Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 230967 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1425 Dátum: 2018. Május 18. - 19:42:10 »

Véleményeteket kérném abban, hogy vettem egy Brno m 502 vegyescsövűt. A 12-es sörétes csöve teljes szűkítésű lehet, mivel 18,33-17.4 mm.beütés van benne.  A szekrényemben már régóta porosodik az alábbi három fajta lőszer: LIGHTFIELD Hybred sabot, SB S bail plastik, valamint Rottweil Brenneke. Melyiket lőhetem ki belőle anélkül,hogy a puskában esetleg valamilyen kárt okoznék. Válaszokat előre is köszönöm. 

 Emelem
Nekem is ilyen puskám van.
Időnként egy-egy kilövése nem tesz kárt a csőben.
Nálam is van mindig 2-3 db "békebeli Nike Extra", nem sokat lőttem el belőle, de soha nem lehet tudni mikor lesz rá szükség.
Az S&B Plastik után egy kicsit macerásabb a takarítás a tapasztalataim szerint.
A golyós cső milyen kaliberű?
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1965



« Új üzenet #1426 Dátum: 2018. Május 19. - 05:52:28 »

A Rottweil Brennecke nekem 50mėterig bevált a 12/70 7x65-ös CZ 500-asból.

Üdv       Gyuri Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
tikka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #1427 Dátum: 2018. Május 19. - 07:06:05 »

7x65R
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1428 Dátum: 2018. Július 13. - 10:03:44 »

Érdeklődni szeretnék vegyescsövű tulajdonosoktól,hogy a jelenség,amit leírok az normális-e.

Nagy eltérés volt a vegyescsövűm brenneke ,és golyó hordása között,majd 25 cm.
A távcsövet ráállitottam a gyöngygolyóra,majd az állítócsavarokkal odaküzdöttem a golyós csövet,végül átlőttem a bazi lukon.
Utána lőttem egy kontrollt golyóval,majd azt a 8-10 klikket ráállítottam a golyóra.
Azután lőttem próbát a gyöngygolyóval,és fölé ,mellé vitte kb 5-5 cm-ert.
Gondolom ez rendben van 50 méteren.
Vártam a lövések között a belövésnél,visszahűlt a cső legalábbis a környezettel,kezemmel kb. egyforma meleg volt.Szétszedtem a puskát,légáramlatba állítottam a csöveket,és jó sokat vártam.
Aztán pihent a puska 2 napot,és a következő próbalövésnél nagyon alacsonyan lett a találat.
Következő lövés feljebb ment ,balra,következő még feljebb még jobban balra.
Ezekkel nem lehet leadni 2-3 lövést egymás után úgy ,hogy teszem azt szórásképet nézzek ,mondjuk 3 perc alatt leadott 3 lövésből?
Mindig liftezik egyre feljebb a golyó?
Ha teljesen kihűlt nagyjából jó volt megint,a kezembe lehetett az eltérés,tehát nem az állítócsavar mászik el.
Ez egy lövés ,és elmászik? Akkor pl. hajtásban hogyan használják?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1429 Dátum: 2018. Július 13. - 10:27:57 »

Érdeklődni szeretnék vegyescsövű tulajdonosoktól,hogy a jelenség,amit leírok az normális-e.

Nagy eltérés volt a vegyescsövűm brenneke ,és golyó hordása között,majd 25 cm.
A távcsövet ráállitottam a gyöngygolyóra,majd az állítócsavarokkal odaküzdöttem a golyós csövet,végül átlőttem a bazi lukon.
Utána lőttem egy kontrollt golyóval,majd azt a 8-10 klikket ráállítottam a golyóra.
Azután lőttem próbát a gyöngygolyóval,és fölé ,mellé vitte kb 5-5 cm-ert.
Gondolom ez rendben van 50 méteren.
Vártam a lövések között a belövésnél,visszahűlt a cső legalábbis a környezettel,kezemmel kb. egyforma meleg volt.Szétszedtem a puskát,légáramlatba állítottam a csöveket,és jó sokat vártam.
Aztán pihent a puska 2 napot,és a következő próbalövésnél nagyon alacsonyan lett a találat.
Következő lövés feljebb ment ,balra,következő még feljebb még jobban balra.
Ezekkel nem lehet leadni 2-3 lövést egymás után úgy ,hogy teszem azt szórásképet nézzek ,mondjuk 3 perc alatt leadott 3 lövésből?
Mindig liftezik egyre feljebb a golyó?
Ha teljesen kihűlt nagyjából jó volt megint,a kezembe lehetett az eltérés,tehát nem az állítócsavar mászik el.
Ez egy lövés ,és elmászik? Akkor pl. hajtásban hogyan használják?


 A vegyes-csövű puskámon a golyós cső un. lengő cső,  eddig még nem tapasztaltam  több lövés után sem szórást.  Gyöngygolyót én nem lövök belőle!    A vegyest csak olyan egyéni vadászat során  használom, amikor inkább dúvadazni megyek, de várható, hogy esetleg nagyvadra is fogok lövést tenni. Bár disznóhajtásra már régen nem járok, de oda nem vegyes-csövű puska való, hanem egy jó ismétlő.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1430 Dátum: 2018. Július 13. - 12:51:49 »

A vegyes-csövű puskámon a golyós cső un. lengő cső,  eddig még nem tapasztaltam  több lövés után sem szórást.  Gyöngygolyót én nem lövök belőle!    A vegyest csak olyan egyéni vadászat során  használom, amikor inkább dúvadazni megyek, de várható, hogy esetleg nagyvadra is fogok lövést tenni. Bár disznóhajtásra már régen nem járok, de oda nem vegyes-csövű puska való, hanem egy jó ismétlő.

Szia Attila !
Ezen is lengő cső,de elmásznak a találatok.Privátban írták,hogy másnak is,akkor ez ilyen.
Igazad van disznóhajtásban nem annyira praktikus,mert pár lövés után már messze nem pontos,a hajtósorban meg csak a sörétes csőből brennekét lehet lőni ,oda meg jobb egy dupla sörétes.
Csak eszembe jutott ,hogy egy helyre hordja golyót brennekét, messze nem kell lőni ,gyors dupla ....lehetne hajtásba használni.Egyébként nem járok hajtásba úgyhogy szóval mindegy is.
Sörétre leszek kiváncsi,oké hogy brenneke golyó együtt van,de mi lesz mondjuk 30-40 lépésről a söréttel?
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1431 Dátum: 2018. Július 13. - 13:15:58 »

Érdeklődni szeretnék vegyescsövű tulajdonosoktól,hogy a jelenség,amit leírok az normális-e.

Nagy eltérés volt a vegyescsövűm brenneke ,és golyó hordása között,majd 25 cm.
A távcsövet ráállitottam a gyöngygolyóra,majd az állítócsavarokkal odaküzdöttem a golyós csövet,végül átlőttem a bazi lukon.
Utána lőttem egy kontrollt golyóval,majd azt a 8-10 klikket ráállítottam a golyóra.
Azután lőttem próbát a gyöngygolyóval,és fölé ,mellé vitte kb 5-5 cm-ert.
Gondolom ez rendben van 50 méteren.
Vártam a lövések között a belövésnél,visszahűlt a cső legalábbis a környezettel,kezemmel kb. egyforma meleg volt.Szétszedtem a puskát,légáramlatba állítottam a csöveket,és jó sokat vártam.
Aztán pihent a puska 2 napot,és a következő próbalövésnél nagyon alacsonyan lett a találat.
Következő lövés feljebb ment ,balra,következő még feljebb még jobban balra.
Ezekkel nem lehet leadni 2-3 lövést egymás után úgy ,hogy teszem azt szórásképet nézzek ,mondjuk 3 perc alatt leadott 3 lövésből?
Mindig liftezik egyre feljebb a golyó?
Ha teljesen kihűlt nagyjából jó volt megint,a kezembe lehetett az eltérés,tehát nem az állítócsavar mászik el.
Ez egy lövés ,és elmászik? Akkor pl. hajtásban hogyan használják?


 Emelem

Ja, a vegyescsövű az nagyjából ilyen műfaj. Kacsint
Bár nekem csak fixen összeforrasztott csövű vegyeseim vannak.
Belövéskor vagy szóráskép ellenőrzéskor 5 de leginkább 10 perc várakozás indokolt a két lövés között.
De vadászaton egy gyors második lövésnél, pláne disznóhajtásban úgyis több bizonytalanság lesz a Te kezedben mint a puskában.  Okos

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1432 Dátum: 2018. Július 13. - 15:11:21 »

Emelem

Ja, a vegyescsövű az nagyjából ilyen műfaj. Kacsint
Bár nekem csak fixen összeforrasztott csövű vegyeseim vannak.
Belövéskor vagy szóráskép ellenőrzéskor 5 de leginkább 10 perc várakozás indokolt a két lövés között.
De vadászaton egy gyors második lövésnél, pláne disznóhajtásban úgyis több bizonytalanság lesz a Te kezedben mint a puskában.  Okos

 Wave

Azt írták, bocs ha rosszul emlékszem a nevére,de valami termostabil csöveket emlegettek,tehát ,gondolom én azt takarja,hogy kevésbé mászkálnak el a találatok, ahogy megy fel a hőmérséklete a csőnek.
Emmeg létrázik ,és mind jobban kitér oldalba.Mondjuk 3 lövés 3 percen belül.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1433 Dátum: 2018. Július 13. - 15:49:47 »

Azt írták, bocs ha rosszul emlékszem a nevére,de valami termostabil csöveket emlegettek,tehát ,gondolom én azt takarja,hogy kevésbé mászkálnak el a találatok, ahogy megy fel a hőmérséklete a csőnek.
Emmeg létrázik ,és mind jobban kitér oldalba.Mondjuk 3 lövés 3 percen belül.

 Emelem
Akko' mégse annyira stabil termoilag.  Vigyorog
 Vállat von
Én maradok a 3 lövés 30 percen belül módszernél.  Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #1434 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 10:56:44 »

Az egun-szakértőktől kérdezem, hogy ezzel mi lehet a gond? Ennyire nincs kereslet erre a kategóriára?

http://www.egun.de/market/item.php?id=7098366#img

Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #1435 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 11:25:16 »

Az egun-szakértőktől kérdezem, hogy ezzel mi lehet a gond? Ennyire nincs kereslet erre a kategóriára?

http://www.egun.de/market/item.php?id=7098366#img



Szia!

 Igazából az első kitételnek nem felelek meg Mosolyog de ami látható és olvasható az arra utal, hogy ez azért nem mai fegyver, és optika kombó, a hab a tortán a 222 rem. mag. ami szinte már nem is létezik mármint a lőszergyártók palettáján.

Ha ezektől eltekintünk akkor egy nagyszerű fegyver igaz csak szűk használati lehetőséggel(dúvad,őz) mármint ami a golyós csövet illeti. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1436 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 12:39:02 »

Az egun-szakértőktől kérdezem, hogy ezzel mi lehet a gond? Ennyire nincs kereslet erre a kategóriára?

http://www.egun.de/market/item.php?id=7098366#img



Szia!
Én sem vagyok szakértő, de nekem van ilyen, igaz a kétravaszos, puskaszíjjal  Röhög
Enyém 5,6x50R Mag.x16  ehhez sem könnyű lőszert kapni, de megoldható!
Könnyű, igazi nyári cserkészpuska, töltve is biztonságosan szállítható! (mit fogok én ezért kapni)
De ez NAGYON-NAGYON drága! Én 420 E-ért vettem, 8x56 Zeiss-el 4 szálkereszttel.
30 méteren golyót-brenecke-t egy helyre lövi.
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1437 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 12:51:54 »

Szia!
Én sem vagyok szakértő, de nekem van ilyen, igaz a kétravaszos, puskaszíjjal  Röhög
Enyém 5,6x50R Mag.x16  ehhez sem könnyű lőszert kapni, de megoldható!
Könnyű, igazi nyári cserkészpuska, töltve is biztonságosan szállítható! (mit fogok én ezért kapni)
De ez NAGYON-NAGYON drága! Én 420 E-ért vettem, 8x56 Zeiss-el 4 szálkereszttel.
30 méteren golyót-brenecke-t egy helyre lövi.
 Emelem


Igazi hajtáspuska .   Ördög 
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1438 Dátum: 2020. Június 15. - 21:03:54 »

Urak!  Emelem

Az S2000-rest melyik cég gyártotta a Kettner számára?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #1439 Dátum: 2020. Június 15. - 22:24:06 »

Urak!  Emelem

Az S2000-rest melyik cég gyártotta a Kettner számára?
Szerintem a Bettinsoli.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: