Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 236889 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1005 Dátum: 2016. Július 18. - 14:11:30 »

Áruld el,hány percet áldoztál a megismerésükre,mielőtt ez a gyűlölködő véleményed kialakult róluk!
Vállat von Vállat von
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1006 Dátum: 2016. Július 18. - 18:02:18 »

Minden önkormányzat, kellett hogy hozzon helyi állattartási rendeletet.
Azt kellene megnézni.


Köszönöm a választ Lajos! Ez eszembe sem jutott!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1007 Dátum: 2016. Július 18. - 18:50:59 »

Ha már szóba került a méhek időnkénti támadó kedve, lenne egy kérdésem. Már akkoriban meg akartam írni, de mindig elmaradt.
Másfél-két hónapja, egy napos, elég meleg délutánon nekiálltunk édesanyámmal kigazolni a málnát. A második szomszédban van méhész, jó néhány családdal, néha 100 körül. A kaptárok tőlünk úgy 30 méterre lehettek, némi mesterséges sövénnyel körbe vannak kerítve.
7 éve lakunk itt, egy-egy csípés volt néha, de nagyon ritkán. Ezen a délutánon, alig kezdtünk dolgozni, engem folyamatosan támadtak. Szerencsém volt, le tudtam verni őket, mielőtt megcsíptek volna, de a támadások nem maradtak abba. Végül be kellett mennem, míg anyu nyugodtan dolgozhatott tovább. Amikor később pár percre kijöttem, ismét nekem esett egymás után két méh is.
Végiggondoltam, sem illatszer-, sem izzadságszagom nem volt. Mi lehetett a problémájuk velem?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1008 Dátum: 2016. Július 18. - 18:54:56 »

Ha már szóba került a méhek időnkénti támadó kedve, lenne egy kérdésem. Már akkoriban meg akartam írni, de mindig elmaradt.
Másfél-két hónapja, egy napos, elég meleg délutánon nekiálltunk édesanyámmal kigazolni a málnát. A második szomszédban van méhész, jó néhány családdal, néha 100 körül. A kaptárok tőlünk úgy 30 méterre lehettek, némi mesterséges sövénnyel körbe vannak kerítve.
7 éve lakunk itt, egy-egy csípés volt néha, de nagyon ritkán. Ezen a délutánon, alig kezdtünk dolgozni, engem folyamatosan támadtak. Szerencsém volt, le tudtam verni őket, mielőtt megcsíptek volna, de a támadások nem maradtak abba. Végül be kellett mennem, míg anyu nyugodtan dolgozhatott tovább. Amikor később pár percre kijöttem, ismét nekem esett egymás után két méh is.
Végiggondoltam, sem illatszer-, sem izzadságszagom nem volt. Mi lehetett a problémájuk velem?



Tuggyák hogy vadász vagy  Vigyorog
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #1009 Dátum: 2016. Július 18. - 19:13:36 »

Ha már szóba került a méhek időnkénti támadó kedve, lenne egy kérdésem. Már akkoriban meg akartam írni, de mindig elmaradt.
Másfél-két hónapja, egy napos, elég meleg délutánon nekiálltunk édesanyámmal kigazolni a málnát. A második szomszédban van méhész, jó néhány családdal, néha 100 körül. A kaptárok tőlünk úgy 30 méterre lehettek, némi mesterséges sövénnyel körbe vannak kerítve.
7 éve lakunk itt, egy-egy csípés volt néha, de nagyon ritkán. Ezen a délutánon, alig kezdtünk dolgozni, engem folyamatosan támadtak. Szerencsém volt, le tudtam verni őket, mielőtt megcsíptek volna, de a támadások nem maradtak abba. Végül be kellett mennem, míg anyu nyugodtan dolgozhatott tovább. Amikor később pár percre kijöttem, ismét nekem esett egymás után két méh is.
Végiggondoltam, sem illatszer-, sem izzadságszagom nem volt. Mi lehetett a problémájuk velem?

Kis átalakítással plagizáld a mondásomat, " engem még a szúnyog se szeret".
 Rííí
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #1010 Dátum: 2016. Július 18. - 21:29:29 »

És piszokul fel lennél háborodva, ha valaki elfűrészeli a leslétrát, vagy feldönti a lest, vagy kiszúrja egy süni a kocsid gumiját.

Ez az egész ország mintha egy "A szomszéd nője mindig zöldebb" film forgatása lenne.

Tévedsz, Lajos!
A vadász nője halvány zöld, időnként szürke.
A természet hasznosításáért szinte csak mi fizetünk, az érdek érvényesítő képességünk mégis nulla.
Méhész, turista, gombász, agancsgyűjtő, szeder szedő, stb...bármikor belénk rúghat.
Megvédeni se merjük magunkat a következmények miatt, pedig puska van a vállunkon.
Főleg ezért nem!
Persze, jöhet még lobbi, ami kideríti hogy pl. a méz egészségtelen, rákkeltő ahogy a rántott hús.
Jó példa a hóvirág, szedésének tiltásához köze nincs a természet védelemnek.
A virág lobbi viszont 100 milliókat keres a tiltáson, nőnapon.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1011 Dátum: 2016. Július 18. - 21:56:41 »

Ha már szóba került a méhek időnkénti támadó kedve, lenne egy kérdésem. Már akkoriban meg akartam írni, de mindig elmaradt.
Másfél-két hónapja, egy napos, elég meleg délutánon nekiálltunk édesanyámmal kigazolni a málnát. A második szomszédban van méhész, jó néhány családdal, néha 100 körül. A kaptárok tőlünk úgy 30 méterre lehettek, némi mesterséges sövénnyel körbe vannak kerítve.
7 éve lakunk itt, egy-egy csípés volt néha, de nagyon ritkán. Ezen a délutánon, alig kezdtünk dolgozni, engem folyamatosan támadtak. Szerencsém volt, le tudtam verni őket, mielőtt megcsíptek volna, de a támadások nem maradtak abba. Végül be kellett mennem, míg anyu nyugodtan dolgozhatott tovább. Amikor később pár percre kijöttem, ismét nekem esett egymás után két méh is.
Végiggondoltam, sem illatszer-, sem izzadságszagom nem volt. Mi lehetett a problémájuk velem?

A probléma ott kezdődött, hogy valamilyen oknál fogva egy méh megtámadott, ebben az esetben kiválaszt egy illat anyagot ami a közelben lévő méheket támadásra ingerli. Ilyenkor ez a legjobb védekezés, hogy elbújsz,eltávolodsz.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1012 Dátum: 2016. Július 18. - 22:00:08 »

Tévedsz, Lajos!
A vadász nője halvány zöld, időnként szürke.
A természet hasznosításáért szinte csak mi fizetünk, az érdek érvényesítő képességünk mégis nulla.
Méhész, turista, gombász, agancsgyűjtő, szeder szedő, stb...bármikor belénk rúghat.
Megvédeni se merjük magunkat a következmények miatt, pedig puska van a vállunkon.
Főleg ezért nem!
Persze, jöhet még lobbi, ami kideríti hogy pl. a méz egészségtelen, rákkeltő ahogy a rántott hús.
Jó példa a hóvirág, szedésének tiltásához köze nincs a természet védelemnek.
A virág lobbi viszont 100 milliókat keres a tiltáson, nőnapon.
 Emelem
Gondold át, hogy a méhész mikor is rúg beléd, és neked ez semmikor sem hajt hasznot..
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1013 Dátum: 2016. Július 18. - 22:16:36 »

Nem, a bak nem döglött meg a neonikotinoidoktól csak alkalmasint odébb tette a székhelyét...amúgy meg nem minden vendég szereti, ha leverik a kalapját a méhek.
Azt se mondtam, hogy a bogaraknak lófasz a seggébe...de engedtessék meg, nem a termelő szokta odahívni a méhészt a napraforgótáblához...mégis rajta verik el a port, ha hullanak a méhek.
Csak egy apró gondolat nem  a termelő hívja a méhészt, ja az a termelő aki a nagy méh sűrűség miatt nem lát termés kiesést, gyakorlatilag kihasználja azokat a normális mezőgazdászokat,méhészeket akik tesznek a megporzás oltárán ezért aki nem hív, fogad méhészt az azt tehet amit akar a mások kárára.(fasza) Neked is van kerted gondolom van rovar porozta növény is benne, akkor tartasz méhet vagy kihasználod a más által tartott rovart? Vagy egy toll pamaccsal porozgatsz mint a kínaiak a Te alkatoddal eltudnám ám képzeni Vigyorog.(kizárólag fórum fotók)A napraforgó "eszi" a méhet, de a tiltott csávázószer ki irtja.. Nincs olyan ember a földön aki ne függene a méhektől.....................
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #1014 Dátum: 2016. Július 18. - 22:44:21 »

Gondold át, hogy a méhész mikor is rúg beléd, és neked ez semmikor sem hajt hasznot..
Többnyire nincs gondom a méhészekkel, főleg azokkal nincs akikkel emberi módon lehet egyeztetni.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #1015 Dátum: 2016. Július 18. - 22:52:21 »

Csak egy apró gondolat nem  a termelő hívja a méhészt, ja az a termelő aki a nagy méh sűrűség miatt nem lát termés kiesést, gyakorlatilag kihasználja azokat a normális mezőgazdászokat,méhészeket akik tesznek a megporzás oltárán ezért aki nem hív, fogad méhészt az azt tehet amit akar a mások kárára.(fasza) Neked is van kerted gondolom van rovar porozta növény is benne, akkor tartasz méhet vagy kihasználod a más által tartott rovart? Vagy egy toll pamaccsal porozgatsz mint a kínaiak a Te alkatoddal eltudnám ám képzeni Vigyorog.(kizárólag fórum fotók)A napraforgó "eszi" a méhet, de a tiltott csávázószer ki irtja.. Nincs olyan ember a földön aki ne függene a méhektől.....................
Ez jól hangzik, csak sajnos részben igaz!
A méheken kívül számtalan beporzó rovar létezik.
Más kérdés hogy azokat, káros vagy hasznos mivoltuktól függetlenül, tűzzel vassal irtjuk.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1016 Dátum: 2016. Július 19. - 07:47:31 »

Ez jól hangzik, csak sajnos részben igaz!
A méheken kívül számtalan beporzó rovar létezik.
Más kérdés hogy azokat, káros vagy hasznos mivoltuktól függetlenül, tűzzel vassal irtjuk.


Ennek azért olvass utána, érdemes.  Emelem Kora tavasszal, még csak a méhek vannak olyan tömegben, hogy érdemi beporzást végezzenek. A poszméh is és még számtalan rovar esetében is az anya telel be egyedül és a tavasz beköszöntével kezdi a családját szaporítani. Egy áttelelt méhcsalád pedig tíz-húszezres létszámmal dolgozik a korán virágzókon. Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #1017 Dátum: 2016. Július 19. - 08:44:40 »

Ez jól hangzik, csak sajnos részben igaz!
A méheken kívül számtalan beporzó rovar létezik.
Más kérdés hogy azokat, káros vagy hasznos mivoltuktól függetlenül, tűzzel vassal irtjuk.


Csakhogy a méh azon kevesek egyike, aki sem a növényben, sem a termésben semmilyen kárt nem tesz.
Egyáltalán: olyan erőforrásokat hasznosít, amely nélküle az ember számára elveszne, emellett komoly beporzási tevékenységet végez.

Évek óta kísérletezem már egy méhlegelő-vadlegelő-erdő-gyümölcs összetételű - nevezzük így - "ökoszisztémán".
Magyarul próbálok kialakítani egy viszonylag alacsony input energiaigényű mezőgazdasági területet, amely aránylag kis folyamatos ráfordítás és kockázat mellett elfogadható jövedelmet ad a tulajdonosnak és ahol a vad is megtalálja a helyét. Ennek egyik fő pillére lehet a méh.
Abban szinte 100 %-ig biztos vagyok, hogy a jelenlegi, általánosan elfogadott szántóföldi növénytermesztési rendszer középtávon sem lesz fenntartható. Óriási az energia, a "vas" és kemikália igénye, mindez egyre növekszik, a kockázata az éghajlat változással egyre magasabb. Nem akarok széleskörűen alkalmazható rendszert kidolgozni, csupán a saját és a gyerekeim hátralevő éveihez próbálnék egy aránylag vegyszermentes, de mégis a megélhetéshez jövedelmet nyújtó környezet kialakítani.     
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #1018 Dátum: 2016. Július 19. - 09:41:46 »

Ennek azért olvass utána, érdemes.  Emelem Kora tavasszal, még csak a méhek vannak olyan tömegben, hogy érdemi beporzást végezzenek. A poszméh is és még számtalan rovar esetében is az anya telel be egyedül és a tavasz beköszöntével kezdi a családját szaporítani. Egy áttelelt méhcsalád pedig tíz-húszezres létszámmal dolgozik a korán virágzókon. Emelem
Régebben foglalkoztatott a kérdés.
Volt néhány gyümölcsfám, cseresznye, meggy, sárgabarack.
Közel,távolba egyetlen kaptár méh se volt található.
Virágzáskor a fákon is csak elvétve láttam méheket, az időjárás függvényébe a beporzás még is sikeres volt.
Most, hirtelen csak ezt találtam: http://apicon.org/index_hu.php?r=StaticPage/View/24
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1019 Dátum: 2016. Július 19. - 09:58:36 »

Ennek azért olvass utána, érdemes.  Emelem Kora tavasszal, még csak a méhek vannak olyan tömegben, hogy érdemi beporzást végezzenek. A poszméh is és még számtalan rovar esetében is az anya telel be egyedül és a tavasz beköszöntével kezdi a családját szaporítani. Egy áttelelt méhcsalád pedig tíz-húszezres létszámmal dolgozik a korán virágzókon. Emelem
Ez szép és jó de most a napraforgóról volt, lévén azzal kapcsolatban alakult ki egy-szerintem megrendezett-balhé.
Valahogy hihetetlen számomra, hogy a vetőmag csávázószere olyan koncentrációban köszön vissza a virágporban, hogy az veszélyeztesse a méheket. De a méhészek rátelepedtek a táblára-a kutya sem hívta őket-aztán amikor döglöttek a bogarak, egyből rohantak a greenpeace-hez.
Magyarra lefordítva valakinek érdekében áll betiltani a hatékony vegyszereket.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: