Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232814 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #75 Dátum: 2010. Július 04. - 16:59:48 »

Gratulálok,én is szemezgetek egy vegyes csövűvel, az a baj,hogy a golyós csöve csak 22wmr. és nem vagyok benne biztos nem lenne jobb egy min.222rem csővel rendelkezőt keresni.
Amúgy ez egy spanyol  Atlas gyártmányú puska, 20/70-es,és 22 wmr csővel. Ismeri valaki ezt a márkát?

Ezzel annyi a bibi, hogy a sorrendváltója nem a nálunk megszokott módon működik. Illetve a mi fogalmaink szerinti sorrendváltó nincs is rajta, a kakason egy kis pöcök (vagy mi  :Mosolyog) elfordításával tudod beállítani, hogy a kakas melyik csőre üssön először. Tehát egy gyors dupláról nem kell álmodozni ennél a modellnél.

Én is szemezgettem egy original Savage modellel, .22 Hornet // 20/70 csövekkel, de aztán a működtetés szokatlan volta miatt inkább hagytam.
Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #76 Dátum: 2010. Július 04. - 17:52:50 »

Miért felejtős? Annyira sz.r?



Ezt a kifejezést nem használnám rá.De!
Te nem az a vadász vagy aki pár dollárért vesz magának egy x fegyvert( félre ne érts én sem tudok) a meglevő 22 mellé mert áppen tetszik s ha gagyi akkor kuka.
volt a kezemben az amerikai Savage változata s kb olyan összhatása volt mint egy bucsus puskának....................ezt nemkivánom bővebben kifejteni mert kinek a pap kinek a paplan, de pár konkrétum.
-a felső cső renszeresen "kifúj" használtabb kotyogós fegyvernél erre jó bizonyiték a youtube savage 24 d cím alatt található ha jól emlékszem-
-jan már irta ezt a kakasos sorrendet váltok hogy is van ez mi ez szituációt.
-a hely "szelleme" igencsak kérdéses ahol vásárolni kivánod.
Tavaly év végén 130 volt az ára most a honlapon 100 az árcédula 115..............
"megkimélt jó állapot" na most ha ez a nevezett feltétel erre a fegyverre teljesül, akkor milyen a valóban leharcolt ipari hulladék kategoria.....de tudjuk Einstein óta minden relatív.................
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2010. Július 04. - 18:38:29 »

Köszönöm szépen,akkor tényleg felejtős. Akkor esetleg valami tapasztalat a számomra talán még elérhető /ha eladom az összes puskám,és lesz ez az egy Vigyorog! / Sabatti,vagy Marocchi vegyes csövűekről? Érdemes beleinvesztálni olasz puskába?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2010. Július 04. - 19:26:45 »

Köszönöm szépen,akkor tényleg felejtős. Akkor esetleg valami tapasztalat a számomra talán még elérhető /ha eladom az összes puskám,és lesz ez az egy Vigyorog! / Sabatti,vagy Marocchi vegyes csövűekről? Érdemes beleinvesztálni olasz puskába?

Szia!
Látókörödbe ajánlom a csehszlovák ZH vegyes csövűt! Használtan, friss vizsgával néha jó áron is ki lehet fogni! Ne siess a vásárlással!  Wave
Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #79 Dátum: 2010. Július 04. - 20:35:59 »

Köszönöm szépen,akkor tényleg felejtős. Akkor esetleg valami tapasztalat a számomra talán még elérhető /ha eladom az összes puskám,és lesz ez az egy Vigyorog! / Sabatti,vagy Marocchi vegyes csövűekről? Érdemes beleinvesztálni olasz puskába?

Érdekes kérdés...............
Alsó ill felső végletek, Sabatti? A rövid tokozatú kis kaliberű golyósai elfogadhatóak, az ettől felfele kaliberek standard tokozatainál zárdugattyú lötyögés érdekes illesztések,kirivóan sok garanciális probléma.Sörétes? új fegyvernél olyan állapotok mint egy 31 éves izs 27-nél,én ebből kiindulva nem választanám a vegyescsövűjét.
Marocchi? nem ismerem nincs róla véleményem.
Fair: Kevésbé ismert szolid árfekvésü fegyver Barátom talán 6 éve megelégedéssel szaladgál egy 7x65R/12-es el erdőn mezőn.
Izs-94 .223/12/76: nem arégi orosz megbízhatóság már.Eszméletlen sz@r sütés golyósként ami nemcsoda hisz egy sörétes az alapfegyver.Nem éri meg a cirka 190000 forintot.
Cseh zh: 5.6x52R/12-es gyorsítós rendszer,kifogástalan lőkép,igen drasztikus ár újonan.Használtan rizikós mert a csapoknál a kopás miatt igen nagy a kotyogás.Vigyázni kell mert " felverik" a csapokat s 10-20 lenyitás erejéig mintha tökéletes lenne,............................

Mégis ha nekem kellene választani a zh ban gondolkodnák.
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #80 Dátum: 2010. Július 05. - 09:55:51 »

Köszönöm szépen,akkor tényleg felejtős. Akkor esetleg valami tapasztalat a számomra talán még elérhető /ha eladom az összes puskám,és lesz ez az egy Vigyorog! / Sabatti,vagy Marocchi vegyes csövűekről? Érdemes beleinvesztálni olasz puskába?

Marocchi-ban szerintem az a pláne, hogy többféle csőpár kapható hozzá. Tehát ha megveszed a vegyes csőpárt, később vehetsz hozzá dupla sörétes, vagy dupla golyós csőpárt is.
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2010. Július 05. - 16:40:09 »

Wanderer,köszönöm a kimerítő választ,azt hiszem nézek magamnak egy ZH-t Wave
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #82 Dátum: 2010. Július 05. - 17:10:34 »

Wanderer,köszönöm a kimerítő választ,azt hiszem nézek magamnak egy ZH-t Wave

Én ZH-t nem vennék a zárolása miatt. Szomorú
Viszont láttam egy jó kis Brno 502-est a vadászaprón.
Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #83 Dátum: 2010. Július 05. - 17:28:53 »

Nagyon szivesen Antiszoc Emelem

Jön szerintem még vélemény amely megfontolásra ad okot számodra. Ha vételközelbe kerülsz ne törődj semmivel és alaposan nézd meg a fegyvert ha lehetőség adódik próbáld is ki.Ha kérdéseidre buta válaszokat kapsz az eladótól pl én nemtudom mert így vettem, ott sem voltam meg izé meg ecet s ha pláne az az érzésed támad hogy csak gyorsan a pémzt azt menj isten hirével tedd vissza a cuccot az asztalra és jobbra el.Egyrészt mivel te adod a pénzt, másrészt ha átvernek ezeket a fegyvereket igencsak borsos áron lehet javíttatni. Wave
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2010. Július 05. - 17:36:13 »

Én ZH-t nem vennék a zárolása miatt. Szomorú
Viszont láttam egy jó kis Brno 502-est a vadászaprón.

Ha van rá 10 év műszaki, akkor nincs kockázata.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2010. Július 05. - 17:46:15 »

Nehéz ügy a jó kombipuska!

A ZH-val nekem is fenntartásaim vannak, persze jó az is, de igazából akkor ha nem munkás puska.
Én is kacérkodtam egy ZH-val anno, de használtban amit meg tudtam volna fizetni az mind kotyogott és annak a javíttatása egy új puska ára.
Aztán sokáig vacilláltam egy ZH 8x57IRS/8x57IRS-en, de azt meg horror árban adták újonnan.

Én a Brno 502-es tudom jó szívvel ajánlani, ez egy megbízható, masszív kombipuska.
Persze nem tudom milyen kaliberben akarod, de egy 7x65R-ben igazi mindenes is lehetne.
Ilyenből még használtan sem láttam rosszat, csak olyat amit valami trehány puskaműves gallyra vágott mert levált a csősín. (szereléket ő rakta fel, 2 hónap múlva leugrott a csősín.)

A vmesterünk használ egy Sabatti bergstuzent 30-06/222 Rem. kaliberben és nincs gondja vele, sajnos a csövek csak közelebbi távra lőnek igazán jól össze és ezt is csak - 222-es esetében - Lapua tölténnyel.
Mondjuk igazából csak lesvadászaton használja, nemigen lő 100 m fölé.

A helyzet az, hogy ezek a kombik nem ütni-vágni való puskák, mert a zárszerkezetbe sokkal könnyebben bejut a por, sár, eső, mint egy tolózárasba és a nyíló alkatrészek esetében ez nem más mint finom polírpor, ami ugye koptatja a felületeket.

Az Oryx vadászbolt honlapján látni egy 30/30 win. -20/76-os Savage-t.
Ezt ha jól emlékszem 170-ről indult, most nem tudom mennyi, de még mindig megvan ha jól láttam, tehát nagyon nem kelendő...persze ez az árképzéstől is függ. Ördög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #86 Dátum: 2010. Július 05. - 18:08:31 »

Szia Wetzlar!
Mindenben igazad van, de vedd már figyelembe kérlek, hogy (sajnos) nem mindenki területes vadász!  "MELÓSPUSKA"! Te szereted ezt a kifejezést, nekem meg semmit sem mond! Sajnos! Szomorú 1991-ben kezdtem vadászni, vettem egy Duplapuskát (Széchenyi nyomán Mosolyog ) A Vadcoop-ban akkor sokat vadásztam, de nem hiszem, hogy 500 lövés kiment volna belőle. Egy évre rá vettem egy MC-21-est, ezzel sokat lőttem, legalább 6-800 patront 18 év alatt! Vettem egy kis .22-es félautomatát, azt egy évre rá átminősítették sportfegyverré, soha nem vadásztam vele. Vettem egy nagy golyóst, azt 10 évig használtam, kiment belőle tán 100 lövés, ha sokat mondok! Mikor eladtam (kellett a pénz) a vevő ránézett és vitte is! Most egy Moszin-Nagantom van 2 év alatt lőttem belőle két doboz lőszert, főleg lőtéren. Mi akik nem vagyunk olyan szerencsések, ha veszünk egy puskát, az biztos, hogy unokáink is használni fogják!
 Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #87 Dátum: 2010. Július 05. - 18:10:42 »

A ZH-val nekem is fenntartásaim vannak, persze jó az is

Sanyooo, ennél érthetőbben nem tudom kifejezni...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #88 Dátum: 2010. Július 05. - 18:19:00 »

Sanyooo, ennél érthetőbben nem tudom kifejezni...


Bizonyára nehéz a felfogásom, de magyarázd már meg, ha vesz egy puskát 10 év műszakival, vadászik vele, ha néha adódik alkalom, akkor miért érdekes az, hogy a zárolást nem az örökkévalóságnak tervezték? 100 eFt-körül milyen használható vegyes csövűt lehet kapni?
Mindenki alázza a ZH-t, de vajon hányan lőttek vele, használták közülük?
Akinek van, dicséri, meg van vele elégedve. Hm.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2010. Július 05. - 22:06:48 »

A múltkor 120-ért volt Brno-502-es az aprón...igen jó állapotban.
Hidd el én is akartam venni ZH-t, de azért nem vettem, mert a használtak közül mind lötyögött.
Ahogy előttem írták egy-két jól irányzott mozdulattal símán átmegy a műszakin, aztán az 5. lövés után megint kotyog.
...és egy kotyógós puskánál, ahol az optika a kotyogós részen - csőpáron  - van a pontos lövés sem 100%.

De mindegy, ha akar vegyen ZH-t, nekem aztán nem lesz sem jobb, sem rosszabb...de azért az ugye nem bűn, ha a típushibákra felhívjuk a figyelmet, legyen szó ZH-ról, vagy egyéb puskáról.
Nem ZH elleni hadjárat folyik...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: