Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232632 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1140 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 16:40:08 »

A fegyver leírása azt mondja: "Collath-Verschluss" ebből gondolom, és külön emlegeti a "Unterhebelverriegelung" részt a felhúzás és fesztelenítés (valamint  ezzel együtt a biztosítás is ) egybe van dolgozva, a mostani rendszerben én az R93/R8 hoz tudnám hasonlítani ott sincsen erre a célra külön működtető egység hanem kettő az egyben. (szerintem)

Ergo: amíg egy fegyver nincs felhúzva addig  nem indokolt biztosítani.(Szerintem) Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1141 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 17:02:22 »

Ergo: amíg egy fegyver nincs felhúzva addig  nem indokolt biztosítani.(Szerintem) Emelem

Summa: észszerűtlen, korszerűtlen, de roppant katonás Kacsint
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1142 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 18:35:06 »

Igazad van. Itt egy link,szétnyitottan róla.

http://www.hermann-historica.de/auktion/hhm63.pl?f=NR_LOT&c=377&t=temartic_S_GB&db=kat63_s.txt

A Scott-kulcs valóban,csak a reteszelést,ill.hüvelykitolást végzi.A felhúzását nem. Nekem mindenesetre,tetszik a rendszere.


Még egy apróság, csak a fingreszelés kedvéért Ördög
Amikor Scott-kulcsot emlegetünk, akkor azért érdemes megjegyezni, hogy attól, hogy egy fegyvernek a nyitókarja  klasszikusan fent található a lakat szerkezet tetején, attól az még nem lesz Scott zár. Bár, W.&C. Scott egy nagyon híres fegyverműves volt és számos találmánya van, de a zár működtetésére szolgáló kar elhelyezését már kortársai is használták. Ezért a nyitó kart más híres zárszerkezet megalkotója is használja, és ők sem nevezik Scott kulcsnak. Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1143 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 19:07:15 »

Értem,és köszönöm,a tartalmas felvilágosítást. Egy kérdésem lenne hozzád a fentebbi sorokat értelmezve.Szerinted mi volt előbb.
A tyúk,vagy a tojás?

Ha lennél kedves egy kicsit tárgyszerűbben  feltenni a kérdést, vagy valami hangulatjellel árnyalni a mondandót, akkor ha tudok válaszolok, ha nem akkor is, csak az a válasz már nem biztos, hogy a témához kapcsolódik és hát, néha előbúvik a "troll" belőlem.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1144 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 19:20:14 »

Értem,és köszönöm,a tartalmas felvilágosítást. Egy kérdésem lenne hozzád a fentebbi sorokat értelmezve.Szerinted mi volt előbb.
A tyúk,vagy a tojás?

És akkor csak, hogy adekvát legyen:

Szerintem először az "okosnak" látszó kérdések születtek meg a fenti kontextusban, majd azok az emberek akik akkor is használják amikor logikai zsákutcába keverednek, és maguk sem találják belőle a kiutat.
Ja... szívesen. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1145 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 20:33:03 »

Ezek a hangulatjelek,szerintem feleslegesek,mert félre lehet érteni a mondat tartalmát./mert lehet hangulatfüggő ,és akár ugratás is/
Amit kérdeztem,komolyan kérdeztem. Nem vártam mást,csak egyetlen szót...
A lényeg azonban az,hogy sikerült valamilyen szinten dűlőre jutni a fegyverrel kapcsolatban.  Szervusz.

No, én akkor egy kicsit megkövetem magam mert elolvastam még egyszer, a Teschner-Collath féle nyitó és biztosítórendszert (nem mai találmány), de úgy néz ki, hogy a szakirodalom is forgószárnyas az ütőszegre ható biztosító ként is aposztrofálja. A zár amit az alsó kar működtet, az egy excenterzár.
Tulajdonképpen be kell látnom, hogy, az ütőelem felhúzásában nem biztos, hogy szerepet játszik de ez nem derül ki a leírásból.
A mai reszelés így végződött, de szép volt.
A hangulatjelekről annyit, hogy ebben a műfajban ha tetszik ha nem sajnos elengedhetetlen néha a használata, még akkor is ha nem szeretjük. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1146 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 20:38:31 »

Ezek a hangulatjelek,szerintem feleslegesek,mert félre lehet érteni a mondat tartalmát./mert lehet hangulatfüggő ,és akár ugratás is/
Amit kérdeztem,komolyan kérdeztem. Nem vártam mást,csak egyetlen szót...
A lényeg azonban az,hogy sikerült valamilyen szinten dűlőre jutni a fegyverrel kapcsolatban.  Szervusz.
Pont ezért vannak a hangulatjelek,hogy helyes használatuk esetén,ne lehessen félreérteni a mondandód. Az meg amit kérdeztél,valószínűleg komoly lehetett,de -biztos bennem a hiba-nehezen értelmezhető.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1147 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 22:18:37 »

No tessék. Mutattam egy fegyvert, ami nekem nagyon tetszik, kiderült a működése, a végére meg kisül, hogy kellenek-e a hangulatjelek, vagy sem.
Akkor is kellene nekem az a puska.
Reggel szüret, sziasztok.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1148 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 23:08:06 »

Én úgy értelmezem, hogy az alsó reteszelő kar csak reteszeli a csövet de, de a fegyver rugójának felhúzását, már külön azzal a szárnyas valaminek látszó szerkezettel kell elvégezni. A szerkezet kialakítása, és méretezése is erre utal. A korabeli mesterek szerettek egyedit alkotni, volt annak ódiuma, szinte semmivel nem, voltak felcserélhetőek és csereszabatosak, így a mester a javítási részt is bebiztosította magának. (Szerintem) Emelem
Igazad is lehet. Meg bírnám szokni..
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1149 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 23:09:59 »

Szerintem,az a szárnyas bizgentyű, a fegyver biztosítása. Csőtengely irányába fordítva,tűzképes.
Az első elsütő billentyű a golyót,a hátsó meg a srétes patront indítja.
Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1150 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 23:12:45 »

Ergo: amíg egy fegyver nincs felhúzva addig  nem indokolt biztosítani.(Szerintem) Emelem

Ha így van, akkor praktikus. Szerintem..
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1151 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 23:14:48 »

Summa: észszerűtlen, korszerűtlen, de roppant katonás Kacsint
És szép. Nekem. Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1152 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 11:53:43 »

Jobban átgondolva,és ismerve a német precizitást,arra a következtetésre jutottam,hogy a kulcs bezárásával megtörténhet az elsütőelemek megfeszítése is... A hüvelykitoló alatt látható egy olyan elem,amely ezt az állítást alátámaszthatja...
Így a fent elhelyezkedő "szárnyas anya",már ütőszegbiztosítóként funkcionálhat. Ami azonban a kiképzése miatt, /úgy néz ki rajt,mint csörgőóra felhúzó/továbbfejlesztettek, amit manapság úgy hívunk,nyakbiztosító.

Tegnap pontot tettem eme anomáliára. A mellékelt linken, a koment szekcióban olvasható a megoldás . Tegnap a végkövetkeztetést ennek alapján vontam le, amikor azt írtam megkövetem magamat.

dobbasszus kollégának is igaza van, valóban egy nagyon szép fegyver, és a link csak tovább fogja fokozni a vágyát Ördög

A fegyver építésének korában még megengedett volt, hogy a fegyver zárása és a lakatszerkezet külön működjön de a mesterek ezt egybe hozták. Taschner-Collath a Lefoseaux rendszereit tökletesítette.

https://forum.wildundhund.de/showthread.php?99930-Wer-besitzt-Waffen-der-Firma-Teschner-Collath

(Ha valakit érdekel sok találat van még a témában.)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1153 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 13:16:28 »

Tegnap pontot tettem eme anomáliára. A mellékelt linken, a koment szekcióban olvasható a megoldás . Tegnap a végkövetkeztetést ennek alapján vontam le, amikor azt írtam megkövetem magamat.

dobbasszus kollégának is igaza van, valóban egy nagyon szép fegyver, és a link csak tovább fogja fokozni a vágyát Ördög

A fegyver építésének korában még megengedett volt, hogy a fegyver zárása és a lakatszerkezet külön működjön de a mesterek ezt egybe hozták. Taschner-Collath a Lefoseaux rendszereit tökletesítette.

https://forum.wildundhund.de/showthread.php?99930-Wer-besitzt-Waffen-der-Firma-Teschner-Collath

(Ha valakit érdekel sok találat van még a témában.)
Jajj, jajj, jajjjj
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1154 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 13:31:40 »

Tegnap pontot tettem eme anomáliára. A mellékelt linken, a koment szekcióban olvasható a megoldás . Tegnap a végkövetkeztetést ennek alapján vontam le, amikor azt írtam megkövetem magamat.

dobbasszus kollégának is igaza van, valóban egy nagyon szép fegyver, és a link csak tovább fogja fokozni a vágyát Ördög

A fegyver építésének korában még megengedett volt, hogy a fegyver zárása és a lakatszerkezet külön működjön de a mesterek ezt egybe hozták. Taschner-Collath a Lefoseaux rendszereit tökletesítette.

https://forum.wildundhund.de/showthread.php?99930-Wer-besitzt-Waffen-der-Firma-Teschner-Collath

(Ha valakit érdekel sok találat van még a témában.)

Azok a damaszk csövek piszok jól néznek ki  Igen kár, hogy ma már nem csinálnak ilyet!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: