Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távmérők  (Megtekintve 37375 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #90 Dátum: 2020. április 22. - 01:07:34 »

Nem tudom, hogy hivatásos vadász vagy-e, és úgy kísérsz vadászvendégeket, vagy "csak műkedvelőként"?
Ha az utóbbi, akkor tárgytalan amit írtam.
De ha hivatásból csinálod, és nem érted amit írtam, akkor nagy a baj.


Dehogy vagyok hivatásos vadász!  Néha be "kell" segítenem ugyan a vadásztatásba ha úgy alakúl, és megkérnek, de itt még erről sem volt szó! A vendég nem fizető vendégvadász volt, hanem az én saját vendégem!!! Félreértettél valamit!  Pár alkalommal voltunk együtt apróvadazni és felhívott, hogy szeretne lőni borjút ha lehetséges lenne. Az apróvadat szépen lövi, és amúgy egy tök jó srác. Tudtam, hogy nincs nagyon lehetősége vadászni, ezért mondtam neki hogy persze, gyere, megoldjuk. Vendégűl láttam, szállást adtam neki, etettem itattam, kísértem, helyzetbe hoztam háromszór, és erre amikor kellett volna, akkor a vendég nem tette a dolgát. Vagyunk olyan viszonyban, hogy veszekedhetek vele ha töketlenkedik!  Ez egy haveri meghívás volt!!!
Naplózva

Jó szelet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #91 Dátum: 2020. április 22. - 05:58:24 »

Engem a többi érdekelne... Röhög
Arról még magamnak is csak újholdas éjszakán, suttogva, kétszemközt....és utána mindig öngyi leszek, mert csak úgy van biztonságban az adatcsomag Ördög
Na, de  OffTopic vége, foglalkozzunk komoly, távmérős dolgokkal Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #92 Dátum: 2020. április 22. - 10:37:31 »

 Emelem

Visszatérve az eredeti témához:

Szerintem "sima" vadászati célra a Nikon olcsóbb termékeit (Aculon, Prostaff) is meg lehet venni.
Én most egy Aculont használok egy ideje. Nekem elég a tudása.
Igaz, ~400m-nél többet nem nagyon mér, még nagy tereptárgyat sem. Egy őzet nyilt terepen ~200m-ig lehet vele megmérni. Ez is tökéletesen kielégíti az igényeimet, mert messzebbről úgy se lőnék rá.
Korábban volt egy Bushnell Yardage, amit Ugrósdy Petinek adtam annó. Az többet tudott valamivel.
Persze ha valakinek távlövészeti, magashegyi stb igényei vannak, vegyen komolyabbat.
A Leupoldok szerintem nagyon jók, a csúcs meg a Leica.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #93 Dátum: 2020. április 22. - 11:13:34 »

Dehogy vagyok hivatásos vadász!  Néha be "kell" segítenem ugyan a vadásztatásba ha úgy alakúl, és megkérnek, de itt még erről sem volt szó! A vendég nem fizető vendégvadász volt, hanem az én saját vendégem!!! Félreértettél valamit!  Pár alkalommal voltunk együtt apróvadazni és felhívott, hogy szeretne lőni borjút ha lehetséges lenne. Az apróvadat szépen lövi, és amúgy egy tök jó srác. Tudtam, hogy nincs nagyon lehetősége vadászni, ezért mondtam neki hogy persze, gyere, megoldjuk. Vendégűl láttam, szállást adtam neki, etettem itattam, kísértem, helyzetbe hoztam háromszór, és erre amikor kellett volna, akkor a vendég nem tette a dolgát. Vagyunk olyan viszonyban, hogy veszekedhetek vele ha töketlenkedik!  Ez egy haveri meghívás volt!!!
Saját vendég?
Az más. Azt néha meg is veri az ember... Tasli
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #94 Dátum: 2020. április 22. - 11:14:14 »

Engem a többi érdekelne... Röhög
Pl. a Béla aki "nem olyan"?  Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #95 Dátum: 2020. április 22. - 11:33:31 »

Pl. a Béla aki "nem olyan"?  Ördög
Még pár hét karantén és akár ő is!!! Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #96 Dátum: 2020. április 22. - 11:53:11 »

Még pár hét karantén és akár ő is!!! Röhög

Tőlem maradhat a karantén. Az iskola így gyerekek és tanarak nélkül maga az álom. Nyugi van, alig baxtat valaki, otthon se vagyok. Á, ezt nem lehet megunni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #97 Dátum: 2020. április 22. - 13:40:02 »

Saját vendég?
Az más. Azt néha meg is veri az ember... Tasli
 Ördög

Meg nem vertem még vendéget Ördög De olyan már volt, hogy a balfaszkodó vendég (sajátvendég, jóbarát) kezéből kivettem a puskát és meglőttem a disznót Ördög  Egyébként amúgy jó vendéglátó vagyok Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #98 Dátum: 2020. április 22. - 13:49:34 »

Emelem

Visszatérve az eredeti témához:

Szerintem "sima" vadászati célra a Nikon olcsóbb termékeit (Aculon, Prostaff) is meg lehet venni.
Én most egy Aculont használok egy ideje. Nekem elég a tudása.
Igaz, ~400m-nél többet nem nagyon mér, még nagy tereptárgyat sem. Egy őzet nyilt terepen ~200m-ig lehet vele megmérni. Ez is tökéletesen kielégíti az igényeimet, mert messzebbről úgy se lőnék rá.
Korábban volt egy Bushnell Yardage, amit Ugrósdy Petinek adtam annó. Az többet tudott valamivel.
Persze ha valakinek távlövészeti, magashegyi stb igényei vannak, vegyen komolyabbat.
A Leupoldok szerintem nagyon jók, a csúcs meg a Leica.
Ahogy olvasgattam a leicat nem nagyon dícsérik.. A sig-sauer ami állítólag nagyon jó, optikailag  is nagyon jó, és egyénileg tudod beállítani a lövedéktömeget kalibert sebességet. És kommunikál a saját márkás céltávcsővel. Nincs ilyenre szükségem ezt csak olvastam róla. A leupoldokat is dícsérik de ott az előre betáplált menűből tudod kiválasztani a saját fegyveredhez legközelebb álló ballisztikát. Majd választok valami középkategóriásat, ballisztika nem kell.

 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2020. április 22. - 13:53:39 írta Voldi » Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #99 Dátum: 2020. április 23. - 18:49:50 »

Hát, szerintem ha ránézésre nincs komfortérzete a lőtávval kapcsolatban, akkor egy szám bemondása nem segít az ő kényelmetlenségén akkor sem, ha netán tényleg sokkal kevesebb, mint ahogy ő gondolta. Ő nem a számot sokallja, hanem a távolságot. Mindenki maga tudja, meddig mer elnyúlkálni. Még mindig jobb, ha valaki alábecsüli magát, mint ha túl...

Kíváncsiságból rámértem az általatok ajánlott módon, és elkűldtem neki. 160m volt.



No ugye, hogy ugye?! Ha elhitte volna amit mondok akkor akkor meglövi. Kellett volna egy hiteles megerősítés, és akkor elvállalja. Bevette a fejébe hogy messze van, és nem bízott magába. Ő egy ilyen makacs, nyakas székely gyerek. Minden vendég más. De őt azért így is szeretem.
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: