Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232359 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1275 Dátum: 2017. Május 29. - 11:35:48 »

Én a második felé mennék...  a többi meg leírták előttem
 Emelem Emelem ...

Naplózva

Üdv End
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1276 Dátum: 2017. Május 29. - 12:28:37 »

Köszönöm a válaszokat. Én is inkább a Brno supert találom szimpatikusabbnak, mert úgy olvastam itt a fórumon, hogy a ZH-nál az a felső elhelyezésű golyós cső hamarabb kikoptatja a zárolást és csapcserével nem lehet orvosolni a dolgot. Azt is tudom, hogy e gy vegyescsövű kompromisszumos megoldás, de vadőri feladatokra szerintem nem járnék rosszul a Brno superel. Még annyit kérdeznék, hogy egy golyós cső megvizitálásánál mire kell figyelni, hogy jó legyen. Nagyon szeretnék próbalövéseket tenni vele, de mivel ez amolyan kirohanok és jövök haza közben meg elintézem a papírokat dolog lesz nem tudom, hogy bele fér-e? A lötyögéstől-kotyogástól is tartok, hiszen ezer és egy metódus van a kiiktatására, csak 15-20 lövés után ismét előjön a probléma. Reszket a kezemben az a kis (lófaxt kis,1200 euró a Brno pucéran, szerelék és távcső nélkül) pénz és nagyon félek tőle, hogy "bevásárolok".
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1277 Dátum: 2017. Május 29. - 12:41:21 »

Vedd le róla az előagyat, jól vizsgáld meg végig a csöveket és az illesztésüket, rázogasd meg, ne legyen kotyogós, mint amikor sörétes kotyogását ellenőrzöd, belül legyen tükör a cső, ne legyen csődudor stb. és szerintem is kellene vele lőni mindenképpen, inkább vesszen egy - két óra emiatt...  Wave
Jah, és ha van rá lehetőséged, vigyél egy kibicet magaddal, általában mikor az ember ráizgul valamire, hajlamos átsiklani hibák felett.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #1278 Dátum: 2017. Május 29. - 12:50:35 »

Annyival egészíteném ki az előttem szólókat, hogy vigyél kislámpát is és pilácsolj bele a csőbe. Jobban feltűnik a vakrozsda folt, meg a huzagsérülés. Hiába a Poldi cső, a hiányos takarítás nyomot hagyhat. Tapasztalat!   Emelem
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
jani78
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #1279 Dátum: 2017. Július 19. - 11:07:47 »

Van esetleg valakinek tapasztalata az izs 94 orosz vegyescsövü fegyverrel,illetve ezekkel az állitható csövü fegyverekkel amelyiknek nincs a két csö fixen egymáshoz forrasztva?Ha egyszer össze lövi az ember a két  csövet nem tudnak-e elállitódni illetve a hömérséklet ingadozás hogyan befolyásolja a löképet,mondjuk belövöm nyáron 25 foknál,akkor télen minusz 10 foknél hova fog hordani.Brno combo is árdekelne ha van valakinek milyenek a tapasztalatok.Eőre is köszönöm
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #1280 Dátum: 2017. Július 19. - 16:10:07 »

Van esetleg valakinek tapasztalata az izs 94 orosz vegyescsövü fegyverrel,illetve ezekkel az állitható csövü fegyverekkel amelyiknek nincs a két csö fixen egymáshoz forrasztva?Ha egyszer össze lövi az ember a két  csövet nem tudnak-e elállitódni illetve a hömérséklet ingadozás hogyan befolyásolja a löképet,mondjuk belövöm nyáron 25 foknál,akkor télen minusz 10 foknél hova fog hordani.Brno combo is árdekelne ha van valakinek milyenek a tapasztalatok.Eőre is köszönöm

Brno 502.10-esem van 12/70 -3006 . 50 méteren SB lőszerrel (11,7g)  és SB gyöngygolyóval a 2 szórás 2,5 cm-en belül van, a 2 egymás utáni  gyöngygolyó ütötte  lyuk összeakad a lőlapon. Sörétes váltócső is van hozzá, nekem nagyon kézreálló fegyver, kedvelem.
Zh124-esem  16/70 és 7*57R, 50 méteren az  SB lőszerrel (11,7g)  és Rottweil  gyöngygolyóval a 2 szórás jobbra 4 cm  a gyöngygolyó, és 10 cm magas, 2 egymás utáni  gyöngygolyó ütötte  lyuk összeakad a lőlapon.
Ez  a fegyver 1991-es , vadőr fegyver volt, sokat sétált, kopottas,  de nem kotyog, ( hibátlan, de koszos volt nagyon belül)  golyós csöve gyorsítós. Nincs esélyem kotyogósra lőni, de ha 1000 - 1500 golyó lövés után az lesz, boldogan veszek másik fegyvert. Az hány év is? 10-15-20 ?

Ezeknél nincs állítási lehetőség  a csöveket illetően. Izs 94 volt a kezemben, de a cseh fegyverekhez képest nekem nem jött be. ( Domokos vadászboltokban volt új is leakciózva 165-re kb 3-4 hete még....)   
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1281 Dátum: 2017. November 11. - 01:40:30 »



Sziasztok,

regen volt szo a vegyescsovu puskakrol,gondoltam megosztok Veletek egy nyari emleket.
Julius kozepen,a disznok mar a kukoricakat jartak es ebed utan (a legnagyobb melegben,kb.2 orakor...) gondoltam hogy megnezek egy par hektaros kukoricat,kivalasztom az esti leshelyet...
A kukorica egy arok mellett helyezkedett el,amiben meg boven volt viz,az arok mellett nadas,es kb.300 meterre az arokkal parhuzamosan folyik a Marcal folyo.

Mivel altalaban a 30.06-os Zastava puskammal vadaszom,ezert gondoltam hogy megsetaltatom a regi 'kedvenc' vegyescsovum (ZH 7*57R-12/70),ez a puska mar lassan 10 eve van meg,a legregebbi lakoja a fegyverszekrenyemnek es ugy gondolom,az is fog maradni...



Kieertem a kukoricahoz es egy tarlon lementem az arokig,ott az elso sorban elkezdtem parhuzamosan haladni az arokkal es nezelodtam/tanakodtam,hogy este hol is lesz majd a legjobb hely a kilovesre.
Kb.70 metert gyalogoltam,amikor az arok felol mintha disznok zajat hozna a szel...leguggoltam es hallgatozok...elottem kb.40 meterra latom am hogy par malac fut vissza a kukoricaba...probalok celozni de mar bent is vannak...halkan osonok tovabb...kb.20 metert mehettem,amikor hallom hogy kozelednek...es szinte hasalva latom is a 'sziluetteket',hogy egy koca 5-6 malaccal lassan setal tolem kb.10 meterre...viszont loni nem tudok,mert ahhoz a kukorica meg tul suru volt...aztan egyszercsak 2 malac elkezd visszafele az arok iranyaba jonni,szinte pontosan nekem...na meg 2 sor is ott kicsit tisztabb resz jon...probalom celozni...csakhogy nem lattam semmit a celtavcsoben,hiaba tekertem le a Delta Titanium-ot (6-24*42) a legkisebb nagyitasra,a malacok kb.5 meterre lehettek tolem...na most mit csinaljak...hirtelen eszembe jutott,hogy ennek az eredeti csehszlovak szereleknek az aljan ha vegignezek,akkor a nyilt iranyzekot latom...igy is lett...mint 25 evvel ezelott a legpuskas 'korszakbol'... szepen lattam a malacot es amikor kiert a tisztabb reszre,fultovon lottem...

Orultem ennek a nem mindennapi vadaszatnak es sikernek, a vegyescsovuvel ismet egy felejthetetlen elmenyem lett!  Emelem 



Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1282 Dátum: 2017. November 11. - 14:01:18 »



ez a puska mar lassan 10 eve van meg,a legregebbi lakoja a fegyverszekrenyemnek es ugy gondolom,az is fog maradni...





 Emelem
Gratulálok, jó volt olvasni a beszámolódat!
Lehet vegyescsövű nélkül élni, de nem érdemes... Vigyorog
A területünk elvesztése után a nyáron néhány önzetlen barátom jóvoltából vadászhattam.
Mindig a Brno-t vittem, mert ez volt igazán jó a tarlós rókavadászatokra.
Az új társaságomnál is - a terület és a lehetőségek miatt - ez lesz az első számú puskám az egyéni vadászatokon.
Kivétel a vadkáras vadászatok. Arra ott van a 9,3-as... Stoel
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1283 Dátum: 2017. November 11. - 22:13:41 »

Koszonom!!   Igen
Valoban,van ezeknek a puskaknak egy 'varazsa...
Egy kalappal neked az uj teruleten!  Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1284 Dátum: 2017. November 12. - 07:35:28 »

Koszonom!!   Igen
Valoban,van ezeknek a puskaknak egy 'varazsa...
Egy kalappal neked az uj teruleten!  Emelem

 Emelem Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1285 Dátum: 2017. November 13. - 00:33:37 »

Sebipeti GRATULA!!! Wildboar Emelem

Koszonom!  Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1286 Dátum: 2017. December 05. - 15:52:30 »


 "Egy gondolat bánt engemet..." Nevezhetnénk az egyszerűség kedvéért hülyebogárnak is. Azon agyalok egy ideje, hogy a duplagolyós Izs több, mint két éve elő sem volt véve a szekrényből. És, hát, izé.. mi lenne, ha valami vegyescsövűre - mondjuk bockbüsch - cserélném. Talán jobban ki tudnám használni (valamivel csak meg kell ideologizálni). Sajnos azonban meglehetősen tájékozatlan vagyok ez ügyben. A cseh választékból melyik az, amelyik jó és melyik kerülendő. Utána beindítom a keresőt. Itt is és általában is. Köszi!  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1287 Dátum: 2017. December 05. - 16:11:45 »

"Egy gondolat bánt engemet..." Nevezhetnénk az egyszerűség kedvéért hülyebogárnak is. Azon agyalok egy ideje, hogy a duplagolyós Izs több, mint két éve elő sem volt véve a szekrényből. És, hát, izé.. mi lenne, ha valami vegyescsövűre - mondjuk bockbüsch - cserélném. Talán jobban ki tudnám használni (valamivel csak meg kell ideologizálni). Sajnos azonban meglehetősen tájékozatlan vagyok ez ügyben. A cseh választékból melyik az, amelyik jó és melyik kerülendő. Utána beindítom a keresőt. Itt is és általában is. Köszi!  Emelem

Ha jól tudom U.Peti vegyescsövűje is cseh, Antit kérdezd meg melyik típus. Biztos jó puska, mert nagyon szerette, sokat vadászott vele. Arra a típusra ránéznék a helyedben.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #1288 Dátum: 2017. December 05. - 16:13:16 »

A cseh választékból melyik az, amelyik jó és melyik kerülendő. Köszi!  Emelem

A ZH sorozat - felül golyó-  alul sörét a kevésbé sikerült, aki sörétes váltócsővel is használta, ott lehet több kotyogósra számítani, csap csere gazdaságtalan.
Brno 500-as sorozat, klasszikus felépítés, alul golyós, felül sörétes, talán egyenletesebben terheli a zárolást , így tartósabb.
Van mindkettő, ma már 120-150 között remek Zh-t kapni, a Brno kb +20-50.000,- ft, nem óriási különbség.
Azt venném, amihez jobb állapotban hozzájutok. A Zh-n a sátorvason elől van a biztosító, megszokást igényel.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1289 Dátum: 2017. December 05. - 16:30:17 »

A ZH sorozat - felül golyó-  alul sörét a kevésbé sikerült, aki sörétes váltócsővel is használta, ott lehet több kotyogósra számítani, csap csere gazdaságtalan.
Brno 500-as sorozat, klasszikus felépítés, alul golyós, felül sörétes, talán egyenletesebben terheli a zárolást , így tartósabb.
Van mindkettő, ma már 120-150 között remek Zh-t kapni, a Brno kb +20-50.000,- ft, nem óriási különbség.
Azt venném, amihez jobb állapotban hozzájutok. A Zh-n a sátorvason elől van a biztosító, megszokást igényel.
Isten bizony nem értem ezt a ,,csapcsere gazdaságtalan" dolgot. Nem a Te véleményeddel van a bajom, csak azt nem értem (mert nem értek hozzá) hogy mi kerül egy csapcserében olyan sokba. Ha valaki mívelt fegyverész erre tévedne, akkor felvilágosíthatna... Ilyenkor csak azt a csapot cserélik, amin a cső-csőpár fordul, vagy mást is kell?
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: