Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232807 alkalommal)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #180 Dátum: 2012. Január 16. - 13:22:50 »

Azért azt megkérdezném(láttam...és olvastam), hogy ezeknél a fegyvereknél, oda kell figyelni az újra töltésnél, mert az elsülés veszélye fenn ál?...tehát nem mint egy sörétesnél, megtöröm a csövet,be a lőszer,cső bezár (erőteljesen,gyorsan)...itt azért finoman, lassan történik ez a dolog...tudom megint marhaságot kérdezek, de még nem láttam ilyent, nem használtam...és attól, hogy esetleg meg sem veszem, még megtanulhatom  Stoel

Minden billenőcsövűt össze kell csattantani. Akkor ugrik rendesen helyére a zár.
És ugye azért a tust csukjuk a csőhöz, hogy a cső a föld felé legyen fordítva.
Persze kivételek lehetnek, ha a nagy disznó ott figyel a bokorba 3 méterre előtted, és madársörétet kicseréled brenekkére, akkor azért ne csattogtass. De a kulcsot ellenőrizd, bezárt e teljesen.
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #181 Dátum: 2012. Január 16. - 13:23:47 »

"meg kell tanulni lőni"  -azt meg.
"Közben ezt a duplát ajánlotta valaki..és nagyon jó áron adnák...100-120 között...ezért gondoltam, hogy ennyiért talán azért megérné...persze kipróbálva, fegyver mesterrel átnézetve, lőkép stb."

Dupla? A ZH vegyescsövűre gondolsz? Nem értem. 100-ért, ha jó, akkor valóban megéri! Igaz sokan fognak röhögni rajtad fácánozáskor, ha ezt viszed, de megéri.
Még mindig nem árultad el, hol vadászol majd.

"Igaz sokan fognak röhögni rajtad fácánozáskor"


Na ez az amit azért hallani szerettem volna igazából...hogy ez a puska, csak kedvemre való darab lesz és egy két esetben megfelelő...aztán azért fácánozni, libázni stb, illendő egy normális, arra kitalált dupla, vagy bock puskát tartani...vaddisznóra, meg uram bocsá, menjünk már ki egy arra megfelelő 30-06-sal, vagy hasonlóval...

Kb ennyivel megelégedtem volna  Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #182 Dátum: 2012. Január 16. - 13:24:17 »

Én is erre felé keresgéltem, az elmondottakat és indokokat figyelembe véve és a tanácsokat
Én tradicionálisabban szeretnék majd vadászni (majd kiderül) ezért dupla puskában gondolkodtam, nem bock-ban...meg kell tanulni lőni (16/70-re is ezért gondoltam)...és 20-40 között már lehet találni.
Nem találok 30-06-osban megfelelőt(vagy a távcső, vagy a fegyver, vagy az ára)...tudom gyorsabb a 7x64, 7x57, de talán lesz egy aránylag elfogadható áru belőle..nagyon jó áron.
Közben ezt a duplát ajánlotta valaki..és nagyon jó áron adnák...100-120 között...ezért gondoltam, hogy ennyiért talán azért megérné...persze kipróbálva, fegyver mesterrel átnézetve, lőkép stb.

Szia!

Szedjük egy kicsit össze a dolgokat, úgy könnyebb lesz.
Addig még értem, hogy jobban vonzódsz tradicionális okok miatt a duplapuskához, mint a bockhoz, de azért vennél 16-ost, hogy jobban megtanulj lőni?  Fejvakarás
Nézz meg több fegyvert, a megfelelő műszaki állapotúak közül pedig vedd meg azt, amelyik a legjobban fekszik Neked! Valószínűleg alapból azzal fogsz a legjobban lőni... És nem nagyon lesz baj, ha 12-es! Kacsint

Miben gyorsabb a 7x64 vagy a 7x57? Több eladó van belőlük? Akkor inkább várj, mindenes célra a 30-06 tényleg egy kicsit jobb.
Egy új Marlin nem fér bele a költségvetésbe?

Én is azt javasolom, mint Sanyooo, hogy világosan gondold el, írd le nekünk, hogy milyen elképzeléseid vannak árban, és mire lesz lehetőséged elsősorban vadászni, esetleg még azt is, milyen körülmények között (területes tag leszel-e, bérvadászatra gondolsz, vagy csak néha hívnak vendégségbe pl.)
Ezek ismeretében már elég sokat tudunk majd segíteni, de most még csak tapogatózunk.

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #183 Dátum: 2012. Január 16. - 13:27:13 »


"Igaz sokan fognak röhögni rajtad fácánozáskor"


Na ez az amit azért hallani szerettem volna igazából...hogy ez a puska, csak kedvemre való darab lesz és egy két esetben megfelelő...aztán azért fácánozni, libázni stb, illendő egy normális, arra kitalált dupla, vagy bock puskát tartani...vaddisznóra, meg uram bocsá, menjünk már ki egy arra megfelelő 30-06-sal, vagy hasonlóval...

Kb ennyivel megelégedtem volna  Emelem

Hm. Nehéz eset vagy!  Röhög
Konkrétan: NE VEGYÉL VEGYESCSÖVŰT első fegyvernek! Harmadiknak vedd meg!
Remélem kielégítő volt a hozzászólásom és megelégedsz vele. Mosolyog
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #184 Dátum: 2012. Január 16. - 13:35:21 »

Hm. Nehéz eset vagy!  Röhög
Konkrétan: NE VEGYÉL VEGYESCSÖVŰT első fegyvernek! Harmadiknak vedd meg!
Remélem kielégítő volt a hozzászólásom és megelégedsz vele. Mosolyog

Nagyon szépen köszönöm Emelem...ez teljesen egyértelmű  Vigyorog...és remélem nincs harag  Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #185 Dátum: 2012. Január 16. - 13:40:20 »

Forma4!

Ezen esetleg el lehet gondolkozni: http://www.vadaszapro.hu/58623/zastava-30-06-mauser  A céltávcsövet idővel érdemes lecserélni, de a sörétes is jó fegyver!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #186 Dátum: 2012. Január 16. - 13:46:06 »

Forma4!

Ezen esetleg el lehet gondolkozni: http://www.vadaszapro.hu/58623/zastava-30-06-mauser  A céltávcsövet idővel érdemes lecserélni, de a sörétes is jó fegyver!

Igen, sok eladó puska van, és bizonyára alkudni is lehet. Ahogy nő az életszínvonal, egyre jobban! Mosolyog

De ez nagyon nagy: "mauser gyors csatlakozós szerelékkel." ---Távcsőhőz-kompresszorhoz egyaránt!  Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #187 Dátum: 2012. Január 16. - 14:02:39 »

Forma4!

Ezen esetleg el lehet gondolkozni: http://www.vadaszapro.hu/58623/zastava-30-06-mauser  A céltávcsövet idővel érdemes lecserélni, de a sörétes is jó fegyver!

Hülyén fogalmaz ! De pont azért érdemes lenne megnézni . Zastava golyós megbízható jó közepes fegyver az Izs 27 hasonló a szekrény meg hab a tortán .  Igen
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #188 Dátum: 2012. Január 16. - 14:10:58 »

Hülyén fogalmaz ! De pont azért érdemes lenne megnézni . Zastava golyós megbízható jó közepes fegyver az Izs 27 hasonló a szekrény meg hab a tortán .  Igen

Én is így gondoltam!  Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #189 Dátum: 2012. Január 16. - 14:18:39 »

Bock-nál egy hajszálrepedés az elsütőbillentyű felett 1.5cm, alig látható

A távcső...nem tudom mit érhet ..x40-es

..vélemény.?..ez tus cserés ebben az esetben?
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #190 Dátum: 2012. Január 16. - 14:33:26 »

Szép napot

Kezdő vadászként, első fegyver(ek) vásárlása előtt álok.

Szabad-e vegyes csövűvel kezdenem (BRNO 16/70,7x...R)?

Amennyiben igen..akkor egy két jó tanács hozzá, ha nem akkor...köszönöm és megfogadom  Stoel Emelem



Én azt mondom, válasszuk ketté a dolgot.

Sörétes + nagykaliberű golyós cső összeállításnak szerintem nem sok haszna van. Ha kifejezetten nagyvadra mész, akkor csak cipelsz fölöslegesen egy csövet, mert a sörétest szinte sosem fogod elsütni -kivéve talán a disznóhajtást, de nem hinném hogy annyi alkalmad lesz disznóhajtásban elállni, hogy azért kelljen egy ilyen puska. Persze az sem biztos, hogy a brennekét meg a golyót egy helyre lövi a két cső...

Sörétes + kiskaliberű cső, az egy kiváló dúvadazó puska, én is gondolkodom ilyesmin.
Mert ha kimegyek rókát hívni, és a 223-ast viszem, akkor szinte törvényszerű hogy rámhúznak a szajkók, meg a róka bejön 10 lépésre. Ha a sörétest viszem, akkor meg a világért sem akar a rudi 80-nál közelebb jönni, nyilván. Nyihi

Egyébiránt jó 5 évig elég eredményesen vadásztam egy 308W kaliberű IZS 18-al. Első puskának merem ajánlani. Meg akárhányadiknak is.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #191 Dátum: 2012. Január 16. - 14:39:18 »

Bock-nál egy hajszálrepedés az elsütőbillentyű felett 1.5cm, alig látható

A távcső...nem tudom mit érhet ..x40-es

..vélemény.?..ez tus cserés ebben az esetben?

A Zastava + Izs kombinációról beszélünk? Látni kellene a képeket...  Az a távcső nem sokat ér. De ezért kértem, hogy mondd már el végre, mire és mennyit fogsz vadászni előreláthatólag, úgy nekünk is könnyebb.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #192 Dátum: 2012. Január 16. - 14:40:30 »

Szerintem semmi baj nincsen a vegyescsövűvel, lőttem már vele rókát 100m-ről, 10percre rá meg egy borzot a sörétessel, de szajkót is nem egyet sikerült becserkelnem.  Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #193 Dátum: 2012. Január 16. - 14:41:18 »

Brno 16/70,7x65R...8*52 távcsővel, levehető sínes...'98-ban cserélték a golyós csövet (hidegen kovácsolt francia /típust nem tudni/ csőre...garanciát vállalnak rá, azóta másfél doboz lőszer lett kilőve vele. Csak cseh lőszerrel használták

Ha tudsz hozzá venni egy sörétes váltócsövet, s maga a fegyver jó, nem biztos, hogy rossz választás.  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #194 Dátum: 2012. Január 16. - 14:41:54 »

Én azt mondom, válasszuk ketté a dolgot.

Sörétes + nagykaliberű golyós cső összeállításnak szerintem nem sok haszna van. Ha kifejezetten nagyvadra mész, akkor csak cipelsz fölöslegesen egy csövet, mert a sörétest szinte sosem fogod elsütni -kivéve talán a disznóhajtást, de nem hinném hogy annyi alkalmad lesz disznóhajtásban elállni, hogy azért kelljen egy ilyen puska. Persze az sem biztos, hogy a brennekét meg a golyót egy helyre lövi a két cső...

Sörétes + kiskaliberű cső, az egy kiváló dúvadazó puska, én is gondolkodom ilyesmin.
Mert ha kimegyek rókát hívni, és a 223-ast viszem, akkor szinte törvényszerű hogy rámhúznak a szajkók, meg a róka bejön 10 lépésre. Ha a sörétest viszem, akkor meg a világért sem akar a rudi 80-nál közelebb jönni, nyilván. Nyihi

Egyébiránt jó 5 évig elég eredményesen vadásztam egy 308W kaliberű IZS 18-al. Első puskának merem ajánlani. Meg akárhányadiknak is.

Nem azért, mert szeretem a vitát, csak az íze miatt!  Röhög
Szerintem jó dolog esti disznózáson egy vegyes csövű nagykaliberű golyós csővel. Mert este 10-kor jön a malacka, olyan 100 kiló körüli, aztán elviszi a lövést a bozótosba. Hát ilyenkor jól jön a kétcsövű, ha utána akar bújni az ember, egy 12-es brennecke megnyugtató érzés.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: