Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232783 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #60 Dátum: 2010. Március 25. - 17:45:07 »

"Szerencsémre" nem értek ennyit a fegyverekhez, így hát nincsenek is ilyen jellegű problémáim a puskámmal.  Bion
A távcső be van lőve a golyóhoz, és amit eddíg sörétessel lőttem az mind helyben maradt. A távcső belövése tart "sokáig", mert meg kell várni amíg a csövek kb. egyformára hűlnek, hogy ne húzza el a lövéseket. De ezt mindíg szakira bízom.
Ízlések és pofonok...
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #61 Dátum: 2010. Június 10. - 18:59:21 »

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az IZS-94-nek a zárszerkezete, lakatszerkezet az egy az egyben az IZS-27esé?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #62 Dátum: 2010. Június 10. - 20:13:16 »

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az IZS-94-nek a zárszerkezete, lakatszerkezet az egy az egyben az IZS-27esé?

Nézz rá!  Kacsint
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #63 Dátum: 2010. Június 10. - 20:18:50 »

Nézz rá!  Kacsint

 Igen   Mosolyog
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #64 Dátum: 2010. Június 10. - 20:30:56 »

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az IZS-94-nek a zárszerkezete, lakatszerkezet az egy az egyben az IZS-27esé?

Igen. Nekem van mindkettő. A csövek nem csereszabatosak, de a zár egyezik.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #65 Dátum: 2010. Július 04. - 01:17:39 »

Sziasztok!

Egy hete vagyok ismét itthon, s végre kedvemre vadászhatok július végéig Mosolyog



...és sikerült mindjárt 'felavatni' a vegyescsövű puskámat (Brno 7*57R-12/70), második este sikerült elejtenem egy 55kg-os 'kocát'! Búzába jött ki a konda a lestől kb.60méterre, volt 2-3 nagyobb disznó malacokkal, ezeket természetesen nem bántottam, és pár kisebb,melyeket tavalyi süldőnek néztem. Amikor az egyik-kisebb- művelőcsapába ért, s teljesen mutatta magát, útjára engedtem a 11,3-as Hirtenberger Nosler magot, mely tette a dolgát... Magas lapocka találat lett, mindkét lapockát eltörte, helyben maradt. A kimenet csupán egy 10forintos lyuk nagyságú volt.

... ma este pedig sikerült elejteni az idei első nyári rókámat!-mindig nagyon várom a nyarakat, s a tarlón, frissen kaszált lucerna földön való róka vadászatokat.
Ez az első nyár,hogy ezt a vegyescsövű puskát használom. Tudom hogy nem igazán rókalövő kaliber ez ( erről már írtam/írtunk korábban ) és páran nem is értették a baráti körömben , miért cseréltem el a 243-as CZ-met erre a puskára...

Aztán ma 'bizonyított', nem kis örömömre! Mosolyog

 Alig hogy kiértünk az egyik vadászbarátommal egy frissen kaszált réthez,látjuk ám a kocsiból hogy tőlünk kb. 150méterre egerészik a koma. No ,gyorsan kiszállás, tokból elő a puska, betöltés, célra tartás... Hol a róka? Mondja a cimbora, hogy most van az egyik villany oszlop mögött, biztos hamarosan megjelenik valamelyik oldalon. Így is lett, kb. fél perccel később meglátjuk,kicsit messzebb és jobbra tartva a rókát... Fütyülés... Megtorpan... Útjára engedem a cseh 9grammos SP lövedéket... Úgy érzékeltem hogy amint elhúztam a felgyorsított billentyűt, a róka felbukfencezett, s mintha csak ezután Durrrrrrrr... Hú, nagy volt az öröm a sikeres lövés végett!- ezután kérdezzük egymást, szerinted mennyire lehetett?- kb.200 méterben megegyeztünk. Aztán megyünk arrafelé, 200 jó lépés után jobbra - balra nézelődünk, körözünk , keressük, nincs... hát ez nem lehet... vissza kicsit, hátha elnéztük... újra csak semmi... ilyen aztán nem lehet... akkor menjünk tovább, mentünk még 30métert és megszólal a vadásztárs: Ott vaaaan...!!!-és tényleg, ott feküdt, oldalára dölve,testközép lövéssel az idei első..., kalap levesz, némán állunk egy percig,kicsit meghatódva... Aztán visszanézünk a kocsihoz! -azt a mindenit, ezt nem gondoltuk volna, ettől a kalibertől??!!

A fegyver a cseh 9 grammos lövedékhez van belőve, de a Hirtenbergert kicsivel viszi lejjebb, ezért merem használni mindkettőt, a megfelelő vadra!-ja és most,ennél a róka vadászatnál nagy segítség volt a 4-16*42-es  Delta céltávcső... (de erről majd a céltávcső topicban írok hamarosan, mert volt alkalmam kipróbálni egy 3-9*42-es Delta Classic vil.pontos céltávcsövet is a napokban)

Szóval egyre jobban megkedvelem az amúgy is nagyon kedves vegyescsövű puskám! Mosolyog

Üdv. Sebipeti
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #66 Dátum: 2010. Július 04. - 07:10:44 »

Gratulálok!  Emelem Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #67 Dátum: 2010. Július 04. - 07:22:03 »

Gratulálok,én is szemezgetek egy vegyes csövűvel, az a baj,hogy a golyós csöve csak 22wmr. és nem vagyok benne biztos nem lenne jobb egy min.222rem csővel rendelkezőt keresni.
Amúgy ez egy spanyol  Atlas gyártmányú puska, 20/70-es,és 22 wmr csővel. Ismeri valaki ezt a márkát?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2010. Július 04. - 09:31:58 »

Gratulálok,én is szemezgetek egy vegyes csövűvel, az a baj,hogy a golyós csöve csak 22wmr. és nem vagyok benne biztos nem lenne jobb egy min.222rem csővel rendelkezőt keresni.
Amúgy ez egy spanyol  Atlas gyártmányú puska, 20/70-es,és 22 wmr csővel. Ismeri valaki ezt a márkát?

Ha egyre gondolunk (alul sörétes cső, felül golyós, külső kakasos), akkor az a Savage Atlas és az ugyebár nem spanyol.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #69 Dátum: 2010. Július 04. - 11:08:34 »

Gratulálok,én is szemezgetek egy vegyes csövűvel, az a baj,hogy a golyós csöve csak 22wmr. és nem vagyok benne biztos nem lenne jobb egy min.222rem csővel rendelkezőt keresni.
Amúgy ez egy spanyol  Atlas gyártmányú puska, 20/70-es,és 22 wmr csővel. Ismeri valaki ezt a márkát?

Sejtem hogy melyik puskára gondolsz.
Ha jól csalódom, a baszkült Fozola gravírozta.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2010. Július 04. - 12:27:07 »

Ez a fegyver egy szigetvári vadászboltban van,használtan,úgy láttam a képen nincs gravírozva, nikko stirling távcsővel 100ezerért. Nekem azt mondták hogy spanyol gyártmány. Wetzlar amit mondasz Savage azt mintha láttam volna műanyag tussal,és azt hiszem az amerikai. Javítsatok ki ha tévednék. Meg természetesen szívesen fogadom a fegyverről a tapasztalatokat! Wave
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #71 Dátum: 2010. Július 04. - 12:36:24 »

Erről a puskáról van szó   http://imagerz.com/QEJGWEtvAwJRUg1EEwVR
Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #72 Dátum: 2010. Július 04. - 13:08:19 »

Erről a puskáról van szó   http://imagerz.com/QEJGWEtvAwJRUg1EEwVR


Bingo................
Én a helyedben felejtőssé tenném...................
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #73 Dátum: 2010. Július 04. - 13:31:11 »

Gratulálok,én is szemezgetek egy vegyes csövűvel, az a baj,hogy a golyós csöve csak 22wmr. és nem vagyok benne biztos nem lenne jobb egy min.222rem csővel rendelkezőt keresni.
Amúgy ez egy spanyol  Atlas gyártmányú puska, 20/70-es,és 22 wmr csővel. Ismeri valaki ezt a márkát?

 Üdv!

Elnézést a fogadatlan prókátorkodásért a fegyver amiről beszélsz az valóban a Savage 24 F vagy a 24 J egyenesági leszármazottja amit tudomásom szerint már a cég nem gyárt. A külföldi lapokban turkálva én is azt állapítottam meg, hogy utódja az Atlasz az spanyol származású.
ha mégis tévedtem akkor az alábbi információ is téves-

http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://node10.vserver.tele2net.at/waffengebraucht/gfx/artikel/a1pic28529.gif&imgrefurl=http://node10.vserver.tele2net.at/waffengebraucht/prog/f_show.phtml%3Fkat1id%3D10%26kat2id%3D13%26kat1%3DWaffen%26kat2%3DKipplaufgewehre%26aid%3D668462%26page%3D10%26dbtrnr%3D%26query%3D%26queryin%3D%26an%3D&usg=__zuFxLqTUajilqCXj5klxXz7rG80=&h=225&w=300&sz=43&hl=hu&start=9&um=1&itbs=1&tbnid=i42JtEx1THADPM:&tbnh=87&tbnw=116&prev=/images%3Fq%3Datlas%2Bkipplauf%2Bb%25C3%25BCcse%26um%3D1%26hl%3Dhu%26sa%3DG%26tbs%3Disch:1
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2010. Július 04. - 15:55:35 »


Bingo................
Én a helyedben felejtőssé tenném...................

Miért felejtős? Annyira sz.r?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: