Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237891 alkalommal)
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1395 Dátum: 2018. Június 14. - 19:38:41 »

Ez nagyon jó! Sehol nem hallottam még. Csak ne lenne olyan tenyérbemászó ennek a WR-nek a stílusa.  Vigyorog
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1396 Dátum: 2018. Június 28. - 17:46:14 »











 Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 28. - 20:52:54 írta Sakac » Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1397 Dátum: 2018. Június 28. - 23:00:12 »





Semmi komment, hozzáfűzni való, izé, stb, mi látható a képen?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 29. - 06:04:04 írta Sakac » Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1398 Dátum: 2018. Június 29. - 06:09:33 »

Semmi komment, hozzáfűzni való, izé, stb, mi látható a képen?

Két hete már enyhén szólva is pocsék az időjárás a csajoknak különösen,  de mintha nekik nem szóltak volna erről. Mosolyog
Kiváncsi lennék sokszor hol találnak ennyi begyűjthető nektárt.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1399 Dátum: 2018. Június 29. - 08:15:05 »

Pár család - ha nincs konkurencia - akár egy virágos rétről is tud mennyiséget gyűjteni.
Ha napraforgó van a közelben, azt meglátod a bogarakról. Talpától a feje tetejéig sárga mind, még a keretek, a frissen húzott sejtek, valamint a fedett fias sejtek fedele is tiszta sárga.

Egyébként Péter - Pál van és nálunk bimbós a szolidágó. Mire a napraforgó lemegy, az eleje ki fog virágozni. Van pár evódiafa a közeli faluban, dolgozik rajtuk egy-egy kaptár méh.
Érdekes év lesz, a kukorica 2.5 méter magas és címert hány. A kombájnok meg állnak az udvaron és várják, hogy elálljon az eső.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1400 Dátum: 2018. Június 29. - 08:38:08 »

Pár család - ha nincs konkurencia - akár egy virágos rétről is tud mennyiséget gyűjteni.
Ha napraforgó van a közelben, azt meglátod a bogarakról. Talpától a feje tetejéig sárga mind, még a keretek, a frissen húzott sejtek, valamint a fedett fias sejtek fedele is tiszta sárga.

Egyébként Péter - Pál van és nálunk bimbós a szolidágó. Mire a napraforgó lemegy, az eleje ki fog virágozni. Van pár evódiafa a közeli faluban, dolgozik rajtuk egy-egy kaptár méh.
Érdekes év lesz, a kukorica 2.5 méter magas és címert hány. A kombájnok meg állnak az udvaron és várják, hogy elálljon az eső.
Én sütőtök virágon láttam tetőtől talpig virágporos méheket,kukoricán virágport gyűjtenek,szemerkélő esőben ökörfark kórón nektárt gyűjtenek.
Reggelente versengve gyűjtenek az ökörfark kórón,de száraz déli melegben nem járják.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1401 Dátum: 2018. Július 21. - 21:17:20 »

 Emelem
Lajos a fekete-fehér méhészfórumon válaszolt egy rég bennem buddogó kérdésre. A Tisztesfűvel kapcsolatban. Sokat mérgelődtem, hogy ha csak annyi az oka ennek a tökéletes nyárvégi méhlegelő eltűnésének, hogy bevezették a tarlóhántás gyakorlatát, akkor miért nem szüntetik meg egyszerűen ezt a rossz módszert. Hát nem olyan egyszerű ez, mint amit az én kis hirtelen agyam gondolt erről!  Wave
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1402 Dátum: 2018. Július 21. - 22:16:18 »

Az élet sajnos mindig bonyolultabb annál, mint ahogy első pillantásra látszik.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1403 Dátum: 2018. Július 27. - 17:45:21 »

A fene se érti a méheket miért most???





Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1404 Dátum: 2018. Július 27. - 21:47:17 »

A fene se érti a méheket miért most???






Lehet,hogy vészraj!
Túl sok atka miatt előfordul a kényszerrajzás.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1405 Dátum: 2018. Július 28. - 19:44:01 »

A fene se érti a méheket miért most???






Ha a Mi közegünkben telepednének a rajok ilyen magasságba, csak rajoztatással szaporítanék. Gondold át, nézd át, ....????
Lehet,hogy vészraj!
Túl sok atka miatt előfordul a kényszerrajzás.


ekkora kényszer rajt még nem láttam, az atka kártételnél szerintem ez kicsi, de vallasd meg az állományt .
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1406 Dátum: 2018. Július 30. - 08:42:55 »

Ekkora fürt nem mostanában volt azon a szőlőn.

Reméljük, hogy csak simán túlnőtték magunkat. Gondolom, már befogtad. Keresd meg, melyikből mentek ki, verd le az anyabölcsőket, aztán egyesítsd újra a rajt a maradékkal. Mire az anyabölcső kikel, bepárzik és petézni kezd, augusztus közepe, akkor már a téli feletetésen kell gondolkodni. Nem lesz életképes az a család, amiben az anya ekkor kezd el petézni. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1407 Dátum: 2018. Július 30. - 09:26:09 »

Ekkora fürt nem mostanában volt azon a szőlőn.

Reméljük, hogy csak simán túlnőtték magunkat. Gondolom, már befogtad. Keresd meg, melyikből mentek ki, verd le az anyabölcsőket, aztán egyesítsd újra a rajt a maradékkal. Mire az anyabölcső kikel, bepárzik és petézni kezd, augusztus közepe, akkor már a téli feletetésen kell gondolkodni. Nem lesz életképes az a család, amiben az anya ekkor kezd el petézni. 


Nem tőlem mentek el. Szóltak hogy itt van egy raj....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1408 Dátum: 2018. Július 30. - 12:32:18 »

A Tisztesfűvel kapcsolatban. Sokat mérgelődtem, hogy ha csak annyi az oka ennek a tökéletes nyárvégi méhlegelő eltűnésének, hogy bevezették a tarlóhántás gyakorlatát, akkor miért nem szüntetik meg egyszerűen ezt a rossz módszert.

A hétvégén Nagyszénáson voltam és láttam tarlóvirágot. Nem pár szálat, hanem viszonylag összefüggő, jó néhány hektárt. Búzatarlón.
Még talán azt is mondhatnám, hogy aránylag parlagfűmentes búzatarlón.
Egyik ottani vadásztárs megígérte, hogy rákérdez a gazdától az alkalmazott növényvédelemre, meg szed némi magot.
Azt azért hozzáteszem, hogy az adott tábla egy olyan fekete föld volt, ahol csak akkor nem terem legalább 60 mázsa búza, ha elfelejtenek vetni.

Itthon egyébként úgy mennek a méhek az aranyvesszőre, mint egy gyöngébb akácra. Igaz, a "klíma" is zúg rendesen 3 sorban állnak a röplécen a szellőztetők.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1409 Dátum: 2018. Július 30. - 22:10:19 »

A hétvégén Nagyszénáson voltam és láttam tarlóvirágot. Nem pár szálat, hanem viszonylag összefüggő, jó néhány hektárt. Búzatarlón.
Még talán azt is mondhatnám, hogy aránylag parlagfűmentes búzatarlón.
Egyik ottani vadásztárs megígérte, hogy rákérdez a gazdától az alkalmazott növényvédelemre, meg szed némi magot.
Azt azért hozzáteszem, hogy az adott tábla egy olyan fekete föld volt, ahol csak akkor nem terem legalább 60 mázsa búza, ha elfelejtenek vetni.

Itthon egyébként úgy mennek a méhek az aranyvesszőre, mint egy gyöngébb akácra. Igaz, a "klíma" is zúg rendesen 3 sorban állnak a röplécen a szellőztetők.
Nálunk pedig a régi iskola működik. Megy a tárcsa. Viszont én most nem bízván a szerencsében, etetek (srkentek) lassan húsz napja és azt a kevéske napraforgót sem vettem el, amit kár is lett volna. De a mai átvizsgálásnál úgy döntöttem, hogy a másfél deci is bőven elég lesz, mert kell lennie masnaki is, ugyanis híznak a mézkoszorúk rendesen. Az nyárvégi bizodalmam pedig most borul virágba és az idén kevesen vagyunk rá. Tatáriszalag. Csak el ne szóljam! Ja tényleg, a disznóparéj milyen virágport ad? A parlagfűn láttam méheket, dugig virágporos zsákkal de most disznóparéj van sok a környéken.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: