Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Spektívek  (Megtekintve 56956 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #120 Dátum: 2018. Október 26. - 14:07:42 »

Szokás dolga, nekem egész nyáron a hátizsákban van.
És nagyon jó, hogy ott van, mert sokmindent látni vele, amit keresővel nem.  Vállat von

Én is hordom magammal, főleg tavasszal.  Az őzbak megfigyelésnél igen jó hasznát veszem, főleg 3-400 méterről.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #121 Dátum: 2018. Október 26. - 14:20:52 »

Én is hordom magammal, főleg tavasszal.  Az őzbak megfigyelésnél igen jó hasznát veszem, főleg 3-400 méterről.
Én csak arra használom, hogy vadásztatáskor ránézzek egy-egy távoli bakra, hogy ne vacakoljunk el feleslegesen időt a megközelítéssel,
ha a bak nem arra érdemes.
Ha magamnak vadászom, nem igen szoktam elővenni.
A 12x50-es Swaro nekem minden helyzetben több, mint elég Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #122 Dátum: 2018. Október 26. - 16:01:54 »

Én csak arra használom, hogy vadásztatáskor ránézzek egy-egy távoli bakra, hogy ne vacakoljunk el feleslegesen időt a megközelítéssel,
ha a bak nem arra érdemes.
Ha magamnak vadászom, nem igen szoktam elővenni.
A 12x50-es Swaro nekem minden helyzetben több, mint elég Igen


Az semmi !  Én kézbe fogva bírálok .     Röhög
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #123 Dátum: 2018. Október 26. - 19:36:50 »

 Röhög

Egyébként tényleg szokás dolga, meg persze az sem mindegy hogy "csak úgy" vagy hivatalból nézeget az ember.

 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #124 Dátum: 2018. Október 26. - 23:12:04 »

Röhög

Egyébként tényleg szokás dolga, meg persze az sem mindegy hogy "csak úgy" vagy hivatalból nézeget az ember.

 Emelem
Ez nagyon így van.
Engem szinte már csak az a vadászat tud felcsigázni, ahol mindent látok szabad szemmel,
mert a fontos dolgok tőlem 15-20 méterre zajlanak😁 Ijasz
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #125 Dátum: 2019. április 13. - 11:18:45 »

 Emelem
Nickel Marburg Supra 15-60x60 spektivről vélemények?
Naplózva

Üdv Chris
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #126 Dátum: 2021. Február 01. - 09:58:44 »

Üdvözletem!

Valószínüleg nagyon buta a kérdés de remélem tudtok segíteni.  Ha jól gondolom a spektívek nagyítása miatt a kilépő pupilla értéke nem túl nagy azaz kevés fényben nem olyan jól használhatóak. Viszont a frontlencsék lényegesen nagyobbak mint egy kereső esetében ami gondolom kompenzál ezen.  Mennyire használhatóak ezek az eszközök az első és utolsó fények pillanatában?

Tudnátok esetleg ajánlani néhány típust ami kevés fényben is jól használható de még nem milliós kategória?
A maximum ami beleférhet ha nincs olcsóbban jobb egy Swarovski CTC 30x75  erről vannak esetleg tapasztalatok?
A 30-s de akár még egy 20-25 körüli nagyítás is elég lehet és a fix nagyítás talán még jobban is tetszene, illetve ha lehet akkor egyenes betekintésűt választanék.

Előre is köszönöm.
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #127 Dátum: 2021. Február 02. - 07:18:18 »

Üdvözletem!

Valószínüleg nagyon buta a kérdés de remélem tudtok segíteni.  Ha jól gondolom a spektívek nagyítása miatt a kilépő pupilla értéke nem túl nagy azaz kevés fényben nem olyan jól használhatóak. Viszont a frontlencsék lényegesen nagyobbak mint egy kereső esetében ami gondolom kompenzál ezen.  Mennyire használhatóak ezek az eszközök az első és utolsó fények pillanatában?

Tudnátok esetleg ajánlani néhány típust ami kevés fényben is jól használható de még nem milliós kategória?
A maximum ami beleférhet ha nincs olcsóbban jobb egy Swarovski CTC 30x75  erről vannak esetleg tapasztalatok?
A 30-s de akár még egy 20-25 körüli nagyítás is elég lehet és a fix nagyítás talán még jobban is tetszene, illetve ha lehet akkor egyenes betekintésűt választanék.

Előre is köszönöm.
 Emelem


Jómagam egy 20-60x80-a Scopium Birders spektívet használok. Vettem hozzá egy fix 24-es nagyítású okulárt is ami másfélszer nagyobb látómezőt ad és világosabb képet, mivel kevesebb benne a lencsék száma. Társaságunk két hivatásos vadászának Accuter 100-as frontlencséset vetettem. Összehasonlítottam az enyémmel és azok szürkületben jobbak. Szerintem a középkategóriájú 10x42 és 8x42-es távcsöveknél többet mutatnak. Az általam említettek Kínai gíyártásúak jól  használhatóak. Nyilván egy Swarovszki optikailag még többet tudhat. Lényeg hogy minél nagyobb forntlencsével vedd.

« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 02. - 08:02:20 írta Pyrus » Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #128 Dátum: 2021. Február 02. - 17:32:58 »

Szerintem a középkategóriájú 10x42 és 8x42-es távcsöveknél többet mutatnak.

Nagyon szépen köszönöm a segítséged. A problémám az idézett részből jön elsősorban. Jeleneleg nincs közép kategóriás keresőm mert egy Minox BF 8x42-t használok ami alapvetően nem egy rossz távcső de erre kevés nagyon kevés. Ha pedig venni szeretnék egy jó/középkategóriás keresőt akkor az nagyjából annyiba kerülne mint egy használt (új?) swaro fix 30-s spektív és ha szürkületben is látnék vele akkor jobb beruházásnak gondolnám mint egy másik keresőt a jelenlegi mellé. Mert akkor ez megy a polcra  annyira alacsony áron inkább nézegessen vele az asszony madarakat, nyuszikat.. viszon én sokkal messzebb nem látok, max pár percel kitolódik a keresős nézelődés szóval emiatt kezdtem el gondolkodni.

Bár azt nem tudom, hogy a közép kategóriás kereső melyik kategória de nem hiszem, hogy jóval 200 alatt lenne ( ha tévedek kérelek jelezd)

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #129 Dátum: 2021. Február 02. - 18:26:08 »

Szerintem nem jó ötlet spektívet venni kereső helyett. Alapvetően másként használod. Nem arra való.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #130 Dátum: 2021. Február 02. - 18:30:44 »

Szerintem nem jó ötlet spektívet venni kereső helyett. Alapvetően másként használod. Nem arra való.

Negyven  éve használok spektívet őzbak megfigyelésre, bírálatra!  Nekem nagyon bevált!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #131 Dátum: 2021. Február 02. - 18:39:08 »

Negyven  éve használok spektívet őzbak megfigyelésre, bírálatra!  Nekem nagyon bevált!
De -ha elolvasod esetleg a kérdéseit- rájössz,hogy ő este,szürkületben,kereső helyett használna spektívet.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #132 Dátum: 2021. Február 02. - 18:43:02 »

De -ha elolvasod esetleg a kérdéseit- rájössz,hogy ő este,szürkületben,kereső helyett használna spektívet.

Jogos!  Bow
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #133 Dátum: 2021. Február 02. - 19:30:11 »

Jogos!  Bow
Emelem Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #134 Dátum: 2021. Február 02. - 19:34:18 »

Régi társaságomnál az én feladatom volt az őz megfigyelése és részben a vadásztatása. A főnüktől kaptam, használatra egy Swaro spektívet, használatra. A nagyítása 40 körül volt 60-as frontlencsével.
Szürkületben, szerintem nem múlt felül egy piacos kínai keresőt.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: