Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232301 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1335 Dátum: 2018. Január 16. - 15:46:13 »

Hozzátok képest én kismiska vagyok vadászat terén,de nem tudok elképzelni olyan helyzetet amikor kellene... Vállat von A drillingre érvet még keresve sem találtam. (Pedig nem vagyok fantázia nélküli.)

 Fejvakarás
Mégiscsak szegényes a fantáziád.  Ördög
Azért egy reggeli cserkelés, ahol a szajkótól a vadkanig minden jöhet...  Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1336 Dátum: 2018. Január 16. - 15:47:58 »

Fejvakarás
Mégiscsak szegényes a fantáziád.  Ördög
Azért egy reggeli cserkelés, ahol a szajkótól a vadkanig minden jöhet...  Kacsint

 Wave
Nem akarok mindig,mindent meglőni. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1337 Dátum: 2018. Január 16. - 15:55:54 »

Fejvakarás
Mégiscsak szegényes a fantáziád.  Ördög
Azért egy reggeli cserkelés, ahol a szajkótól a vadkanig minden jöhet...  Kacsint

 Wave

A szajkót nem fogja a nyolcas lyukasztó?  Ördög  Stoel
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1338 Dátum: 2018. Január 16. - 15:57:56 »

...nekem is inkább csak egy ,,sima" bockbüchse, mondjuk 8x57JRS / 12/70. Elég az a két cső a vegyesre. Szépen összeforrasztva, nem ilyen ,,hézagosan". Mondjuk egy régi BRNO SUPER, vagy Krieghoff inkább...

Ez a hézag nem jön be nekem se.
Amúgy tudnék gondolkozni a kaliber-összeállításon...
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1339 Dátum: 2018. Január 16. - 16:01:21 »

Fejvakarás
Mégiscsak szegényes a fantáziád.  Ördög
Azért egy reggeli cserkelés, ahol a szajkótól a vadkanig minden jöhet...  Kacsint

 Wave

Arra elég egy .243-as... Stoel Ördög

Igaz nem röptében, meg nem is szarka...


Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #1340 Dátum: 2018. Január 16. - 18:13:31 »

A vegyescsövű fegyver egy jó választás azoknak a vadászoknak , akik minden vadászható vadfajra bármikor rálőnek.
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1341 Dátum: 2018. Január 16. - 18:46:41 »

Nem akarok mindig,mindent meglőni. Wave
Nem is az akaráson van a hangsúly, hanem a lehetőségen Angyal
Hivatásos vadásznak, vagy olyan vadásznak, aki változatos körülmények között tud vadászni, és a vadászélete
nem merül ki a nájlonfácán-szórós vaddisznó tengely mentén, annak igen sok lehetőséget kínálhat egy jó vegyescsövű puska.
Persze a kellő kompromisszumok mellett, mert tudni kell élni az egy lövés lehetőségével, vagy tudni kell nem-lőni.
Mostanában két puskával a kocsiban közlekedek a területen, a Brno vegyes mellett mindig ott lapul a 243-as Zkk is.
De erősen gondolkodom egy "nagy golyó-kis golyó-sörét" drilling vásárlásán, mert akkor nem lennék úgy felszerelve
mindig, mint egy vietnámi rizsszedő partizán Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1342 Dátum: 2018. Január 16. - 18:48:35 »

Nem azt kérdeztem ki fogadná el, mert az én szekrényemben is akadna neki hely! Mosolyog

De! Ez kifejezetten csúnyára sikeredett, Blaser ide vagy oda! Szomorú

A drilling pedig a puskák királya, igaz Anti?  Kacsint

Egy Hermann Göring Luftwaffe drillingért sokan oda adnánk a szüzességünket!  Vigyorog
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1343 Dátum: 2018. Január 16. - 18:48:35 »

Arra elég egy .243-as... Stoel Ördög

Igaz nem röptében, meg nem is szarka...




 Fejvakarás

pedig erősen hasonlít rá
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1344 Dátum: 2018. Január 16. - 18:51:45 »


Mostanában két puskával a kocsiban közlekedek a területen, a Brno vegyes mellett mindig ott lapul a 243-as Zkk is.


 Igen

Jajjj de jó ilyet olvasni.  Piál
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1345 Dátum: 2018. Január 16. - 19:31:26 »

Fejvakarás

pedig erősen hasonlít rá

Attól ez még dolmányos  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1346 Dátum: 2018. Január 16. - 19:43:11 »

Nem is az akaráson van a hangsúly, hanem a lehetőségen Angyal
Hivatásos vadásznak, vagy olyan vadásznak, aki változatos körülmények között tud vadászni, és a vadászélete
nem merül ki a nájlonfácán-szórós vaddisznó tengely mentén, annak igen sok lehetőséget kínálhat egy jó vegyescsövű puska.
Persze a kellő kompromisszumok mellett, mert tudni kell élni az egy lövés lehetőségével, vagy tudni kell nem-lőni.
Mostanában két puskával a kocsiban közlekedek a területen, a Brno vegyes mellett mindig ott lapul a 243-as Zkk is.
De erősen gondolkodom egy "nagy golyó-kis golyó-sörét" drilling vásárlásán, mert akkor nem lennék úgy felszerelve
mindig, mint egy vietnámi rizsszedő partizán Vigyorog
Drillingről beszéltem. Amikor itthon "vadőrködtem" tényleg el tudtam volna képzelni egy kis fürge csattogót magamnak. 20-as sörétes és mondjuk 22 es winmag golyós csővel. A változatos körülmények között sem éreztem szükségét egy harmadik csőnek.  Vadőrön kívül nem is látom értelmét a bonyolításnak,bár belegondolva még nekik sem.  De ez csak az én véleményem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1347 Dátum: 2018. Január 16. - 19:45:15 »

Attól ez még dolmányos  Emelem

Így jobban megnézve, ezt csúnyán benéztem  Stoel, bár testalkatra gyanús volt elsőre is, azt hittem a 243 rendezte át annyira. Egyébként nem is szaggatta annyira meg, mint gondolná az ember, milyen lőszerrel lőtted?
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1348 Dátum: 2018. Január 16. - 19:48:40 »

Drillingről beszéltem. Amikor itthon "vadőrködtem" tényleg el tudtam volna képzelni egy kis fürge csattogót magamnak. 20-as sörétes és mondjuk 22 es winmag golyós csővel. A változatos körülmények között sem éreztem szükségét egy harmadik csőnek.  Vadőrön kívül nem is látom értelmét a bonyolításnak,bár belegondolva még nekik sem.  De ez csak az én véleményem.
Ha egyszer majd lesz egy területem meg időm is, csak úgy kimenni reggel körülnézni, nagyon elgondolkodtat egy vegyes, valami sörét és mellé eg 7-8-9mm-es golyós cső: a sörét a tollasoknak, a golyó a szőrösöknek. Azért ekkora golyó, mert ha kilép egy szebb disznó akkor se kelljen aggódni, elég lesz-e a kaliber. A harmadik cső szerepe (még) nekem se tiszta.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1349 Dátum: 2018. Január 16. - 19:53:12 »

Drillingről beszéltem. Amikor itthon "vadőrködtem" tényleg el tudtam volna képzelni egy kis fürge csattogót magamnak. 20-as sörétes és mondjuk 22 es winmag golyós csővel. A változatos körülmények között sem éreztem szükségét egy harmadik csőnek.  Vadőrön kívül nem is látom értelmét a bonyolításnak,bár belegondolva még nekik sem.  De ez csak az én véleményem.

A drilling a magányos, erdőben cserkelő vadász fegyvere. Az az IGAZI VADÁSZAT!  A drillingnek nincs USB-portja a magasleshez, -vadkamerához, -világítóponthoz, de segíti az IGAZ VADÁSZ-t napi munkájában. A hosszú, magányos erdei sétán találkozhat nagyvaddal, de rókával, sőt nyúllal is. Nem véletlenül volt minden régi vadász példaképünknek, Kittenbergernek, Feketének, stb.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: