Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232552 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1395 Dátum: 2018. Január 17. - 20:22:53 »



A vegyes csövűt mint rendszert elsősorban azért szokás dicsérni (ahogyan lásd itt alább is), mert ha azzal mennek ki, bármit meg tudnak lőni (nyilván ha/amit szabad, és ha/ami eléjük kerül, jó értelemben). Olyan „technikai előny”, amivel a lövéshez jutás lehetősége bővül azokhoz képest, akinek nincs ilyenje. Csak kérdem, gyakorlatilag nem ugyanezen érvek miatt útáljuk az éjjellátót? Mondom még egyszer, sem elátkozni, sem feloldozni nem akarnám egyiket sem a kérdéssel.

 Emelem
A vegyescsövű és az éjjellátó teljesen más kategória.
Az előző társaságomnál rengeteget vadásztam rókára, mert ez a kedvenc vadfajom.
Kezdő vadászként, abban az időben nem nagyon válogathattam a puskák között, mert nem volt választék.
Sokáig két puskával jártam rókalesre, voltak is belőle érdekes esetek. Vigyorog
Aztán lett lehetőségem és "módom" vegyescsövűt venni.
Szeretek sípolni és ilyenkor nagyon jól jön - ha jön a róka-, hogy nem azon kell gondolkozni, melyik puskát vegyem kézbe, hanem melyik ravaszra tegyem
az ujjam.
Lőni akkor sem mindenáron kell. Nem ellenség a vörös bundás, mint a háborúban a másik fél katonája, hanem ellenfél.
Ha az adott helyzetet "megnyeri", akkor azt tudomásul kell venni. Majd legközelebb... Igen
Nem ismersz személyesen és azt sem tudod, hogy hogyan vadászok.
Viszont attól, hogy "vegyessel" vadászik valaki, még korántsem biztos, hogy azért kellett neki, mert kapzsi.
Inkább a praktikusságot részesíti előnyben.
A lődühöncöknek egyébként sem "jön be" ez a rendszer, mert itt nem lehet "kitárazni" rövid idő alatt.
Aki nem tanul meg ezekkel a kompromisszumokkal és az egy-egy lehetőséggel élni, annak nem való.
 Vegyescsövűm van, éjjellátóm nem volt és nem is lesz.
Ja! Még világítópontos céltávcsövem sincs...én már csak ilyen őskövület vagyok...
 Emelem



Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1396 Dátum: 2018. Január 17. - 22:11:39 »

Emelem
A vegyescsövű és az éjjellátó teljesen más kategória.
Az előző társaságomnál rengeteget vadásztam rókára, mert ez a kedvenc vadfajom.
Kezdő vadászként, abban az időben nem nagyon válogathattam a puskák között, mert nem volt választék.
Sokáig két puskával jártam rókalesre, voltak is belőle érdekes esetek. Vigyorog
Aztán lett lehetőségem és "módom" vegyescsövűt venni.
Szeretek sípolni és ilyenkor nagyon jól jön - ha jön a róka-, hogy nem azon kell gondolkozni, melyik puskát vegyem kézbe, hanem melyik ravaszra tegyem
az ujjam.
Lőni akkor sem mindenáron kell. Nem ellenség a vörös bundás, mint a háborúban a másik fél katonája, hanem ellenfél.
Ha az adott helyzetet "megnyeri", akkor azt tudomásul kell venni. Majd legközelebb... Igen
Nem ismersz személyesen és azt sem tudod, hogy hogyan vadászok.
Viszont attól, hogy "vegyessel" vadászik valaki, még korántsem biztos, hogy azért kellett neki, mert kapzsi.
Inkább a praktikusságot részesíti előnyben.
A lődühöncöknek egyébként sem "jön be" ez a rendszer, mert itt nem lehet "kitárazni" rövid idő alatt.
Aki nem tanul meg ezekkel a kompromisszumokkal és az egy-egy lehetőséggel élni, annak nem való.
 Vegyescsövűm van, éjjellátóm nem volt és nem is lesz.
Ja! Még világítópontos céltávcsövem sincs...én már csak ilyen őskövület vagyok...
 Emelem





 Igen
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1397 Dátum: 2018. Január 18. - 09:53:39 »

Hol vannak azok az élethelyzetek, amikor fogom a hátizsákot, gukkert, tacskót, no meg a bockbüchsöt és kerülök egyet a pagonyban, lövök egy disznót-selejtbikát-borjút, utána megalszok a vadászházban, közben lövök a konyhára egy récét-nyulat….. Vagy éppen kiülök a zsigerre, hátha megjön a róka.


Jéé felém a Kárpátokban legalább 3 embert ismerek akik így szoktak vadászni. Igaz tacskü helyett lajkát, vegyes helyett meg mosin-nagant visznek magukkal.
Naplózva
Tomi79
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #1398 Dátum: 2018. Január 18. - 17:19:03 »

Üdvözlöm a Tisztelt vadásztársakat! Olyan kérdéssel fordulnék Önökhöz, h megvételre ajánlottak egy Brno gyártmányú 12/70/222 rem kaliberű fegyvert viszont arra lennék kiváncsi, h ez melyik tipus
  lehet eme kaliberben pl: ZH, 502? Várom megtisztelő válaszukat. Üdv
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1399 Dátum: 2018. Január 18. - 17:43:01 »

Üdvözlöm a Tisztelt vadásztársakat! Olyan kérdéssel fordulnék Önökhöz, h megvételre ajánlottak egy Brno gyártmányú 12/70/222 rem kaliberű fegyvert viszont arra lennék kiváncsi, h ez melyik tipus
  lehet eme kaliberben pl: ZH, 502? Várom megtisztelő válaszukat. Üdv
Már elnézést kérek, de ezt nem az eladótól kellene megkérdezni?  Fejvakarás
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
jani78
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #1400 Dátum: 2018. Január 18. - 18:19:17 »

Brno 500 vagy pedig cz584 lessz az.ZH -át 222 ben nem gyártottak tudomásom szerint
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1401 Dátum: 2018. Január 18. - 21:15:26 »

Brno 500 vagy pedig cz584 lessz az.ZH -át 222 ben nem gyártottak tudomásom szerint

 Igen
A ZH-t 5,6x50R-ben gyártották.
Lehet, hogy Brno 502-es lesz az.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #1402 Dátum: 2018. Január 18. - 23:22:15 »

Üdv mindenkinek!
Mivel meggyöztem magam én is, hogy kell egy vegyes csövű ezért elcseréltem egy mellözött fegyverem egy brno 104 zh
7x57r 12/70 es vegyesre.
Kis segitség kellene nekem. Oldhato körmös colos hátsó gyűrű, az első 60 as vagy 64 gyürü müanyag betéttel.
A hátsó gyürü egy kicsit mozog elöre benne de alitolag a távcsővel már nem. Igazából szeretném lecserélni és valami egybe sines oldható (vadkár kukorica gyöngygolyó) megoldást rá. A kérdés a hatso szerelék talpat hogyan lehet kiszedni belöle és hogy milyen szerelékben gondolkodjak,  esetleg valami link ahol nagyjából képbe kerülök a szerelék pontos nevével kapcsolatban.
Ha esetleg van valakinek eladó az is érdekelne 30 as tubussal 56 os objektivhez.
 Emelem
Naplózva
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #1403 Dátum: 2018. Január 19. - 07:17:57 »

Igen
A ZH-t 5,6x50R-ben gyártották.
Lehet, hogy Brno 502-es lesz az.
 Emelem

Gyártották azt még 5.6x52r Savage ban is, de más kiskaliberű cső nem volt.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1404 Dátum: 2018. Január 19. - 07:25:26 »

Üdv mindenkinek!
Mivel meggyöztem magam én is, hogy kell egy vegyes csövű ezért elcseréltem egy mellözött fegyverem egy brno 104 zh
7x57r 12/70 es vegyesre.
Kis segitség kellene nekem. Oldhato körmös colos hátsó gyűrű, az első 60 as vagy 64 gyürü müanyag betéttel.
A hátsó gyürü egy kicsit mozog elöre benne de alitolag a távcsővel már nem. Igazából szeretném lecserélni és valami egybe sines oldható (vadkár kukorica gyöngygolyó) megoldást rá. A kérdés a hatso szerelék talpat hogyan lehet kiszedni belöle és hogy milyen szerelékben gondolkodjak,  esetleg valami link ahol nagyjából képbe kerülök a szerelék pontos nevével kapcsolatban.
Ha esetleg van valakinek eladó az is érdekelne 30 as tubussal 56 os objektivhez.
 Emelem

Szerintem keress meg vele egy fegyvermestert.
Lehet, hogy barátibb áron megoldja a mostani problémát, mintha szereléket cserélnél.
Ha viszont ragaszkodsz a cseréhez, akkor érdemes egy kérdést feltenni a komlói Peti mesternek.
Nekem egy alacsony fix komlói szerelék van a vegyescsövűmön, nem volt abból gond, hogy nem lehet levenni a távcsövet.
 Emelem 


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #1405 Dátum: 2018. Január 19. - 08:24:57 »

Idézet
Szerintem keress meg vele egy fegyvermestert.
Lehet, hogy barátibb áron megoldja a mostani problémát, mintha szereléket cserélnél.
Ha viszont ragaszkodsz a cseréhez, akkor érdemes egy kérdést feltenni a komlói Peti mesternek.
Nekem egy alacsony fix komlói szerelék van a vegyescsövűmön, nem volt abból gond, hogy nem lehet levenni a távcsövet.
 Emelem  
Köszönöm, mindenképp felkeresem Peti mestert.
Még egy kérdés gyötör! Nem vesziti el a funkcióját fix szerelékkel a fegyver? Mondjuk egy szarka a levegőben hogyan löhetö meg távcsővel? Vagy róka közel söréttel?


« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 19. - 08:35:55 írta Voldi » Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1406 Dátum: 2018. Január 19. - 08:32:59 »


Köszönöm, mindenképp felkeresem Peti mestert.
Még egy kérdés gyötör! Nem vesziti el a funkcióját fix szerelékkel a fegyver? Mondjuk egy szarka a levegőben hogyan löhetö meg távcsővel? Vagy róka közel söréttel?

Háát,ha ezen aggódsz akkor ne aggódj. Mire levennél egy távcsövet a puskáról,hogy nyílt irányzékkal célozhass,már rég nem lesz ott. Nyugi.  Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1407 Dátum: 2018. Január 19. - 09:12:57 »

Mondjuk egy szarka a levegőben hogyan löhetö meg távcsővel? Vagy róka közel söréttel?

Ügyesen.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #1408 Dátum: 2018. Január 19. - 09:29:07 »

Idézet
Háát,ha ezen aggódsz akkor ne aggódj. Mire levennél egy távcsövet a puskáról,hogy nyílt irányzékkal célozhass,már rég nem lesz ott. Nyugi.  Kacsint

Ugy gondoltam, hogy napfelkelte előtt megy ki az ember egy kis sétára hátha össze fut egy vaddisznóval, világosban kiül egy fasor alá és fúj egy kicsitt a szarka,  varju sippal. Ha néha kijutok libázni lenne időm levenni egy távcsövet a sörétesemröl.
 Emelem

harcsa01 a legelő qoute és a két kapcsos zárójel maradjon meg, az ne töröld, úgy látszi rendesen idézetként
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 19. - 10:17:55 írta Voldi » Naplózva
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #1409 Dátum: 2018. Január 19. - 09:30:39 »


Ügyesen.
[/quote]

Ezt úgy  értelmezem, hogy nehéz de kivitelezhető!  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: