Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232300 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1260 Dátum: 2017. Március 28. - 10:49:53 »

De az meg nem Savage. Vagy?

Szeretett gyermeknek több neve is van. Kacsint
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1261 Dátum: 2017. Március 28. - 11:03:10 »

Szeretett gyermeknek több neve is van. Kacsint

A Savage klónok közül a legjobban sikerült, az Atlas is ez volt, de mind ugyan arra sorsra jutott, a Landmann is becsukott. Az eszköz nem örvendett nagy népszerűségnek, persze ez nem zárja ki a jelen eszköz jóságát. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1262 Dátum: 2017. Március 28. - 11:40:18 »

A Savage klónok közül a legjobban sikerült, az Atlas is ez volt, de mind ugyan arra sorsra jutott, a Landmann is becsukott. Az eszköz nem örvendett nagy népszerűségnek, persze ez nem zárja ki a jelen eszköz jóságát. Emelem

Ezek a fegyverek milyen minőséget képviselnek?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1263 Dátum: 2017. Március 28. - 11:48:42 »

Kiváló .....zó (házi kedvenc) puska lehet.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1264 Dátum: 2017. Március 28. - 12:04:34 »

Kiváló .....zó (házi kedvenc) puska lehet.

Direktorom, most nem tudlak követni!   Fejvakarás
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1265 Dátum: 2017. Március 28. - 12:34:06 »

Ezek a fegyverek milyen minőséget képviselnek?

Mai marketing terminust használva és, senkit meg nem sértve, azt mondhatjuk, hogy erősen belépő kategória Mosolyog A kaliberekkel nincs gond és arra amire szánták ott a hazájában( a nyolc éves redneck purutyónak az udvaron zavargatni   vele a nem kívánatos állatokat) arra megfelelő.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #1266 Dátum: 2017. Március 28. - 15:51:58 »

De az meg nem Savage. Vagy?

Azért írtam az egyik, a másik Landmann az a .410/222 rem.
Aki még nem használt ilyen kalibert (fegyvert) az nem is tudja, hogy mire jók, mind a golyó mind a sörétes. Nem hiszem hogy gyerekek voltak a tervezés fő célcsoportja oda át. Habár igazi dúvadas fegyvernek el lehet képzelni.
Naplózva
kila
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új üzenet #1267 Dátum: 2017. Március 28. - 19:08:28 »

Üdv néktek nemes urak! Emelem

Nem bírtam tovább a hülyebogár döngicsélését és előre megfontolt szándékkal elhallgattattam. Táncol
Magyarul mondva új lakója van a lemezszekrénynek.
Brúnó nevet kapta a keresztségben jópár évvel ezelőtt.
502.8 azonosító számmal illették.
Még pucér a drága így várja, hogy felöltöztessem (ha van valakinek porosodó 30-as szereléke hozzá akkor az érdekelne).
A komolyabb ismerkedés még hátra van, de már szokja a klímát itthon.
Ahogy művelt honfitársunk mondta: egyebet eemondani nem tudok.

Üdvözlettel: Laci








Naplózva

az igazság odaát van!?!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1268 Dátum: 2017. Március 28. - 20:49:53 »

Brúnó nevet kapta a keresztségben jópár évvel ezelőtt.
502.8 azonosító számmal illették.
Szia Laci!
Kaliber?
Én most fogtam munkába egy 7x57R-12/70 kombinációjú Brno Supert.  Igen

Egy jó tanács:
Eleinte, ha pl. szárnyas vadra vadászol vele, ne töltsd be a golyós csövet.
A vadászat hevében nagyon könnyen a másik ravaszra nyúlhatsz rá, aztán hallgatózhatsz,
hogy egy faluval odébb nem harangoznak-e miattad?  Stoel

Én a golyós csőbe pufferpatront tettem és sikerült is 2x rácsettinteni a sörétes cső helyett varjú híváskor Ördög

Nagy kalappal hozzá!!!! Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
kila
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új üzenet #1269 Dátum: 2017. Március 28. - 21:10:08 »

Szia Csaba!

Hogy ne kelljen mindenféle patront itthon tartani így választottam ki Őkegyelmét!
Cal.308/12
Nekem ez a 308-as kaliber nagyon klappol.
Aztán ha összezárom őket a szekrénybe legalább szót értenek egymással mint a golyóssal mint a sörétessel. Wave

Köszi a jó tanácsot! Biztos megfogadom.

Üdv: Laci
Naplózva

az igazság odaát van!?!
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1270 Dátum: 2017. Március 29. - 01:43:40 »

Laci: gratulalok az uj szerzemenyhez!  Igen Hasznald sokat es szep elmenyeket kivanok vele!  Emelem

Csabi: neked is egy kalappal a vegyescsovuhoz!  Igen
Milyen loszerhez lotted be?! Nekem is 7*57R van (ZH),most a 9 grammos cseh SP-hez van belove,de kicsit lejjebb viszi a 11,2-es SPCE-t,illetve feljebb (!!) a 11,5-os RWS ID-classicot

 Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1271 Dátum: 2017. Május 28. - 20:36:17 »

  Gyerekek vannak még kisebb-nagyobb csodák! Már belenyugodtam, hogy sose lesz nekem golyós puskám, erre itt futkározok a klubommal, a Világjáró Magyar (Aha magyar! Ehhez képes még Bécsben élő, osztrák állampolgárságú, tunéziai arab tagtársunk is van akinek mentségére csak az szól, hogy magyar asszony rabigáját nyögi és kiválóan beszéli nyelvünket) Vadászok Klubjával Kárpátalján. Megnéztünk ezt-azt a szolyvai lágermúzeumtól a Vereckei emlékművön át a Szineviri tóig és persze ment a szpícs. Erre ma délben mikor búcsúztatom a csapatot elibém áll az egyik tagtársunk menyecskéje és kijelenti, hogy tudja errefelé milyen az élet, de az mégsem járja, hogy a vadőrnek nincs egy golyósa. Aztán a kezembe nyomott egy nekem igen jelentősnek számító összeget, mondván, hogy a tagság rendezett egy kis gyűjtést a nemes cél érdekében. Komolyan mondom majdnem bőgtem!
   Szóval megy a tervezés, hogy milyen golyósa legyen a vadőrnek és mindent figyelembe véve most két játékos látszik befutónak. Az egyik egy lembergi ZH 324 16-os és 7x57r-es csövekkel. A másik ivano-frankovszki illetőségű Brno super 572 12-es és 7x65r csövekkel. Az árakat nem írom le mert nálam már egy normális kispuskát se kapsz 500 euro alatt, de a felhozatalból ez a két puska van viszonylag közel és megfizethető árban. Az lenne a kérdésem, hogy vétel esetén mire kell figyelni, milyen hibák fordulhatnak elő, ésatöbbi ésatöbbi?
  Igen, tudom, egy "normális" golyósnak (mondjuk egy 308-as tolózáras karabélynak) több hasznát látnám, de használtban olyan nincs a placcon újonnan meg olyan 1500 euronál kezdődik a legolcsóbb műanyagtusás Ruger is. SzKSz-t, félautomatásitott kalasnyikovot vagy moszinkát egyszerűen nem vagyok hajlandó megvenni, az Izs18mh és a brazil Rossi Wizard meg eltűnt a boltokból és a hírek szerint nem is lesz. No és akkor még ott a 300 dolláros sarc az engedélyért amit mindenféle képen ki kell köhögjek.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1272 Dátum: 2017. Május 28. - 21:17:07 »

   Az egyik egy lembergi ZH 324 16-os és 7x57r-es csövekkel. A másik ivano-frankovszki illetőségű Brno super 572 12-es és 7x65r csövekkel. Az árakat nem írom le mert nálam már egy normális kispuskát se kapsz 500 euro alatt, de a felhozatalból ez a két puska van viszonylag közel és megfizethető árban. Az lenne a kérdésem, hogy vétel esetén mire kell figyelni, milyen hibák fordulhatnak elő, ésatöbbi ésatöbbi?
 

 Emelem
 Véleményem szerint az utóbbit preferáld,  ha lehet válogatni.
A golyós cső állapotán kívül fontos a kotyogásmentesség, meg a csövek forrasztásának épsége.
Mindenképpen kérdezd meg, hogy milyen töltényt lőttek vele, és ha az megfelelő volt, akkor
könnyen beszerezhető-e.
Nagy hirtelen ennyi jutott eszembe...
A vegyescsövű egy kompromisszum, de ha megszokod, akkor ragyogóan ki tudod használni az előnyeit.
Vagyunk egy páran itt a fórumon, akik vegyescsövűvel vadásznak.
Van akinek kettő is van... Stoel Vigyorog
 
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1273 Dátum: 2017. Május 29. - 00:38:07 »

Szia Hucul,

kiegeszitva J.vadasz kollega alltal leirtakat meg csak annyi,ha van lehetoseg kiprobalni (remelhetoleg igen) akkor max.3 loves lokepet nezd meg,mert utana a 'hideg' soretes cso elfogja 'huzni' a loveseket.

Nekem is egy ZH (304) van 7*57R - 12/70 kaliberben (rajt egy Delta Titanium 6-24*42-es celtavcso)
Gondos gazdai voltak elottem es en is vigyazok ra,jobban zarodik mint sok uj-puska es a csove is kituno,a 9 grammos cseh SP-hez van belove,amivel nagyon sok rokat es jopar ozet lottem vele 25 es 225 meter kozott,az elmult lassan 10 evben...de jol viszi (kb.4 cm-rel lejjebb) a 11,2 grammos cseh SPCE-t is,amit inkabb disznora es szarvasra hasznalok es szerintem egy kituno valasztas ehhez a kaliberhez.

Udv. Peti  Emelem
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1274 Dátum: 2017. Május 29. - 02:40:32 »

+ le a kalappal a klub tagok elott,valoban vannak meg 'csodak' es remeljuk lesznek is!!  Igen   Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: