldal.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1426 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 11:45:41 »

Valamikor ki kell kapcsolni...
Mi itt nagyjából mind a saját hülyeségünk rabszolgái vagyunk, másként nem is érdemes vadászni.
De ha a munka rabszolgája az ember, az már régen rossz...

Nagy igazságod vagyon!  sok sok évig volt hétvégi  házam 250 nöl telekkel. Mellette a család, a munkahely, + egy-két másodállás, és természetesen a vadászat és a horgászat. Én barom, ráadásul több évtizedig IB. tag voltam, és akkor még azt hittem, hogy a választott tisztség egy közösség bizalma, ami nagyon sok felelősséggel és munkával jár.  (Most már tudom, hogy ez nem teljesen így van, hanem van egy balek aki végre elvállalja! Mosolyog )  Akkoriban hetente egy két este "leugrottam" intézni a dolgokat, és természetesen hétvégenként lent voltam. Persze az igazi vadászatra kevés idő maradt.   Végre eljött a nap amikor döntenem kellett, mert ez így nem mehetett tovább, kezdtem magamat "felélni"!  Elsőre a házat adtam el, mivel oda csak locsolni, füvet nyírni, és dolgozni jártunk ki, senki nem használta a szüleim halála óta. (Haláluk után nem éreztük jól ott magunkat.)   Vettem helyette egy lakókocsit, és oda mentünk ahova akartunk. Persze legtöbbet vadászni, horgászni.  Aztán szépen lassan leépítettem szinte minden pluszt. Abba maradt az első, majd a második másodállás is.  Rájöttem, hogy nem érdemes, mert csak kihajtja az ember a belét, nincs az egészben köszönet, csak saját magamnak  bizonyítom, hogy milyen "qurva ügyes ember vagyok"! Rájöttem, hogy nem érdemes harácsolni sem, úgy sem viszek semmit a sírba.  A gyermekeimet megpróbáltam úgy nevelni, hogy maguk teremtsék meg azt amire szükségük van, - egy kis szülői segítséggel-  de meg is lett szinte mindenük ami szükséges. Lehet, hogy egy önző ember vagyok, de nem hiszem, hogy egy szülőnek a végkimerülésig kell támogatni a gyerekeit.  Talán egy kicsit későn jöttem rá, hogy elég lett volna mindennek a fele, és többet áldozni a saját szórakozásunkra!?  Mindezzel együtt azt hiszem tartalmas életet éltem eddig, csak egy kicsit túl feszített tempóban!   Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1427 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 20:35:25 »

Valamikor ki kell kapcsolni...
Mi itt nagyjából mind a saját hülyeségünk rabszolgái vagyunk, másként nem is érdemes vadászni.
De ha a munka rabszolgája az ember, az már régen rossz...


Na igen, ez szép beszéd volt!   Emelem
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1428 Dátum: 2018. Augusztus 20. - 21:21:23 »

 Emelem Üdv!
Na úgy néz ki, hogy mifelénk nem sok baj lesz tavasszal a repcével. A helyi mgtsz-es fiatal, de értelmesnek tűnő kapcsolatom azt mondta, hogy repce nem lesz. Tudni kell, hogy nem értek hozzá! Elmondása szerint, az árvakelést teljesen megette a bolha, a keléshez szükséges eső meg kimaradt.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1429 Dátum: 2018. Augusztus 21. - 08:24:36 »

a keléshez szükséges eső meg kimaradt.
Bár nem vagyok mezőgazdász de emlékezetem szerint a vetés még nincs elkésve...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1430 Dátum: 2018. Augusztus 21. - 08:28:41 »

Emelem Üdv!
Na úgy néz ki, hogy mifelénk nem sok baj lesz tavasszal a repcével. A helyi mgtsz-es fiatal, de értelmesnek tűnő kapcsolatom azt mondta, hogy repce nem lesz. Tudni kell, hogy nem értek hozzá! Elmondása szerint, az árvakelést teljesen megette a bolha, a keléshez szükséges eső meg kimaradt.

Két repcéről van szó, pontosabban a repce ugyanaz, csak nem mindegy, hogy mikor kerül földbe a mag.
Az árvakelés az az, amikor kipotyog betakarítás közben a szem, aztán kikel. Repce esetében a betakarítás június-júliusban megtörténik, aztán ilyenkorra (ha megázik és nem eszi meg a bolha) már elég összefüggő állománya szokott lenni. Normális esetben ezt virágzás előtt, a legnagyobb zöld tömeggel be szokták tárcsázni, ha ez nem történik meg,  abból lehet egy szeptember végi - október elejei repcevirágzás, ami  beindíthatja az anyákat
Ez a probléma ezek szerint nem fog előfordulni.
Tulajdonképpen itt jön képbe a neonikotinoidos csávázás. Az árvakelés nyilván nem csávázott magból nőtt. Lerágja a bolha mint a huzat, pedig az állománysűrűsége többszöröse az árunövény céljára vetett repcének. Komoly fejtörést okoz a neo csávázás betiltása a növényvédősök körében.
A tavaszi virágzású, tehát fővetésű repce vetésideje az Lajos nap és Mária nap között esedékes, ekkor van esély, hogy az un. Mária harmattal egyenletesen kikeljen. Ez virágzik következő áprilisban, ez a klasszikus mézelő repce.    
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1431 Dátum: 2018. Augusztus 21. - 14:37:03 »

Akkor tényleg valós lehet az a vízió, hogy kevés repce és napraforgó lesz vetve? Köszi a választ!
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1432 Dátum: 2018. Augusztus 21. - 15:24:35 »

Akkor tényleg valós lehet az a vízió, hogy kevés repce és napraforgó lesz vetve? Köszi a választ!

 Fejvakarás

Lajos nap most szombat, Mária meg Kisasszony napja.
Szóval a repcevetés még teljesen idejében van.

A napraforgót meg tavasszal vetik a kukorica előtt. Úgyhogy mér lenne kevesebb?
Hacsak nincs az árában olyan mélypont, ami miatt egyik évről a másikra sokan leállnak róla.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1433 Dátum: 2018. Augusztus 21. - 16:36:52 »

Fejvakarás

Lajos nap most szombat, Mária meg Kisasszony napja.
Szóval a repcevetés még teljesen idejében van.

A napraforgót meg tavasszal vetik a kukorica előtt. Úgyhogy mér lenne kevesebb?
Hacsak nincs az árában olyan mélypont, ami miatt egyik évről a másikra sokan leállnak róla.  Vállat von
A neonikotinoidok teljeskörű tilalma miatt.  Wave Ami lehetővé tette az utóbbi időkben a rekordtermést mindkét említett növényről.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1434 Dátum: 2018. Augusztus 22. - 01:38:34 »

A neonikotinoidok teljeskörű tilalma miatt.  Wave Ami lehetővé tette az utóbbi időkben a rekordtermést mindkét említett növényről.

Nem gondolnám. Repcében megoldják állománykezeléssel, klórpirifosz hatóanyaggal, melynek hatástartama is van, gázosodik, így elpusztítja a rögök alatt lévő bolhákat is. Elég kemény anyag, erősen toxikus, ennek ellenére 2010 óta megháromszorozódott Magyarországon a felhasznált hatóanyag mennyisége. Lehet tippelni, hogy a neonikotinoidok betiltása után mennyivel fog növekedni a forgalma, annak ellenére, hogy idén már erősen korlátozták az engedélyezett kultúrákat (repcét és napraforgót nem) és lehetett hallani, hogy ezt is betiltják nemsokára.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1435 Dátum: 2018. Augusztus 22. - 01:43:52 »

Bár nem vagyok mezőgazdász de emlékezetem szerint a vetés még nincs elkésve...

Így igaz. A Dunántúlon inkább korábban, augusztus utolsó dekádjában, míg felénk a Dél-Alföldön szeptember első felében vetik. Két éve nekem szeptember 20-án vetették el és igen jó repce lett belőle.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1436 Dátum: 2018. Október 07. - 15:49:02 »

250C mértem ma....  Fejvakarás
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1437 Dátum: 2018. Október 07. - 21:19:48 »

250C mértem ma....  Fejvakarás
Mi a gond ??? ( fogyasztás, fiasítás, atka, zöldítés egyebek????)
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1438 Dátum: 2018. Október 08. - 10:57:44 »

Mi a gond ??? ( fogyasztás, fiasítás, atka, zöldítés egyebek????)
Nagyjából ezek, amiket leírtál. Máshol is, nálam is. Tavaly ugyanigy kezdődött.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1439 Dátum: 2018. Október 08. - 18:44:58 »

Nagyjából ezek, amiket leírtál. Máshol is, nálam is. Tavaly ugyanigy kezdődött.
Félre ne érts, ha nálam ezek nem problémák, akkor?????( kérdezz, segitek.) Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: