Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232826 alkalommal)
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #165 Dátum: 2012. Január 16. - 11:52:30 »

Jól érzed ! Ezek a fegyverek un. midenesek ! Mint a kombinált szerszámok is " mindenre alkalmasak csak amire kell arra nem igazán"  Gondolom ez egy ZH lenne ! Azt meg még nagyon meg is kell nézni ! Elsőre kell egy jó dupla sörétes (olcsón is van jó) meg egy jó forgó tolózáras (olcsón is van) . Nagyon jó minőségű és nagyon drága kombik se mindig lőnek olyan pontosan mint egy közepes tolózáras fegyver pláne több lövés után. Na meg az ismétlés gyorsasága ! ?  Sörétesként használva meg még hátrányosabb a cső rövidsége és a duplázás hiánya miatt.
Viszont ha nagyon meg akarsz tanulni első lövésre pontosan, megfontoltan   lőni  és sok pénzed van hogy a tapasztalatok UTÁN vegyél egy duplát meg egy tolózárast . Hmm..... ?

Brno 16/70,7x65R...8*52 távcsővel, levehető sínes...'98-ban cserélték a golyós csövet (hidegen kovácsolt francia /típust nem tudni/ csőre...garanciát vállalnak rá, azóta másfél doboz lőszer lett kilőve vele. Csak cseh lőszerrel használták
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #166 Dátum: 2012. Január 16. - 11:54:44 »

Jól érzed ! Ezek a fegyverek un. midenesek ! Mint a kombinált szerszámok is " mindenre alkalmasak csak amire kell arra nem igazán"  Gondolom ez egy ZH lenne ! Azt meg még nagyon meg is kell nézni ! Elsőre kell egy jó dupla sörétes (olcsón is van jó) meg egy jó forgó tolózáras (olcsón is van) . Nagyon jó minőségű és nagyon drága kombik se mindig lőnek olyan pontosan mint egy közepes tolózáras fegyver pláne több lövés után. Na meg az ismétlés gyorsasága ! ?  Sörétesként használva meg még hátrányosabb a cső rövidsége és a duplázás hiánya miatt.
Viszont ha nagyon meg akarsz tanulni első lövésre pontosan, megfontoltan   lőni  és sok pénzed van hogy a tapasztalatok UTÁN vegyél egy duplát meg egy tolózárast . Hmm..... ?

 Igen

Harmadik puskának kitűnő.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #167 Dátum: 2012. Január 16. - 11:57:19 »

Brno 16/70,7x65R...8*52 távcsővel, levehető sínes...'98-ban cserélték a golyós csövet (hidegen kovácsolt francia /típust nem tudni/ csőre...garanciát vállalnak rá, azóta másfél doboz lőszer lett kilőve vele. Csak cseh lőszerrel használták

Kérdezd már meg ki és hogyan cserélte a golyós csövet ?   Röhög
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #168 Dátum: 2012. Január 16. - 11:58:37 »

Brno 16/70,7x65R...8*52 távcsővel, levehető sínes...'98-ban cserélték a golyós csövet (hidegen kovácsolt francia /típust nem tudni/ csőre...garanciát vállalnak rá, azóta másfél doboz lőszer lett kilőve vele. Csak cseh lőszerrel használták

Valószínűleg nem vennék meg egy csőcserés vegyescsövüt. A cső csak egy dolog, azt nagyon precizen kell összeilleszteni a csősínnel. Ahogy Stefi is mondja, a második lövést már nagyon tudja dobálni.  
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #169 Dátum: 2012. Január 16. - 12:00:02 »

:StKöszönöm...esetleg..kicsit bővebben (bár érzem, hogy tuti nem) :Mosolyog
Szervusz!
Én csatlakoznék Stefihez és nam beszélnélek rá vegyescsövű kezdőpuskára.
Meg is indokolnám, hogy miért:
Meg ne haragudj érte (és tényleg csak a segítő jószándék mondatja velem), de az eddigi csapongó kérdés-tömegből, amivel elláttál minket nekem az szűrődik le, hogy lila fingod sincsen arról, hogy mit is szeretnél. Kérdezgettél több körben egy silánynak tűnő fegyverről, még akkor is, amikor már többen egyértelműen megírták, hogy keress valami mást. Erre átírtál egy másik topikba, pedig ott is ugyan azok olvasnak Nyihi.
Szóval azt javasolnám, hogy az amúgy érthető kezedti lendületből egy kicsit vegyél visszább, ülj le nyugodtan beszélgetni vadászokkal, gondolkodj el azon, hogy Te mit is szeretnél (mert azt csak neked kellene kitalálnod) és alakíts ki magadban egyfajta képet arról, hogy miként képzeled el a saját vadászatodat.
Hidd el, ezek után sokkal könnyebben tudunk neked segíteni, mert van valami kapaszkodó, ami mellett értelmes tanácsokat is lehet adni, nem csak tapogatunk, mint a süket denevér.

De, hogy a válaszomat meg is indokoljam: Először tanulj meg lőni az egy szem golyóval (de még jobb lenne ha söréttel kezdenél) és ha az már megy, úgy a biztonságos fegyverkezelés, mint a célzás és a pontos lövés, akkor gondolkozz tovább egy újabb rendszerű puska beszerzésén. Én szívem szerint kezdő vadásznak csak gavallér fegyvert adnék a kezébe.
Hogy miért? Mert ha ellövi azt az egy lőszert, akkor egy teljesen semleges állapotba kerül, ott áll egy töltetlen és ezáltal veszélytelen fegyverrel a kezében. Teljesen kizárva annak a lehetőségét, hogy a vadászláz hatása alatt bármiféle hülyeséget kövessen el. Emellett minden lövés előtt ott a biztos tudat, hogy csak egy lehetőség van elejteni a vadat, így meggondoltabb a célzás és nincsen elhamarkodott lövés, mondván "majd a másodikkal korrigálok".
És ezért nem ajánlok vegyescsövű fegyvert kezdő puskának, mert óhatatlanul bezavarhat a másik cső jelenléte.
Amúgy a vegyescsövű fegyvereket nagyon kedvelem, nekem is volt már belőle nem egy példány a birtokomban, de ennek ellenére a véleményemet ezzel kapcsolatban fenntartom.
Persze lehet velem vitatkozni  Ördög
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #170 Dátum: 2012. Január 16. - 12:11:51 »

Szervusz!
Én csatlakoznék Stefihez és nam beszélnélek rá vegyescsövű kezdőpuskára.
Meg is indokolnám, hogy miért:
Meg ne haragudj érte (és tényleg csak a segítő jószándék mondatja velem), de az eddigi csapongó kérdés-tömegből, amivel elláttál minket nekem az szűrődik le, hogy lila fingod sincsen arról, hogy mit is szeretnél. Kérdezgettél több körben egy silánynak tűnő fegyverről, még akkor is, amikor már többen egyértelműen megírták, hogy keress valami mást. Erre átírtál egy másik topikba, pedig ott is ugyan azok olvasnak Nyihi.
Szóval azt javasolnám, hogy az amúgy érthető kezedti lendületből egy kicsit vegyél visszább, ülj le nyugodtan beszélgetni vadászokkal, gondolkodj el azon, hogy Te mit is szeretnél (mert azt csak neked kellene kitalálnod) és alakíts ki magadban egyfajta képet arról, hogy miként képzeled el a saját vadászatodat.
Hidd el, ezek után sokkal könnyebben tudunk neked segíteni, mert van valami kapaszkodó, ami mellett értelmes tanácsokat is lehet adni, nem csak tapogatunk, mint a süket denevér.

De, hogy a válaszomat meg is indokoljam: Először tanulj meg lőni az egy szem golyóval (de még jobb lenne ha söréttel kezdenél) és ha az már megy, úgy a biztonságos fegyverkezelés, mint a célzás és a pontos lövés, akkor gondolkozz tovább egy újabb rendszerű puska beszerzésén. Én szívem szerint kezdő vadásznak csak gavallér fegyvert adnék a kezébe.
Hogy miért? Mert ha ellövi azt az egy lőszert, akkor egy teljesen semleges állapotba kerül, ott áll egy töltetlen és ezáltal veszélytelen fegyverrel a kezében. Teljesen kizárva annak a lehetőségét, hogy a vadászláz hatása alatt bármiféle hülyeséget kövessen el. Emellett minden lövés előtt ott a biztos tudat, hogy csak egy lehetőség van elejteni a vadat, így meggondoltabb a célzás és nincsen elhamarkodott lövés, mondván "majd a másodikkal korrigálok".
És ezért nem ajánlok vegyescsövű fegyvert kezdő puskának, mert óhatatlanul bezavarhat a másik cső jelenléte.
Amúgy a vegyescsövű fegyvereket nagyon kedvelem, nekem is volt már belőle nem egy példány a birtokomban, de ennek ellenére a véleményemet ezzel kapcsolatban fenntartom.
Persze lehet velem vitatkozni  Ördög
 Emelem

Köszönöm megértettem..és jól látod talán a helyzetet (csapongásilag)...nincs vadász barátom...ismerős van, de nem igazán lehet minden sza**al zaklatni egy vagy két embert napi szinten.
Több topicban azért írtam mert azt hittem az adott témában ott jobban segítséget kapok.

Keresem az adott lehetőséget, ami nagyon nehéz, amint a rengeteg válaszból ki is tűnik.

Egy biztos ez egy korrekt meglátás és e felé húz az én meglátásom is:

Én szívem szerint kezdő vadásznak csak gavallér fegyvert adnék a kezébe.
Hogy miért? Mert ha ellövi azt az egy lőszert, akkor egy teljesen semleges állapotba kerül, ott áll egy töltetlen és ezáltal veszélytelen fegyverrel a kezében. Teljesen kizárva annak a lehetőségét, hogy a vadászláz hatása alatt bármiféle hülyeséget kövessen el. Emellett minden lövés előtt ott a biztos tudat, hogy csak egy lehetőség van elejteni a vadat, így meggondoltabb a célzás és nincsen elhamarkodott lövés, mondván "majd a másodikkal korrigálok".


...nos...ez a fegyver pont erre ad lehetőséget...és nem kell egy egy csövű golyós és egy egy csövű sörétes hozzá ( a saját meglátásodat tiszteletben tartva és elfogadva...)

Az is igaz, hogy nem nagyon kérdezek a továbbiakban, mert lehet hogy a fórum arra való, hogy a kiforrott barátok napi szinten segítsenek egymásnak, megbeszéljék a dolgokat...a sík hülye kezdők, csak sik marhaságokat képesek kérdezni.

Igazad van, majd ha vérprofi vadász leszek akkor visszatérek, hogy mesélhessek a megtanultakról

Köszönöm az eddigi türelmeteket és elnézést ha felkavartam a fórum életét

 
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #171 Dátum: 2012. Január 16. - 12:12:50 »

De, hogy a válaszomat meg is indokoljam: Először tanulj meg lőni az egy szem golyóval (de még jobb lenne ha söréttel kezdenél) és ha az már megy, úgy a biztonságos fegyverkezelés, mint a célzás és a pontos lövés, akkor gondolkozz tovább egy újabb rendszerű puska beszerzésén. Én szívem szerint kezdő vadásznak csak gavallér fegyvert adnék a kezébe.
Hogy miért? Mert ha ellövi azt az egy lőszert, akkor egy teljesen semleges állapotba kerül, ott áll egy töltetlen és ezáltal veszélytelen fegyverrel a kezében. Teljesen kizárva annak a lehetőségét, hogy a vadászláz hatása alatt bármiféle hülyeséget kövessen el. Emellett minden lövés előtt ott a biztos tudat, hogy csak egy lehetőség van elejteni a vadat, így meggondoltabb a célzás és nincsen elhamarkodott lövés, mondván "majd a másodikkal korrigálok".


Kicsit offolok.  Stoel

 3 olaszt vadásztattam kacsára. Ezek a kacsát lessátorból vadászták. Mindegyiknek 2 db automata puska volt a keze ügyében.
Az egy szem réce, amit aznap láttak, 20 méterre a lestől keresztbe elröpült előttük. Olyan puffogást még nem hallottam.  Meglepődött
Elment minimum 20, maximum 30 lövés arra a jószágra, és ha nem akadt a röhögéstől torkán a kukorica, akkor még most is köszöni jól van.
Ezek a vadászok is mindig a következő lövésben bíztak.

Elnézést az offért.
 Emelem
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #172 Dátum: 2012. Január 16. - 12:16:52 »

Kérdezd már meg ki és hogyan cserélte a golyós csövet ?   Röhög

Megkérdeztem

Kapuváron...Tóth József fegyver mester, akinek ott volt üzlete is...de már sajnos nem dolgozik

Ezt a választ kaptam, 4 perccel ezelőtt
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #173 Dátum: 2012. Január 16. - 12:22:10 »

Megkérdeztem

Kapuváron...Tóth József fegyver mester, akinek ott volt üzlete is...de már sajnos nem dolgozik

Ezt a választ kaptam, 4 perccel ezelőtt

A Tóth Józsi egy nagyon ügyes fegyvermester.
Ennek ellenére még mindig az ismétlő puskát ajánlom.
 Emelem 
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #174 Dátum: 2012. Január 16. - 12:42:36 »

Szervusz!
Én csatlakoznék Stefihez és nam beszélnélek rá vegyescsövű kezdőpuskára.
Meg is indokolnám, hogy miért:
Meg ne haragudj érte (és tényleg csak a segítő jószándék mondatja velem), de az eddigi csapongó kérdés-tömegből, amivel elláttál minket nekem az szűrődik le, hogy lila fingod sincsen arról, hogy mit is szeretnél. Kérdezgettél több körben egy silánynak tűnő fegyverről, még akkor is, amikor már többen egyértelműen megírták, hogy keress valami mást. Erre átírtál egy másik topikba, pedig ott is ugyan azok olvasnak Nyihi.
Szóval azt javasolnám, hogy az amúgy érthető kezedti lendületből egy kicsit vegyél visszább, ülj le nyugodtan beszélgetni vadászokkal, gondolkodj el azon, hogy Te mit is szeretnél (mert azt csak neked kellene kitalálnod) és alakíts ki magadban egyfajta képet arról, hogy miként képzeled el a saját vadászatodat.
Hidd el, ezek után sokkal könnyebben tudunk neked segíteni, mert van valami kapaszkodó, ami mellett értelmes tanácsokat is lehet adni, nem csak tapogatunk, mint a süket denevér.

De, hogy a válaszomat meg is indokoljam: Először tanulj meg lőni az egy szem golyóval (de még jobb lenne ha söréttel kezdenél) és ha az már megy, úgy a biztonságos fegyverkezelés, mint a célzás és a pontos lövés, akkor gondolkozz tovább egy újabb rendszerű puska beszerzésén. Én szívem szerint kezdő vadásznak csak gavallér fegyvert adnék a kezébe.
Hogy miért? Mert ha ellövi azt az egy lőszert, akkor egy teljesen semleges állapotba kerül, ott áll egy töltetlen és ezáltal veszélytelen fegyverrel a kezében. Teljesen kizárva annak a lehetőségét, hogy a vadászláz hatása alatt bármiféle hülyeséget kövessen el. Emellett minden lövés előtt ott a biztos tudat, hogy csak egy lehetőség van elejteni a vadat, így meggondoltabb a célzás és nincsen elhamarkodott lövés, mondván "majd a másodikkal korrigálok".
És ezért nem ajánlok vegyescsövű fegyvert kezdő puskának, mert óhatatlanul bezavarhat a másik cső jelenléte.
Amúgy a vegyescsövű fegyvereket nagyon kedvelem, nekem is volt már belőle nem egy példány a birtokomban, de ennek ellenére a véleményemet ezzel kapcsolatban fenntartom.
Persze lehet velem vitatkozni  Ördög
 Emelem

Forma4 ! Nekem is voltak ilyen gondolataim kezdőként az az hogy egy kombi mindenre elég. Szerencsére akkor lebeszéltek róla (ráadásul a vadászboltos), miután voltak ilyen fegyvereim rá is jöttem miért volt igaza . Azért kérdezz csak bátran az nem kerül sokba a puska már annál többe.

Csaba ! Ha a tolózárasba csak a csőre teszel egy lőszert akkor az már gavallér ! Röhög  Ha meg megunom a gavallérkodást nyomok bele még néhányat !
Még tapasztalt vadászok is bele tudnak keveredni a kombikba, főleg a drillingbe . Ismerek olyan vadőrt aki megtiltotta hogy a drilling két sörétes csövébe bármit is beletuszkoljon a Hanzi aztán jól is jött az óvatosság mert a két üres csettenés után a süket bikát már sikerült oldalba puffantani.  Nyihi
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #175 Dátum: 2012. Január 16. - 12:52:23 »

Megkérdeztem

Kapuváron...Tóth József fegyver mester, akinek ott volt üzlete is...de már sajnos nem dolgozik

Ezt a választ kaptam, 4 perccel ezelőtt

Milyen területen, és főleg mire fogsz vadászni? Ha apróvadason, kell egy jó sörétes! Ha nagyvadason, oda kell egy jó golyós! Csatlakozom Eb kollégához, a vegyescsövű remek dolog harmadik fegyvernek! De! De nem egy ZH, vagy csak nagyon-nagyon jól megnézve, átvizsgálva, olcsón! Én ha most kezdeném vennék egy bock-ot, cserélhető szűkítésekkel, majd egy 30-06-os golyóst.
 Wave
ui: ne sértődj meg, nem érdemes! Mosolyog
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #176 Dátum: 2012. Január 16. - 13:07:56 »

Milyen területen, és főleg mire fogsz vadászni? Ha apróvadason, kell egy jó sörétes! Ha nagyvadason, oda kell egy jó golyós! Csatlakozom Eb kollégához, a vegyescsövű remek dolog harmadik fegyvernek! De! De nem egy ZH, vagy csak nagyon-nagyon jól megnézve, átvizsgálva, olcsón! Én ha most kezdeném vennék egy bock-ot, cserélhető szűkítésekkel, majd egy 30-06-os golyóst.
 Wave
ui: ne sértődj meg, nem érdemes! Mosolyog


Én is erre felé keresgéltem, az elmondottakat és indokokat figyelembe véve és a tanácsokat
Én tradicionálisabban szeretnék majd vadászni (majd kiderül) ezért dupla puskában gondolkodtam, nem bock-ban...meg kell tanulni lőni (16/70-re is ezért gondoltam)...és 20-40 között már lehet találni.
Nem találok 30-06-osban megfelelőt(vagy a távcső, vagy a fegyver, vagy az ára)...tudom gyorsabb a 7x64, 7x57, de talán lesz egy aránylag elfogadható áru belőle..nagyon jó áron.
Közben ezt a duplát ajánlotta valaki..és nagyon jó áron adnák...100-120 között...ezért gondoltam, hogy ennyiért talán azért megérné...persze kipróbálva, fegyver mesterrel átnézetve, lőkép stb.
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #177 Dátum: 2012. Január 16. - 13:16:09 »

Én is erre felé keresgéltem, az elmondottakat és indokokat figyelembe véve és a tanácsokat
Én tradicionálisabban szeretnék majd vadászni (majd kiderül) ezért dupla puskában gondolkodtam, nem bock-ban...meg kell tanulni lőni (16/70-re is ezért gondoltam)...és 20-40 között már lehet találni.
Nem találok 30-06-osban megfelelőt(vagy a távcső, vagy a fegyver, vagy az ára)...tudom gyorsabb a 7x64, 7x57, de talán lesz egy aránylag elfogadható áru belőle..nagyon jó áron.
Közben ezt a duplát ajánlotta valaki..és nagyon jó áron adnák...100-120 között...ezért gondoltam, hogy ennyiért talán azért megérné...persze kipróbálva, fegyver mesterrel átnézetve, lőkép stb.

"meg kell tanulni lőni"  -azt meg.
"Közben ezt a duplát ajánlotta valaki..és nagyon jó áron adnák...100-120 között...ezért gondoltam, hogy ennyiért talán azért megérné...persze kipróbálva, fegyver mesterrel átnézetve, lőkép stb."

Dupla? A ZH vegyescsövűre gondolsz? Nem értem. 100-ért, ha jó, akkor valóban megéri! Igaz sokan fognak röhögni rajtad fácánozáskor, ha ezt viszed, de megéri.
Még mindig nem árultad el, hol vadászol majd.
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #178 Dátum: 2012. Január 16. - 13:16:47 »

Azért azt megkérdezném(láttam...és olvastam), hogy ezeknél a fegyvereknél, oda kell figyelni az újra töltésnél, mert az elsülés veszélye fenn ál?...tehát nem mint egy sörétesnél, megtöröm a csövet,be a lőszer,cső bezár (erőteljesen,gyorsan)...itt azért finoman, lassan történik ez a dolog...tudom megint marhaságot kérdezek, de még nem láttam ilyent, nem használtam...és attól, hogy esetleg meg sem veszem, még megtanulhatom  Stoel
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #179 Dátum: 2012. Január 16. - 13:18:08 »

"meg kell tanulni lőni"  -azt meg.
"Közben ezt a duplát ajánlotta valaki..és nagyon jó áron adnák...100-120 között...ezért gondoltam, hogy ennyiért talán azért megérné...persze kipróbálva, fegyver mesterrel átnézetve, lőkép stb."

Dupla? A ZH vegyescsövűre gondolsz? Nem értem. 100-ért, ha jó, akkor valóban megéri! Igaz sokan fognak röhögni rajtad fácánozáskor, ha ezt viszed, de megéri.
Még mindig nem árultad el, hol vadászol majd.

Bocsánat "vegyes csövű"..és Brnó
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: