Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232149 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1125 Dátum: 2016. Július 25. - 19:15:28 »

Hol és mennyiért lehet ezekhez távcső szereléket vásárolni?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1126 Dátum: 2016. Július 25. - 23:26:42 »

Antonio Zoli -hoz van egy a szekrényemben...  Okos

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1127 Dátum: 2016. Július 26. - 09:34:07 »

Nem látszik rossz üzletnek. De.
Én mindig csodáltam azok bátorságát, akik alapos átvizsgálás nélkül képesek megvásárolni ilyen eszközöket, és egyben kérdezném azokat akik tőlem lényegesen jártasabbak, hogy mit tehet az a vásárló, aki a látott képek alapján, megszerzi az eszközt, és a kézhezvételkor derül ki, hogy mondjuk van abban a csőben némi folytonossági hiány a felületen, vagy kisebb kottyanások a fontosabb részeknél.
Egyáltalán ezek kivédésére, milyen praktikák vannak. Emelem

Szerintem sajnos semmit nem lehet tenni. Szinte minden esetben oda is írják, hogy "privatverkauf, keine rückgabe ung garantie". Nagyon extrém esetben lehet, hogy lehet reklamálni az eGun-nál  Vállat von
Nem tudom pontosan hány puskát vettem egunon, vagy segítettem másnak beszerezni (legutóbbi passaui kanyarok pl. 6 vagy 7 puska volt), nem azért mert megszámlálhatatlan, hanem mert nem követem, de eddig egy ilyen eset nem volt. Legutóbb lacika Zoli-ja esztétikailag talán nem éppen volt olyan, amit várt, de fene a finnyás formáját  Röhög Szerintem kurvára rendben van az is, csak hát ő a sajátjaihoz méri, amikkel úgy bánik mint a hímes tojással  Vigyorog A cimborájának a 308-as Steyt Luxus meg konkrétan egy új fegyver volt, kerek 1000 euróért  :Mosolyog nyilván a vakszerencse megint  Ördög A sajátomat még láttam  Ördög nem tökéletes, de semmi olyan dolog nincs, ami a vételár fényében extrém meglepetés lenne. A többiek is úgy tudom, elégedettek voltak, és azt kapták amit vártak.
Csökkenteni lehet csak a kockázatot, kiiktatni teljesen soha. Ezért kell olyan helyről venni, ahol az eladónak sok jó értékelése van.  Nekem az a tapasztalatom, hogy a sok jó értékeléssel rendelkező eladók amit leírnak az úgy van. Tehát ha spiegelblank a lauf, akkor az, ha nem karcos a lencse, akkor nem lesz karcos, stb. Van aki az utolsó lepkefingyni karcot a tuson is lefotózza. Ilyenektől kell venni. Kóklerek mindig akadhatnak itt is, de azokat azért el lehet kerülni (kevés értékelés, gyanúsan alacsony ár, szar minőségű képek, stb). Előzetesen lehet kommunikálni is velük, kiderülhet ott is pár dolog, ha gyanússá válik vmi akkor ejteni egyből. Tudok én is besült eGunos ügyletről, biztos van azon felül is több példa. Nekem eddig az a tapasztalatom, hogy ezt is lehet kellőképpen körültekintően csinálni, és nem biztos, hogy többször átbasznak mint egy személyes üzletnél.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1128 Dátum: 2016. Július 26. - 11:02:42 »

Szerintem sajnos semmit nem lehet tenni. Szinte minden esetben oda is írják, hogy "privatverkauf, keine rückgabe ung garantie". Nagyon extrém esetben lehet, hogy lehet reklamálni az eGun-nál  Vállat von
Nem tudom pontosan hány puskát vettem egunon, vagy segítettem másnak beszerezni (legutóbbi passaui kanyarok pl. 6 vagy 7 puska volt), nem azért mert megszámlálhatatlan, hanem mert nem követem, de eddig egy ilyen eset nem volt. Legutóbb lacika Zoli-ja esztétikailag talán nem éppen volt olyan, amit várt, de fene a finnyás formáját  Röhög Szerintem kurvára rendben van az is, csak hát ő a sajátjaihoz méri, amikkel úgy bánik mint a hímes tojással  Vigyorog A cimborájának a 308-as Steyt Luxus meg konkrétan egy új fegyver volt, kerek 1000 euróért  :Mosolyog nyilván a vakszerencse megint  Ördög A sajátomat még láttam  Ördög nem tökéletes, de semmi olyan dolog nincs, ami a vételár fényében extrém meglepetés lenne. A többiek is úgy tudom, elégedettek voltak, és azt kapták amit vártak.
Csökkenteni lehet csak a kockázatot, kiiktatni teljesen soha. Ezért kell olyan helyről venni, ahol az eladónak sok jó értékelése van.  Nekem az a tapasztalatom, hogy a sok jó értékeléssel rendelkező eladók amit leírnak az úgy van. Tehát ha spiegelblank a lauf, akkor az, ha nem karcos a lencse, akkor nem lesz karcos, stb. Van aki az utolsó lepkefingyni karcot a tuson is lefotózza. Ilyenektől kell venni. Kóklerek mindig akadhatnak itt is, de azokat azért el lehet kerülni (kevés értékelés, gyanúsan alacsony ár, szar minőségű képek, stb). Előzetesen lehet kommunikálni is velük, kiderülhet ott is pár dolog, ha gyanússá válik vmi akkor ejteni egyből. Tudok én is besült eGunos ügyletről, biztos van azon felül is több példa. Nekem eddig az a tapasztalatom, hogy ezt is lehet kellőképpen körültekintően csinálni, és nem biztos, hogy többször átbasznak mint egy személyes üzletnél.

Annyit tudnék még hozzátenni, hogy engem előzőleg óvtak - aktív és nagyforgalmú egunosok - a volt kelet német területekről való vásárlástól, azzal, hogy az összes átb@szás eddig tudomásuk szerint onnan volt. Ezt nem tudom megerősíteni, a saját Sauer 90-emet abból a régióból vettem, semmi rosszat nem tudok rá mondani, azon kívül, hogy nem volt olcsó, de hát ez is majdnem karcmentes, szinte új vas volt..... meg láttam is hogy hány ejrót ütök le, tehát ez egyéni szoc probléma.
A szabály az, hogy nincs szabály, de el kell mondani, hogy általában sokkal korrektebbek a német eladók, mint a hazaiak. Legalább is a leírt szöveg és a valóság sokkal közelebb van a németeknél, mint itthon.
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1129 Dátum: 2016. Július 26. - 11:20:44 »

Köszönöm a válaszokat.(mert hát a bogár az bogár, és ha hülye, akkor gond van) Ördög Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1130 Dátum: 2016. Július 26. - 12:37:53 »

Három puskát vettem az e-gun-on, csak olcsókat választottam, nem bántam meg. A németekben, ráadásul a fegyveresekben meg lehet bízni szerintem. Természetesen a kezdő licitáló kérje ki egy öreg guru tanácsát, én is így tettem.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1131 Dátum: 2016. Július 26. - 13:43:24 »

Három puskát vettem az e-gun-on, csak olcsókat választottam, nem bántam meg. A németekben, ráadásul a fegyveresekben meg lehet bízni szerintem. Természetesen a kezdő licitáló kérje ki egy öreg guru tanácsát, én is így tettem.

Ezt én is meg tudom erősíteni, mondjuk én csak egy puskát vettem, de az pont vegyescsövű volt.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #1132 Dátum: 2016. Július 26. - 14:35:45 »

Két puskát vettem legutóbb az Egunon. Egyik egy patika állapotú Sauer-Beretta sörétes a másik pedig egy Voere 30-06 6x42-es Zeiss kukkerral. Mindegyik a hirdetésben leírtak szerinti állapotú volt. Csöveik tükör fényesek... Kacsint Az árukat is sikerült kifogni.  Wave
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1133 Dátum: 2016. Július 26. - 15:40:13 »

Igazából nagy dolgok nem foglalkoztatnak, de egy Anschütz 17 HMR vagy .22 WMRF-re régóta fáj a fogam. Majd írok a gyegymaróznak vagy Jézuskának, aztán meglátjuk. (Egy Browning T-bolt, vagy egy Anchütz 1527, vagy CZ...) Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1134 Dátum: 2016. Július 26. - 15:46:22 »

Igazából nagy dolgok nem foglalkoztatnak, de egy Anschutz 17 HMR vagy .22 WMRF-re régóta fáj a fogam. Majd írok a gyegymaróznak vagy Jézuskának, aztán meglátjuk. (Egy Browning T-bolt, vagy egy Anchütz 1527, vagy CZ...) Stoel


Anschutz 1727 akart lenni, de ez csak vágyálom.(a fene azt bikkfanyelvet) Vigyorog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1135 Dátum: 2016. Július 26. - 20:10:45 »

Ezt én is meg tudom erősíteni, mondjuk én csak egy puskát vettem, de az pont vegyescsövű volt.  Wave

Nekem a háromból kettő vegyescsövű!  Kacsint
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1136 Dátum: 2016. Július 27. - 09:53:12 »

Igazából nagy dolgok nem foglalkoztatnak, de egy Anschütz 17 HMR vagy .22 WMRF-re régóta fáj a fogam. Majd írok a gyegymaróznak vagy Jézuskának, aztán meglátjuk. (Egy Browning T-bolt, vagy egy Anchütz 1527, vagy CZ...) Stoel


kicsit "nagyobb" kaliber, de tegnap ment ez egy cz 527-es valami 350 euróért, 222 rem.
nemtom itthon mennyi, ritkán látni ilyet az aprón, de biztos vastagabban fog a ceruza.
ebben a kaliberben sok jót lehet kifogni más gyártóktól is.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1137 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 11:46:13 »

Gyönyörű teszkós puska. Nekem nagyon tetszik. De mi az ott a scott-kulcs helyén? Vállat von

http://www.egun.de/market/item.php?id=6032738
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1138 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 15:30:02 »

Gyönyörű teszkós puska. Nekem nagyon tetszik. De mi az ott a scott-kulcs helyén? Vállat von

http://www.egun.de/market/item.php?id=6032738

Én úgy értelmezem, hogy az alsó reteszelő kar csak reteszeli a csövet de, de a fegyver rugójának felhúzását, már külön azzal a szárnyas valaminek látszó szerkezettel kell elvégezni. A szerkezet kialakítása, és méretezése is erre utal. A korabeli mesterek szerettek egyedit alkotni, volt annak ódiuma, szinte semmivel nem, voltak felcserélhetőek és csereszabatosak, így a mester a javítási részt is bebiztosította magának. (Szerintem) Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1139 Dátum: 2016. Szeptember 09. - 16:37:24 »

Szerintem,az a szárnyas bizgentyű, a fegyver biztosítása. Csőtengely irányába fordítva,tűzképes.
Az első elsütő billentyű a golyót,a hátsó meg a srétes patront indítja.

A fegyver leírása azt mondja: "Collath-Verschluss" ebből gondolom, és külön emlegeti a "Unterhebelverriegelung" részt a felhúzás és fesztelenítés (valamint  ezzel együtt a biztosítás is ) egybe van dolgozva, a mostani rendszerben én az R93/R8 hoz tudnám hasonlítani ott sincsen erre a célra külön működtető egység hanem kettő az egyben. (szerintem)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: