Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 236892 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1170 Dátum: 2017. Május 09. - 22:37:51 »


Tehát keress mentort a közelben, segédkezz neki a tanításért cserébe
  

Lajos azért bíztam benne, hogy ennyire ismersz... Kacsint Már megtörtént a dolog, járogatok ki amikor tudok, szerencsére nem idén először.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #1171 Dátum: 2017. Május 24. - 10:35:41 »

A zalai akác tegnap nagyjából lement.
Egy kis nyalakodásra még számíthatunk az árnyékosabb völgyekben, de érdemi mennyiség már nem lesz. Hét végén pergetünk.
Az eső mintha csak erre vált volna, az imént megeredt. A 24. órában, mert igencsak csörgött már a határ.
Az időjárási forgatókönyvvel eddig (errefelé) elégedettek lehetünk.

A vadföld-méhlegelő, amibe tavaly a Lajtamag évelő méhlegelő keveréke került, most másodévesen szinte hófehér. Valamelyik fehér virágú here uralja az egész táblát.
Két héttel ezelőtti kép.



Ugyanennek a cégnek a zöldugar 2 elnevezésű keveréke nagyon érdekesen alakult. Nálam 1 hektár van kísérletképpen. Apró morzsás talajmunkát követően szórtuk el műtrágyaszóróval, majd kombinátorral nagyon sekélyen bedolgoztuk. A lucerna és a bíborhere uralja a területet, az olasz perje szinte nincs is jelen.
A Zrt szinte ugyanakkor vetette el vetőgéppel a táblaszegélyeket, ugyanezzel a vetőmaggal, ott a perje a meghatározó, a lucerna csak jelzésértékűen van jelen. A tavaly, kora ősszel, ezzel a maggal elvetett zöldugarokon combközépig érő perje és lucerna van. Azt viszont nem mondanám, hogy a rőtvad kezét-lábát töri érte. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1172 Dátum: 2017. Május 24. - 18:16:15 »

Nekem lesz egy (amennyiben kijön a sejtből) kicsi repcés, több akácos és ha az Isten is megsegít, bővebb ámosakácos tavaszi vegyesem. Mert a fajtánkénti pörgetés értelmetlen lett volna. De ez a tavasz nálunk így alakult. Ja és nem az időjárásra fogom csak.   Csodalk A tizenkettes hunor, tökéletes ott, ahol és aki tud áprilisra egy teljesen takart fészket csinálni ennyi kereten. Mi ahhoz már erősen középvonalban vagyunk. Délen, délebbre működik. Nekem, nálam nem. De a tízet fedték volna rendesen és az atfüggesztésre felmentek volna idejében, azt gondolom. Csak 15 kaptárt csináltam így.  Röhög Átszabom, ha a ragasztó engedi. A tízessel jó lettem volna. Talán.  Wave Majd jövőre, vagy napraforgón!  Táncol Azért az időjárás sem volt az az eszményi. Az első hét akác esős, hűvös volt.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1173 Dátum: 2017. Május 24. - 18:17:06 »

Ámor   Csodalk
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #1174 Dátum: 2017. Május 25. - 06:22:19 »

Átszabom, ha a ragasztó engedi. A tízessel jó lettem volna. Talán.  Wave Majd jövőre, vagy napraforgón!  Táncol Azért az időjárás sem volt az az eszményi. Az első hét akác esős, hűvös volt.

Vagy próbáld leszűkíteni a fészket, két keret helyére rakj szűkítőt, hátha nem kell szétvágni a fiókokat. Véletlen csináltam így egy kaptárnál, mert 9 Nb keret fért bele csak és nem akartam, hogy zugoljanak, szabtam be OSB lapot a fiók oldalához. Tele is hordták a mézteret. Fészek Nb, méztér 1/2 Nb. Szerintem ahol a fészek Nb sokkal nehezebben megy fel a méztérbe, mint fekvőben oldal irányba. De ez lehet csak az én "tapasztalatom". Most próbálok jobban át állni a rakodóknál egységes fél keretre...

 Emelem
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1175 Dátum: 2017. Május 25. - 08:20:40 »

Köszi! Erre én is gondoltam. Ha nem jön szét a fiók frankón, akkor marad ez a megoldás.  Vállat von
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #1176 Dátum: 2017. Május 25. - 10:27:44 »

Ha nem jön szét a fiók frankón, akkor marad ez a megoldás.  Vállat von

Szerintem se szedd szét. Rakj bele jobbról-balról egy méretes OSB lapot. Négy facsavarral a négy sarkán rögzítsd.
Egyrészt így nem kell a méztérhez nyúlnod, másrészt később, ha meggondolnád, könnyű visszaalakítani.
Azt írtad tavaly, hogy sok Nálad az ártéri fűz. Nem biztos, hogy a fészekszűkítés nem üt vissza egy korai rajzáshajlam kialakulással. Mi évekig ezzel küzdöttünk a 10-es NB rakodóban, fűz-kökény idején, hogy három melegebb nap alatt megterítették a fészket nektárral, az anya megszorult, már húzták is a bölcsőket. Ha feltettük a mézteret, kihűtöttük a fészket, azért állt le a fiasítás.
A fekvőkaptárban 14 kereten gond nélkül kezelhető ez a probléma.

Azt mondják az okosok, hogy a Hunor keretméret a rakodókaptár határa. Ha van elég bogár, felmegy simán a méztérbe. Ezt én nem tudom, amikor Hunorral dolgoztunk én csak nagyon felületes segédmunkás voltam.
Az biztos, hogy NB fészekről, rakodóban nem megy fel simán a méztérbe, ha tótágast állok a kaptár tetején, akkor sem. Jönnek a trükkök, átfüggesztés, felső kijáró, anya korlátozás, öreg ördög. Teljesen megbízható technológia nálunk még nem forrt ki ki, de idén már legalább annyira jutottunk, hogy a rakodókat is sikerült házon belül tartani és értékelhető mennyiségű pergethető méz van a méztérben. Hozzáteszem, hozamban még mindig mesze vannak a fekvőkaptártól.

Most egyébként minden kezdőnek azt mondanám, hogy 18-as Nb fekvővel indítson. Kevesebb macera, rutin nélkül is nagyobb esély a sikerélményre.
 


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #1177 Dátum: 2017. Május 25. - 11:10:17 »


Tudnám ajánlani a tisztelt méhész vadásztársaknak a környékünket (Észak Heves). Az akác kisebb hányada most virágzik, de csak a gerinceken,magasabban fekvő részeken. A többi épp csak elkezdett levelesedni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #1178 Dátum: 2017. Május 25. - 11:21:21 »

Tudnám ajánlani a tisztelt méhész vadásztársaknak a környékünket (Észak Heves). Az akác kisebb hányada most virágzik, de csak a gerinceken,magasabban fekvő részeken. A többi épp csak elkezdett levelesedni.

Jaja, nálunk most tart az elején. Ázik is a szörpnek való virág  :Mosolyog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1179 Dátum: 2017. Május 25. - 21:17:02 »

Szerintem se szedd szét. Rakj bele jobbról-balról egy méretes OSB lapot. Négy facsavarral a négy sarkán rögzítsd.
Egyrészt így nem kell a méztérhez nyúlnod, másrészt később, ha meggondolnád, könnyű visszaalakítani.
Azt írtad tavaly, hogy sok Nálad az ártéri fűz. Nem biztos, hogy a fészekszűkítés nem üt vissza egy korai rajzáshajlam kialakulással. Mi évekig ezzel küzdöttünk a 10-es NB rakodóban, fűz-kökény idején, hogy három melegebb nap alatt megterítették a fészket nektárral, az anya megszorult, már húzták is a bölcsőket. Ha feltettük a mézteret, kihűtöttük a fészket, azért állt le a fiasítás.
A fekvőkaptárban 14 kereten gond nélkül kezelhető ez a probléma.

Azt mondják az okosok, hogy a Hunor keretméret a rakodókaptár határa. Ha van elég bogár, felmegy simán a méztérbe. Ezt én nem tudom, amikor Hunorral dolgoztunk én csak nagyon felületes segédmunkás voltam.
Az biztos, hogy NB fészekről, rakodóban nem megy fel simán a méztérbe, ha tótágast állok a kaptár tetején, akkor sem. Jönnek a trükkök, átfüggesztés, felső kijáró, anya korlátozás, öreg ördög. Teljesen megbízható technológia nálunk még nem forrt ki ki, de idén már legalább annyira jutottunk, hogy a rakodókat is sikerült házon belül tartani és értékelhető mennyiségű pergethető méz van a méztérben. Hozzáteszem, hozamban még mindig mesze vannak a fekvőkaptártól.

Most egyébként minden kezdőnek azt mondanám, hogy 18-as Nb fekvővel indítson. Kevesebb macera, rutin nélkül is nagyobb esély a sikerélményre.
 




Talán a kivehető szűkítés lesz a megoldás. Befedett hungarocell lappal. Amikor fel akarom csalogatni őket a méztérbe, az átfüggesztett keretek helyére nem lépet teszek, hanem szűkítem tízre. Ha szorulgat, ki az egyik oldal és már mehet is a petézésre szánt. Tavasszal is több a játék lehetőség. Az biztos, hogy az anya így nincs bajban lent a fészekben és már telik a méztér is bogárral szepen. Napraforgóra még lehet, hogy termelő leszek.  Táncol
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #1180 Dátum: 2017. Június 01. - 18:31:34 »

Az első üveg... Kacsint




Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1181 Dátum: 2017. Június 01. - 21:30:02 »

Az mi az a sárgaréz háromszög izé?
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1182 Dátum: 2017. Június 01. - 21:58:07 »

Az első üveg... Kacsint




Tényleg jó fotós vagy...... ügyesen kell ám mókolni a fotoappráttal, hogy a Klenáncz mézes  Köcsög, amiből öntöd, ne látszódjék... Kacsint
...én is szeretlek.....  Angyal
 Wave
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #1183 Dátum: 2017. Június 02. - 05:44:35 »

Tényleg jó fotós vagy...... ügyesen kell ám mókolni a fotoappráttal, hogy a Klenáncz mézes  Köcsög, amiből öntöd, ne látszódjék... Kacsint
...én is szeretlek.....  Angyal
 Wave

A fenét a citromizű szörp műanyag palackját takartam csak el így, nem nagyon kellett mókolni.  Kacsint
Tudom hogy szeretsz de nem vagy az esetem.  Ördög

Az mi az a sárgaréz háromszög izé?

Egy ilyen keresztül próbálom szűrni:

A srácok  rézpálcából csináltak hozzá tartót merevítéssel hogy ne rozsdásodjon.

Jó füllentettem ez a Hartmann pontok káros sugárzását hatástalanítja.  Kacsint Ördög

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1184 Dátum: 2017. Június 02. - 22:10:50 »

Na azért mert aggódtam, hogy ott a nyugati végeken b@sznak a negatív rezonánsokra. MosolyogMosolyogMosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: