Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 230954 alkalommal)
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #1290 Dátum: 2017. December 05. - 16:32:47 »

A ZH sorozat - felül golyó-  alul sörét a kevésbé sikerült, aki sörétes váltócsővel is használta, ott lehet több kotyogósra számítani, csap csere gazdaságtalan.
Brno 500-as sorozat, klasszikus felépítés, alul golyós, felül sörétes, talán egyenletesebben terheli a zárolást , így tartósabb.
Van mindkettő, ma már 120-150 között remek Zh-t kapni, a Brno kb +20-50.000,- ft, nem óriási különbség.
Azt venném, amihez jobb állapotban hozzájutok. A Zh-n a sátorvason elől van a biztosító, megszokást igényel.

Tavaly az igen szép és jó állapotú Brno-t mindenféle lőszerekkel együtt, szerelékkel, 100000 forintért adtam el... Sokszor eszembe jut most is... Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1291 Dátum: 2017. December 05. - 17:22:27 »

Isten bizony nem értem ezt a ,,csapcsere gazdaságtalan" dolgot. Nem a Te véleményeddel van a bajom, csak azt nem értem (mert nem értek hozzá) hogy mi kerül egy csapcserében olyan sokba. Ha valaki mívelt fegyverész erre tévedne, akkor felvilágosíthatna... Ilyenkor csak azt a csapot cserélik, amin a cső-csőpár fordul, vagy mást is kell?
 Emelem

Szia!

Azért mert  a Brno ZH sorozatnál  nincs is csap , nem lehet cserélni (nincs mit)  , ha már nagyon  kotyogós lesz  addig kell használni amíg lehet  , (míg szét nem esik)   aztán  kuka !   


" Ilyenkor csak azt a csapot cserélik, amin a cső-csőpár fordul, vagy mást is kel"   

 egyébként igen azt   
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1292 Dátum: 2017. December 05. - 17:59:02 »

"Isten bizony nem értem ezt a ,,csapcsere gazdaságtalan" dolgot. "

Ezt én sem!  Teljesen hivatalosan a két váltócsövem  csapcserével, beillesztéssel,vizsgáztatással együtt volt negyvenvalahány ezer forint!  Igaz, 3 vagy 4 évvel ezelőtt, de nem hiszem, hogy azóta többszörösére nőtt volna.
 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1293 Dátum: 2017. December 05. - 18:02:47 »

Azért mert  a Brno ZH sorozatnál  nincs is csap , nem lehet cserélni (nincs mit)  , ha már nagyon  kotyogós lesz  addig kell használni amíg lehet  , (míg szét nem esik)   aztán  kuka !       
Kb. 10 évig használtam egy ZH skeetpuskát.
Előttem két aktív sportlövőt már kiszolgált.
Meg sem tudom tippelni, hogy hány lövés ment ki belőle.
De a 36 grammos jagdparcours lőszerek feladták neki az utolsó kenetet.
Megjavíttattam volna, de sajnos nem lehetett. Ment a kohóba  Angyal
Nagyon sokat kell nyúzni, mire kikopik, de akkor sajnos el lehet hajítani.
A helyzeten csak ront a felső golyós cső, mert nagyobb a nyíró erő.
A Brno Super egy Merkel klón (csak jobb elsütő rugókat kapott), ha lehet, azt választanám.
Ja, ezt is választottam😁
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1294 Dátum: 2017. December 05. - 19:44:56 »

A ZH sorozat - felül golyó-  alul sörét a kevésbé sikerült, aki sörétes váltócsővel is használta, ott lehet több kotyogósra számítani, csap csere gazdaságtalan.
Brno 500-as sorozat, klasszikus felépítés, alul golyós, felül sörétes, talán egyenletesebben terheli a zárolást , így tartósabb.
Van mindkettő, ma már 120-150 között remek Zh-t kapni, a Brno kb +20-50.000,- ft, nem óriási különbség.
Azt venném, amihez jobb állapotban hozzájutok. A Zh-n a sátorvason elől van a biztosító, megszokást igényel.

Ennek nézz utána, mert írásod műszaki tartalma kívánnivalókat hagy maga után.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1295 Dátum: 2017. December 05. - 19:48:56 »


A Brno Super egy Merkel klón (csak jobb elsütő rugókat kapott), ha lehet, azt választanám.
Ja, ezt is választottam😁

Jó választás volt! Igen Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1296 Dátum: 2017. December 05. - 19:52:18 »


A Brno Super egy Merkel klón (csak jobb elsütő rugókat kapott), ha lehet, azt választanám.
 

Szerintem átqrás, van Merkelem, abban van bal elsütő rugó is, nem csak jobb............. Vállat von Kacsint
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1297 Dátum: 2017. December 05. - 20:29:49 »

Szerintem átqrás, van Merkelem, abban van bal elsütő rugó is, nem csak jobb............. Vállat von Kacsint
 Emelem

 Rííí Rííí Rííí Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1298 Dátum: 2017. December 05. - 22:22:26 »

Szerintem átqrás, van Merkelem, abban van bal elsütő rugó is, nem csak jobb............. Vállat von Kacsint
 Emelem
Mindig mondta drága megboldogult apám, hogy "Fiam, jól válogasd meg a társaságodat...."
Hogy én miért nem hallgatok rá?!
 Nyihi Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1299 Dátum: 2017. December 05. - 22:30:05 »

"Isten bizony nem értem ezt a ,,csapcsere gazdaságtalan" dolgot. "

Ezt én sem!  Teljesen hivatalosan a két váltócsövem  csapcserével, beillesztéssel,vizsgáztatással együtt volt negyvenvalahány ezer forint!  Igaz, 3 vagy 4 évvel ezelőtt, de nem hiszem, hogy azóta többszörösére nőtt volna.
 
De a ZH-nak nincs cserélhető csapja.
A csőfar tömbjének az anyagából van kimarva 2 tengelycsonk, a tokban meg ott van a fészkük.
A javítása szinte felér egy új fegyver készítésével.
Ezért ha megkotyogósodik, nem is vállalja senki a javítását.
Amúgy meg ki lenne olyan hórukkos, hogy egy X ezret érő puskára ráköltene 4 X-et,
hogy a végeredmény érjen mondjuk kettőt Fejvakarás
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1300 Dátum: 2017. December 05. - 23:53:30 »

Ha jól tudom U.Peti vegyescsövűje is cseh, Antit kérdezd meg melyik típus. Biztos jó puska, mert nagyon szerette, sokat vadászott vele. Arra a típusra ránéznék a helyedben.

 Emelem

Petinek először volt egy Brno500-as 7x65R golyós csővel rendelkező vegyese, amit még az apukájától kapott. Azt valamiért nem nagyon szerette, voltak vele problémák (levált a ráforrasztott szerelék), eladta.
Ezután a Kettner/Bettinsoli 6,5x57R-1270-es kombit én szereztem neki. Azt nagyon megkedvelte. Az utolsó években csak azt használta, elég sikeresen. Igen
Mostantól Őrhalmi Csabi fogja vele tovább gyéríteni a dúvadat...


Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1301 Dátum: 2017. December 06. - 06:06:13 »

Szia!

Azért mert  a Brno ZH sorozatnál  nincs is csap , nem lehet cserélni (nincs mit)  , ha már nagyon  kotyogós lesz  addig kell használni amíg lehet  , (míg szét nem esik)   aztán  kuka !   


" Ilyenkor csak azt a csapot cserélik, amin a cső-csőpár fordul, vagy mást is kel"   

 egyébként igen azt   
Így már értem, köszönöm. Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1302 Dátum: 2017. December 06. - 08:53:34 »

Mindig mondta drága megboldogult apám, hogy "Fiam, jól válogasd meg a társaságodat...."
Hogy én miért nem hallgatok rá?!
 Nyihi Ördög

 Vigyorog Vigyorog (Egyébként édesapádnak teljesen igaza volt...... Igen)..... mától a mottóm: egyszer megjavulok én....
 Wave
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #1303 Dátum: 2017. December 06. - 09:07:58 »

De a ZH-nak nincs cserélhető csapja.
A csőfar tömbjének az anyagából van kimarva 2 tengelycsonk, a tokban meg ott van a fészkük.
A javítása szinte felér egy új fegyver készítésével.
Ezért ha megkotyogósodik, nem is vállalja senki a javítását.
Amúgy meg ki lenne olyan hórukkos, hogy egy X ezret érő puskára ráköltene 4 X-et,
hogy a végeredmény érjen mondjuk kettőt Fejvakarás

Így van nincs mit kicserélni, illetve én még nem hallottam ilyen javításról.-( A csapot esetleg újra felhegeszteni beszabályozni, hát nem tudom biztos lehet, én nem hallottam ilyenről.)
Más: A kotyogásnak nincs köze ennek a a márkának, ennél a típusánál mivel felül is olyan erősen reteszel, dupla csőkampóval, eltérő profilú kereszt reteszekkel, hogy e miatt nem fog soha kinyílni, A kotyogás oka sajnos az anyagminőségben keresendő és az összeszerelés minőségében szerintem. Mondom ezt úgy, hogy sokáig használtam egy 16-os ZH 321-et szórása fenomenális volt, szűk mint a "borotva" viszont egy idő után olyan dolgok jöttek elő amik a leggondosabb ápolás ellenére sem javultak. A cső először csak itt ott opálossá vált belülről, majd megjelentek az első gödrök, és jött a kotyogás is magától, pedig csak sörétes volt. A páros csőkampókon későn vettem észre a berágódásokat, ezért már mire észre vettem komoly lett a probléma. És még egy gond a kotyogásról, a baszkül alsó részén az a vasdarab amibe beleakadnak a csőkampók, van egy csavar, arra érdemes figyelni. Minden bajával együtt én úgy gondolom, nem konstrukciós hibája volt hanem anyag minőségével voltak bajok.
A Brno Super az egy más világ szerkezetileg, viszont a mai forgalomban még kaphatókat ugyan olyan fenntartásokkal kell fogadni, mert már igen sok víz lefolyt a Bodrogon azóta, mióta ezeket megalkották.
Ui. A fent leírt fegyverrel egy napon lett vásárolva(Bp. Népköztársaság ú.  Ördög 1974) a testvére, színre, szagra megegyeztek, annak nem voltak ilyen problémái ezért gondolom, hogy valahol máshol van a kutya elásva. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #1304 Dátum: 2017. December 06. - 10:40:20 »

Így van nincs mit kicserélni, illetve én még nem hallottam ilyen javításról.-( A csapot esetleg újra felhegeszteni beszabályozni, hát nem tudom biztos lehet, én nem hallottam ilyenről.)
Más: A kotyogásnak nincs köze ennek a a márkának, ennél a típusánál mivel felül is olyan erősen reteszel, dupla csőkampóval, eltérő profilú kereszt reteszekkel, hogy e miatt nem fog soha kinyílni, A kotyogás oka sajnos az anyagminőségben keresendő és az összeszerelés minőségében szerintem. Mondom ezt úgy, hogy sokáig használtam egy 16-os ZH 321-et szórása fenomenális volt, szűk mint a "borotva" viszont egy idő után olyan dolgok jöttek elő amik a leggondosabb ápolás ellenére sem javultak. A cső először csak itt ott opálossá vált belülről, majd megjelentek az első gödrök, és jött a kotyogás is magától, pedig csak sörétes volt. A páros csőkampókon későn vettem észre a berágódásokat, ezért már mire észre vettem komoly lett a probléma. És még egy gond a kotyogásról, a baszkül alsó részén az a vasdarab amibe beleakadnak a csőkampók, van egy csavar, arra érdemes figyelni. Minden bajával együtt én úgy gondolom, nem konstrukciós hibája volt hanem anyag minőségével voltak bajok.
A Brno Super az egy más világ szerkezetileg, viszont a mai forgalomban még kaphatókat ugyan olyan fenntartásokkal kell fogadni, mert már igen sok víz lefolyt a Bodrogon azóta, mióta ezeket megalkották.
Ui. A fent leírt fegyverrel egy napon lett vásárolva(Bp. Népköztársaság ú.  Ördög 1974) a testvére, színre, szagra megegyeztek, annak nem voltak ilyen problémái ezért gondolom, hogy valahol máshol van a kutya elásva. Emelem

" A Bodrog partján mindig szebb a május....."  Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: