Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Spektívek  (Megtekintve 56827 alkalommal)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #105 Dátum: 2018. Március 11. - 14:14:53 »

Köszönöm!
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #106 Dátum: 2018. Március 11. - 17:46:59 »

Emelem
A hozzáértőket kérdezném, minőségileg mekkora a különbség a celeston ultima és upclose spektivek között?  Annyival  jobb az ultima hogy majdnem duplába kerül? Aztán, nekem mint "egyszerű" vadásznak, kell e a 80 objektiv, vagy elég a 60-s is? Őz bírálásra használnám esetleg 300 m-ig,  de inkább közelebb.
A válaszokat előre is köszönöm.
 Wave
Nekem volt 50-es 60-as és most 80-as méretű van. Lényegesen fényerősebb a 80-as. Társaságunk hivatásosainak 100 átmérőjűt vetettem, az még rátesz szürkületben az enyémre is.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #107 Dátum: 2018. Március 11. - 18:20:30 »

Köszönöm!
 Emelem

http://www.spektiv.hu/kowa-tsn-502-egyenes-betekintesu-spektiv
Ez különb ,mint az a celestron .


Nekünk a Vt.-nél van szolgálati swaro fix 30x75 spektív.
Mikor felmondott a vadőr,és az utódja is elment,akkor hordtam magammal.
Nem kell hanyatt esni tőle.Soha nem vennék magamnak olyant.
Variábel MD62-es minoxot jobban szeretem.
Az árkülönbségről ne is beszéljünk.

Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #108 Dátum: 2018. Március 12. - 04:25:28 »

Nekem volt 50-es 60-as és most 80-as méretű van. Lényegesen fényerősebb a 80-as. Társaságunk hivatásosainak 100 átmérőjűt vetettem, az még rátesz szürkületben az enyémre is.
Jobb márka 50-ese 62-ese jobb lehet szerintem a gyenge 100-asnál a látott kép tekintetében.Nagyon megmaradt bennem,mikor az optikus mondta,hogy ekkora átmérőben minőségi lencsét,amiben nincs torzítás ,egyéb optikai hibák stb. gyártani bődületesen,iszonyatosan ,irreálisan költséges,még a prémiumgyártók sem vállalják fel ,80-as fölé talán egyik sem ment.
Pont a bazi, messze nem prémium celestront néztük össze a kicsi szintén no name  spektívvel.Azért is mertem chrisnek referálni róla.A kicsi 50-es vortex nomad,hawke endurance,luger néven futkosó nyert élességben,jobban lehetett kezelni,jobban lehetett látni vele,lehetett élesíteni ,csak a szélek voltak homályosak,míg a celestronban enyhe köd volt örökké,a széleken jóval nagyobb homály,a közepét sem tudtam igazán élessé tenni.Nem tudom azóta kezdtek-e vele valamit,de az akkor jött be,új termék volt a piacon, akkor nagyon gáz ,felejtős minőség volt.
A nagy átmérő annál az összehasonlításnál nem volt  garancia  semmire.


Egy havernak van  tsn502 ,szereti,lát vele,sajnos nem volt vele sosem mikor találkoztunk,én is kiváncsi vagyok rá milyen,anno ahelyett ugrottam bele a drágább minoxba,még nem tudtam kideríteni jobban jártam-e?


Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #109 Dátum: 2018. április 24. - 08:32:20 »

Sziasztok!

Optolyth spektívemnek kimozdult a szemlencséje.
Ha leteszem az autóban, akkor a rázkódástól keresztbefordul.

Vissza lehet "pattintani" a helyére, de egyrészt gondolom ez hosszabb távon nem tesz neki jót, másrészt attól félek, hogy elveszik.

Hol lehet ilyesmit javíttatni?
Tudtok valami jó szakit?

 Stoel északdunántúl előnyben...  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #110 Dátum: 2018. április 24. - 10:02:53 »

Sziasztok!

Optolyth spektívemnek kimozdult a szemlencséje.
Ha leteszem az autóban, akkor a rázkódástól keresztbefordul.

Vissza lehet "pattintani" a helyére, de egyrészt gondolom ez hosszabb távon nem tesz neki jót, másrészt attól félek, hogy elveszik.

Hol lehet ilyesmit javíttatni?
Tudtok valami jó szakit?

 Stoel északdunántúl előnyben...  Stoel

ÉNY?

https://vadaszapro.net/reszletek/233808/tavcso-javitas
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Balogh Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


« Új üzenet #111 Dátum: 2018. április 24. - 20:26:17 »

Sziasztok!

Optolyth spektívemnek kimozdult a szemlencséje.
Ha leteszem az autóban, akkor a rázkódástól keresztbefordul.

Vissza lehet "pattintani" a helyére, de egyrészt gondolom ez hosszabb távon nem tesz neki jót, másrészt attól félek, hogy elveszik.

Hol lehet ilyesmit javíttatni?
Tudtok valami jó szakit?

 Stoel északdunántúl előnyben...  Stoel


Szombathely:TAL
Naplózva
knorbi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #112 Dátum: 2018. Május 07. - 21:55:50 »

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata Dörr Danubia 16-40x50 spektívvel kapcsolatban? Jó fényviszonyok mellett használnám, hobbi célra, amatőr fényképek készítéséhez, vadak megfigyeléséhez. Esetleg még a Yukon 20-50x50-esen gondolkozom vagy egy kínai 20-60x60-ason.
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #113 Dátum: 2018. Október 25. - 14:38:54 »

Sziasztok,

szeretnék venni (alkalmi használatra - évi néhány alkalom) spektívet. Yukon scout-ra gondoltam első körben. Persze ez nagyon belépő szint, de jelenleg ennek van realitása. A kérdésem az volna, hogy őz bírálatához suta/bak kb. max 200 méteres távig elég-e a 20x nagyítás, vagy érdemesebb lenne a 30x-osat választani. Állványra nem kerülne a masina, úgyhogy lőbotra, leskorlátra stb. lesz csak feltámasztva, ezért kicsit ódzkodom a 30-as nagyítástól (illetve hogy azzal egy közelebb álló vadat meg lehet-e normálisan figyelni), de a 20-as nagyítás nem tűnik túl nagy ugrásnak a 12x-es céltávcsőhöz képest, de lehet hogy éppen elég volna az is, sajnos hiányzik az ilyen irányú tapasztalat.

Előre is köszönöm a véleményeket.

Szabi Emelem
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #114 Dátum: 2018. Október 25. - 20:08:15 »

Sziasztok,

szeretnék venni (alkalmi használatra - évi néhány alkalom) spektívet. Yukon scout-ra gondoltam első körben. Persze ez nagyon belépő szint, de jelenleg ennek van realitása. A kérdésem az volna, hogy őz bírálatához suta/bak kb. max 200 méteres távig elég-e a 20x nagyítás, vagy érdemesebb lenne a 30x-osat választani. Állványra nem kerülne a masina, úgyhogy lőbotra, leskorlátra stb. lesz csak feltámasztva, ezért kicsit ódzkodom a 30-as nagyítástól (illetve hogy azzal egy közelebb álló vadat meg lehet-e normálisan figyelni), de a 20-as nagyítás nem tűnik túl nagy ugrásnak a 12x-es céltávcsőhöz képest, de lehet hogy éppen elég volna az is, sajnos hiányzik az ilyen irányú tapasztalat.

Előre is köszönöm a véleményeket.

Szabi Emelem
Igen. elég.
Bőven.
Kicsi rutint szerzel,és a 8-szoros kereső is elég.
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #115 Dátum: 2018. Október 25. - 22:59:48 »

Szia Szabi,

Nekem 30x50WA van, megéri az árát ha valóban évi pár alkalomról van szó és valóban szeretnél spektívet - DE egyet kell értsek Lacikával, kis rutin és nem fogod hordani, én ha bakokat nézegetni megyek nem a spektívet hanem a 10x42 keresőt viszem.
Nagyon ritka amikor kellett volna a spektív is.

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #116 Dátum: 2018. Október 26. - 09:41:17 »

Sziasztok,

köszönöm szépen a válaszokat!  Emelem
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #117 Dátum: 2018. Október 26. - 09:54:50 »

Szia Szabi,

Nekem 30x50WA van, megéri az árát ha valóban évi pár alkalomról van szó és valóban szeretnél spektívet - DE egyet kell értsek Lacikával, kis rutin és nem fogod hordani, én ha bakokat nézegetni megyek nem a spektívet hanem a 10x42 keresőt viszem.
Nagyon ritka amikor kellett volna a spektív is.

Üdv,
B.  Emelem

Szokás dolga, nekem egész nyáron a hátizsákban van.
És nagyon jó, hogy ott van, mert sokmindent látni vele, amit keresővel nem.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #118 Dátum: 2018. Október 26. - 11:56:14 »

Például, mi mozog a csipkebokorba Ördög
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #119 Dátum: 2018. Október 26. - 11:58:51 »

 
Például, mi mozog a csipkebokorba Ördög
 Emelem

 'Girl Kacsint
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: