Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 236951 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:04:51 »

Szia Lajos!
A jó öreg NB fekvő rendszerben dolgozom. Meg van néhány családom osztrák lépeken(Breitwaben) ezeket a rakodókaptárakat meg kereteket ajándékba kaptam egy osztrák havertól aki befejezte.
Idén 14 családdal fogok betelelni, kis hobbi ez nekem, bár aki ebbe belekóstolt és átjárta a lelkét, az abbahagyni nem igen tudja. Legelő szempontjából nagyon jó helyen lakom, csak akácra kell vándorolni 25 km-t. Bár lehet azt sem kellene, mert idén egy közepes család nem fért fel a futóra és itthon maradt, aztán jobbat pergettem róla mint amennyi a vándortanyán az átlag volt.
Egyébként éppen tegnap futottam át őket. Az NB-kben olyan, jó nyáreleji állapotok vannak, 6-7-8 keret fiasítás, köztük több lép napos.  Hozzátartozik, hogy a szotyit nem vettem el és nagyon jó és folyamatos a szolidágóról a hordás. Mondjuk ennyi bogárnál rá kell majd etetnem jócskán.

Te is foglalkozol méhekkel? Még a régi fórumon, a képeken láttam a vadászházad mellett egy kaptárt, talán hunort. Gondolom az kóbor rajokra vár ott.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:07:54 »

Szia Lajos!
A jó öreg NB fekvő rendszerben dolgozom. Meg van néhány családom osztrák lépeken(Breitwaben) ezeket a rakodókaptárakat meg kereteket ajándékba kaptam egy osztrák havertól aki befejezte.
Idén 14 családdal fogok betelelni, kis hobbi ez nekem, bár aki ebbe belekóstolt és átjárta a lelkét, az abbahagyni nem igen tudja. Legelő szempontjából nagyon jó helyen lakom, csak akácra kell vándorolni 25 km-t. Bár lehet azt sem kellene, mert idén egy közepes család nem fért fel a futóra és itthon maradt, aztán jobbat pergettem róla mint amennyi a vándortanyán az átlag volt.
Egyébként éppen tegnap futottam át őket. Az NB-kben olyan, jó nyáreleji állapotok vannak, 6-7-8 keret fiasítás, köztük több lép napos.  Hozzátartozik, hogy a szotyit nem vettem el és nagyon jó és folyamatos a szolidágóról a hordás. Mondjuk ennyi bogárnál rá kell majd etetnem jócskán.

Te is foglalkozol méhekkel? Még a régi fórumon, a képeken láttam a vadászházad mellett egy kaptárt, talán hunort. Gondolom az kóbor rajokra vár ott.
Hány keretesek az NB-k?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:09:46 »

Szia Lajos!
A jó öreg NB fekvő rendszerben dolgozom. Meg van néhány családom osztrák lépeken(Breitwaben) ezeket a rakodókaptárakat meg kereteket ajándékba kaptam egy osztrák havertól aki befejezte.
Idén 14 családdal fogok betelelni, kis hobbi ez nekem, bár aki ebbe belekóstolt és átjárta a lelkét, az abbahagyni nem igen tudja. Legelő szempontjából nagyon jó helyen lakom, csak akácra kell vándorolni 25 km-t. Bár lehet azt sem kellene, mert idén egy közepes család nem fért fel a futóra és itthon maradt, aztán jobbat pergettem róla mint amennyi a vándortanyán az átlag volt.
Egyébként éppen tegnap futottam át őket. Az NB-kben olyan, jó nyáreleji állapotok vannak, 6-7-8 keret fiasítás, köztük több lép napos.  Hozzátartozik, hogy a szotyit nem vettem el és nagyon jó és folyamatos a szolidágóról a hordás. Mondjuk ennyi bogárnál rá kell majd etetnem jócskán.

Te is foglalkozol méhekkel? Még a régi fórumon, a képeken láttam a vadászházad mellett egy kaptárt, talán hunort. Gondolom az kóbor rajokra vár ott.
Hány keretesek az NB-k?
NB-24
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:11:52 »

Egycsaládos?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:55:18 »

Egycsaládos?
Az NB lehet kétcsaládos is,ha van elválasztó benne(márpedig egy NB-hez az dukál.)-ha jól tudom.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:57:58 »

Egycsaládos?
Igen egycsaládos de nem alkalmazom a klasszikus NB-24-es fogásokat. (korlátozás akácon.stb.)
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:58:37 »

Horrido: tényleg, te mivel kezeled a méheket atka ellen?Én most szereztem be valami csodaszert Szlovákiából(35Ft-ra jön ki egy kezelés/család és évente max. négyszer kell/lehet kezelni a méheket vele. Azt mondják hatásos-én most próbáltam először. Egy hátránya van,. hogy nem bio méhészetbe való.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:59:31 »

Egycsaládos?
Igen egycsaládos de nem alkalmazom a klasszikus NB-24-es fogásokat. (korlátozás akácon.stb.)

Nálam-a rutinos szomszéd hatására- a 24keretes NB két 12 keretes családnak ad helyet.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 11:03:55 »

Egycsaládos?
Az NB lehet kétcsaládos is,ha van elválasztó benne(márpedig egy NB-hez az dukál.)-ha jól tudom.
Éppen azért kérdeztem, mert mára túlhaladtunk a kétcsaládos 24 keretes NBn.
A jobbak egy családdal használják.
Mi 18 keretes NB-ket készítettünk, nagyon sikeres hosszú évek óta.
Dédnagyapám ( Méhész Pál) pecsétes királyi méhész volt...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 11:12:29 »

Egycsaládos?
Az NB lehet kétcsaládos is,ha van elválasztó benne(márpedig egy NB-hez az dukál.)-ha jól tudom.
Éppen azért kérdeztem, mert mára túlhaladtunk a kétcsaládos 24 keretes NBn.
A jobbak egy családdal használják.
Mi 18 keretes NB-ket készítettünk, nagyon sikeres hosszú évek óta.
Dédnagyapám ( Méhész Pál) pecsétes királyi méhész volt...

Az biztos, hogy elég elavult, csak mivel most kezdtem és nem volt más, így kénytelen voltam ebbe telepíteni a méheket. Most, amíg betanulok,addig jók lesznek, de már megvan a terv -szintén a szomszéddal, aki nyugdíjas asztalos is, nemcsak méhész-, hogy 1-2 éven belül váltunk másra. Addig meg maradnak ezek. Van még egy üres 18 keretes Boconádim is, de az üres. Talán jövőre kerül bele majd család+egy-két Hunor kaptáram is van, amiket fel kellene újítani, ezeket is szeretném majd felhasználni idővel.Onnét ez a sok régiség, hogy papám méhész volt, de még a 80-as években abbahagyta a méhészkedést.Újra akarta kezdeni, de 15 éve meghalt így eddig üresen, felbakolva álltak a kaptárak.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 11:31:10 »

Horrido: tényleg, te mivel kezeled a méheket atka ellen?
 
Bayvarol-antivar-perizin.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 11:32:49 »

Azt mondják hatásos-én most próbáltam először.
Egyszerű lesz kiértékelni a próbát. Vagy üres a kaptár tavasszal, vagy nem. Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 11:38:31 »

Horrido: tényleg, te mivel kezeled a méheket atka ellen?
 
Bayvarol-antivar-perizin.


Akkor te sem bio-ban utazol. Majd megnézem a nevét ennek a cuccnak. A méhek még élnek-túl elevenek is néha. Tavaszra az egyik családnál anyaváltás lesz, mert igen csípős hangulatban vannak mostanában.
Én a hangyasavat akartam kipróbálni, de nem jutottam hozzá-így esett a választás erre a szerre.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 11:42:16 »

Egycsaládos?
Igen egycsaládos de nem alkalmazom a klasszikus NB-24-es fogásokat. (korlátozás akácon.stb.)

Nálam-a rutinos szomszéd hatására- a 24keretes NB két 12 keretes családnak ad helyet.
Ezek a jó Őrösi féle fogások. Egy főhordást használnak ki velük. Akácig felpumpálják a két családot, majd akác előtt egyesítik, egyik anya kivesz, másik 3 kereten anyarács mögé. A rengeteg nép megburítja a kaptárt mézzel. Ilyen technológiával termelték/ik az urban legend 60-70 kiló akácokat per család.Akác után pedig újra vissza az egész, válaszlap be, masik fele a családnak újra anyásítva. Nyár közepére megint feljönnek, telelhető állapotba kerülnek.

Van vszlag jó akácod, de nem pergettél repcét, hársot, facéliát, gesztenyét, dohányt, vegyeset, napraforgót, stb.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 11:58:11 »


Van vszlag jó akácod, de nem pergettél repcét, hársot, facéliát, gesztenyét, dohányt, vegyeset, napraforgót, stb.

Igen-ez a bajom nekem is vele, hogy én több fajtáról szeretnék mézet. A szomszéd pedig csak ezt a  módszert ismerte. Most mindketten tanulunk, nézelődünk, addig pedig ezen tapasztalunk Mosolyog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: