Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237931 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #120 Dátum: 2009. Február 13. - 07:57:30 »

És mit vársz a facéliától ősszel? Fejvakarás Tudjuk, hogy nyár derekán is a legszeszélyesebb mézelő növényünk.

A facélia, ha kifejezetten nektárra 'gyúrsz' elég jól irányítható. A vetés után 6-8 héttel virágzik. 4-6 hétig.
Tavaly volt az első év, amikor nagyüzemileg vetettük zöldtrágyának több száz hektáron, száraz augusztus volt, októberre nőtt meg beszántható állapotúra, úgyhogy méhészeti jelentősége itt nem volt, de előtte én kísérletképpen szütyköltem vele pár évet vadföldön és( kicsit nagyképűen) méhlegelőként (volt 4 azaz négy család méhem).
A nyári másodvetésbe csak a csapadék szól bele, ha nincs eső csak csikorog, de ha esős a nyár, tud az júliusban, augusztusban is jó nektárhozamot adni. Vetettem egyszer egy kéthektáros darabot, fele-fele, három hetes csúsztatásban, június közepétől július végéig folyamatos virágban volt a tábla, volt rajta állandóan több mázsa bogár. Volt tő, amin 3-4 is dolgozott egyszerre.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #121 Dátum: 2009. Február 13. - 09:44:56 »

Nekünk tavaly nagy szerencsénk volt a facéliával. napraforgó után vándoroltunk aranyvesszőre . De nem járták a méhek. Súly gyarapodás pedig volt. 1 hét után vettük észre a közeli facéliatáblát , hogy újra virágba borult. Rengeteg bogár volt rajt ( túl sok is) .  Sajnos hamarább betárcsázták , mint kellett volna. Nem tudom utána mit hordtak , de volt még mozgás. Valószínűleg az ártérben nyíló őszirózsát járhatták. Ennek a méze állítólag jellegzetes illatú, de nem  vettem észre erős szagú mézet.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #122 Dátum: 2009. Február 16. - 08:34:46 »

Sajnos hamarább betárcsázták , mint kellett volna.

Az a helyzet, hogy a zöldtrágyának vetett facéliát a virágzás elején kell alászántani, vagy tárcsáuni, mert ekkor a legnagyobb a zöldtömeg.
Ha magfogásra vetették, akkor várható, hogy  a virágzás teljes időtartama alatt hordani tudnak róla. Ez viszont rendszerint korábbi időpont, semmiképpen nem augusztus.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #123 Dátum: 2009. Február 16. - 09:37:35 »

Az a helyzet, hogy a zöldtrágyának vetett facéliát a virágzás elején kell alászántani, vagy tárcsáuni, mert ekkor a legnagyobb a zöldtömeg.
Ha magfogásra vetették, akkor várható, hogy  a virágzás teljes időtartama alatt hordani tudnak róla. Ez viszont rendszerint korábbi időpont, semmiképpen nem augusztus.

Érdekesnek találtam én is , hogy a másodvirágzást tárcsázták be.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #124 Dátum: 2009. Február 17. - 10:28:36 »

Kaptársak , figyeljetek a kijárókra.
Tegnap este takarítottuk a hótól , ma reggelre megint belepte az összes kijárót.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #125 Dátum: 2009. Február 17. - 10:55:22 »

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #126 Dátum: 2009. Február 17. - 22:30:57 »

Kaptársak , figyeljetek a kijárókra.
Tegnap este takarítottuk a hótól , ma reggelre megint belepte az összes kijárót.


És???

Majd ha fölmelegszik hirtelen annyira az idő, hogy a méhek már kijönnek és a hó még nem olvadt el, akkor kell a kaptárak előtt elhányni a havat. Egyrészt hogy a faluban mondhassák, hogy fura egy szerzet ez a méhész, bort iszik és havat hány; másrészt, hogy a kirepülő méhek visszatérve ne a hóra szálljanak le, mert ott biztos megdermednek, és elpusztulnak.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #127 Dátum: 2009. Február 18. - 07:36:48 »

És???

Majd ha fölmelegszik hirtelen annyira az idő, hogy a méhek már kijönnek és a hó még nem olvadt el, akkor kell a kaptárak előtt elhányni a havat. Egyrészt hogy a faluban mondhassák, hogy fura egy szerzet ez a méhész, bort iszik és havat hány; másrészt, hogy a kirepülő méhek visszatérve ne a hóra szálljanak le, mert ott biztos megdermednek, és elpusztulnak.

Szerintem nem használ nekik a légszomj, és be is párásodik a kaptár.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #128 Dátum: 2009. Március 02. - 22:16:22 »

Na gyerekek az alábbi képektől lef.ssátok az inatokat, én legalább is lef.stam.

Szóval ott kezdődött, hogy szombaton szüleim elvoltak Székesfehérváron a hagyományos méhészösszejövetelen.
Mint minden tömeget vonzó rendezvényen itt is árulnak már mindent a kotontól a cséplőgépig.

Édesanyám úgy gondolta, hogy meglepi a barátnőket, szomszédasszonyokat egy kis vásárfiával, így vett egypár mézeskalácsot.
Szét is osztotta mindenkinek, mígnem valaki felhívta a figyelmét a hátulján lévő cetli feliratára:

NEM EMBERI FOGYASZTÁSRA KÉSZÜLT.

Akkor meg mi a péknek a rongybatekert lompos f...ára???????????
Ergo ne adjam a gyerek kezébe, mert ha megeszi baja lehet?

Itt tartunk.
Íme a valódinak LÁTSZÓ világ.

Ugyanúgy ahogy - volt kollégám szerint - a kommunizmus jelképe és megtestesülése volt a hétvégi kertbe kitett kiszuperált roburkaszni nájlonfirhanggal, ugyanúgy lehet ez szép új világunk jelképe.

Ja, és mindez egy méhész rendezvényen!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #129 Dátum: 2009. Március 02. - 22:22:32 »

"NEM EMBERI FOGYASZTÁSRA KÉSZÜLT."

Kama!
Ezt a mézeskalácsot a műanyag méhecskék által, a művirágról összehordott, mű mézből csinálták!
Csak mű gyerekeknek adható!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #130 Dátum: 2009. Március 03. - 07:49:49 »

Szerintem a felirat csak egyféle okból kerülhetett rá.
Mégpedig azért , mert ha süteménynek árulják , akkor nagyon komoly előírásoknak megfelelő üzemben kell készíteni.
Ezek meg rafkóztak. Mézeskalács is , meg nem is.
Tipikus magyar mentalitás.  Vállat von
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #131 Dátum: 2009. Március 03. - 10:11:51 »

Na gyerekek az alábbi képektől lef.ssátok az inatokat, én legalább is lef.stam.

Szóval ott kezdődött, hogy szombaton szüleim elvoltak Székesfehérváron a hagyományos méhészösszejövetelen.
Mint minden tömeget vonzó rendezvényen itt is árulnak már mindent a kotontól a cséplőgépig.

Édesanyám úgy gondolta, hogy meglepi a barátnőket, szomszédasszonyokat egy kis vásárfiával, így vett egypár mézeskalácsot.
Szét is osztotta mindenkinek, mígnem valaki felhívta a figyelmét a hátulján lévő cetli feliratára:

NEM EMBERI FOGYASZTÁSRA KÉSZÜLT.

Akkor meg mi a péknek a rongybatekert lompos f...ára???????????
Ergo ne adjam a gyerek kezébe, mert ha megeszi baja lehet?

Itt tartunk.
Íme a valódinak LÁTSZÓ világ.

Ugyanúgy ahogy - volt kollégám szerint - a kommunizmus jelképe és megtestesülése volt a hétvégi kertbe kitett kiszuperált roburkaszni nájlonfirhanggal, ugyanúgy lehet ez szép új világunk jelképe.

Ja, és mindez egy méhész rendezvényen!

Pedig már elég régen létezik ez, nekem van egy jó két évtizedes példány, ami még mindig ugyanúgy néz ki.

Elvileg arra való, hogy díszként betedd egy nehezen elérhető tányérba és nem öregszik el. Tehát nem kell a funkciót keresni - ez csak egyszerűen SZÉP... Nyihi
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #132 Dátum: 2009. Március 03. - 13:01:58 »

"Tipikus magyar mentalitás."---Ez a tipikus magyar kényszer! Mert amíg a multi behozhatja országunkba a 10 éve megromlott, génkezelt moslékot, és átcímkézve eladhatja gyermektápszernek, adómentesen, addig a "kis magyart" szarrá adóztatják és olyan követelmények elé állítják, amitől a multi is megrogyna! Tudnék mesélni a saját "praxis"-omból, de nincs értelme, mert eddig senki sem hitte el! Legutoljára "vendégparkolót" kellett kialakítanom a 92 négyszögöles kertemben, csak így kaptam meg a vállalkozóit, hiszitek? Ugye nem! Szomorú
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #133 Dátum: 2009. Március 03. - 13:39:44 »

Nem kifejezetten rosszindulatú volt a megjegyzésem. inkább a kényszer , és a kiskapuk keresésére gondoltam.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #134 Dátum: 2009. Március 18. - 14:36:09 »

Két családom elmúlt a télen .  Vállat von 
Valószínűleg nem tudott szellőzni és befülledt. A keretek alja penészes volt.
Ti használtok a takarásba fóliát?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: