Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232200 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1380 Dátum: 2018. Január 17. - 13:35:17 »

Csak, hogy növeljem a választékot. Nyugdíjas éveimre (ha a Jóisten is úgy akarja és megmaradnak az eddigi lehetőségeim) szeretnék egy drillinget, mondjuk 2x16/70 - 6,5x57R kaliberben, hozzá pedig egy 3x 8x57 JRS váltócsövet  (esetleg Göring marsall kedvenc kaliberében 8x75 RS ), hajtásra.

  Micsoda hivatkozás !   Ördög Röhög   
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1381 Dátum: 2018. Január 17. - 13:45:38 »

Én csak idézem: "Az elvek olyanok, mint a fing, az ember tartja, amíg tudja."

Se nem az éjjellátó mellett, sem pedig a drilling/vegyes csövű ellen nem akarok állást foglalni, csak az elvekről szól a kérdésem. Inkább érvekre volnék kíváncsi, mint lózungokra, a körömszakadtáig elvhű becsületesek és a hipokraták kirohanásaitól most akár el is tekinthetnénk, remélem ezzel nem korlátozom le célszerűtlen mértékben a válaszadók számát...  Ördög

A vegyes csövűt mint rendszert elsősorban azért szokás dicsérni (ahogyan lásd itt alább is), mert ha azzal mennek ki, bármit meg tudnak lőni (nyilván ha/amit szabad, és ha/ami eléjük kerül, jó értelemben). Olyan „technikai előny”, amivel a lövéshez jutás lehetősége bővül azokhoz képest, akinek nincs ilyenje. Csak kérdem, gyakorlatilag nem ugyanezen érvek miatt útáljuk az éjjellátót? Mondom még egyszer, sem elátkozni, sem feloldozni nem akarnám egyiket sem a kérdéssel.
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1382 Dátum: 2018. Január 17. - 13:59:38 »

Hát erre csak egy gondolat jut eszembe az Üvegtigrisből, azt hiszem Gesztesi mondta: Hú bazmeg
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1383 Dátum: 2018. Január 17. - 14:04:04 »

Hát erre csak egy gondolat jut eszembe az Üvegtigrisből, azt hiszem Gesztesi mondta: Hú bazmeg


Köszi Csoki, sokat segítettél...
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1384 Dátum: 2018. Január 17. - 14:07:29 »

Én csak idézem: "Az elvek olyanok, mint a fing, az ember tartja, amíg tudja."

Se nem az éjjellátó mellett, sem pedig a drilling/vegyes csövű ellen nem akarok állást foglalni, csak az elvekről szól a kérdésem. Inkább érvekre volnék kíváncsi, mint lózungokra, a körömszakadtáig elvhű becsületesek és a hipokraták kirohanásaitól most akár el is tekinthetnénk, remélem ezzel nem korlátozom le célszerűtlen mértékben a válaszadók számát...  Ördög

A vegyes csövűt mint rendszert elsősorban azért szokás dicsérni (ahogyan lásd itt alább is), mert ha azzal mennek ki, bármit meg tudnak lőni (nyilván ha/amit szabad, és ha/ami eléjük kerül, jó értelemben). Olyan „technikai előny”, amivel a lövéshez jutás lehetősége bővül azokhoz képest, akinek nincs ilyenje. Csak kérdem, gyakorlatilag nem ugyanezen érvek miatt útáljuk az éjjellátót? Mondom még egyszer, sem elátkozni, sem feloldozni nem akarnám egyiket sem a kérdéssel.
Nem. Az éjellátó a vad érzékelésének az esélyét javítja, a vegyes arra ad esélyt, hogy több vadfajra adhass le lövést a vadászat során. Persze egy jó vegyes éjjellátóval, az éjféli szajkóhúzást is bearanyozza.....  Röhög

Viccen kívül, nem is értem, hogyan tudsz párhuzamot húzni egy (adott kaliberben) egylövetű, gavallér jellegű fegyver és az éjjellátó között.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1385 Dátum: 2018. Január 17. - 14:10:30 »

Nem. Az éjellátó a vad érzékelésének az esélyét javítja, a vegyes arra ad esélyt, hogy több vadfajra adhass le lövést a vadászat során. Persze egy jó vegyes éjjellátóval, az éjféli szajkóhúzást is bearanyozza.....  Röhög

Viccen kívül, nem is értem, hogyan tudsz párhuzamot húzni egy (adott kaliberben) egylövetű, gavallér jellegű fegyver és az éjjellátó között.

Könyörgöm, ezt honnan veszed?  Fejvakarás
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1386 Dátum: 2018. Január 17. - 14:15:36 »

Szerintem engedd el ezt a témát.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1387 Dátum: 2018. Január 17. - 14:17:33 »

Szerintem engedd el ezt a témát.

OK. Elvégre ettől fórum...
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1388 Dátum: 2018. Január 17. - 14:22:27 »

Érdekes dolog ez a vegyescsövű……. Régi Nagyjaink azon a véleményen voltak, hogy egy vegyescsövű amolyan „vadőrpuska”, úrivadásznak nem való. Nyilván az élet ezt azért átírta, jól tudjuk, vannak és készülnek olyan vegyescsövűek, pláne drillingek, melyeknek megvan a megfelelő célközönsége és melyek árán tucatnyi szálgolyóst, vagy duplasörétest lehet kapni. Funkcionalitása szvsz. korlátozott a mai világban. Hol vannak azok az élethelyzetek, amikor fogom a hátizsákot, gukkert, tacskót, no meg a bockbüchsöt és kerülök egyet a pagonyban, lövök egy disznót-selejtbikát-borjút, utána megalszok a vadászházban, közben lövök a konyhára egy récét-nyulat….. Vagy éppen kiülök a zsigerre, hátha megjön a róka.
A rohanó világunkban céltudatosan megyünk ide-oda, ha éppen nagyvadra, másnap meg bokrászásra, vagy húzásra, akkor is berakok két puskát. Ehhez nem kell drilling…. Talán még a vegyesgolyós, „kisdisznóra” rókára, őzre a kicsi, nagyobb darabra meg a nagy. Nekem is van ilyen kombóm, három is, sokszor vettem hasznát, szép élmények fűznek hozzájuk. Ugyanakkor ez már csak 95 %-ban hülyebogár és  érzelmi rész (kettőt sajnos édesapámtól örököltem)
Drillingre ugyanez vonatkozik, sokan tudjátok, abból is van egy 114 éves, kakasos, eredeti szépség. Szalonkázni tradícionálisan azzal járok, a végig huzagolt sörétes csövekkel nagyon messze el lehet lőni, no meg a zsebemben ott lapul három darab öreg, golyós patron is, hátha szürkületkor, néhány apró roppanás után, kilép a léniára életem kanja……  Táncol
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1389 Dátum: 2018. Január 17. - 14:30:39 »

Hogy miért a drilling? Hát mert szarul lövöm a sörétet és jobb a két sörétes cső, mint az egy. Hátha mégis. Ördög
Én annak idején a kutyás bokrászáson szoccializálódtam. Mindmáig legkedvesebb vadászati módom. Októbertől február végéig mondhatom szinte minden héten voltam kinn a labimmal, leginkább fejet szellőztetni, kutyát megmozgatni, vagy csak egyszerűen örülni az örömének. Néha lőttem is ezt, azt. Hol kakast, hol varjút, matyit, szarkát stb .... De szinte minden egyes alkalommal láttunk, kutyát és/vagy macskát, rókát. Természetesen söréthatáron túl mindig. Most újra van labim és újra megindultunk. Hát ezért. A három golyóscsövet meg gondolom nem kell magyarázni.

Minthogy azonban nem vagyok sem rongyrázó, sem pénzszóró természetű, a realitás alighanem egy betétcső lesz. Úgyis van két duplám, a Monte Carloból csinálok kancsalpuskát. Hajtásra pedig marad a duplagolyós. Azzal sem utolsó érzés disznót lőni. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1390 Dátum: 2018. Január 17. - 14:35:32 »

Én csak idézem: "Az elvek olyanok, mint a fing, az ember tartja, amíg tudja."

Se nem az éjjellátó mellett, sem pedig a drilling/vegyes csövű ellen nem akarok állást foglalni, csak az elvekről szól a kérdésem. Inkább érvekre volnék kíváncsi, mint lózungokra, a körömszakadtáig elvhű becsületesek és a hipokraták kirohanásaitól most akár el is tekinthetnénk, remélem ezzel nem korlátozom le célszerűtlen mértékben a válaszadók számát...  Ördög

A vegyes csövűt mint rendszert elsősorban azért szokás dicsérni (ahogyan lásd itt alább is), mert ha azzal mennek ki, bármit meg tudnak lőni (nyilván ha/amit szabad, és ha/ami eléjük kerül, jó értelemben). Olyan „technikai előny”, amivel a lövéshez jutás lehetősége bővül azokhoz képest, akinek nincs ilyenje. Csak kérdem, gyakorlatilag nem ugyanezen érvek miatt útáljuk az éjjellátót? Mondom még egyszer, sem elátkozni, sem feloldozni nem akarnám egyiket sem a kérdéssel.

Szerintem pont ebben a mondatban ill. gondolatban van a vadászirigység burkolva .  Tehát nem az a baj hogy ilyen vagy olyan hanem nekem/másiknak nincs .    Nem szól szám     E gondolat mentén nem szabad megvenni a legújabb fejlesztésű fegyvereket , céltávcsöveket mert az "felülmúlhatatlan" előnyt jelent azzal szemben akinek nincs.    Fejvakarás  Egyébként meg egyszerű a megoldás - kell venni egy duplatokot és abba bele a golyóst is meg a sörétest is .  Ördög   S.Peti
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1391 Dátum: 2018. Január 17. - 14:41:12 »

Ez úgy jöhetne.

http://www.egun.de/market/item.php?id=6782427
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #1392 Dátum: 2018. Január 17. - 15:47:42 »

Nem. Az éjellátó a vad érzékelésének az esélyét javítja, a vegyes arra ad esélyt, hogy több vadfajra adhass le lövést a vadászat során. Persze egy jó vegyes éjjellátóval, az éjféli szajkóhúzást is bearanyozza.....  Röhög


 Röhög Röhög Röhög
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1393 Dátum: 2018. Január 17. - 17:52:08 »

Meggyőztetek!
Én is "Igaz Vadász" szeretnék lenni.
Megválnék Heym Mod.55 6,5x57R/16 Krupp special csövü szégyenletes puskámtól.

Az ajánlatokat privátba kérem!
 Rííí
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1394 Dátum: 2018. Január 17. - 19:52:55 »

Meggyőztetek!
Én is "Igaz Vadász" szeretnék lenni.
Megválnék Heym Mod.55 6,5x57R/16 Krupp special csövü szégyenletes puskámtól.

Az ajánlatokat privátba kérem!
 Rííí
Miért privátba? Ezt a szégyenletes fegyvert, nagylelkűen, ingyen a nevemre iratom, a szégyent majd valahogy én elviselem, te meg megtakarítod a szihológus költségeit, fifti- fiftl ... Stoel Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: