Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232634 alkalommal)
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #15 Dátum: 2009. Január 22. - 17:56:21 »

Kösz, ha aktuális lesz, majd szólok!
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #16 Dátum: 2009. Február 05. - 15:26:09 »

Szia Bobakos!
Igaz régen írtad,hogy neked Izs 94 duplagolyósod van.Gondolom még meg van .Kérlek írjál róla többet,valaha én is játszottam a gondolattal,de csak játszottam,belevágni nem mertem.Igaz előtte volt egy 18-am,ami szerintem nagyon jó.Vettem egy Sako A III golyóst/Alkalmi áron/.Amikor elkezdtem vadászni egy cseh vegyes volt a szolgálatim---azóta megvan a vonzalom.Az oroszok előtt csak arany árban lehetett kapni eféléket,így maradt az ábránd.Ha van képed rakjál fel légyszíves.
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #17 Dátum: 2009. Február 05. - 22:14:27 »

Természetesen megvan, bár sajnos most elég kevés hajtásban voltam, ezért eléggé nélkülözött darab lett.
Holnap este teszek fel képet, bár semmi különleges nincs rajta. Gyári állapotában használom, még a sütéshez sem nyúltam.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #18 Dátum: 2009. Február 06. - 06:19:00 »

No,a sülése milyen?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #19 Dátum: 2009. Február 06. - 07:36:51 »

Igen

A sülése milyen?
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #20 Dátum: 2009. Február 07. - 21:34:09 »

Uraim,Hölgyeim!
Amennyiben sikerül felteszek a jövő héten egy vegyescsövűt,na az egy kuriózum.Egyik vadászbarátom kapott egy lelakott Izs vegyescsövűt. A következő össze állítást hozta neki össze Dömök mester:Golyó ,22Wmagn.,sörrét:28 karcsú angolaggyal--Szuper kis ékszer.a golyóscső Walther
A gyári golyós valami 5,6-os volt,de a rozsda megette,a sörétet még éppen megtudták menteni.Az a tus ami az Izs 17és18fegyvereken van az pont jó hozzá.a fegyver valamikor az 50-es évek elején készült.
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #21 Dátum: 2009. November 07. - 15:22:28 »

Sziasztok!

Régen volt hozzászólás ehhez a topichoz,gondoltam megmutatom nektek,milyen fegyverrel lettem gazdagabb.
Brno ZH 304  7*57R-12/70
Rajta egy Delta 4-16*42-es céltávcső.
Lőszer: Hirtenberger 11,3 Nosler,egyenlőre...,beszerzési gondok vannak itthon Magyarországon,de remélem megoldódik...,TAL mester által javasolt oberwarti-vadászboltban bízok,küldtem nekik e-mailt ez ügyben.
Nagyon szép,kezes fegyver!

Üdv.: Sebipeti
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2009. November 07. - 19:27:10 »

Ha mindenes golyósnak akarod, szerintem jobb választás lett volna egy másik távcső...
Mert ez egy kifejezett "varminter" távcső.

Egyébként a puska  Igen

Ha gondod van a tölténybeszerzéssel szerintem felejtsd el a Hirtenbergert.
Ha hirtelen kell esetleg és nincs, akkor is gond lesz.
Ez a kaliber jó tölténnyel idehaza elegendő és biztosan valami RWS-t keresnék hozzá.
Igaz nem olcsó, de mindig van.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #23 Dátum: 2009. November 07. - 21:17:44 »

Ha mindenes golyósnak akarod, szerintem jobb választás lett volna egy másik távcső...
Mert ez egy kifejezett "varminter" távcső.

Egyébként a puska  Igen

Ha gondod van a tölténybeszerzéssel szerintem felejtsd el a Hirtenbergert.
Ha hirtelen kell esetleg és nincs, akkor is gond lesz.
Ez a kaliber jó tölténnyel idehaza elegendő és biztosan valami RWS-t keresnék hozzá.
Igaz nem olcsó, de mindig van.

Mondjuk egy TIG/ID-et.....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #24 Dátum: 2009. November 08. - 10:14:40 »

Ha mindenes golyósnak akarod, szerintem jobb választás lett volna egy másik távcső...
Mert ez egy kifejezett "varminter" távcső.

Egyébként a puska  Igen

Ha gondod van a tölténybeszerzéssel szerintem felejtsd el a Hirtenbergert.
Ha hirtelen kell esetleg és nincs, akkor is gond lesz.
Ez a kaliber jó tölténnyel idehaza elegendő és biztosan valami RWS-t keresnék hozzá.
Igaz nem olcsó, de mindig van.

Volt szerencsém kézbe fogni ezt a puskát és tényleg nagyon kezes, újszerű állapotú. Úgyhogy  Nyálcsorog
Petinek amúgy van egy 30-06-os IZS-18-asa 8*56 SB-vel.
De szerintem ezen is lesz majd egy szürkületben és este jobban használható céltávcső.
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #25 Dátum: 2009. November 08. - 15:34:27 »

Sziasztok!

Régen volt hozzászólás ehhez a topichoz,gondoltam megmutatom nektek,milyen fegyverrel lettem gazdagabb.
Brno ZH 304  7*57R-12/70
Rajta egy Delta 4-16*42-es céltávcső.
Lőszer: Hirtenberger 11,3 Nosler,egyenlőre...,beszerzési gondok vannak itthon Magyarországon,de remélem megoldódik...,TAL mester által javasolt oberwarti-vadászboltban bízok,küldtem nekik e-mailt ez ügyben.
Nagyon szép,kezes fegyver!

Üdv.: Sebipeti

Szia!

Először is gratulálok a vegyescsövűdhöz, élj át vele sok vadászélményt. Nekem is van egy ugyanilyen kaliber elosztású fegyverem Heym-ben. Én nagyon nehezen tudtam megszokni a sütését, hiába gyorsítós, de ezzel együtt imádom.

Én a Hirtenberger Sierra 9.1 grammos lőszert használom rókára, őzre de lőttem már vele süldőt is. Hatásos lövedék, mindíg volt kimenet a rövid menekülési táv mellett. Viszont a Hirtenberger kivette a kalibert a gyártásból, már az idei évben sem gyártották., nincs az idei katalógusban. A gödöllői Trófeáben vettem nagyon olcsón jó pár dobozzal, talán érdemes lenne megkérdezned.
Nekem szerencsém van mert a 10.5 grammos ID-t egy centivel viszi magasan a Sierra-hoz képest. Talán valóban érdemes lenne kipróbálnod azt is.


Üdv


Labs Land



Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #26 Dátum: 2009. November 08. - 17:57:09 »

Köszönöm,remélem sok szép élmény lesz ezzel a puskával!

Wetzlar: igen,tulajdonképpen egy mindenes puskaként fogom használni,sokat vagyok napközben is a területen(már ha Magyarországon vagyok),az nagyon jó hogy a szerelék alatt lehet látni a nyílt irányzékot,így nem a céltávcsőbe nézve kell célozni,ha valami szárnyas kártevő közeledik,vagy télen liba,kacsa.
A céltávcső egyébként elsőosztályú lenne este is,ha volna egy világítópont benne...,de akkor nem 50pár ezer forint lett volna az ára pér éve,...ugyanis a képe nagyon szép,a kontúrok is(persze letekerve kb.6-os nagyításra),"csak" a szálkeresztet nem látom erős szürkületben,mivel nagyon vékony!-ám egyenlőre drágábbra nem futja,és amire nekem kell,tulajdonképpen nappali,kora esti cserkelésekre,erre szerintem tökéletesen megfelel,bírálni is jobban lehet vele,mint a 8*56-os -szintén Delta-keresőmmel,mivel ott a 16*-os nagyítása.Aztán ha tovább kint maradnék,csak letekerem 5-ös 6-os nagyításra és így még egy ideig biztosan tudok pontos lövést leadni,...aztán ha nem vagyok biztos hogy hol is van a szálkereszt közepe,akkor nem lövök!

Helló Csabi,láttam rajtad hogy nagyon tetszett a puska Kacsint  Majd a téli szünetben remélem sikerül felavatni,...és elképzelhető hogy őzre majd a 222-es gavallér puskádat is!

Labs Land:köszönöm a tapasztalataid leírását,utána fogok érdeklődni!Egyébként a gyorsítója az enyémnek nagyon jó!...az RWS  milyen árban mozog most?

Üdv. Sebipeti

 
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #27 Dátum: 2009. November 08. - 22:31:12 »

A Sierra 210 Ft a Trófeában, a Kosban -Jókai tér- pedig 750 Ft az RWS ID Classic 10.5 gr.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2009. November 09. - 18:51:19 »

A Sierra 210 Ft a Trófeában, a Kosban -Jókai tér- pedig 750 Ft az RWS ID Classic 10.5 gr.

Amíg lehet kapni Hirtenbergert addig jó...de utána?
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #29 Dátum: 2009. November 09. - 19:44:33 »

Ez jó kérdés!!! Én vettem 10 dobozzal a Hirtenbergerből az nekem sokáig elég lesz és elsősorban rókára kell. Hogy később mi lesz nem tudom...mindenesetre az RWS ID kicsit sok lenne árban a vörös bundásra  Róka
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: