Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távmérők  (Megtekintve 37369 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #75 Dátum: 2020. április 21. - 12:43:29 »

Ti sose vadásztok olyan helyen, ahol nincs térerő? Illetve megvárod, míg megjelenik a vad a googlemaps-en? Mosolyog

Egyrészt előre letöltheted a térképet offline (már ha tudod, hogy nem lesz térerő, de mondjuk EDGE azért van mindenhol). Másrészt nem arról volt szó, hogy a vadat méred meg, mikor kijön, hanem a jellemző tereptárgyakat, amihez utána tudsz majd viszonyítani.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #76 Dátum: 2020. április 21. - 13:56:09 »

Köszönöm az infókat, még rágódok rajta. Wave
Naplózva

Jó szelet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #77 Dátum: 2020. április 21. - 14:13:39 »

Egyrészt előre letöltheted a térképet offline (már ha tudod, hogy nem lesz térerő, de mondjuk EDGE azért van mindenhol). Másrészt nem arról volt szó, hogy a vadat méred meg, mikor kijön, hanem a jellemző tereptárgyakat, amihez utána tudsz majd viszonyítani.
Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #78 Dátum: 2020. április 21. - 17:07:49 »

Ellenben elegem van abból, hogy a vendég nem vállalja el a lövést mert szerinte túl messze van. Amikor minden gyorsan történik nincs időm azon veszekedni hogy....
Hát tudod, ha ezt komolyan írtad, akkor talán jobb lenne, ha nem mennél vadászvendég közelébe Fejvakarás
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #79 Dátum: 2020. április 21. - 17:12:02 »

Egyrészt előre letöltheted a térképet offline (már ha tudod, hogy nem lesz térerő, de mondjuk EDGE azért van mindenhol). Másrészt nem arról volt szó, hogy a vadat méred meg, mikor kijön, hanem a jellemző tereptárgyakat, amihez utána tudsz majd viszonyítani.
Főleg a Kisalföldre jutok ki, ott ritka a táblában a tereptárgy, hacsak nem számolod meg a búzaszálakat... Mosolyog

Viccen kívül, lőttem sutát 300-ról, de leizzadtam, mikor visszamértük a terepjáróhoz a távolságot. Benn volt a táblában mélyen, de szép tiszta idő volt, a puskát is jól letudtam támasztani, nem éreztem messzinek. Ha tudom, hogy 300 nem lövök rá az biztos.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #80 Dátum: 2020. április 21. - 17:19:28 »

Hát tudod, ha ezt komolyan írtad, akkor talán jobb lenne, ha nem mennél vadászvendég közelébe Fejvakarás
Igen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #81 Dátum: 2020. április 21. - 17:32:20 »

Hát tudod, ha ezt komolyan írtad, akkor talán jobb lenne, ha nem mennél vadászvendég közelébe Fejvakarás

Komolyan írtam. 3 borjúra vittem rá 150m-en belűl és minden messze volt neki. A 150 neki legalább 250volt. Fevette a puskát majd letette, hogy innen nem megy. Igazából nem bánom, hogy nem lőtt rá, mert igencsak mozgott a cső vége, és közel voltunk a területhatárhoz, nem hiányzott egy sebzés meg a bonyodalom. Arra hogy támassza fel a jobb könyökét is csak sokadszorra tudtam rábeszélni. Előzetes elmondása alapján 200ról 5cm szórást tud lőni. Vállat von  Persze hogy ideges az ember...
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #82 Dátum: 2020. április 21. - 17:36:43 »

Előzetes elmondása alapján 200ról 5cm szórást tud lőni. Vállat von 

Gondolom ez lőtéren értendő. Vadászat közben ez mindenkinél sokat romlik szerintem, egyrészt a feltámasztás szükségképp sokkal szarabb, másrészt a vadászláz. De lehet rosszul látom...  Stoel
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #83 Dátum: 2020. április 21. - 17:49:12 »

Gondolom ez lőtéren értendő. Vadászat közben ez mindenkinél sokat romlik szerintem, egyrészt a feltámasztás szükségképp sokkal szarabb, másrészt a vadászláz. De lehet rosszul látom...  Stoel

Nem tűnt idegesnek. Szerintem bevette a fejébe, hogy messze van és ebből nem engedett. Hiába mondtam, hogy nincs több 150-160m-nél., egyszerűen nem hitte el. Egy távmérő ilyenkor segítség lehet, a vendég megnyugtatására. Ha elhiszi, hogy annyi akkor valószínüleg meg meri lőni.
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #84 Dátum: 2020. április 21. - 18:01:09 »

Nem tűnt idegesnek. Szerintem bevette a fejébe, hogy messze van és ebből nem engedett. Hiába mondtam, hogy nincs több 150-160m-nél., egyszerűen nem hitte el. Egy távmérő ilyenkor segítség lehet, a vendég megnyugtatására. Ha elhiszi, hogy annyi akkor valószínüleg meg meri lőni.

Hát, szerintem ha ránézésre nincs komfortérzete a lőtávval kapcsolatban, akkor egy szám bemondása nem segít az ő kényelmetlenségén akkor sem, ha netán tényleg sokkal kevesebb, mint ahogy ő gondolta. Ő nem a számot sokallja, hanem a távolságot. Mindenki maga tudja, meddig mer elnyúlkálni. Még mindig jobb, ha valaki alábecsüli magát, mint ha túl...
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #85 Dátum: 2020. április 21. - 18:12:25 »

Hát, szerintem ha ránézésre nincs komfortérzete a lőtávval kapcsolatban, akkor egy szám bemondása nem segít az ő kényelmetlenségén akkor sem, ha netán tényleg sokkal kevesebb, mint ahogy ő gondolta. Ő nem a számot sokallja, hanem a távolságot. Mindenki maga tudja, meddig mer elnyúlkálni. Még mindig jobb, ha valaki alábecsüli magát, mint ha túl...

Ebben tökéletesen egyetértünk. Jobb, hogy nem lőtt, csak a baj lett volna.  Csak rossz érzés amikor az ember mindent megtesz, és jól kidolgozott helyzetekbe, nem sikerűl eredményesnek lenni. Én legalábbis a saját kudarcomként  élem meg, amikor a vendég eredmény nélűl távozik.
Naplózva

Jó szelet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #86 Dátum: 2020. április 21. - 21:46:45 »

Komolyan írtam. 3 borjúra vittem rá 150m-en belűl és minden messze volt neki. A 150 neki legalább 250volt. Fevette a puskát majd letette, hogy innen nem megy. Igazából nem bánom, hogy nem lőtt rá, mert igencsak mozgott a cső vége, és közel voltunk a területhatárhoz, nem hiányzott egy sebzés meg a bonyodalom. Arra hogy támassza fel a jobb könyökét is csak sokadszorra tudtam rábeszélni. Előzetes elmondása alapján 200ról 5cm szórást tud lőni. Vállat von  Persze hogy ideges az ember...
Nem tudom, hogy hivatásos vadász vagy-e, és úgy kísérsz vadászvendégeket, vagy "csak műkedvelőként"?
Ha az utóbbi, akkor tárgytalan amit írtam.
De ha hivatásból csinálod, és nem érted amit írtam, akkor nagy a baj.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #87 Dátum: 2020. április 21. - 22:19:37 »

Nem tudom, hogy hivatásos vadász vagy-e, és úgy kísérsz vadászvendégeket, vagy "csak műkedvelőként"?
Ha az utóbbi, akkor tárgytalan amit írtam.
De ha hivatásból csinálod, és nem érted amit írtam, akkor nagy a baj.

Szerintem érdemes lenne írni egy könyvet a kísérésről.
A túristáról,aki igazából semmit nem akart lőni, a nálad sokkal okosabbról, a semmit el nem találóról.....stb.
Esetleg az olasz kisgyerekről, aki adott 500 Eurót,hogy lőjél neki 3 bakot, mer neki Pesten van dolga .
Hölgy vadászokról én csak jót tudnék írni.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #88 Dátum: 2020. április 21. - 23:23:00 »

Szerintem érdemes lenne írni egy könyvet a kísérésről.
Nem hiszem, hogy sok értelme lenne.
Egyetlen dolgot kell tudomásul vennie annak, aki erre a hivatásra szegődött.
Nem a vendégnek kell alkalmazkodnia a kísérőhöz, hanem fordítva.
Amikor az imént azt olvastam, hogy azért kell a távmérő, mert nem kíván a kísérő a vendégvadásszal veszekedni(??!!) 
amiért nem lő rá arra a vadra, amire szerinte rá kellene, akkor megfordult bennem a borjú.
Ha lett volna ilyen mentalitású emberke közöttünk, vagy később a beosztottaim között, úgy szállt volna el a cégünk összes
vadászterületéről, hogy emléke sem marad.


Hölgy vadászokról én csak jót tudnék írni.
 Ördög
Na, eben a témakörben én is összedobnék pár fejezetet Ördög
Benne lenne Héthatvankettes Editke, Kettőnegyvenhármas Erzsike, Jószagú Mónika Nyálcsorog, aztán egy hidegvérű gyilkos, bajor hercegkisasszony,
valamint a mindig szénás hátú Patrícia 'Girl, .....és ha kicsit megerőltetném magamat, biztosan beugrana még néhány epizód Angyal
Persze kizárólag szűk erkölcsi keretek között, úriemberhez méltóan Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #89 Dátum: 2020. április 21. - 23:27:08 »

Persze kizárólag szűk erkölcsi keretek között, úriemberhez méltóan Nyihi
Engem a többi érdekelne... Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: