Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237807 alkalommal)
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1080 Dátum: 2017. Január 21. - 15:06:23 »

Habár védett a mérleges a fogyi kicsit fals a befúvó csapadék miatt, de ezek a számok teljesen rendben vannak nálam 4.5 .De most jön a fekete mert a mentett családjaimnál olyan hő van a takarás alatt ami a fiasítást igazolja, és a gond itt kezdődik!(a méh iszonyat, hogy mit ki nem bír, de döglötten ????)
 

A hongjuk szerintem jól jelzi a körülményeiket. Nekem a három, zöngicsél, kicsi koppintásra felzúg, de hamar vissza is csendesedik. A legtovább zugók, bár ez sem vészes, kései anyasitáson estek át és sokáig neveltek fiast. A higi aljon ellenőrizve ők is fogyasztottak a legtöbbet. Nálam ebbe a kaptárba kell leghamarabb benyúlni, ha kell. De nem erőltetem amíg nem hallom a baj hangját rajtuk.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1081 Dátum: 2017. Január 27. - 20:25:08 »

Tudja valaki, hogy nem túl régi méz miért lesz erjedt ízű? Ennek ellenére így fogyasztható, vagy inkább nem?
Most már másodszor járok így! Az első adagból pálinka lett, de nem azért veszünk mézet, hogy pálinkát főzessek belőle!
Mit lehet az erjedt íz, vagy az erjedés megelőzésére tenni?
Talán annyi hibát elkövettem, hogy nem légmentesen záró edényben tároltam.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1082 Dátum: 2017. Január 27. - 21:32:39 »

Tudja valaki, hogy nem túl régi méz miért lesz erjedt ízű? Ennek ellenére így fogyasztható, vagy inkább nem?
Most már másodszor járok így! Az első adagból pálinka lett, de nem azért veszünk mézet, hogy pálinkát főzessek belőle!
Mit lehet az erjedt íz, vagy az erjedés megelőzésére tenni?
Talán annyi hibát elkövettem, hogy nem légmentesen záró edényben tároltam.

Csak megbízható termelőtől vegyél! Hiba, hogy nem légmentesen záródó edényben tárolod a méz a környezet páratartalmát felveszi!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1083 Dátum: 2017. Január 28. - 09:24:37 »

Én ilyen jelenséget nem tapasztaltam, akkor sem amikor még vettük a mézet.
Most, hogy termeljük, vannak 3 éves mézeink, azoknak sincs semmi baja a kristályosodáson kívül.
A méhész fórumon felvetődött egyszer (több méhész is tapasztalta), hogy a repce méz hajlamos megcsiccsenni.

A nyáron elkövettünk egy (pontosabban százegy, de a többi százat most nem mesélem el) bakit, nevezetesen, hogy fekvő kaptárban, szállítás után, a fészekben, a rostafedlapot nem tettük vissza a keretek tetejére, hanem akác elején megmaradt a fészek fölött a menekülőtér.
Namármost, persze húztak a szorgalmas állatkák rögtön annyi zugot a szabad térbe, amennyit csak lehetett és meg is pakolták rendesen akácnektárral.
Úgy félidőtájt észrevettük a hülyeségünket, leszedtük a zugot, kinyomkodtuk belőle a benne lévő éretlen "mézet". Színe, mint a kristálytiszta vízé, illata, íze semmi, jóval hígabb is, mint a beérlelt akácméz. Gondoltam, majd beleöntöm cefrébe, vagy valami lesz vele. Egy üveggel azóta is ott van a konyhában a polcon. Margit pont a napokban kíváncsiskodott bele, semmi baja sincs.
Ismétlem ez nem méz, csak sűrű akácnektár, mégsem erjedt meg.
Mindezek alapján azt gondolom, hogy az a "méz", ami normál tárolási körülmények között januárra megerjed, az valószínűleg csak idézőjelbe tett méz. 
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1084 Dátum: 2017. Január 28. - 15:16:53 »

Ez pont repceméz, amiről beszélek. Nem tavalyi, hanem 2015-ös maradék. Viszont csak régóta ismert és megbízható termelőktől vásárolok! Mindegyikük igen régóta méhészkedik és szerintem nem akarják rossz minőségű mézzel elveszíteni a vásárlóikat, mert nagy a konkurencia!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1085 Dátum: 2017. Január 28. - 16:39:16 »

Ez pont repceméz, amiről beszélek. Nem tavalyi, hanem 2015-ös maradék. Viszont csak régóta ismert és megbízható termelőktől vásárolok! Mindegyikük igen régóta méhészkedik és szerintem nem akarják rossz minőségű mézzel elveszíteni a vásárlóikat, mert nagy a konkurencia!
most kicsit magam ellen is beszélek, de a repcével az a gond, hogy pergetés után azonnal be áll és ezért azt gondolják, hogy jó a víztartalma,de nem ki kell pergetni az akác miatt mert be oltja (ezért kerülöm a repcét).A megfelelő víztartalmú méz sohasem erjed.Válassz más fajta mézet .
Naplózva
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #1086 Dátum: 2017. Január 28. - 17:19:47 »

Ez pont repceméz, amiről beszélek. Nem tavalyi, hanem 2015-ös maradék. Viszont csak régóta ismert és megbízható termelőktől vásárolok! Mindegyikük igen régóta méhészkedik és szerintem nem akarják rossz minőségű mézzel elveszíteni a vásárlóikat, mert nagy a konkurencia!
A repceméz nagyon gyorsan kristályos lesz, kivéve, ha krém mézet kevernek belőle (sok apró levegő buborék). A problémát az okozhatja, hogy esetleg ki olvasztottad és a magas hőmérsékleten hősokkot kapott.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1087 Dátum: 2017. Január 28. - 18:12:15 »

A repceméz nagyon gyorsan kristályos lesz...

Én inkább azt mondanám, hogy olyan lesz, mint a disznózsír
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #1088 Dátum: 2017. Január 28. - 18:49:03 »

A méhek, hogy vészelik ezt a nagy hideget?  Fejvakarás Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #1089 Dátum: 2017. Január 28. - 19:21:11 »

Én inkább azt mondanám, hogy olyan lesz, mint a disznózsír
Az én tapasztalatom szerint ez akkor igaz ha az akác elejét is hozzá pergetem. Többször előfordult, hogy szállításkor nem csatoltam rá a hordó tetőt és gurításkor egy csepp sem jött ki a tiszta , érett repce mézből.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1090 Dátum: 2017. Január 28. - 19:48:00 »

Imádom a repce mézet. Fórumára szokatott rá. Már sok kollégám csodálkozott rá,hogy milyen finom. Érdemtelenül szorul háttérbe.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1091 Dátum: 2017. Január 29. - 00:15:11 »

Kis érdekesség.

https://9gag.com/gag/aWmBZ3x?ref=ios.s.cp
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1092 Dátum: 2017. Január 29. - 09:01:12 »

A méhek, hogy vészelik ezt a nagy hideget?  Fejvakarás Emelem

Fűtenek, ha van mivel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1093 Dátum: 2017. Január 29. - 09:06:40 »

Imádom a repce mézet. Fórumára szokatott rá. Már sok kollégám csodálkozott rá,hogy milyen finom. Érdemtelenül szorul háttérbe.

Kíváncsi lennék, mit szólsz a tavaszi vegyes virágmézhez.
Ha az Irsai Olivér bejött borban, akkor ez is beválna.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1094 Dátum: 2017. Január 30. - 22:17:52 »

Kíváncsi lennék, mit szólsz a tavaszi vegyes virágmézhez.
Ha az Irsai Olivér bejött borban, akkor ez is beválna.
Két méhész vadászbarátom van. Kifejezetten érdekes,hogy a mézük íze mennyire különbözik egymástól,az eltérő növényzet miatt. Fórumtársunkat régóta ösztönzöm mézei versenyeztetésére,speciális (nálunk nem jellemző)  virág összetevői miatt.
A repceméz ezek mellett is kedvenc,inkább különleges állaga miatt... rozspirítóssal kifejezett jó reggeli torokfájós időszakban.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: