Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237810 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1140 Dátum: 2017. április 21. - 20:57:45 »

http://www.varroa-sound.de/

Tud valaki valamit erről a kütyüről?



Passz.... Bár mindenféle rovarriasztót lehet kapni de eredményességéről vajmi kevés a tapasztalat részemről.
Géza hozzál össze egy tesztpeldanyt..Bár a hangszórónak elég laposnak kell lennie hogy a kaptarban elférjen.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1141 Dátum: 2017. április 21. - 21:24:53 »

Passz.... Bár mindenféle rovarriasztót lehet kapni de eredményességéről vajmi kevés a tapasztalat részemről.
Géza hozzál össze egy tesztpeldanyt..Bár a hangszórónak elég laposnak kell lennie hogy a kaptarban elférjen.

Tudnom kéne mit csinál.
Folyamatosan ad ki 15KHz-et vagy meg van szaggatva?
A leírásból ez sajnos nem derül ki.
Egyiket se gond megcsinálni.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1142 Dátum: 2017. április 21. - 22:12:18 »


Géza hozzál össze egy tesztpeldanyt..Bár a hangszórónak elég laposnak kell lennie hogy a kaptarban elférjen.

Menekülő tér, plusz üres fiók???
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1143 Dátum: 2017. április 22. - 06:47:25 »

Tudnom kéne mit csinál.
Folyamatosan ad ki 15KHz-et vagy meg van szaggatva?
A leírásból ez sajnos nem derül ki.
Egyiket se gond megcsinálni.
 Emelem

Azt meg oszcilloszkóppal kimérhető hogy mit csinál. Igen könnyen szerintem.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1144 Dátum: 2017. április 22. - 08:44:10 »

Menekülő tér, plusz üres fiók???

Inkább a hangszóró minősége, mekkora teljesítmény kell stb...
Abban se vagyok biztos hogy az atkák mit érzékelnek belőle.  Fejvakarás
Jó lenne valahonnan valami tapasztalat mert árulnak ilyen elven mükődő egér-kutya-csótány-szúnyogon riasztókat, viszont nem hallani eredményeket. Jó tudom tvshopban minden überf@sza de én kételkedem.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1145 Dátum: 2017. április 22. - 09:51:32 »

Inkább a hangszóró minősége, mekkora teljesítmény kell stb...
Abban se vagyok biztos hogy az atkák mit érzékelnek belőle.  Fejvakarás
Jó lenne valahonnan valami tapasztalat mert árulnak ilyen elven mükődő egér-kutya-csótány-szúnyogon riasztókat, viszont nem hallani eredményeket. Jó tudom tvshopban minden überf@sza de én kételkedem.
A képen egy Mylar hangszóró látható, 90dB-t ír.
14,5-15KHz, egyik se probléma.
Az anyagköltség kb. 1500,-Ft.
Kéne egy minta, ki kéne próbálni, aztán ha működik gyártanék belőle pár ezer darabot.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1146 Dátum: 2017. április 22. - 10:45:56 »

Inkább a hangszóró minősége, mekkora teljesítmény kell stb...
Abban se vagyok biztos hogy az atkák mit érzékelnek belőle.  Fejvakarás
Jó lenne valahonnan valami tapasztalat mert árulnak ilyen elven mükődő egér-kutya-csótány-szúnyogon riasztókat, viszont nem hallani eredményeket. Jó tudom tvshopban minden überf@sza de én kételkedem.

Szúnyogriasztót régen próbáltam, sz@rt sem ért! Szomorú Nem tudom milyen gyártmány volt, kis kütyü, pár ezer forintért.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1147 Dátum: 2017. április 24. - 13:25:00 »

15 fokot mutat most ide a Köpönyeg, de napon jóval melegebb lehet, mert a méhek meg vannak őrülve.
Olyan forgalom van a kaptárak előtt (repcére mennek), amit akácon sem mindennap látni.

Itt nem volt a tavalyihoz hasonló totál fagy az elmúlt napokban, érdekes módon, idén a dombtetőkön feketedett meg hellyel-közzel a diólevél, a völgyekben eddig nem történt baja.
Talán a fagyos szél, vagy mit tudom én. A cseresznyének, meggynek, mirabolánnak nem látok baját.
Az akác szerintem nem fagyott meg, most már talán csak a virágzás napjainak időjárásán múlik a nektárhozam.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1148 Dátum: 2017. április 24. - 21:18:56 »

Sziasztok!

Hosszas évek tervezgetése után jövőre én is szeretnék belefogni... Addig is marad a tanulás elméletben és gyakorlatban, előbbihez keresem: "Örösi Pál Zoltán - Méhek között" c. könyvét ha valakinek esetleg lenne elfekvő példány...

Vadászüdv.: Balázs
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1149 Dátum: 2017. április 25. - 07:39:48 »

Hosszas évek tervezgetése után jövőre én is szeretnék belefogni...


A szándékhoz:  Igen

Gyakorlati tanácsként: ha hobbi szinten akarsz belekezdeni, akkor szinte bárhol, bármikor.
Ha komolyan termelni akarsz, akkor először méhlegelő, másodszor méhlegelő, meg harmadszor is méhlegelő. Az Örösi könyvet is ennél a fejezetnél kezdd el.
A méhek a kezdő méhész sok hülyeségét helyre tudják tenni (mindent persze nem) de a semmiből ők sem tudnak valamit csinálni. Pillanatnyilag a nektár és virágporforrás a magyar méhészet szűk keresztmetszete.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1150 Dátum: 2017. április 26. - 22:11:18 »


A szándékhoz:  Igen

Gyakorlati tanácsként: ha hobbi szinten akarsz belekezdeni, akkor szinte bárhol, bármikor.
Ha komolyan termelni akarsz, akkor először méhlegelő, másodszor méhlegelő, meg harmadszor is méhlegelő. Az Örösi könyvet is ennél a fejezetnél kezdd el.
A méhek a kezdő méhész sok hülyeségét helyre tudják tenni (mindent persze nem) de a semmiből ők sem tudnak valamit csinálni. Pillanatnyilag a nektár és virágporforrás a magyar méhészet szűk keresztmetszete.


Köszönöm Lajos!  Emelem S.Peti
Épp ez volt az egyik indíttatás, faluvégi telken építettem házat, kb. 30ha akácos olyan 500m-en belül, a másik 30ha délre 1km, repce kb 600-800m, napraforgó 200-300... Körben pedig vadvirágos üres telkek, és gyümölcsösök. Közutak távol, minden egészséges. Méhész barátaim szerint szerencsésebb a helyzetem nem is lehetne - ezért is lenne jó, mert védett helyen tanulhatnék. Nem profitorientált céljaim vannak, mindössze a vadászat "helyett" kell valami hiánypótló Mosolyog Már régi terv...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1151 Dátum: 2017. április 27. - 14:17:01 »

Már csak egy folyó hiányzik mellőled, ártéri füzessel a méhészparadicsomhoz! Egy kalappal hozzá és mindent, de mindent olvass el a témában.  Wave
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1152 Dátum: 2017. április 29. - 23:37:35 »

Már csak egy folyó hiányzik mellőled, ártéri füzessel a méhészparadicsomhoz! Egy kalappal hozzá és mindent, de mindent olvass el a témában.  Wave

Sajnos csak patak jutott, de füzesek vannak Kacsint
Köszönöm, úgy lesz Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1153 Dátum: 2017. Május 02. - 10:02:10 »


Hosszas évek tervezgetése után jövőre én is szeretnék belefogni... Addig is marad a tanulás elméletben és gyakorlatban, előbbihez keresem: "Örösi Pál Zoltán - Méhek között" c. könyvét ha valakinek esetleg lenne elfekvő példány...


Egy nagy baj van ezzel a könyvvel. 600 oldal és tömény, mint a tisztaszesz. Minden szónak, félszónak, írásjelnek jelentősége van.
Nem elég elolvasni, még megtanulni sem, minden mondatát végig kell gondolni:  mit írt, miért írta?
A másik, hogy amíg nem láttál méhet, kaptárt közelről, azt sem igazán tudod, hogy miről beszél.
Tehát keress mentort a közelben, segédkezz neki a tanításért cserébe, aztán amikor már tudod, hogy az éjszaka a mi legjobb barátunk, meg hogy a szél, mármint, hogy merről fúj, aztán úgy tudsz járni, mint az árnyék -  akkor kezdd el olvasni a könyvet. A technológiák leírásánál végig kell gondolni minden mondatát. Miért? Ha nem tudod a választ, addig nem szabad tovább lépni, amíg meg nem találtad rá. Ha átléped, elfelejted.
Írtam már többször: ezek vadállatok. Nem fognak alkalmazkodni hozzád. Nem neked akarnak mézet gyűjteni, hanem élni akarják a saját életüket, amiben te nem vagy tényező. Tehát vagy alkalmazkodsz az életmódjukhoz, megpróbálod megérteni a törvényszerűségeiket, vagy sikertelen leszel.
  
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1154 Dátum: 2017. Május 02. - 11:25:02 »

Nekem a legérthetőbb könyv eddig, Ruff János; A méhészmester könyve volt. Tisztán, világosan, sallangmentesen fogalmaz. Igazi szakkönyv. A méhek között pedig, igazi alapmű.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: