Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232794 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #30 Dátum: 2009. November 09. - 19:51:55 »

Ez jó kérdés!!! Én vettem 10 dobozzal a Hirtenbergerből az nekem sokáig elég lesz és elsősorban rókára kell. Hogy később mi lesz nem tudom...mindenesetre az RWS ID kicsit sok lenne árban a vörös bundásra  Róka

Óóóóóóó hát a derék kis 7x57-es nem kifejezetten rókavadász kaliber, de arra - meg idehaza minden egyébre - valóban jó a sierra...és ha van belőle 10 dobozzal, az bizony sokunknak sokáig elég lenne. Kacsint
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #31 Dátum: 2009. November 11. - 11:52:00 »

Óóóóóóó hát a derék kis 7x57-es nem kifejezetten rókavadász kaliber, de arra - meg idehaza minden egyébre - valóban jó a sierra...és ha van belőle 10 dobozzal, az bizony sokunknak sokáig elég lenne. Kacsint

Nem is kifejezetten erre vettem, hanem vadkárra és egyéb kellemes cserkelésre. Viszont ha kijön a Koma és nem vagyok béna...lesz neki Sierra meglepi Vigyorog

Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #32 Dátum: 2010. Február 04. - 19:57:46 »

Üdv Mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy a vegyescsövű fegyverek golyós csövének milyen a pontossága.? Mit tudnak 100 méteren, milyen szórás nevezhető már elfogadhatónak?
Gondolok pl. egy IZS 94 Taiga-ra. Milyen a golyós cső pontossága? A sörétes cső szűkítése fix vagy cserélhető choke-os?

Válaszokat előre is köszönöm!

Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #33 Dátum: 2010. Február 04. - 20:12:04 »

Üdv Mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy a vegyescsövű fegyverek golyós csövének milyen a pontossága.? Mit tudnak 100 méteren, milyen szórás nevezhető már elfogadhatónak?
Gondolok pl. egy IZS 94 Taiga-ra. Milyen a golyós cső pontossága? A sörétes cső szűkítése fix vagy cserélhető choke-os?

Válaszokat előre is köszönöm!



Betöltöd és lősz vele, ezen kívül elhinni nem szabd semmit sem!  Kacsint
(Segítségként: duplagolyósnál a 85 m-ről leadott 3-3 lövés 15 cm-ben van, az már kiválónak számít, szóval nem szabad összevetni egy tolózárassal.  Kacsint)

Ennek ellenére nekem volt szerencsém olyan Merkel drillinget belőni, ami Nike gyöngygolyókkal (2 feles cső) és 7x65R RWS TIG lövedékkel a 3 cső lövése érintette egymást 50 m-en.
Ilyet azóta sem láttam.
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #34 Dátum: 2010. Február 04. - 20:30:13 »

Betöltöd és lősz vele, ezen kívül elhinni nem szabd semmit sem!  Kacsint
(Segítségként: duplagolyósnál a 85 m-ről leadott 3-3 lövés 15 cm-ben van, az már kiválónak számít, szóval nem szabad összevetni egy tolózárassal.  Kacsint)

Ennek ellenére nekem volt szerencsém olyan Merkel drillinget belőni, ami Nike gyöngygolyókkal (2 feles cső) és 7x65R RWS TIG lövedékkel a 3 cső lövése érintette egymást 50 m-en.
Ilyet azóta sem láttam.

Ha egy vegyescsövűnél a sörétes csőben nem szándékozunk gyöngygolyókat használni, csak sörétet. Akkor elvileg csak a golyós csövét lőjük be a céltávcsőhöz.
Jól értelmezem?
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #35 Dátum: 2010. Február 04. - 20:33:00 »

Ha egy vegyescsövűnél a sörétes csőben nem szándékozunk gyöngygolyókat használni, csak sörétet. Akkor elvileg csak a golyós csövét lőjük be a céltávcsőhöz.
Jól értelmezem?

Igen, de célszerű ellenőrizni, hogy a sörétraj közepe nagyjából egyezzen az irányzójellel.
Nomár most ehhez kérni kell jópár féle sörétes patron, és amelyikkel a legjobban lő és a golyós csőhöz bellőtt távcsővel is jól össze lehet hozni, azt kell használni.
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #36 Dátum: 2010. Február 04. - 20:43:10 »

Igen, de célszerű ellenőrizni, hogy a sörétraj közepe nagyjából egyezzen az irányzójellel.
Nomár most ehhez kérni kell jópár féle sörétes patron, és amelyikkel a legjobban lő és a golyós csőhöz bellőtt távcsővel is jól össze lehet hozni, azt kell használni.

Gyárilag a sörétes és a golyós cső viszonyát, hogy alakítják ki? Úgy értem, hogy a csövek viszonya nagymértékben függ attól, hogy hogyan van belőve és hogy hogyan hordja a sörétes cső az adott sörétet vagy gyárilag azért "nagyjából" összehozzák őket?
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #37 Dátum: 2010. Február 04. - 22:35:41 »

Igaza van Wetzlarnak! Lőni kell minél többet kipróbálni és akkor majd kiderül. Én személy szerint, soha annyit nem lőttem próbaként mint a vegyescsövűmmel. Mindegyik sorozat után tanultam valamit. A végén sokszor lestem mint a moziban. A képeken 50 méterről leadott lövések láthatók. Az első képen a baloldali Brenneke dupla lövés meleg csővel egymás után készültek Lightfield-el. Ugyanazon a képen jobb lövés pár hideg csővel a golyós csőből Hirtenberger Sierra 9.1 gr és a Lightfield egymáshoz képest pár centire van. A másik képen RWS Tig 11.5 gr két lövés. Vegyescsövűtől jó a lőkép.

1.
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #38 Dátum: 2010. Február 04. - 22:37:03 »

2.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 05. - 07:34:33 írta Voldemort » Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #39 Dátum: 2010. Február 04. - 23:05:43 »

Igaza van Wetzlarnak! Lőni kell minél többet kipróbálni és akkor majd kiderül. Én személy szerint, soha annyit nem lőttem próbaként mint a vegyescsövűmmel. Mindegyik sorozat után tanultam valamit.

Köszönöm a képeket! Ha lenne egy vegyescsövűm egy ilyen szórással nagyon meglennék elégedve.  Igen
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #40 Dátum: 2010. Február 05. - 13:33:51 »

Milyen fegyver?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #41 Dátum: 2010. Február 05. - 18:31:56 »

Milyen fegyver?

Ott van a kép alatt a file neve...Heym BBF. Kacsint
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #42 Dátum: 2010. Február 05. - 18:45:05 »

Bocsi! Nem figyeltem,de közben rájöttem,elolvastam.
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #43 Dátum: 2010. Február 06. - 20:40:20 »

Sziasztok!

Most hogy újra szóba kerültek a vegyescsövű fegyverek,gondoltam felteszek egy képet melyen ,az enyémnek a 'felavatása' történt!

Egy őz gidát sikerült terítékre hozni még január közepén,lőtáv kb.90 méter,a lövésbe érzésem szerint pont belemozdult,így test középen érte a lövedék,ami egy cseh SP 11,2-es volt!Egy lépést sem tett,tűzben rogyott. A kimeneti oldalon kb. fél tenyérnyi lyuk volt! 

Vettem 1doboz cseh 11,2-es SP  lőszert és kaptam kipróbálásra 2darab  9grammos szintén cseh SP-t! Úgy tűnik, a fegyver szereti a cseh lőszert! A Hirtenberger lőszerhez képest lejjebb vitte kb.2 cm-re a cseh lőszert.

50méterre -nem padból- igaz nem szakadnak egymásba a lövedékek,de kb.2cm-es szórást produkált 3lövésből a 11,2-es, és érdekes hogy a 9grammos lövedéket(csak az egyiket lőttem el) ugyan oda vitte mint ahová az első 11,2-est,ezek egymásba szakadtak!

...most azon gondolkodom hogy majd tavasszal-nyáron ha otthon leszek, lehet  hogy veszek egy dobozzal a 9grammosból is, és majd amelyiknek jobb lesz a szórásképe, ahhoz lesz belőve véglegesen a puska. Talán egy kicsit a ballisztikája jobb a 9grammosnak, és rókára-őzbakra  kb. 200-220méterig jobb lenne mint a 11,2-es!-persze tudom hogy a 7*57R nem egy tipikus duvadazó kaliber, meg őzre van ennél laposabb röppályával rendelkező kaliber(ek), de azért más is jöhet mint róka vagy őz, és jó hogy ott van alul  még a sörétes cső is...

...a maradék (14db)Hirtenberger 11,3-as Nosler  lövedékből pedig pár mindig ott lapul a zsebemben, ha esetleg egy nagyobb disznó kerülne elém!

Üdv. Sebipeti 

 
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #44 Dátum: 2010. Február 06. - 20:42:28 »

 Emelem Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: