Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232616 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1410 Dátum: 2018. Január 19. - 09:34:41 »

Köszönöm, mindenképp felkeresem Peti mestert.
Még egy kérdés gyötör! Nem vesziti el a funkcióját fix szerelékkel a fegyver? Mondjuk egy szarka a levegőben hogyan löhetö meg távcsővel? Vagy róka közel söréttel?




Tegyél fel egy képet a szerelékről mert ez nem eredeti szerintem.  A  Csehek nagyon jól megkonstruálták mert az a szerelékük ami oldható eredeti az általában minden billenőcsövűjükre jó .
Ha ez körmös egyedi szerelék vs patent szerelék akkor annak a mostani újragyártása többe kerülhet mint a puska . Szerintem tegyél rá komlói ezekhez gyártott szereléket ami egyébként oldható ( mint minden szerelék  Ördög ) Annyi a különbség az eredeti oldhatóhoz hogy kulccsal lehet oldani és rögzíteni . Mivel a szerelék  alap  egy prizmás sin és rajta egy vájat ami biztosítsa hogy mindig ugyan oda kerül a szerelék és nem mellesleg megakadályozza a lövésből adódó mechanikai erők miatti elmozdulást is - teljesen mindegy hogy kézzel vagy kulccsal tudod meghúzni a csavarokat . Egyébként meg Petiék elmondták hogy Ők nem bíbelődnek pillangócsavarral hogy kézzel oldható legyen de egy fegyvermester vagy ügyes ember simán meg tudja oldani csak a csavart kell olyanra cserélni .Én is pont ilyenben járok most és elég jól körüljártam . Egyébként a komlói szerelékhez van 30 as , colos gyűrű , Zeiss , S&B , Swar , belsősínes és régi prizmasínes szerelék is .  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1411 Dátum: 2018. Január 19. - 09:47:47 »


Nos ezekről a szerelékekről írtam.



Ez egy régi eredeti szerelék ami oldható csak a képen nem látszik a másik oldalon "pillangó" csavar de inkább ovális sonkák .



Petiéknél kapható és a felső rész változtatható 30 mm , colos , sínes .........   A csavart kicserélve  (kézzel) olldható .
Naplózva
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #1412 Dátum: 2018. Január 19. - 10:10:09 »

Stefi köszönöm!
Az elöbb kiszaladtam fotót csinalni a szerelékröl a fegyverrel együtt. És jó nagy balf@sz voltam idáig. A szerelék lábai ugy vannak kiképezve hogy lehet használni a nyilt irányzékot is!  OOO
Akkor már csak a távcső keresés marad és meglátom hogy zavarja-e a pontos célzást a hátsó szerelék mozgása. Ha igen irány a fegyver mester.
Azért a képet megprobálom felrakni!
 
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1413 Dátum: 2018. Január 19. - 11:04:45 »

Stefi köszönöm!
Az elöbb kiszaladtam fotót csinalni a szerelékröl a fegyverrel együtt. És jó nagy balf@sz voltam idáig. A szerelék lábai ugy vannak kiképezve hogy lehet használni a nyilt irányzékot is!  OOO
Akkor már csak a távcső keresés marad és meglátom hogy zavarja-e a pontos célzást a hátsó szerelék mozgása. Ha igen irány a fegyver mester.
Azért a képet megprobálom felrakni!
 

Jó magas szerelék lehet ha az 56 os távcső alatt még el is lehet nézni . A drillingemen is el lehetett látni a szerelék alatt ( sőt a régi eredeti cseh szerelék alatt is !) de én úgy nem használtam soha .
Mondjuk fix távcsőnél lenne jelentősége .  uzbence közreműködésével  Emelem  most van úton a variás 1,5-6 os távcsövem - neked is azt ajánlom hogy hasonlót tegyél rá . Az inkább elképzelhető hogy "ügyesen" (ahogy Lajos írta bár nem tudom erre gondolt e ? ) leveszed a nagyítást és meglövöd a szárnyast ( egy vadásztársam igaz pirospont irányzékkal is jól lövi a fácánt a vegyessel ) mint hogy gyorsan leveszed a távcsövet és integetsz a távol járó madárnak .   Sam6   Ezért gondolom hogy a vegyesek főleg a drillingek akkor igazán mindenesek ha távcső nélkül használod . Az enyém egyébként is úgy működött ha dupla sörétesre állítottam akkor automatikusan lehajlott a nyílt irányzék nézőkéje .  Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1414 Dátum: 2018. Január 19. - 13:05:04 »


Még egy kérdés gyötör! Nem vesziti el a funkcióját fix szerelékkel a fegyver? Mondjuk egy szarka a levegőben hogyan löhetö meg távcsővel? Vagy róka közel söréttel?

 Emelem
Egy 6x42-es távcső van -egyenlőre- a vegyescsövűmön.
Kizárólag rókára és őzre vadászok ezzel a puskával (12/70-243 Win.).
A golyós cső belövése után azt próbálgattuk, hogy melyik az a sörétes töltény, amelyik távcsővel célozva 30 méterig
oda megy, ahová célzok és a legegyenletesebb szórást produkálja.
Nekem ez a Remington 34 gr-os 8-as sörétje.
Rókahívásnál jól bevált ez a megoldás. Vigyorog
Legtöbbször meglőttem (vagy elhibáztam Ördög) a rókát golyóval, de időnként nagyon jól jött ezzel a módszerrel a sörétes cső.

Háát,ha ezen aggódsz akkor ne aggódj. Mire levennél egy távcsövet a puskáról,hogy nyílt irányzékkal célozhass,már rég nem lesz ott. Nyugi.  Kacsint

Ez így igaz! Igen

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Tomi79
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #1415 Dátum: 2018. Január 19. - 13:22:35 »

üdv! Tegnap tettem fel egy kérdést Brno fegyverrel kapcsolatban és fegyver mint nagy nehezen  kiderült egy CZ 584 ezzel a típussal kapcsolatban van valakinek tapasztalata, véleménye?? Megtisztelő válaszukat várva! Üdv
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1416 Dátum: 2018. Január 19. - 19:42:23 »

üdv! Tegnap tettem fel egy kérdést Brno fegyverrel kapcsolatban és fegyver mint nagy nehezen  kiderült egy CZ 584 ezzel a típussal kapcsolatban van valakinek tapasztalata, véleménye?? Megtisztelő válaszukat várva! Üdv

Azt hiszem ezt hívják más néven Brno Tátra-nak !  azt jó lenne tudni , milyen szerelék és távcső kombó van rajt , ( egy kép jól jönne)  ,  próbáld ki hogy lő , nézesd meg egy számodra megbízható fegyvermesterrel , ha minden rendbe van vele  , azonnal vedd meg  !   

 hozzáteszem :    Szerintem
Naplózva
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #1417 Dátum: 2018. Január 19. - 20:49:10 »

Köszönöm!  Emelem
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1418 Dátum: 2018. Február 21. - 13:51:50 »

Sziasztok,

ebben az idenyben is 'megszolalt' vegre a vegyescsovum,es egy jo kis cserkeles utan,lobotrol,180 meterrol sikerult teritekre hozni mult heten ezt a kissebb sutat.
A 9 grammos cseh SP ( 7*57R ) ismet hozta a jo formajat,hatalmas becsapodasi hang,a suta nem lepett egyet sem,pedig nem ert gerincet a loves,lapocka mogott-tudo loves...

A rajta levo Delta Titanium 6-24*42-es celtavcso rakerult egy uj szerzemenyemre,Ruger American .243 Winchester...,'elfekvoben' volt egy Meopta 7*50-es celtavcsovem, 4A-s szalkereszttel,ez kerult most a vegyescsovure es 4 lovesbol sikerult is beloni.

 Emelem

Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1419 Dátum: 2018. Február 21. - 14:49:59 »

Koszonom,Krisz!!  Igen
Valoban,az egyik 'kedvencem' a vegyescsovum...  Kacsint  Mosolyog
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1420 Dátum: 2018. Február 21. - 15:28:36 »


Itt megérné ...   tenn                         Rííí

http://www.egun.de/market/item.php?id=6819525#img
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1421 Dátum: 2018. Február 21. - 17:03:53 »





 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1422 Dátum: 2018. Február 22. - 01:58:36 »

Zoli,koszonom!  Igen
Naplózva
tikka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #1423 Dátum: 2018. Május 18. - 18:32:02 »

Véleményeteket kérném abban, hogy vettem egy Brno m 502 vegyescsövűt. A 12-es sörétes csöve teljes szűkítésű lehet, mivel 18,33-17.4 mm.beütés van benne.  A szekrényemben már régóta porosodik az alábbi három fajta lőszer: LIGHTFIELD Hybred sabot, SB S bail plastik, valamint Rottweil Brenneke. Melyiket lőhetem ki belőle anélkül,hogy a puskában esetleg valamilyen kárt okoznék. Válaszokat előre is köszönöm. 
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1424 Dátum: 2018. Május 18. - 19:05:18 »

Véleményeteket kérném abban, hogy vettem egy Brno m 502 vegyescsövűt. A 12-es sörétes csöve teljes szűkítésű lehet, mivel 18,33-17.4 mm.beütés van benne.  A szekrényemben már régóta porosodik az alábbi három fajta lőszer: LIGHTFIELD Hybred sabot, SB S bail plastik, valamint Rottweil Brenneke. Melyiket lőhetem ki belőle anélkül,hogy a puskában esetleg valamilyen kárt okoznék. Válaszokat előre is köszönöm. 

Ha abból indulok ki, hogy a régi izsekből (aminek szintén teljes szűkítésű a csöve ha jól tudom) mennyi gyöngygolyó kiment, szerintem ezzel sem lesz gond. Amelyik bordázott, szerintem jó lesz. De majd megerősítik/ cáfolják akiknek ilyenjük van.  Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: