Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Spektívek  (Megtekintve 56958 alkalommal)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #30 Dátum: 2011. Március 22. - 18:14:55 »

Üdv!

Mi egy Meopta TG 75-s spektívet használunk már pár éve, egy 20-60 okular van hozzá. Mi nagyon meg vagyunk elégedve vele, könnyen jól használható és a képminőség is jó.

Nem tudom merjem e ajánlani, de nemrég láttam a vadászaprón egy eladó Vortexet 42.000ft ért és valahol láttam egy Seadlert is 35.000ft körül.

Üdv Roland


A Vortex ha amerikai,akkor az úgy lehet valahogy,hogy Kínában a gagyira azt iratja Joe,hogy Vortex.
Nem valószínű,hogy kivitték a technikát az amik a  Kínaiaknak,mert a 99.900.- -os távcsövük nem éri fel a 30.000.- -os Luger céltávcsövet/ami szintén egy kalap sz.r/.Vortex néven létezik mosógép,háztart. kisgép,légkondi stb. a légkondival van tapasztalatom,az egy bizsu vacak/javítom őket/.
Ilyen ,hogy Seeadler gyár szintén nincs,a forgalmazó székhelye Németországban van,vagy volt,így megtévesztő lehet,hogy jó német neves márka.
Volt Seeadler céltávcsövem,lecseréltem egy Deltára ,ami klasszisokkal jobb.Spektívet nem tudom milyent gyártatnak mással /mert nem a németek gyártják/.
Nem volt sem Seeadler spektívem,és Vortex spektívem sem,de az én magánvéleményem az,hogy használt olcsóbb prémiumoptikával jobban jár az ember gyereke.
Én nem merem ajánlani a fenn említett márkákat.
Vannak dolgok,amire áldozni kell,mert egyébként van,de nem leli benne örömét az ember,csak bosszúságot érez,én legalábbis nagyon mérges tudok lenni a semmitérő holmikra,akármennyibe kerül,ha bizsu,használhatatlan,akkor a "kevés"pénz is sok érte.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #31 Dátum: 2011. Március 22. - 20:21:36 »


A Vortex ha amerikai,akkor az úgy lehet valahogy,hogy Kínában a gagyira azt iratja Joe,hogy Vortex.
Nem valószínű,hogy kivitték a technikát az amik a  Kínaiaknak,mert a 99.900.- -os távcsövük nem éri fel a 30.000.- -os Luger céltávcsövet/ami szintén egy kalap sz.r/.Vortex néven létezik mosógép,háztart. kisgép,légkondi stb. a légkondival van tapasztalatom,az egy bizsu vacak/javítom őket/.
Ilyen ,hogy Seeadler gyár szintén nincs,a forgalmazó székhelye Németországban van,vagy volt,így megtévesztő lehet,hogy jó német neves márka.
Volt Seeadler céltávcsövem,lecseréltem egy Deltára ,ami klasszisokkal jobb.Spektívet nem tudom milyent gyártatnak mással /mert nem a németek gyártják/.
Nem volt sem Seeadler spektívem,és Vortex spektívem sem,de az én magánvéleményem az,hogy használt olcsóbb prémiumoptikával jobban jár az ember gyereke.
Én nem merem ajánlani a fenn említett márkákat.
Vannak dolgok,amire áldozni kell,mert egyébként van,de nem leli benne örömét az ember,csak bosszúságot érez,én legalábbis nagyon mérges tudok lenni a semmitérő holmikra,akármennyibe kerül,ha bizsu,használhatatlan,akkor a "kevés"pénz is sok érte.


Teljes mértékben minden igaz. Emelem

Vortex honlapját elegendő elolvasni és látható, tudható, hogy az csak egy forgalmazó cég, ( családi vállalkozás), semmi más, és nincs is mögötte Vortex gyár.
Megrendelik saját cégjelzéssel kérve a "terméket", és kész.

Aki megveszi a távcsövemet, annak én is adhatok örök élet garanciát, csak előtte szerezzen egy örök élet elixírt, mert különben cseszheti a garanciámat, mert vagy feldobom a talpam ( előbb vagy utóbb), vagy jogutód nélkül megszüntettem a cégem ha már a sok balféket jól bepaliztam.
Aztán futhatnak az örök élet garancia után. Kacsint Vigyorog

Prémiumgyártók nem mernek ilyen garanciát vállalni az EU-ban .

Pedig a Swarovski, Kahles, Zeiss, S-B, stb, nem most létesült cég.

Arany mondás, hogy ami túl szép, az nem igaz ! Emelem
Naplózva
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #32 Dátum: 2011. Március 22. - 23:58:19 »

Teljes mértékben minden igaz. Emelem

Vortex honlapját elegendő elolvasni és látható, tudható, hogy az csak egy forgalmazó cég, ( családi vállalkozás), semmi más, és nincs is mögötte Vortex gyár.
Megrendelik saját cégjelzéssel kérve a "terméket", és kész.

Aki megveszi a távcsövemet, annak én is adhatok örök élet garanciát, csak előtte szerezzen egy örök élet elixírt, mert különben cseszheti a garanciámat, mert vagy feldobom a talpam ( előbb vagy utóbb), vagy jogutód nélkül megszüntettem a cégem ha már a sok balféket jól bepaliztam.
Aztán futhatnak az örök élet garancia után. Kacsint Vigyorog

Prémiumgyártók nem mernek ilyen garanciát vállalni az EU-ban .

Pedig a Swarovski, Kahles, Zeiss, S-B, stb, nem most létesült cég.

Arany mondás, hogy ami túl szép, az nem igaz ! Emelem
Udvozletem TAL-Mester.
Az opticachoz en nem tudok hozzaszolni,mert nem ertek hozza,de a life time -garancia a vilag legnagyobb csalasa. Ugyanis nem azt ertik alatta,hogy orok elet,hanem amig meg nem hibasodig,azaz amig el.Tehat gyakorlatilag nincs rajta eggyaltalan garancia. Vigyazat nem badolni ennek a csalasnak!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #33 Dátum: 2011. Március 23. - 00:07:00 »

Udvozletem TAL-Mester.
Az opticachoz en nem tudok hozzaszolni,mert nem ertek hozza,de a life time -garancia a vilag legnagyobb csalasa. Ugyanis nem azt ertik alatta,hogy orok elet,hanem amig meg nem hibasodig,azaz amig el.Tehat gyakorlatilag nincs rajta eggyaltalan garancia. Vigyazat nem badolni ennek a csalasnak!

Az "örök élet garancia" azt jelenti, hogy a természetes kopáson, és "külső behatáson, tehát például törésen" kívül a garancia ideje nem jár le!
Naplózva
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #34 Dátum: 2011. Március 23. - 03:49:55 »

Az "örök élet garancia" azt jelenti, hogy a természetes kopáson, és "külső behatáson, tehát például törésen" kívül a garancia ideje nem jár le!

Hat errol masok a tapasztalataink.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #35 Dátum: 2011. Március 23. - 09:03:06 »

Ugye ez az érdekes garancia akkor a gyakorlatban azt jelenetné, hogy a gyár visszamenőleg is az összes gyártott termékét tekintve meg kell tartania minden alkatrészt, kollimátort, leírást, stb. stb. "örökre". ( szakemberekről nem is beszélve, mert nagy gyártók esetében egy ember csak egyfajta munkát végez)

Ezt a prémiumgyártók sem tudják felvállalni, mert nem lehet, ezért is vannak években meghatározva a garancia idők.

És mint írtam a forgalmazó nem törvényszerű, hogy azonos a gyártó céggel ( sőt), tehát ha a forgalmazó megszűnik és Ő adta az életreszoló garanciát, és nem a gyártó, akkor ez csupán reklámfogás, semmi más.

És ugye a garancia tényleges vállalási szövegét sem árt pontosan ismerni, mert sok mindenre nem vonatkozik és sok minden esetben majd a forgalmazó ( gyártó) dönti el, hogy az garanciális, avagy sem.

 Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #36 Dátum: 2011. április 05. - 17:09:32 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezzel a spektívvel? Tal mester, mi a véleményed?

Praktica 20-60x77 spektív.

http://leitz-hungaria.hu/termekek/558/praktica-20-60x77-spektiv-?catid=63
Naplózva

Jó szelet!
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #37 Dátum: 2011. április 05. - 19:04:42 »

Szervusz Csabi.
Szerintem jó lehet a Praktica annak idején nagyon jó fotó optikákat gyártott.
Ami szokatlan lesz először a 45fok betekintés nem olyan könnyű igy meg találni vadat. A nagyon nagy nagyítás csalóka lehet a bírálatnál.
De 300 m ig biztos,hogy jó.
Nekem 22x70 egyenes spektivem van.Néha kicsinek bizonyul.
Üdv:HSanyi
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #38 Dátum: 2011. április 05. - 19:29:44 »

Sanyi, tartok tőle, hogy ez a Praktica olyan közel van a régi NDK-s Prakticához, mint Makó Jeruzsálemhez. Csodálkoznék, ha nem Made In China lenne és nem hiszem, hogy jobb lenne a fele annyiba kerülő Yukonnál
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #39 Dátum: 2011. április 05. - 20:25:22 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezzel a spektívvel? Tal mester, mi a véleményed?

Praktica 20-60x77 spektív.

http://leitz-hungaria.hu/termekek/558/praktica-20-60x77-spektiv-?catid=63

Valóban, mint írták is Kínai ez, és abból sem az a szuper minőség sajnos.
45 fokos betekintéses az ami a képen van és ez jobban csak lőtéri használatra javasolt, vadászati célból felejtős.

Ennél jobb akkor már az Acuter spektív családban való válogatás. ( szerintem ) Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #40 Dátum: 2011. április 05. - 21:41:03 »

Szia! A Practica honlapján megtaláltam. Vagy ez kamu?

http://www.praktica.de/index.php?id=26&L=1
Naplózva

Jó szelet!
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #41 Dátum: 2011. április 05. - 21:46:36 »

Szia! A Practica honlapján megtaláltam. Vagy ez kamu?

http://www.praktica.de/index.php?id=26&L=1

Én visszavontam a korábbi kijelentésemet, bár lehet, hogy kínai, de a honlap alapján ugyanaz a gyártó, rajta vannak a régi Praktica gépek a honlapon
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #42 Dátum: 2011. április 06. - 08:30:16 »

Szervusztok.
Talán ezt kellene meg nézni: http://beo-pa.hu/hu/termekek/celestron_ultima_65_egyenes
Ilyet már használtam vadászat közben jól működött.
Vagy itt a nagyobbik tesója: http://beo-pa.hu/hu/termekek/celestron_ultima_80
De ezekhez mindenképpen kell az állvány.
Ezek mellet nagyon sokk jó spektiv van forgalomban de hát az ár nagyban befolyásolja a vásárlást.

De ettől függetlenül szét lehet nézni itt is akad néha egy két jó darab :http://www.egun.de/market/item.php?id=3263224

Üdv:HSanyi
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 06. - 08:52:10 írta Pyrus » Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #43 Dátum: 2011. április 06. - 09:00:34 »

Én visszavontam a korábbi kijelentésemet, bár lehet, hogy kínai, de a honlap alapján ugyanaz a gyártó, rajta vannak a régi Praktica gépek a honlapon

Nem lehet, biztos.

Sajnos sok cég ami létezik, avagy megszűnt rég, de gyártott optikát, manapság Kínai terméket vásárol, saját címkézéssel kérve.

Aztán sok cégnév alatt található optika, amely létező cég, de soha nem is gyártottak optikát, csak lőszert vagy fegyvert, vagy vadászati elnevezése van, vagy stb.

Sajnos az emberek nehezen értik meg, hogy sem a német, sem az osztrák nem képes és nem is tud ( nem is akar) ilyen nyomott áron optikát előállítani.

Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #44 Dátum: 2011. április 06. - 09:39:36 »

45 fokos betekintéses az ami a képen van és ez jobban csak lőtéri használatra javasolt, vadászati célból felejtős.
Mert hogy? Kacsint
Aki mégis eredményesen használja a 45 fokos betekintésű optikát az esetleg "alien"? Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: