Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237615 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1155 Dátum: 2017. Május 02. - 12:11:27 »

Mi a helyzet Zoli, hogy áll az akác?

Nálunk 4 centi körüli a rügy. A repce még szép sárga, de már lemenő ágban, talán 3-4 napot talán még kihúz.
A juhar (nem tudom, melyik fajta) fürtjei kezdenek nyílni, kóstolgatják a méhek.
Van pár bíborhere tábla is, van olyan, amelyik már vörösödik, de amit a mieink elérnek, az még bokáig sem ér, talán elhúzza akác utánig. Nagyon nem szeretném, ha összepiszkítanák vele az akácot.
Az áprilisi bolondos idő nem igazán használt a fiasításnak. Megtorpant a március végi lendület. A repcéről szinte semmit nem hordtak, pedig idestova egy hónapja sárgállik. Lehet, hogy serkentenünk kellett volna?
Most már mindegy, összerakjuk ami termelőre összerakható, aztán várjuk az akácot.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1156 Dátum: 2017. Május 02. - 13:41:15 »

Mi a helyzet Zoli, hogy áll az akác?

Nálunk 4 centi körüli a rügy. A repce még szép sárga, de már lemenő ágban, talán 3-4 napot talán még kihúz.
A juhar (nem tudom, melyik fajta) fürtjei kezdenek nyílni, kóstolgatják a méhek.
Van pár bíborhere tábla is, van olyan, amelyik már vörösödik, de amit a mieink elérnek, az még bokáig sem ér, talán elhúzza akác utánig. Nagyon nem szeretném, ha összepiszkítanák vele az akácot.
Az áprilisi bolondos idő nem igazán használt a fiasításnak. Megtorpant a március végi lendület. A repcéről szinte semmit nem hordtak, pedig idestova egy hónapja sárgállik. Lehet, hogy serkentenünk kellett volna?
Most már mindegy, összerakjuk ami termelőre összerakható, aztán várjuk az akácot.
Korai juhar. Jól mézelő.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1157 Dátum: 2017. Május 02. - 15:27:57 »

Mi a helyzet Zoli, hogy áll az akác?

Nálunk 4 centi körüli a rügy. A repce még szép sárga, de már lemenő ágban, talán 3-4 napot talán még kihúz.
A juhar (nem tudom, melyik fajta) fürtjei kezdenek nyílni, kóstolgatják a méhek.
Van pár bíborhere tábla is, van olyan, amelyik már vörösödik, de amit a mieink elérnek, az még bokáig sem ér, talán elhúzza akác utánig. Nagyon nem szeretném, ha összepiszkítanák vele az akácot.
Az áprilisi bolondos idő nem igazán használt a fiasításnak. Megtorpant a március végi lendület. A repcéről szinte semmit nem hordtak, pedig idestova egy hónapja sárgállik. Lehet, hogy serkentenünk kellett volna?
Most már mindegy, összerakjuk ami termelőre összerakható, aztán várjuk az akácot.

Nem mentem még közel az akácoshoz, élvezem a repcéről való hordást. Másfél hete felszaporodott az álományom 13 családra. Az új tíz család már egyből arra a helyre került, amiről elérik a 84 hektár repcét, azután egy kb 2-3 ha akácost, azután az ámort és végül a szintén tetemes mennyiségű napraforgót. Közben egy legelő is pár száz méterre ontja a virágokat. Az alap harom családom a telephelyen maradt, bár abból egy olyan ami igazinak mondható. De ott is adott minden és kíváncsi vagyok mennyit hoznak ki abból a helyből. Tavaly júliusban kerültek hozzám és még nem tudom, hogy az a környék, hogy adja. A vásárolt családok erősek, legalabbis a nagyja. Most kerültek fel a mézterek, átfüggesztéssel. Itt nem volt extrém annyira az idő és Lőrinciben sem, ahonnan valók. Attól tartok, hogy a repce rácsúszik az akácre, mert még mindig vannak nyílatlan virágok rajta. De nem szúrom hasba magam, ha nem lesz minősített akácmézem. Vigyorog
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1158 Dátum: 2017. Május 02. - 15:42:50 »

Most a nyár végi serkentésére fogok nagyon odafigyelni és az atkára, mert szerintem itt a környéken azt nézték be sokan. Kicsit szégyellve vallom be, hogy tavaly szinte semmit sem serkentettem és a telelő élelem is cukormentes volt.De mindenképpen látni akartam, hogy a telephelyem olyan-e ami eltartja etetés nélkül is a méheimet. Így is kiteleltek, de a tavaszi induló nép kevés volt. Viszont az élőhelyet dicséri, hogy így is meglépték a telet. Ja és nem raboltam ki őket napra után. Az atkaírtás és az átláthatóbb telelésre felkészülés miatt váltottam 12-es hunorra, így egy fiókon tudok nekimenni a télnek. Higi alj van mindegyik alatt. Nagyon igazad volt abban, hogy ez egy életen át tartó tanulás és mindig becsúszik valami hiba. Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1159 Dátum: 2017. Május 03. - 08:46:17 »

Nem serkenteni nem szégyen  Vigyorog,.
Az lenne az igazi, hogy legyen 16 kiló cukormentes telelőméz, meg 8 tömött keret bogár a kaptárban.
Nem kéne fostosodással foglalkozni.
Ezt én biztosan nem tudom elérni, a napraforgó nálunk nem mézel, az aranyvesszőről meg annyit tudnak hordani, hogy feltubózzák vele a telelő cukrot. Nem haszontalan ez sem, mert nosemával még (lekopogjam) nem találkoztunk.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1160 Dátum: 2017. Május 06. - 19:39:35 »

 Emelem
A repce még vígan virít, az akác meg a dűlőút túloldalán elkezdett nyílni  Rííí A bevezető földút, igazi fekete, ragadós sár. De jó, hogy csak kb 500-ra vannak a kaptárak.   Csodalk Az a kis lehűlés, amit jósolnak a meteorológusok, talán most jól jön. Ki kellene pörgetni azt a repcét, amit összehoztak a lányok. És talán az akác is meglassulna kicsit. Tudom, sok ez így egyszerre, de esetleg sikerülhet is. Kicsit más topikba tartozik, de ma kb négy kiló szegfűgombát szedtem a jó esőknek köszönhetően. Táncol Aki szedett már szegfűgombát, tudja mennyi guggolás, térdelés, hajolás az. Vigyorog Talán erre mondják, "minden rosszban van valami jó"  Wave
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #1161 Dátum: 2017. Május 06. - 20:45:41 »

Urak!  Emelem
A gesztenye hogyan virágzik?? Lessz gesztenyeméz?  Fejvakarás Vállat von Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1162 Dátum: 2017. Május 06. - 20:47:40 »

Babos az akác nálunk is, igaz, csak a déli kitettségű homokos oldalon, meg az aszfaltút melletti magányos fák.
Ezeknek is kell minimum 3 nap, amíg ténylegesen virágozni fognak, az erdőknek még legalább ugyanennyi, amíg elindul.
Ígérnek egy kis hidegfrontot is...
Minden összegezve én a jövő hétvégét céloztam meg az akác előtti tisztító pörgetéssel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1163 Dátum: 2017. Május 06. - 20:49:38 »

Urak!  Emelem
A gesztenye hogyan virágzik?? Lessz gesztenyeméz?  Fejvakarás Vállat von Emelem

Az még odébb van. Lemegy az akác aztán a hárs, utána jön a gesztenye. Már ahol van még gesztenyefa.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1164 Dátum: 2017. Május 07. - 10:01:25 »

Az még odébb van. Lemegy az akác aztán a hárs, utána jön a gesztenye. Már ahol van még gesztenyefa.
Lehet, hogy nem egyre gondoltok: vad(ló), szelíd. Nálunk csak vad van azpedig lassan elvirágzik.
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #1165 Dátum: 2017. Május 07. - 10:55:10 »

Lehet, hogy nem egyre gondoltok: vad(ló), szelíd. Nálunk csak vad van azpedig lassan elvirágzik.

Szelídgesztenyére gondoltam:  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1166 Dátum: 2017. Május 07. - 22:18:54 »

Lehet, hogy nem egyre gondoltok: vad(ló), szelíd. Nálunk csak vad van azpedig lassan elvirágzik.

A vadgesztenye, alias fehér bokrétafa mézel egyáltalán?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1167 Dátum: 2017. Május 07. - 22:20:50 »

Korai juhar. Jól mézelő.

Az micsoda, amiről már most lógnak a magok?
Azt gondoltam, az a korai juhar.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #1168 Dátum: 2017. Május 08. - 08:16:49 »

Az micsoda, amiről már most lógnak a magok?
Azt gondoltam, az a korai juhar.

Ezüst juhar lesz.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Ez%C3%BCst_juhar
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1169 Dátum: 2017. Május 08. - 08:33:32 »

A vadgesztenye, alias fehér bokrétafa mézel egyáltalán?
Igen, de a méh nehezen fér hozzá a nektárhoz, inkább a posz méhek látogatják. Ilyenkor talál magának könnyebb "prédát".  Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: