Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237622 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #1020 Dátum: 2016. Július 19. - 10:06:32 »

Csak egy apró gondolat nem  a termelő hívja a méhészt, ja az a termelő aki a nagy méh sűrűség miatt nem lát termés kiesést, gyakorlatilag kihasználja azokat a normális mezőgazdászokat,méhészeket akik tesznek a megporzás oltárán ezért aki nem hív, fogad méhészt az azt tehet amit akar a mások kárára.(fasza) Neked is van kerted gondolom van rovar porozta növény is benne, akkor tartasz méhet vagy kihasználod a más által tartott rovart? Vagy egy toll pamaccsal porozgatsz mint a kínaiak a Te alkatoddal eltudnám ám képzeni Vigyorog.(kizárólag fórum fotók)A napraforgó "eszi" a méhet, de a tiltott csávázószer ki irtja.. Nincs olyan ember a földön aki ne függene a méhektől.....................
Akkor mégegyszer. Ha én nem hívlak meg hozzám de téged mégis odaesz a fene, akkor
-ne panaszkodj, hogy nincs sör a hűtőben
-ne magyarázd meg, hogy önzetlen segítséged nélkül rámromlott volna az a sok kaja.
Nem bassza már meg a jegesmedve, most már ott tartunk, hogy az a termelő szégyellje magát aki nem könyörög térdencsúszva a méhészeknek? Mert Ő kihasználja a "normálisakat".
Ha ezzel a lózungal jelenne meg nálam egy méhész, úgy küldeném el a halál retkes faszára, hogy lába sem érné a földet. Nem önzetlenségből és felebaráti szeretetből települtök ki hanem azért, mert pénzt akartok csinálni valamiből, ami a másé. És ilyen esetben kérni és köszönni illik, nem pedig arcoskodni, hogy "mire mennél nélkülem".
Tekintettel arra, hogy kiknek a kezébe kerültek a földek, nem lepne meg, ha szigorodnának a törvényeink ezügyben is.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #1021 Dátum: 2016. Július 19. - 12:46:49 »


Tekintettel arra, hogy kiknek a kezébe kerültek a földek, nem lepne meg, ha szigorodnának a törvényeink ezügyben is.


Az élet meg fogja ezt oldani törvény nélkül is.
A vándorméhészet napjai szerintem leáldozóban vannak, a betegségek, a növekvő költségek és a vegyszerterhelés miatt.
Ne becsüld le a vegyszerek hatását. Olvasva a méhész klubot és fórumot, olyan problémák lépnek fel tömegesen, amiről évtizedek óta méhészkedő szakemberek nem is hallottak eddig  (sétáló bogarak, kaptárelhagyás, stb.).
Valószínűleg jelentkezni fognak ugyanezek humán fronton is, csak a méheknél gyorsabb a rotáció.
A DDT is nagyon hatékony volt a hetvenes években. Potyogott tőle a kolorádóbogár, mint a huzat. Az, hogy az ember is potyog tőle, csak évek múlva derült ki. Emlékszem még az ízére is, nagyon bele tudott ivódni a krumpliba.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1022 Dátum: 2016. Július 19. - 22:18:22 »

Akkor mégegyszer. Ha én nem hívlak meg hozzám de téged mégis odaesz a fene, akkor
-ne panaszkodj, hogy nincs sör a hűtőben
-ne magyarázd meg, hogy önzetlen segítséged nélkül rámromlott volna az a sok kaja.
Nem bassza már meg a jegesmedve, most már ott tartunk, hogy az a termelő szégyellje magát aki nem könyörög térdencsúszva a méhészeknek? Mert Ő kihasználja a "normálisakat".
Ha ezzel a lózungal jelenne meg nálam egy méhész, úgy küldeném el a halál retkes faszára, hogy lába sem érné a földet. Nem önzetlenségből és felebaráti szeretetből települtök ki hanem azért, mert pénzt akartok csinálni valamiből, ami a másé. És ilyen esetben kérni és köszönni illik, nem pedig arcoskodni, hogy "mire mennél nélkülem".
Tekintettel arra, hogy kiknek a kezébe kerültek a földek, nem lepne meg, ha szigorodnának a törvényeink ezügyben is.

Frappáns választ írhatnék, de miért?  Nem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #1023 Dátum: 2016. Július 20. - 02:40:36 »

Nem
Ezt ne szokd meg...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1024 Dátum: 2016. Július 20. - 11:50:07 »

A teljesség kedvéért !
Egyik csatornán láttam hogy az USA ban "meghívják" a méhészeket a gyümölcsösökbe , ültetvényekbe és még némi díjazást is kapnak azon felül amit a bogarak összegyűjtenek .  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1025 Dátum: 2016. Július 20. - 12:03:59 »

A teljesség kedvéért !
Egyik csatornán láttam hogy az USA ban "meghívják" a méhészeket a gyümölcsösökbe , ültetvényekbe és még némi díjazást is kapnak azon felül amit a bogarak összegyűjtenek .  Emelem

Stefikém!
Amerikában az állam fizet a krva vadászoknak, hogy hajlandók legyenek vaddisznót lőni!!!   
 Vigyorog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1026 Dátum: 2016. Július 20. - 12:47:26 »

Stefikém!
Amerikában az állam fizet a krva vadászoknak, hogy hajlandók legyenek vaddisznót lőni!!!   
 Vigyorog

Nincs mese kitelepülök és disznóvadászatból fogok meggazdagodni !   Ördög    Röhög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #1027 Dátum: 2016. Július 20. - 13:35:19 »

A teljesség kedvéért !
Egyik csatornán láttam hogy az USA ban "meghívják" a méhészeket a gyümölcsösökbe , ültetvényekbe és még némi díjazást is kapnak azon felül amit a bogarak összegyűjtenek .  Emelem

Amerikában sok minden másképp megy. Láttam egy dokumentumfilmet pár éve, egy magyar méhész volt kint egy évet egy ottani üzemben, gyakorlaton.
Hatalmas üzemméretű, keményen profitorientált vándorméhészetek folytatják ezt a a tevékenységet.
Mások a növénytermesztési táblaméretek, a növényösszetétel, egyáltalán a mézelési körülmények.
Jellemzően egy kaptártípus van, mondhatni kizárólag rakodóval dolgoznak.
Elindulnak tavasszal délről, haladnak észak felé, ahogy telik a tavasz és a nyár, menet közben gyakran nem is pörgetnek, csak rakják egymás fölé a fiókokat.
Fajtaméz nem jellemző, van világos meg barna, aztán kakukk.
Nem nézegetnek anyát, fiasítást, meg ángyom térdét, úgy szórják az alacsony keretes fiókokat (mondjuk bizonyára, valami jól kialakított szisztéma szerint) mint mi a tűzifát.
A profizmusuktól az ember persze eltátja a száját, csak hát itt megint az veszik el, amitől olyan szép az egész.
Olyasmi szájíze volt, mintha egy japán úszó halfeldolgozó üzemben horgásznánk.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9914



« Új üzenet #1028 Dátum: 2016. Július 20. - 13:47:43 »

Amerikában sok minden másképp megy. Láttam egy dokumentumfilmet pár éve, egy magyar méhész volt kint egy évet egy ottani üzemben, gyakorlaton.
Hatalmas üzemméretű, keményen profitorientált vándorméhészetek folytatják ezt a a tevékenységet.


Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #1029 Dátum: 2016. Július 20. - 14:42:48 »

Megnéztem, Bross Péter filmje volt, amiről alább beszéltem. Címe: Méhész voltam Amerikában.
Meg azt is, hogy nem egy évet volt kint, hanem hármat.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1030 Dátum: 2016. Július 20. - 16:38:48 »

Stefikém!
Amerikában az állam fizet a krva vadászoknak, hogy hajlandók legyenek vaddisznót lőni!!!   
 Vigyorog
Azt hiszem, ha itthon mondjuk 2 évig nem lőnék a vadászok a rókát, sakált, disznót, meg a gímet, lennének itt is problémák! Még lehet, az állam fizetne itt is, hogy lőjék őket! Ki tudja?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1031 Dátum: 2016. Július 20. - 16:58:41 »

Azt hiszem, ha itthon mondjuk 2 évig nem lőnék a vadászok a rókát, sakált, disznót, meg a gímet, lennének itt is problémák! Még lehet, az állam fizetne itt is, hogy lőjék őket! Ki tudja?

Meg van ez oldva : Ha lőjük fizetünk önként , ha nem lőjük fizetünk bírságként !  Piál  Áááá sehogy se jó ez - "Míg ............. élt jobb volt !" Mert akkor még   'Girl...... Vadász fiatal voltam !    Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1032 Dátum: 2016. Július 20. - 17:17:46 »

"Míg ............. élt jobb volt !" Mert akkor még   'Girl...... Vadász fiatal voltam !    Emelem

Mária Terézia?  Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1033 Dátum: 2016. Július 20. - 18:22:45 »

Mária Terézia?  Ördög

Mária is Terézia is !   Röhög
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1034 Dátum: 2016. Július 20. - 19:39:58 »

Azt hiszem, ha itthon mondjuk 2 évig nem lőnék a vadászok a rókát, sakált, disznót, meg a gímet, lennének itt is problémák! Még lehet, az állam fizetne itt is, hogy lőjék őket! Ki tudja?


Létrejönne egy vállalkozó Bt, aki kiadná alvállalkozó bt-k nek a vadászai jogot. A pénzes, infrás, haditechnikás vt-k meg vernék a mellüket, hogy ugye csak mi tudjuk megvédeni a hazát!  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: