Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Spektívek  (Megtekintve 56850 alkalommal)
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #90 Dátum: 2016. Július 13. - 13:34:03 »

Szia!

Nekem volt! Nagyjából sehogy! Borzasztó szűk a látómező és érzékeny a fényviszonyokra stb..... Szvsz felejtős!  Emelem
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #91 Dátum: 2016. Július 13. - 15:20:11 »

Szia!

Nekem volt! Nagyjából sehogy! Borzasztó szűk a látómező és érzékeny a fényviszonyokra stb..... Szvsz felejtős!  Emelem
Meg talán a 45 fokos betekintés sem ideális. Jobb oda az egyenes.
Nekem van yukon craft, az is jó, amég hétágra süt a nap....
Kíváncsi lennék a régi orosz spektívekre.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #92 Dátum: 2016. Július 13. - 16:53:39 »


Kíváncsi lennék a régi orosz spektívekre.


Valahol van egy SPT-457-s 30x-s még jó de 60x-nál a stabil fogás kötelező. De ott már nagyon szűk a látómező.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #93 Dátum: 2016. Július 13. - 17:16:43 »

Valahol van egy SPT-457-s 30x-s még jó de 60x-nál a stabil fogás kötelező. De ott már nagyon szűk a látómező.

Nekem van egy 25x-ös, azt se lehet szabadkézből használni, a MOM meg 50x-es.
Naplózva
robÚr
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #94 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 16:49:35 »

Sziasztok!

spektív szűzként lenne egy kérdésem.
Ér e 10e FT-tal többen a Yukon Scout 20-50X50 WA mint a 30X50WA.

Természetesen a kategória képességeivel tisztában vagyok, nem a csodát várom, csak nem tudom, hogy érdemes e több pénzt adnom egy "játék" spektívért.
De egyelőre azt sem érzem pontosan, hogy milyen nagyítást használnék terepen.. kell az 50? elég a 30?
Nappali, jó fényviszonyok melletti nagyvad megfigyelés a cél.

Köszönöm!
Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #95 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 19:56:52 »

Sziasztok!

spektív szűzként lenne egy kérdésem.
Ér e 10e FT-tal többen a Yukon Scout 20-50X50 WA mint a 30X50WA.

Természetesen a kategória képességeivel tisztában vagyok, nem a csodát várom, csak nem tudom, hogy érdemes e több pénzt adnom egy "játék" spektívért.
De egyelőre azt sem érzem pontosan, hogy milyen nagyítást használnék terepen.. kell az 50? elég a 30?
Nappali, jó fényviszonyok melletti nagyvad megfigyelés a cél.

Köszönöm!
Nekem volt Yukon 30x50-es és utána egy Auriol 20-60X60-as. Az utóbbi sokkal jobban volt használható. Új ára akkor a L..l üzletbe 15 ezer volt 5 év garanciával. Most is lehet venni webshopokba 23-26 ezerért ilyen spektíveket. Ha a gogl keresőbe beírod kidob néhányat. Nappalra elég a 60-as átmérő. A nagyítás nem mindegy, főleg ha mondjuk 500 méterről akarod megnézni hogy a bak agancsa kicsi vagy nagy. Ilyen távolságból már nem igen lehet pontos bírálatot mondani, még egy jobb márkásabb spektívvel sem. Főleg ha meleg van és remeg a levegő. A 20-as nagyítás még kézből megtámasztva is megtartható rövid ideig.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #96 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 20:07:39 »

Én a variálható nagyításút javaslom.
Kis nagyításnál rákeresel, aztán fokozatosan nagyítasz.
Nagy nagyításnál nem könnyű megtalálni a vadat.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
robÚr
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #97 Dátum: 2016. Szeptember 20. - 13:51:26 »

köszönöm a válaszokat.
Naplózva
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #98 Dátum: 2017. Május 04. - 14:14:17 »

Sziasztok!

Megérkezett a Nikon Prostaff 5, 82mm spektív plusz 20-60 okulár Mosolyog

Az alábbi kép szalmabáláról, okulár mögé helyezett telefonnal készült.

Távolság: 529m Emelem

Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #99 Dátum: 2017. Május 05. - 06:36:49 »


 5, 82mm spektív


 Fejvakarás   egy kicsit kicsi Vállat von
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #100 Dátum: 2017. Július 09. - 17:27:16 »

 Emelem
A Heider márkájú spektivekről valami infó?
Előre is köszönöm!
Naplózva

Üdv Chris
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #101 Dátum: 2017. Július 10. - 13:03:58 »

Nem ajánlanám a Heider cég termékeit senkinek sem!
Korábban lámpákat gyártott, most úgy tűnik, hogy optikával is elkezdett foglalkozni.
A cég valójában török, bár hollandnak hazudja magát.
Korábban én egy lámpát vettem tőlük, egy barátom részére. Ezt úgy hirdették, hogy erős lámpa, ami 500 méterig elvilágít, a valóságban jó, ha tudott 60 métert stb. Ha mint elégedetlen fogyasztó fordultam hozzájuk, akkor szóba sem álltak velem. Amikor a holland fogyasztóvédelemnél érdeklődtem utánuk, akkor kiderült, hogy a mások által benyújtott panaszokon kívül semmit sem tudnak róluk. A cégnek Hollandiához semmi köze sem volt!
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #102 Dátum: 2017. Július 10. - 18:45:00 »

Köszönöm!
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #103 Dátum: 2018. Március 11. - 09:26:24 »

 Emelem
A hozzáértőket kérdezném, minőségileg mekkora a különbség a celeston ultima és upclose spektivek között?  Annyival  jobb az ultima hogy majdnem duplába kerül? Aztán, nekem mint "egyszerű" vadásznak, kell e a 80 objektiv, vagy elég a 60-s is? Őz bírálásra használnám esetleg 300 m-ig,  de inkább közelebb.
A válaszokat előre is köszönöm.
 Wave
Naplózva

Üdv Chris
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #104 Dátum: 2018. Március 11. - 10:56:59 »

Emelem
A hozzáértőket kérdezném, minőségileg mekkora a különbség a celeston ultima és upclose spektivek között?  Annyival  jobb az ultima hogy majdnem duplába kerül? Aztán, nekem mint "egyszerű" vadásznak, kell e a 80 objektiv, vagy elég a 60-s is? Őz bírálásra használnám esetleg 300 m-ig,  de inkább közelebb.
A válaszokat előre is köszönöm.
 Wave

Szerintem a celestron felejtős.
Egyébként azt mondják az optikusok,hogy minél nagyobb az objektív mérete ,annál minőségibbnek kell lennie a lencsének,hogy a kép jó legyen,ezért inkább prémium gyártók próbálkoztak régen is vele pl. optholyt(80),swaro ( 75).
Gyenge minőségű lencse inkább ne legyen nagy a spektívben,mert akkor rosszabb képe lesz,pedig pont mást várnának tőle.
Celeston ultimánál a hawke 20-60x50 spektívem amit vakon vettem,hozattam Pestről a magnumtól ,akármilyent, a Kos Fashionos Ákossal sokkal jobb volt.A Kos boltban állványon volt egy ilyen ultima,szemben az ablakkal,lehetett vele nézegetni kifelé a fákat,nádast,sehol nem volt a no name hawke 50-es spektívhez.Szememhez nem tudtam állítani ,hogy éles képe legyen.A hawke legalább csak a széleken volt homályos.
Ez a hawke futott vortex,luger ....néven is.59.000.- volt mikor vettem,20asért adtam el.
Az egunon felbukkant Minox MD62  329eurért okulárral gyári állapotban,megvettem,és annak szép képe van nagyon,azt tudom.
Szerintem nem kell 60-as felett nézegetned.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: