Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237598 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1245 Dátum: 2018. Január 08. - 11:42:40 »

Tegnap repültek a méhek.
Ami biztató, hogy él minden család.
Ami viszont igencsak aggasztó, hogy virágport és vizet hordtak ezerrel. A mogyoró barkája sárga, láttam kinyílott ibolyát.
A korábbi írásaidból, fotóidból látszik, hogy gondosan indítod a télnek a családokat, ezért nem kell aggódnod , mert az, hogy januárban elkezdődik a fiasítás az természetes, csak most sokkal több van az átlagosnál, de ha tél továbbra is ilyen gyengécske lesz akkor a családjaid bombák lesznek.Én annyit javasolnék, hogy figyeld az időjárás jelentést és ha erős hosszan tartó lehűlést jósol puha mézes lepényt a tetejükre az anyákat amik öregebbek akác után csere...
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1246 Dátum: 2018. Január 08. - 12:19:03 »

..., mert az, hogy januárban elkezdődik a fiasítás az természetes, csak most sokkal több van az átlagosnál,...

Ez az utóbbi tart izgalomban. Bele nem néztem a kaptárba, csak a viselkedésükből, meg a kinti időjárásból gondolom, hogy kicsit korán éreznek tavaszt a naptárhoz képest.
De remélem, tudják, mit csinálnak. A reménykedésen kívül mást úgysem nagyon tudok most tenni.

Ha visszagondolok, a tavaly előtti (2015-16) tél ugyanilyen maszatolós volt, akkor is karácsonykor sárgállott a mogyoró. Meglátjuk.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1247 Dátum: 2018. Január 08. - 15:33:00 »

https://qubit.hu/2018/01/08/godolloi-border-collie-bevetesen-miert-lenne-tragedia-ha-eltunnenek-a-poszmehek     Fejvakarás
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #1248 Dátum: 2018. Január 08. - 20:05:23 »

Ma délelőtt válogattam a méztéri kereteket az udvaron, volt néhány fióknyi mézes amit félretettem. Dél fele megleptek a kutató méhek, el kellett pakolnom a garázsba a kereteket. Napok óta olyan mozgás van mint tavasszal. Ez a "tél" nem kifejezettem méhészbarát, jöhetne egy tartósabb hideg időjárás, hogy nyugtuk legyen a méheknek.   
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1249 Dátum: 2018. Január 08. - 20:23:34 »

Ma délelőtt válogattam a méztéri kereteket az udvaron, volt néhány fióknyi mézes amit félretettem. Dél fele megleptek a kutató méhek, el kellett pakolnom a garázsba a kereteket. Napok óta olyan mozgás van mint tavasszal. Ez a "tél" nem kifejezettem méhészbarát, jöhetne egy tartósabb hideg időjárás, hogy nyugtuk legyen a méheknek.   
Miért kellene ez a "nyugalom" időjáráshoz  viszonyítva????
Naplózva
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #1250 Dátum: 2018. Január 09. - 15:04:19 »

Vadász 75

Úgy gondolom, hogy ez a mostani időjárás nem az évszaknak megfelelő, a méhek fiasítanak, nem tudnak leállni,, viszont természetes táplálék nincs. Amennyiben bejön egy hidegebb időszak, a fiast fogják védeni-takarni, lassan elfogy a fejük felől a téli élelem, nem húzódnak a fiasról a téli élelem után, így szépen éhen pusztulnak, annak ellenére, hogy a kaptárban lenne élelem. Sok méhésszel ez történt néhány éve amikor beütött a márciusi nagy hideg, havazással egybekötve. Megelőzésnek én kemény cukorlepényt szoktam a fiasítás fölé rakni. Visszatérve a kérdésedre, véleményem szerint a télnek valóban télnek kellene lennie, ez az a időszak amikor a méheknek és a méhésznek is pihenni kellene. 
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1251 Dátum: 2018. Január 09. - 18:02:38 »

Visszatérve a kérdésedre, véleményem szerint a télnek valóban télnek kellene lennie, ez az a időszak amikor a méheknek és a méhésznek is pihenni kellene.  

Érdekes dolog ez.

Tavaly a tél bizony tél volt, hetekig tartó kemény faggyal.
Az utóbbi évtized legnagyobb méhpusztulásairól szóltak tavasszal a hírek.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1252 Dátum: 2018. Január 09. - 19:38:35 »

Vadász 75

Úgy gondolom, hogy ez a mostani időjárás nem az évszaknak megfelelő, a méhek fiasítanak, nem tudnak leállni,, viszont természetes táplálék nincs. Amennyiben bejön egy hidegebb időszak, a fiast fogják védeni-takarni, lassan elfogy a fejük felől a téli élelem, nem húzódnak a fiasról a téli élelem után, így szépen éhen pusztulnak, annak ellenére, hogy a kaptárban lenne élelem. Sok méhésszel ez történt néhány éve amikor beütött a márciusi nagy hideg, havazással egybekötve. Megelőzésnek én kemény cukorlepényt szoktam a fiasítás fölé rakni. Visszatérve a kérdésedre, véleményem szerint a télnek valóban télnek kellene lennie, ez az a időszak amikor a méheknek és a méhésznek is pihenni kellene. 
meteor !
Én  idézőjelbe tetettem  a nyugalmat te  a telet, gondolkozz.....A "kérdésemre " visszatérve a közhelyes gondolatokat a jelenre vetítettem...??
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1253 Dátum: 2018. Január 09. - 19:45:12 »

Érdekes dolog ez.

Tavaly a tél bizony tél volt, hetekig tartó kemény faggyal.
Az utóbbi évtized legnagyobb méhpusztulásairól szóltak tavasszal a hírek.


És, igen statisztikailag is fogy a méh és a méhész , várható volt, csak egy ilyen komolyabb télre volt szükség , hogy ez papíron is látható legyen, egyébként az utóbbi idők legnagyobb méh pusztulása, gyengesége volt tavaly, de a termés helyre tette a "méhészek" szarságát.....(sajnos)
Naplózva
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #1254 Dátum: 2018. Január 10. - 16:48:20 »

Németh Lajos

A 2016-os tél valóban tartósan hideg volt, ennek ellenére sikerült veszteség nélkül teleltetnem a méheket. Ebben a régióban ahol méhészkedem, a méhésztársak, illetve a méh egészségügyis véleménye alapján is, ott történtek nagyobb méhpusztulások, ahol a telelőélelem kevés, vagy nem megfelelő volt, valamint az atka fertőzöttség magas volt. Véleményem szerint a kemény tél nem feltétlen jár tömeges méhpusztulással.   
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1255 Dátum: 2018. Január 10. - 17:10:11 »

Németh Lajos

A 2016-os tél valóban tartósan hideg volt, ennek ellenére sikerült veszteség nélkül teleltetnem a méheket. Ebben a régióban ahol méhészkedem, a méhésztársak, illetve a méh egészségügyis véleménye alapján is, ott történtek nagyobb méhpusztulások, ahol a telelőélelem kevés, vagy nem megfelelő volt, valamint az atka fertőzöttség magas volt. Véleményem szerint a kemény tél nem feltétlen jár tömeges méhpusztulással.   

Bizonyára így van.
Ha van tüzelő, mi sem fázunk, bármilyen cudar is az idő.

Nekem sem volt szerencsére nagy pusztulásom, 3 vagy 4  kölyökcsalád ment el, azok, amit késő ősszel csendben kiraboltak az erősebbek és nem vettem észre.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #1256 Dátum: 2018. Január 10. - 17:17:31 »

Vadász 75

Lehet,hogy félreérthető voltam, gondolkoztam (nem biztos, hogy sikerült). A méhek viselkedése ebben az időben, teljesen az időjárásnak megfelelő, de nekem nem ezzel van bajom, hanem magával az időjárással.  Elnézést kérek amennyiben közhelyes voltam.   
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1257 Dátum: 2018. Január 10. - 17:43:30 »

Vadász 75

Lehet,hogy félreérthető voltam, gondolkoztam (nem biztos, hogy sikerült). A méhek viselkedése ebben az időben, teljesen az időjárásnak megfelelő, de nekem nem ezzel van bajom, hanem magával az időjárással.  Elnézést kérek amennyiben közhelyes voltam.   
Nézd, nem kell ostoroznod magadat az ügyben, a méh az a jószág ami mindent kibír, csak a gazdinak kell helyén lennie ésszel.A  méh az egyetlen olyan jószág ami a szaporodását, "ciklikusságát " az időjáráshoz, napsütötte órához igazítja, ezzel az időjárás a bolonját járatja a dúngóval aki ezt simán lereagálja a méh mindent kibír csak a döglött méh nem. Nem akarok itt meg máshol sem észt osztani, csak kikel szolgálni a jószágot.Nem voltál közhelyes! Lehet egy kicsit én reagáltam túl az írásodat. Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1258 Dátum: 2018. Január 10. - 17:52:40 »

Németh Lajos

A 2016-os tél valóban tartósan hideg volt, ennek ellenére sikerült veszteség nélkül teleltetnem a méheket. Ebben a régióban ahol méhészkedem, a méhésztársak, illetve a méh egészségügyis véleménye alapján is, ott történtek nagyobb méhpusztulások, ahol a telelőélelem kevés, vagy nem megfelelő volt, valamint az atka fertőzöttség magas volt. Véleményem szerint a kemény tél nem feltétlen jár tömeges méhpusztulással.   
Ezt nem nekem írtad, de csak most olvasom. Azt a telet aki veszteség nélkül elvitte, nagyon dicséretes ( nem tudok családszámot)!A régió csak tájegység szerint? Én É-K..
Naplózva
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #1259 Dátum: 2018. Január 10. - 18:49:51 »

Köszönöm a nyugodt hozzáállást. Békés megye északi részén, a megyehatáron lakom, itt teleltetek. 40 körüli termelő méhcsaláddal gazdálkodom (+ - 5-10), munka mellett csinálom, ennyire van időm (lehetne szaporítani a végtelenbe, de munka mellett ennyit tudok tisztességesen ellátni).
Naplózva
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: