Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232486 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1155 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 13:41:43 »

Azok a damaszk csövek piszok jól néznek ki  Igen kár, hogy ma már nem csinálnak ilyet!

Ezt csak neked és csak most. Kacsint

http://www.fudoshindojo.hu/content/olvasnivalo/damaszkuszi_acel.pdf

 Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1156 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 20:23:34 »

Vegyescsövűt használó Urak!

Hogyan szoktátok magatokkal vinni a municiót egy-egy vadászat alkalmával? Valami spéci övben, zsebben ömlesztve? Egyáltalán mindárom opciót viszitek?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1157 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 20:44:17 »


Hogyan szoktátok magatokkal vinni a municiót egy-egy vadászat alkalmával? Valami spéci övben, zsebben ömlesztve? Egyáltalán mindárom opciót viszitek?

A golyós lőszert általában az övre fűzött lőszertartóban, pár sörétest zsebben. A puskán levő hármas tartóban meleg helyzet esetére egy golyós és két sörétes töltény van (köszönöm Anti!). Gyöngygolyót ehhez a puskához nem tervezek használni, így az nincs is nálam. Remélem, nem is lesz rá szükségem...


 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
alengyel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #1158 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 08:37:57 »

Szia!

Nekem egy ilyen van, annyi átalakítással, hogy sörétes patron is beleférjen.
http://wildzone.eu/hunting-collection/vadasz-felszereles/loszertarto/m-268-0808-puskatus-loszertarto

A többi az övön, vagy hátizsákban.

Vegyescsövűt használó Urak!

Hogyan szoktátok magatokkal vinni a municiót egy-egy vadászat alkalmával? Valami spéci övben, zsebben ömlesztve? Egyáltalán mindárom opciót viszitek?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1159 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 08:40:44 »

Ezek mind jól néznek ki, én is veszek majd  Vigyorog , de vegyescsövűből mennyit lőttök, hogy a gyors újratöltésen kell gondolkoznotok?  Fejvakarás
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1160 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 09:49:26 »

Ezek mind jól néznek ki, én is veszek majd  Vigyorog , de vegyescsövűből mennyit lőttök, hogy a gyors újratöltésen kell gondolkoznotok?  Fejvakarás
A tusra húzható lőszertartóknál figyelembe kell venni,ha a tusa pofadékos. Nagyvonalúan ráírják,hogy minden tusra,aztán kezdődhet a kínlódás az átalakítással...vagy csere.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1161 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 19:05:30 »

de vegyescsövűből mennyit lőttök, hogy a gyors újratöltésen kell gondolkoznotok?  Fejvakarás

A vegyescsövűt nem több egymás utáni lövésre találták ki. Inkább az egy lövés - egy vad (rosszabb esetben hibázás  Ördög ) kategória, ezt tudomásul kell vennie a vele vadászónak. Ugyanakkor - ha többet vadásznál, tudnád - bármikor (igaz, ritkán), de előfordulhat, hogy valamilyen okból kifolyólag számít, mennyi idő alatt töltesz újra.

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1162 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 20:45:56 »

A vegyescsövűt nem több egymás utáni lövésre találták ki. Inkább az egy lövés - egy vad (rosszabb esetben hibázás  Ördög ) kategória, ezt tudomásul kell vennie a vele vadászónak.


 Igen
Csak egy lehetőség van, azt kell/ene kihasználni!
A vegyescsövű egy kompromisszum.
Vagy megtanulod kihasználni a "benne rejlő lehetőségeket" és belehabarodsz, vagy pedig eladod...
Nekem kettő is lakik a szekrényben... Stoel
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1163 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 20:52:46 »

A vegyescsövűt nem több egymás utáni lövésre találták ki. Inkább az egy lövés - egy vad (rosszabb esetben hibázás  Ördög ) kategória, ezt tudomásul kell vennie a vele vadászónak. Ugyanakkor - ha többet vadásznál, tudnád - bármikor (igaz, ritkán), de előfordulhat, hogy valamilyen okból kifolyólag számít, mennyi idő alatt töltesz újra.



Na' most jól megkaptam!  Vigyorog
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1164 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 09:09:33 »

Na' most jól megkaptam!  Vigyorog

Mert megérdemled.  Ördög
De komolyan, ezt a Peti által bemutatott lőszertartót én találtam ki (na persze nem kellett hozzá nagy tehetség, de nem lehet ilyet készen kapni) és készíttettem el bőrös ismerősömmel.
Előfordul néha, hogy kell a második lövés - akár golyóval akár söréttel - és akkor nem mindegy, hogy a zsebedben kotorászol és vagy megtalálod a lőszert vagy nem, vagy a tölténytartóból kihúzva, begyakorlott mozdulattal töltesz és lősz. Ez akár lehet majdnem olyan gyors is mint egy ismétlő fegyverrel.  Kacsint
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1165 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 21:25:32 »


De komolyan, ezt a Peti által bemutatott lőszertartót én találtam ki (na persze nem kellett hozzá nagy tehetség, de nem lehet ilyet készen kapni) és készíttettem el bőrös ismerősömmel.


Forgalmaznod kellene! Vigyorog
Vevő biztosan lenne rá a "mániákusok" köréből! Igen Vigyorog
 Emelem Wave
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1166 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 09:11:48 »

Forgalmaznod kellene! Vigyorog
Vevő biztosan lenne rá a "mániákusok" köréből! Igen Vigyorog
 Emelem Wave

Üdv!
Nekem pl. kellene az Izs 18-hoz, 308w kivitelben.  Wave
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1167 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 22:23:14 »

A golyós lőszert általában az övre fűzött lőszertartóban, pár sörétest zsebben. A puskán levő hármas tartóban meleg helyzet esetére egy golyós és két sörétes töltény van (köszönöm Anti!). Gyöngygolyót ehhez a puskához nem tervezek használni, így az nincs is nálam. Remélem, nem is lesz rá szükségem...


 Emelem

Disznót unánkeresni mást viszel?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1168 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 22:28:35 »

Uraim!
Mindenkinek köszönöm a válaszát.   Emelem
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1169 Dátum: 2016. Szeptember 15. - 07:12:18 »

Disznót unánkeresni mást viszel?

Attól függ. Eddig három disznót lőttem vele, szóval még nem volt sok variálás ilyen téren. Az első kis süldő volt, az után nyilván bementem gondolkozás nélkül. A másodikat Antival fegyver nélkül kerestük, mert meguntuk a dőlt napraforgóban folyton elakadó puskákat. A harmadik tűzben maradt.
Nyilván, ha tudom, hogy jó volt a lövés, akkor ezzel a puskával fogok utána menni a disznónak. Ha meg túl csiklandósnak tűnik az ügy, akkor hazamegyek a 12-es bockért, vagy a 8x57-es Mauserért, amiről le tudom venni a távcsövet.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: