Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232782 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #195 Dátum: 2012. Január 16. - 14:57:24 »

Nem azért, mert szeretem a vitát, csak az íze miatt!  Röhög
Szerintem jó dolog esti disznózáson egy vegyes csövű nagykaliberű golyós csővel. Mert este 10-kor jön a malacka, olyan 100 kiló körüli, aztán elviszi a lövést a bozótosba. Hát ilyenkor jól jön a kétcsövű, ha utána akar bújni az ember, egy 12-es brennecke megnyugtató érzés.

Én ilyen feltételek mellett (sötétben, egyedül, sűrűben) még sosem kerestem disznót. Világosban már kerestem egyedül, sűrűben is, vagy sötétben egyedül de szálerdőben. Vagy sötétben, sűrűben, de akkor nem egyedül.

De igazad van, aki éjszaka egyedül bebújik a nagy disznó után a sűrűbe, az tartson vegyescsövűt. Vigyorog
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #196 Dátum: 2012. Január 16. - 15:04:57 »

A Zastava + Izs kombinációról beszélünk? Látni kellene a képeket...  Az a távcső nem sokat ér. De ezért kértem, hogy mondd már el végre, mire és mennyit fogsz vadászni előreláthatólag, úgy nekünk is könnyebb.

Igen...
Beszéltem emberrel...30-06-os (képek érkeznek)...Hubertus 3-9x40-es távcső (szerinte is semmit érő)...kifordítható,levehető gyári colos szerelék. '88-as fegyver, kb fél éve nincs használva
IZS tusa minimális repedés (képek jönnek), átment most a fegyverüzletbe...javítás, eltüntetés (amit nem kérek,köszönöm) egy két ezer, új gyári tus mindennel együtt 35 ezerért kicserélik...a fegyver vésett

Én lehet bunkó voltam...osztottam szoroztam és 100 ezer körül mondtam a két fegyverre, amit lehet elfogadnak (papával megbeszélik)

500 km oda vissza az út is  Stoel
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Stefi
Vendég
« Új üzenet #197 Dátum: 2012. Január 16. - 15:15:03 »

Igen...
Beszéltem emberrel...30-06-os (képek érkeznek)...Hubertus 3-9x40-es távcső (szerinte is semmit érő)...kifordítható,levehető gyári colos szerelék. '88-as fegyver, kb fél éve nincs használva
IZS tusa minimális repedés (képek jönnek), átment most a fegyverüzletbe...javítás, eltüntetés (amit nem kérek,köszönöm) egy két ezer, új gyári tus mindennel együtt 35 ezerért kicserélik...a fegyver vésett

Én lehet bunkó voltam...osztottam szoroztam és 100 ezer körül mondtam a két fegyverre, amit lehet elfogadnak (papával megbeszélik)

500 km oda vissza az út is  Stoel

Alkudni azt tudsz ! Röhög Nekem is Izs 27 az első puskám és az marad is ! Azon is volt repedés nyakban azóta két műszakin ment át. A golyósnak se lehet olyan nagy baja de azért vigyél magaddal hozzáértő személyt !   A 30-06 os mindenre jó a kaliber miatt nyugodtan vedd meg ! 
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #198 Dátum: 2012. Január 16. - 15:16:15 »

Igen...
Beszéltem emberrel...30-06-os (képek érkeznek)...Hubertus 3-9x40-es távcső (szerinte is semmit érő)...kifordítható,levehető gyári colos szerelék. '88-as fegyver, kb fél éve nincs használva
IZS tusa minimális repedés (képek jönnek), átment most a fegyverüzletbe...javítás, eltüntetés (amit nem kérek,köszönöm) egy két ezer, új gyári tus mindennel együtt 35 ezerért kicserélik...a fegyver vésett

Én lehet bunkó voltam...osztottam szoroztam és 100 ezer körül mondtam a két fegyverre, amit lehet elfogadnak (papával megbeszélik)

500 km oda vissza az út is  Stoel

Ha megkapod a képeket, tedd fel őket a megfelelő helyekre, aztán majd a hozzáértők kielemzik! Lehet, hogy nincs nagy gondja a tudnak!
Az 500 km nagyon sok! Csak akkor szabad bevállalni, ha biztos a bolt és megéri!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #199 Dátum: 2012. Január 16. - 15:31:25 »

Igen...
Beszéltem emberrel...30-06-os (képek érkeznek)...Hubertus 3-9x40-es távcső (szerinte is semmit érő)...kifordítható,levehető gyári colos szerelék. '88-as fegyver, kb fél éve nincs használva
IZS tusa minimális repedés (képek jönnek), átment most a fegyverüzletbe...javítás, eltüntetés (amit nem kérek,köszönöm) egy két ezer, új gyári tus mindennel együtt 35 ezerért kicserélik...a fegyver vésett

Én lehet bunkó voltam...osztottam szoroztam és 100 ezer körül mondtam a két fegyverre, amit lehet elfogadnak (papával megbeszélik)

500 km oda vissza az út is  Stoel

 Röhög Én ott tettem volna le a telefont, amikor meghallom az ajánlatot.  Röhög
Ez jó, de ha tényleg két jó fegyver birtokában vannak és lesznek olyan hülyék, hogy oda is adják ennyiért, hát az több lesz, mint sztár üzlet!  Ördög
De sok az a kilométer, akik árulják, fingjuk sincs a fegyverek értékéről (tippelnék, hogy a fegyverekről sem sok  OOO Ördög ), szerintem igen magas a rizikófaktor.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #200 Dátum: 2012. Január 16. - 15:34:16 »

Mire????  mennyit??????  OOO

Pesti vagyok.. :Mosolyog...kevés közeli lehetőség van, szinte semmi. Az egyik igazgatón kívül (aki pécsi), csak a tanfolyamon megismert egy két emberkével van kapcsolatom vadászatilag. Ezen kívül a fiam a Vadászlapnál dolgozik, és onnan a kollégaitól kapok segítséget...de mint mondtam nem igazán korrekt minden pillanatban zaklatnom őket. Egy bérkilövő társaságnál apróvadazni lesz lehetőségem, ezenkívül majd keresek disznóra lehetőséget.

Én szívem szerint nem a lesvadászat kedvelők táborát fogom gyarapítani, cserkelni, bokrászni szeretnék...libára nagyon szeretnék majd elmenni az érdekelne (mindamellett, amiket látok,  fácán röppen 15 métert már lövik is...hát nem tudom, ez nekem nem jön be)...na meg a duvad, az érdekel...kihívás, nem ücsörgős. Bár elücsörögni, várni a vadat, közben azért ellehet egy két dolgon tűnődni, rálehet csodálkozni a környezetre...a csendre...szóval nem hiszem, hogy ezzel baj lesz.

Talán az Őz ami érdekes lehetne, de majd megszokom biztos, de én még egyelőre nem érzem eléggé elhivatottnak magamat erre...sajnálom őket  :Mosolyog

Hát kb ennyi..nagy vonalakban

Lehet megkövezni...várom a kőzáport  Stoel
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #201 Dátum: 2012. Január 16. - 15:38:12 »

Röhög Én ott tettem volna le a telefont, amikor meghallom az ajánlatot.  Röhög
Ez jó, de ha tényleg két jó fegyver birtokában vannak és lesznek olyan hülyék, hogy oda is adják ennyiért, hát az több lesz, mint sztár üzlet!  Ördög
De sok az a kilométer, akik árulják, fingjuk sincs a fegyverek értékéről (tippelnék, hogy a fegyverekről sem sok  OOO Ördög ), szerintem igen magas a rizikófaktor.

Nézd én ahogy éreztem...úgy tárgyaltam...veszteni valóm a telefonszámla max....ha bejön akkor jó, ha nem akkor nézünk mást

Én annyit mondtam csak, hogy távcsőnélkül (mivel nem ér semmit és venni kel rá másikat)...80 a golyós.

60-ért lehet bock-ot kapni...leveszem a 35-öt ami a tus csere...marad 25...
Az testvérek közt is 100
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #202 Dátum: 2012. Január 16. - 15:42:32 »

...nos...ez a fegyver pont erre ad lehetőséget...
Nos, az a fegyver arra is lehetőséget ad, meg még sok minden másra is. ha csak a melegedés miatti törvényszerű és nagymértékű vetemedést nézzük (ami az olcsó vegyescsövő puskák törvényszerű velejárója) is, de akkor ott van még a golyós csőtől lényegesen az optimálisnál magasabbra szerelt céltávcső és az ebből adódó ballisztikai problémák.

Az is igaz, hogy nem nagyon kérdezek a továbbiakban, mert lehet hogy a fórum arra való, hogy a kiforrott barátok napi szinten segítsenek egymásnak, megbeszéljék a dolgokat...a sík hülye kezdők, csak sik marhaságokat képesek kérdezni.
Igazad van, majd ha vérprofi vadász leszek akkor visszatérek, hogy mesélhessek a megtanultakról
Köszönöm az eddigi türelmeteket és elnézést ha felkavartam a fórum életét
Ha neked csak ez jött le mint tapasztalat, akkor tényleg feleslegesen kérdezel bármit is  Vállat von
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #203 Dátum: 2012. Január 16. - 15:53:53 »

Mire????  mennyit??????  OOO

Pesti vagyok.. :Mosolyog...kevés közeli lehetőség van, szinte semmi. Az egyik igazgatón kívül (aki pécsi), csak a tanfolyamon megismert egy két emberkével van kapcsolatom vadászatilag. Ezen kívül a fiam a Vadászlapnál dolgozik, és onnan a kollégaitól kapok segítséget...de mint mondtam nem igazán korrekt minden pillanatban zaklatnom őket. Egy bérkilövő társaságnál apróvadazni lesz lehetőségem, ezenkívül majd keresek disznóra lehetőséget.

Én szívem szerint nem a lesvadászat kedvelők táborát fogom gyarapítani, cserkelni, bokrászni szeretnék...libára nagyon szeretnék majd elmenni az érdekelne (mindamellett, amiket látok,  fácán röppen 15 métert már lövik is...hát nem tudom, ez nekem nem jön be)...na meg a duvad, az érdekel...kihívás, nem ücsörgős. Bár elücsörögni, várni a vadat, közben azért ellehet egy két dolgon tűnődni, rálehet csodálkozni a környezetre...a csendre...szóval nem hiszem, hogy ezzel baj lesz.

Talán az Őz ami érdekes lehetne, de majd megszokom biztos, de én még egyelőre nem érzem eléggé elhivatottnak magamat erre...sajnálom őket  :Mosolyog

Hát kb ennyi..nagy vonalakban

Lehet megkövezni...várom a kőzáport  Stoel

Nincs ezzel semmi gond sem, nekem szimpatikus ez a hozzáállásod.

Egy Izs bock és egy Zastava vagy Zkk egy Meopta távcsővel megfelelő lehet akár hosszú távon is Neked.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #204 Dátum: 2012. Január 16. - 15:54:03 »

Nézd én ahogy éreztem...úgy tárgyaltam...veszteni valóm a telefonszámla max....ha bejön akkor jó, ha nem akkor nézünk mást

Én annyit mondtam csak, hogy távcsőnélkül (mivel nem ér semmit és venni kel rá másikat)...80 a golyós.

60-ért lehet bock-ot kapni...leveszem a 35-öt ami a tus csere...marad 25...
Az testvérek közt is 100

..is 105.000, akkor meg már miért ne lehetne szép, kerek szám?  Ördög Félre ne érts, nem rajtad, hanem a helyzeten nevetek.. és persze az eladókon, ha belemennek. De legyen úgy!  Igen

Olvasva az irományod, szerintem a Te fegyvered nem a 30-06 ismétlő, sokkal inkább a .222 Izs-18-as gavallér.
Meg is mondom miért: golyós fegyverrel javarészt dúvadazni szeretnél, arra jobb; neked nagyon fontos, hogy minnél olcsóbban juss fegyverhez, hát az Izs 18 .222-es kaliberben eléggé az, ráadásul a lőszer is olcsó hozzá.Őze is alkalmasabbnak hiszem, ha majd elérkezettnek látod az időt rá (bár nem igazán értem, mi bajod az őzzel?)

Én azt tanácsolom, hozd el csak az Izs bockot, csináltasd meg és vegyél egy Izs-18-at használtan mellé. Ha Disznó is szóba fog kerülni, veheted .308-as kaliberben is, mondjuk szerintem az is széttépi a rókát, kikészítéstől nem kell félni majd.

Egyebek iránt nem igazán értem, miért gond, ha valaki 15 méterről lövi a fácánt? Mert úgy nagyobb valószínűséggel kap halálos találatot és szenvedés nélkül hozható terítékre? Ellentétben azzal, ha engedem 60 méterre (én legmesszebbről úgy 40-45 méterre lőttem, 3 ment fej környékére, 2 gerincbe, 1 pedig törte a combcsontot.. iszonyú szerencsés lövés volt, nem más!), kap egy jóképű béllövést és másnapra múl ki szerencsétlen eszméletlen kínok közt.., ráadásul meg sem lesz? Érdekes, de szerintem rosszul látod.  Emelem


Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #205 Dátum: 2012. Január 16. - 16:00:30 »

Nos, az a fegyver arra is lehetőséget ad, meg még sok minden másra is. ha csak a melegedés miatti törvényszerű és nagymértékű vetemedést nézzük (ami az olcsó vegyescsövő puskák törvényszerű velejárója) is, de akkor ott van még a golyós csőtől lényegesen az optimálisnál magasabbra szerelt céltávcső és az ebből adódó ballisztikai problémák.
Ha neked csak ez jött le mint tapasztalat, akkor tényleg feleslegesen kérdezel bármit is  Vállat von
 Emelem

"Ha neked csak ez jött le mint tapasztalat, akkor tényleg feleslegesen kérdezel bármit is"


Nem-nem...dehogy is...Tisztelettel elnézést is kérek....nagyon sok segítséget kapok...sorry  Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #206 Dátum: 2012. Január 16. - 16:03:41 »

Olvasva az irományod, szerintem a Te fegyvered nem a 30-06 ismétlő, sokkal inkább a .222 Izs-18-as gavallér.
Meg is mondom miért: golyós fegyverrel javarészt dúvadazni szeretnél, arra jobb; neked nagyon fontos, hogy minnél olcsóbban juss fegyverhez, hát az Izs 18 .222-es kaliberben eléggé az, ráadásul a lőszer is olcsó hozzá.
Én azt tanácsolom, hozd el csak az Izs bockot, csináltasd meg és vegyél egy Izs-18-at használtan mellé. Ha Disznó is szóba fog kerülni, veheted .308-as kaliberben is, mondjuk szerintem az is széttépi a rókát, kikészítéstől nem kell félni majd.


Szerintem meg egy darabig arra fog vadászni, amire hívják. Ha egy 222-sel vadászik én nem hívnám disznóra.  Stoel
Márpedig talán ilyen meghívásra van a legnagyobb esély.
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #207 Dátum: 2012. Január 16. - 16:04:46 »

Hubertus 3-9x40-es

Amennyiben összejön az üzlet azonnal cserélendő, vagy, azért valamelyest használható ez a távcső...mármint mire jó? Mosolyog Mosolyog...bugyuta kérdés...
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #208 Dátum: 2012. Január 16. - 16:06:06 »

Hubertus 3-9x40-es

Amennyiben összejön az üzlet azonnal cserélendő, vagy, azért valamelyest használható ez a távcső...mármint mire jó? Mosolyog Mosolyog...bugyuta kérdés...

Bele kell nézni, lőni vele párat, aztán kiderül.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #209 Dátum: 2012. Január 16. - 16:06:26 »

Szerintem meg egy darabig arra fog vadászni, amire hívják. Ha egy 222-sel vadászik én nem hívnám disznóra.  Stoel
Márpedig talán ilyen meghívásra van a legnagyobb esély.


308-al viszont már igen.  Mosolyog

El kell döntenie, mi a fontosabb, a dúvad, vagy a disznó. Szerintem.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: