Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232822 alkalommal)
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #150 Dátum: 2011. Június 07. - 12:42:19 »

Kedves olvtársam.... nem "tokos", hanem "agyas".  S.Peti  Angyal Ördög

Forgattam az új vadászújságot, abba volt ilyen ralliszelepsapka-színű agyazású sportpuska, oszt megmaradt bennem. (valami 32 kilós tömbből reszelik ki az agyazást) Vigyorog

 Vigyorog

Jól van, na! Benéztem! Ördög  Wave
Egyébként visszatérve a Steyr vegyescsövűhöz, nagyot néztem, mikor megláttam az újságban! Meglepődött

Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #151 Dátum: 2011. Június 07. - 13:24:10 »

Bocs, hogy belevauzok, de nekem nagyon tetszik a Steyr. Az ára már kevésbé...  Ördög
A 30-06-os mellé mostanában nagyon szeretnék egy kisebb kaliberű vegyescsövűt. Ki is tudnám használni, hiszen apróvadason vagyok tag és dúvadazni szeretek talán a legjobban. A múlt héten a dolmányosokat, szarkákat gyérítettük a vadőrünkkel, amikor egy kaszálón 3 egerésző rókába botlottunk. A golyós csővel könnyedén terítékre kerülhettek volna. Így viszont legalább gyönyörködhettünk mókásnak ható ugrásaikban.
A cseh zh vegyescsövűről (alul sörét, felül golyó), esetleg a Brno 502/802-ről van-e tapasztalata valakinek? Előre is köszönöm!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #152 Dátum: 2011. Június 07. - 16:41:28 »

Bocs, hogy belevauzok, de nekem nagyon tetszik a Steyr. Az ára már kevésbé...  Ördög
A 30-06-os mellé mostanában nagyon szeretnék egy kisebb kaliberű vegyescsövűt. Ki is tudnám használni, hiszen apróvadason vagyok tag és dúvadazni szeretek talán a legjobban. A múlt héten a dolmányosokat, szarkákat gyérítettük a vadőrünkkel, amikor egy kaszálón 3 egerésző rókába botlottunk. A golyós csővel könnyedén terítékre kerülhettek volna. Így viszont legalább gyönyörködhettünk mókásnak ható ugrásaikban.
A cseh zh vegyescsövűről (alul sörét, felül golyó), esetleg a Brno 502/802-ről van-e tapasztalata valakinek? Előre is köszönöm!
 Emelem

Ha ZH-ból használtat veszel, akkor azt nagyon nézzétek át.
A Brno viszont kitűnő kombipuska!  Kacsint
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #153 Dátum: 2011. Június 07. - 19:22:29 »

Ha ZH-ból használtat veszel, akkor azt nagyon nézzétek át.
A Brno viszont kitűnő kombipuska!  Kacsint

Köszönöm a tanácsot.
Közben nagyon nekilódult a fantáziám, már csak a hozzávalót kell kitermelnem (magyarul letagadni az asszony elől...  Nyihi Ő ugyanis megértő...). A vegyes megkapná a kis 6X42-es S&B-t, a Cz-re meg kerülne valami nagyobb vp-s variabel... Na, ujjakat biliből kiiii!!!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #154 Dátum: 2011. Június 07. - 21:29:35 »

Ha ZH-ból használtat veszel, akkor azt nagyon nézzétek át.
A Brno viszont kitűnő kombipuska!  Kacsint
Sajnos ez így van (már ami a ZH-t illeti).
A 12-es "szolgálati" skeet puskámat most szórták ki a vizsgán Sír
A javítása horror lenne, pedig csak tengelycsapokat kellene benne cserélni.
Igaz elég aktív élete volt, én voltam a harmadik gazdája a céges lövészcsapatban és csak én ellőttem belőle legalább 15 ezret, 6 évi aktív amatőr korszakomban.
Elődeim talán még többet használták.
Tehát kell tenni érte, hogy elhasználódjon, de akkor nagyon vége van.
Azt gondolom, hogy a golyós cső még inkább igénybe veszi a szerkezetét.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #155 Dátum: 2011. Június 08. - 19:54:40 »

Bocs, hogy belevauzok, de nekem nagyon tetszik a Steyr. Az ára már kevésbé...  Ördög
A 30-06-os mellé mostanában nagyon szeretnék egy kisebb kaliberű vegyescsövűt. Ki is tudnám használni, hiszen apróvadason vagyok tag és dúvadazni szeretek talán a legjobban. A múlt héten a dolmányosokat, szarkákat gyérítettük a vadőrünkkel, amikor egy kaszálón 3 egerésző rókába botlottunk. A golyós csővel könnyedén terítékre kerülhettek volna. Így viszont legalább gyönyörködhettünk mókásnak ható ugrásaikban.
A cseh zh vegyescsövűről (alul sörét, felül golyó), esetleg a Brno 502/802-ről van-e tapasztalata valakinek? Előre is köszönöm!
 Emelem
Nekem egy 502-esem van, imádom, nekem nagyon bevált, a golyós csö, hidegen 100 méterre három centis körbe lö, a brenneke 50 méterre passzol. A söréttel eddig csak rókát és macskát löttem, azoknak elég volt.
Naplózva

Don´t eat yellow snow
kicsi3
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #156 Dátum: 2011. Szeptember 02. - 07:25:59 »

Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérni, ismerősöm ajánlott egy nagyon keveset használt IZS vegyes csövű puskát, a kaliber .308 Winchester és 12/76, a fegyver szerelve van egy 3-12x56-os távcsővel.
A kaliberről illetve a fegyverről ha lenne valami tapasztalatotok akkor szívesen venném, ha megosztanátok velem!
Előre is köszönöm!
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #157 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 21:23:45 »

Sziasztok!  Emelem

Van valakinek tapasztalata Izs mp-221 30.06/30.06 duplagolyósról? (nem bock)

Láttam róla képeket, és nagyon megtetszettek.

Válaszotokat előre is köszönöm!
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #158 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 22:19:25 »

Sziasztok!  Emelem

Van valakinek tapasztalata Izs mp-221 30.06/30.06 duplagolyósról? (nem bock)

Láttam róla képeket, és nagyon megtetszettek.

Válaszotokat előre is köszönöm!
Szia!
A duplagolyósok topicban olvashatsz bővebben róla. Jan fórumtársnak volt ilyen kaliberű puskája. Ott mindent megtalálsz. Szóval irány a "duplagolyósok"!  Kacsint
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #159 Dátum: 2012. Január 16. - 11:08:35 »

Szép napot

Kezdő vadászként, első fegyver(ek) vásárlása előtt álok.

Szabad-e vegyes csövűvel kezdenem (BRNO 16/70,7x...R)?

Amennyiben igen..akkor egy két jó tanács hozzá, ha nem akkor...köszönöm és megfogadom  Stoel Emelem

Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Stefi
Vendég
« Új üzenet #160 Dátum: 2012. Január 16. - 11:22:28 »

Szép napot

Kezdő vadászként, első fegyver(ek) vásárlása előtt álok.

Szabad-e vegyes csövűvel kezdenem (BRNO 16/70,7x...R)?

Amennyiben igen..akkor egy két jó tanács hozzá, ha nem akkor...köszönöm és megfogadom  Stoel Emelem



NEEEEM !
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #161 Dátum: 2012. Január 16. - 11:26:38 »

NEEEEM !

 :StKöszönöm...esetleg..kicsit bővebben (bár érzem, hogy tuti nem) :Mosolyog
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #162 Dátum: 2012. Január 16. - 11:33:54 »

Szép napot

Kezdő vadászként, első fegyver(ek) vásárlása előtt álok.

Szabad-e vegyes csövűvel kezdenem (BRNO 16/70,7x...R)?

Amennyiben igen..akkor egy két jó tanács hozzá, ha nem akkor...köszönöm és megfogadom  Stoel Emelem


Üdv!
Stefivel ellentétben a válaszom határozottan igen. Meglehetősen nagy híve vagyok. U. Peti ft. hirdetett egyet egy ideig, az nagyon patent állapotúnak tűnt, meg megbízható embertől tuti vétel lett volna. Sokáig gondolkodtam rajta én is, de nekem nagy volt a golyós kalibere. Viszont egy golyósnak kiváló. Gyakorlatilag bármire. A vegyes előnyeit nem kell ecsetelni akár dúvadazásról, akár disznóhajtáson elállóként van szó. Hátránya, hogy nem tudsz olyan gyorsan ismételni vele, mint egy forgó-tolózárassal. Bár a gavallérokat sem azért szeretjük... Valamint, hogy meg kell szokni, hogy a sörétlövés repülő szarkára, dolmányosra, szajkóra nehézkesebb, mint sörétessel, mert a kétszemes célzást a távcső zavarja. De kivitelezhető.
Apróvadasra ideálisabb "egy puskát" el sem tudnék magamnak képzelni, mint egy jó vegyes.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Stefi
Vendég
« Új üzenet #163 Dátum: 2012. Január 16. - 11:41:54 »

:StKöszönöm...esetleg..kicsit bővebben (bár érzem, hogy tuti nem) :Mosolyog

Jól érzed ! Ezek a fegyverek un. midenesek ! Mint a kombinált szerszámok is " mindenre alkalmasak csak amire kell arra nem igazán"  Gondolom ez egy ZH lenne ! Azt meg még nagyon meg is kell nézni ! Elsőre kell egy jó dupla sörétes (olcsón is van jó) meg egy jó forgó tolózáras (olcsón is van) . Nagyon jó minőségű és nagyon drága kombik se mindig lőnek olyan pontosan mint egy közepes tolózáras fegyver pláne több lövés után. Na meg az ismétlés gyorsasága ! ?  Sörétesként használva meg még hátrányosabb a cső rövidsége és a duplázás hiánya miatt.
Viszont ha nagyon meg akarsz tanulni első lövésre pontosan, megfontoltan   lőni  és sok pénzed van hogy a tapasztalatok UTÁN vegyél egy duplát meg egy tolózárast . Hmm..... ?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #164 Dátum: 2012. Január 16. - 11:52:00 »

Üdv!
Stefivel ellentétben a válaszom határozottan igen. Meglehetősen nagy híve vagyok. U. Peti ft. hirdetett egyet egy ideig, az nagyon patent állapotúnak tűnt, meg megbízható embertől tuti vétel lett volna. Sokáig gondolkodtam rajta én is, de nekem nagy volt a golyós kalibere. Viszont egy golyósnak kiváló. Gyakorlatilag bármire. A vegyes előnyeit nem kell ecsetelni akár dúvadazásról, akár disznóhajtáson elállóként van szó. Hátránya, hogy nem tudsz olyan gyorsan ismételni vele, mint egy forgó-tolózárassal. Bár a gavallérokat sem azért szeretjük... Valamint, hogy meg kell szokni, hogy a sörétlövés repülő szarkára, dolmányosra, szajkóra nehézkesebb, mint sörétessel, mert a kétszemes célzást a távcső zavarja. De kivitelezhető.
Apróvadasra ideálisabb "egy puskát" el sem tudnék magamnak képzelni, mint egy jó vegyes.
 Emelem

Godena  hány vegyescsővűd volt ? Nekem három . ZH 7x57R -12/70 , Brno 502-10  3006 - 12/70   Merkel Drilling 7x65R -16-16 .  így írtam amit írtam de ott van az alternatíva is.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: