Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232811 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #90 Dátum: 2010. Július 05. - 22:15:30 »

Bizonyára nehéz a felfogásom, de magyarázd már meg, ha vesz egy puskát 10 év műszakival, vadászik vele, ha néha adódik alkalom, akkor miért érdekes az, hogy a zárolást nem az örökkévalóságnak tervezték? 100 eFt-körül milyen használható vegyes csövűt lehet kapni?
Mindenki alázza a ZH-t, de vajon hányan lőttek vele, használták közülük?
Akinek van, dicséri, meg van vele elégedve. Hm.

Most tudtam egy Izs 94 Express 12/70 - 7.62*53R vegyescsövűt, igen jó állapotban (kb 5-6 golyós lövéssel), jóval 100 alatt... Igaz, távcső és szerelék nélkül.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #91 Dátum: 2010. Július 05. - 22:20:00 »

Most tudtam egy Izs 94 Express 12/70 - 7.62*53R vegyescsövűt, igen jó állapotban (kb 5-6 golyós lövéssel), jóval 100 alatt... Igaz, távcső és szerelék nélkül.

Megvetted? Szerintem az nem jobb fegyver a ZH-nál!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2010. Július 05. - 22:21:44 »

A múltkor 120-ért volt Brno-502-es az aprón...igen jó állapotban.
Hidd el én is akartam venni ZH-t, de azért nem vettem, mert a használtak közül mind lötyögött.
Ahogy előttem írták egy-két jól irányzott mozdulattal símán átmegy a műszakin, aztán az 5. lövés után megint kotyog.
...és egy kotyógós puskánál, ahol az optika a kotyogós részen - csőpáron  - van a pontos lövés sem 100%.

De mindegy, ha akar vegyen ZH-t, nekem aztán nem lesz sem jobb, sem rosszabb...de azért az ugye nem bűn, ha a típushibákra felhívjuk a figyelmet, legyen szó ZH-ról, vagy egyéb puskáról.
Nem ZH elleni hadjárat folyik...

Dehogynem.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #93 Dátum: 2010. Július 05. - 22:40:58 »

Megvetted? Szerintem az nem jobb fegyver a ZH-nál!

"100 eFt-körül milyen használható vegyes csövűt lehet kapni" - én erre reagáltam Mosolyog Dehogy vettem, nem tartom a magam számára és körülményeim közt használható fegyvernek, emellett ami van is kevés alkalommal szól...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2010. Július 05. - 22:47:31 »

"100 eFt-körül milyen használható vegyes csövűt lehet kapni" - én erre reagáltam Mosolyog Dehogy vettem, nem tartom a magam számára és körülményeim közt használható fegyvernek, emellett ami van is kevés alkalommal szól...

Persze, értem, erre mondtam, hogy egy ZH is kiszolgál 2-3 átlagos bérkilövőt kotyogás nélkül! A vegyes csövűek különben sem arra valók, hogy ezrével lője belőlük a patront a vadász! Ez a szegény ember drillingje, kompromisszum a köbön, még akkor is, ha egy millióba kerül, hát még, ha olcsóbb! Mosolyog
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #95 Dátum: 2010. Július 06. - 00:20:19 »

Ádi,Antiszoc!-köszi.

Hát igen, aki ZH fegyvert akar venni, annak nagyon meg kell nézni a fegyvert,lehetőség szerint ki is kell próbálni. Kifoghat meglepően jó állapotút is!-és nem több száz ezer forintért.

Nekem szerencsém volt, mert TAL ismerte a fegyvert illetve az előző tulajdonosát így 'biztosra mentem', mellesleg nagyon szép egyedi agyazása van. És ami a lényeg, a pontossága nagyon jó, gyorsítós (ami a 200m körüli lövéseknél előny!) és egyáltalán nem 'kotyog'.

A júniusi Magaslesben láttam hirdetve egy ZH-t  7*57R-12/70 +4*32 Zeis + 12/70 váltócső, 150ezer forintért,Szombathelyen. Egy telefont megérhet. (ha kell magánban elküldhetem a tel.számot)

Üdv.  Emelem

       
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #96 Dátum: 2010. Július 06. - 08:36:26 »


...és egy kotyógós puskánál, ahol az optika a kotyogós részen - csőpáron  - van a pontos lövés sem 100%.

Szerintem meg pont ezeknél nem befolyásolja a pontosságot, mivel hogy a csövön van a céltávcső és hiába kotyog a cső a tokban, ha a távcső együtt mozog vele. Kacsint
Ha a távcső a tokon lenne, akkor lenne gázos a helyzet pontosság szempontjából.
Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #97 Dátum: 2010. Július 06. - 09:15:33 »

Egyet értek RWS-el! Mosolyog Mellesleg van egy eladó FÉG-vegyescsövűm! 7*65R-12/76, 12/70-12/70-es váltócsővel! Ha valakit érdekel írjon rám! Üdv! Lesi
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #98 Dátum: 2010. Július 06. - 09:18:27 »

Szerintem meg pont ezeknél nem befolyásolja a pontosságot, mivel hogy a csövön van a céltávcső és hiába kotyog a cső a tokban, ha a távcső együtt mozog vele. Kacsint
Ha a távcső a tokon lenne, akkor lenne gázos a helyzet pontosság szempontjából.

Erre jó példa pl. a légpuska. Boldog emlékű Slavia 630, 631. Ha arra tettél tácsövet, akkor ugye a cső külön mozgott a távcsőtől, míg a nyílt irányzéka a csövön volt, s amikor a cső már érzékelhetően "lötyögött", akkor a távcső pontosságával akadtak némi problémák.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 06. - 10:08:32 írta Pyrus » Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #99 Dátum: 2010. Július 06. - 09:55:34 »

Szerintem meg pont ezeknél nem befolyásolja a pontosságot, mivel hogy a csövön van a céltávcső és hiába kotyog a cső a tokban, ha a távcső együtt mozog vele. Kacsint
Ha a távcső a tokon lenne, akkor lenne gázos a helyzet pontosság szempontjából.

Szerintem Inkább a célzást nem befolyásolja, a pontosságot már igen.
Mert lövés közben is mozog a cső és már nem oda megy ahová céloztál a távcsőben, viszont célozni jó helyre céloztál  Kacsint
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #100 Dátum: 2010. Július 06. - 10:05:42 »

Szerintem Inkább a célzást nem befolyásolja, a pontosságot már igen.
Mert lövés közben is mozog a cső és már nem oda megy ahová céloztál a távcsőben, viszont célozni jó helyre céloztál  Kacsint
Ebben igazad van.
Én Wetzlar "...és egy kotyógós puskánál, ahol az optika a kotyogós részen - csőpáron  - van a pontos lövés sem 100%." - ezen hozzászólásához, miszerint az optika a csövön van, írtam, hogy ez pont az a megoldás, aminél a távcső együtt mozog a csővel és az mindig oda mutat, ahova kell!
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #101 Dátum: 2010. Július 06. - 10:16:01 »

és az mindig oda mutat, ahova kell!

Nem inkább oda mutat, ahova a cső?  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #102 Dátum: 2010. Július 06. - 11:09:30 »

Nem inkább oda mutat, ahova a cső?  Ördög
Ördög
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2010. Július 06. - 17:57:46 »

RWS, Lesipuskák, Pati!

Akkor nézzük ezt a gyakorlatban:

Van egy kotyogós puskád, aminek a csövén az optika.
Megcélzod a vadat és lősz.

A lövés hatására a kotyogós csőpár BÁRMILYEN irányban megkottyan, mivel igen nagy feszültség keletkezik a csőben lövéskor.
Foghatod te akár satuban is a tusát a csőpár a kotyogás miatt akkor is elmozdul!
A kotyogás mértékétől függően ez bizony akár jelentős is lehet.
Ne azt nézzétek, hogy hol van az optika, hanem azt, hogy az optika a lövéskor el tud-e mozdulni avagy sem, van-e ennek mechanikai akadálya/lehetősége, vagy sem?

Nagyon egyszerűen le tudjátok ellenőrizni, ha van az ismerettségi körötökben kottyanós sörétes.
Fogd rá a célgömböt valamire úgy, hogy a tust fogod be egy fix helyre és a csőpárt mozdítsd el.

Ha te az egyszerű kézmozdulatoddal el tudod a célról mozdítani a csőpárt valamelyest, akkor a lövéskori feszültség szerintetek mennyire tudja elmozdítani?
És hiába ha a távcső nem tud elmozdulni a csőtől, ha magában a zártestben meg az egész csőpár mindenestül mozdul a lövéskor.
Ilyenkor hiába mutat az irányzójel jó helyre, a cső elmozdulásával rohadtul nem oda fog menni a lövés, ahová szántad.

...és még valami, talán nem véletlenül fogalmazta úgy, hogy "lövés"...mert ha jól olvasok vissza szó nem volt célzásról, illetőleg pontosságról sem, lövésről volt szó!
...de boncolgathatjuk a témát, csak szerintem előtte célszerű átgondolni a dolgokat.

...és akkor én is teszek egy  Kacsint jelet.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #104 Dátum: 2010. Július 06. - 18:02:11 »

Dehogynem.

OK, legyen igazad.
...azt mondjuk nem értem, hogy Sebipeti mint ZH tulajdonos miért nem így gondolja és miért nem vette magára ezt a ZH üldözést, dehát mindegy. Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: