Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232825 alkalommal)
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #120 Dátum: 2010. Július 09. - 21:06:17 »

A szóban forgó modellnél ráadásul nem is hagyományos csőtengely van, hanem két különálló "féltengely"." ---mint minden modern bock puskában

Szerintem félreértetted a két különálló féltengelyt. Wetzlar a tengelycsapra gondolt elképzelésem szerint amely két külön egységként van kiképezve a töltényűrtok mindkét oldalám.
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #121 Dátum: 2010. Július 09. - 21:15:03 »

Üdv Lesi!

Mivel billenőcsövű fegyverről van szó, a kotyogás ez esetben azt jelenti, hogy a cső(pár) a fegyver összecsukott,  -tehát zárolt- állapotában a normálisnál nagyobb mértékben meg tud mozdulni a zártestben.
A lövéskor fellépő nyomás a hüvelytalpat nekipréseli a csőfarnak, az ebből adódó erőhatás olyan, hogy megpróbálja a csövet eltávolítani a csőfartól. Kvázi megpróbálja lebillenteni a csövet. Ezt a hatást részben a reteszelő kampók, -vagy más reteszelő elemek- illetve a csőtengely fogja fel. Ha a csőtengely kopott, vagy más okból nem illeszkedik tökéletesen, akkor a lövés pillanatában a cső el tud mozdulni a tokban, és máris nem "oda mutat", ahova az elsütést megelőző pillanatban.

Ez vonatkozik a vertikális irányra. A horizontális még rosszabb,ugyanis ennél a fegyvernél még zárt állapotban is meglehet kotyogtatni a csőpárt a tokban. Tehát nyik nyek ,s a lövés pillanatában a fegyver nyikben van akkor átmegy nyakba mivel a fegyver a te válladnál véget ér ott felemésztődik a hátrafele mozgás energiája és nincs tovább, ezért a zárolásnál horizontálisan is elfog mozdulni a cső hiába ül a csősinen a céltávcső a lővedéket elfogja "dobni" x irányba.
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #122 Dátum: 2010. Július 09. - 21:16:06 »

A szóban forgó modellnél ráadásul nem is hagyományos csőtengely van, hanem két különálló "féltengely"." ---mint minden modern bock puskában

Szerintem félreértetted a két különálló féltengelyt. Wetzlar a tengelycsapra gondolt elképzelésem szerint amely két külön egységként van kiképezve a töltényűrtok mindkét oldalám.

Jajj! Hüp-hüp-hüp! Szomorú
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #123 Dátum: 2010. Július 23. - 21:23:52 »

Üdv Mindenkinek!

Ma egy IZS 94 vegyecsövű (12/76 / 223 Rem) boldog tulajdonosa lettem.  Egy Meopta Artemis 7x50-es céltávcső került rá. A szerelék komlói kifordítható.

Ma megpróbáltuk belőni, de nem igazán sikerült, mert egyszer ide, egyszer oda hordta a puska a lőszert. Ilyet korábban még egy puskánál se tapasztaltam. A szerelékre gyanakodtunk. Be is igazolódott a gyanúnk, mert az egyik része kilazult, pedig gondosan át lett nézve és meg lett húzzva. Folytatás talán vasárnap következik. Viszont már annyi tapasztalatom van a puskával, hogy szerintem az elsütése jó. Pedig sokan mondták, hogy kemény az IZS elsütése, de én ezt nem vettem észre.
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #124 Dátum: 2010. Július 24. - 00:18:31 »

Szia Ádi,

először is gratulálok a vegyescsövű puskádhoz, és sok szép élményt kívánok vele!

Ha majd lesz, akkor tegyél fel pár képet róla. Nálunk a vadőrünknek van egy ugyanilyen puskája, ő nagyon elégedett vele.

Én úgy hallottam hogy a 'komlóiból' a fix a legjobb választás... de reméljük megoldódik ez a problémád!

Igazából megszokás -és gyakorlás- kérdése az elsütés!- jó dolog egy puffer patron beszerzése, mert így 'szárazon' is lehet gyakorolni, akár otthon a fotelban is..., nekem is van egy a 30.06-os IZS puskámhoz.

Milyen lőszert fogsz használni? 

Üdv.
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #125 Dátum: 2010. Július 24. - 10:49:33 »

Szia Ádi,

először is gratulálok a vegyescsövű puskádhoz, és sok szép élményt kívánok vele!

Ha majd lesz, akkor tegyél fel pár képet róla. Nálunk a vadőrünknek van egy ugyanilyen puskája, ő nagyon elégedett vele.

Én úgy hallottam hogy a 'komlóiból' a fix a legjobb választás... de reméljük megoldódik ez a problémád!

Igazából megszokás -és gyakorlás- kérdése az elsütés!- jó dolog egy puffer patron beszerzése, mert így 'szárazon' is lehet gyakorolni, akár otthon a fotelban is..., nekem is van egy a 30.06-os IZS puskámhoz.

Milyen lőszert fogsz használni? 

Üdv.

Hello Peti!

Nagyon szépen köszönöm a jókívánságod.

Készíteni fogok képeket és teszek fel majd. Remélem majd most már nem lesz semmi gubanc a szerelékkel. Nekem az elsütéssel semmi problémám, rosszabbra számítottam, mert sokan mondták, többek között itt a fórumon is, hogy kemény az elsütése az IZS-nek. A lőszer Winchester Power - point 64 grain lesz.

Üdv

Ádám
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #126 Dátum: 2010. Július 24. - 13:49:17 »

Hello Peti!

Nagyon szépen köszönöm a jókívánságod.

Készíteni fogok képeket és teszek fel majd. Remélem majd most már nem lesz semmi gubanc a szerelékkel. Nekem az elsütéssel semmi problémám, rosszabbra számítottam, mert sokan mondták, többek között itt a fórumon is, hogy kemény az elsütése az IZS-nek. A lőszer Winchester Power - point 64 grain lesz.

Üdv

Ádám

Kaliberhez mérten nehéz lövedék.
Én nem vásárolnék belőle, először inkább kipróbálnám, hogy a cső jól viszi-e. Kacsint
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #127 Dátum: 2010. Július 24. - 14:30:50 »

Nem vettem belőle, hanem ebből van a legnagyobb adag itthon, mert van egy 223-as már a családban. Ezért ezzel szeretnék kezdeni. Majd elválik hogyan muzsikál.
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #128 Dátum: 2010. Július 30. - 20:03:39 »

Üdv mindenkinek!   A  minap beszélgettem egy ismerősömmel , és abba maradtunk jövő héten elmegyünk agyaggalambászni! Erre ö " jó akkor viszem a kis drillinget,úgyis ritkán használom"  kérdezem milyen drilling  " egy sauer-shon 16/65 16/65 9,3x72R" !  A kérdésem az lenne , hogy jó ötlet ez ,nem lessz tőle baja ha az ember ellő vele több doboz patront egyhuzamba?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #129 Dátum: 2010. Július 30. - 21:27:41 »

Üdv mindenkinek!   A  minap beszélgettem egy ismerősömmel , és abba maradtunk jövő héten elmegyünk agyaggalambászni! Erre ö " jó akkor viszem a kis drillinget,úgyis ritkán használom"  kérdezem milyen drilling  " egy sauer-shon 16/65 16/65 9,3x72R" !  A kérdésem az lenne , hogy jó ötlet ez ,nem lessz tőle baja ha az ember ellő vele több doboz patront egyhuzamba?

Hivatalos lőtér?
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #130 Dátum: 2010. Július 30. - 21:42:34 »

Igen az!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #131 Dátum: 2010. Július 30. - 22:05:22 »

Hivatalos lőtér?


Nem szabad vegyescsövűvel skeet-pályán gyakorolni?  Ha nem, akkor hol?  Fejvakarás
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #132 Dátum: 2010. Július 30. - 22:06:19 »

Egy vidéki lövészklubb ahol tag vagyok, és van koronglőterünk is!  Kiszoktunk vinni 2-3 doboz korongot ,és ugyanannyi patront aztán hadd szoljon aki épp nem lő az kezeli a dobógépet 2 van!   azért irtam azt ,hogy "több doboz patron egyhuzamba"
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #133 Dátum: 2010. Július 31. - 07:26:44 »

Nem szabad vegyescsövűvel skeet-pályán gyakorolni?  Ha nem, akkor hol?  Fejvakarás

A vegyescsövű hivatalosan golyós nem?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #134 Dátum: 2010. Július 31. - 09:04:48 »

Én nem kínoznám azt a szerencsétlen drillinget azzal, hogy csak és folyamatosan a két sörétes csövet eregetem, a golyós meg marad hideg.
Nem tesz jót szerintem a csövek forrasztásának, és gyárilag nem is korongozásra termezték a drillingeket.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: