Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távmérők  (Megtekintve 37368 alkalommal)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #60 Dátum: 2020. április 20. - 21:12:34 »

Területes vadász vagy sem, van amit nem tudsz máshogy lemérni, csak ha kint vagy, a helyszínen.
Pl. ha a piros X-nél ülök, a nyíl irányába nézve milyen messze van a dombél?  Vállat von


Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #61 Dátum: 2020. április 20. - 21:18:14 »

Területes vadász vagy sem, van amit nem tudsz máshogy lemérni, csak ha kint vagy, a helyszínen.
Pl. ha a piros X-nél ülök, a nyíl irányába nézve milyen messze van a dombél?  Vállat von


Meg tudod jelölni, egy másik x-el, hogy melyik dombélről beszélünk?
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #62 Dátum: 2020. április 20. - 21:28:11 »

Meg tudod jelölni, egy másik x-el, hogy melyik dombélről beszélünk?

Persze, hogy nem. Ez a lényeg.
Már akkor is máshol van ha állsz, vagy leülsz. Vagy pár méterrel arrébb ülsz ugyanazon a széken.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #63 Dátum: 2020. április 20. - 21:29:29 »

Meg tudod jelölni, egy másik x-el, hogy melyik dombélről beszélünk?

A google maps ban jobb klikk a térképen, legalsó menüpont a távolságmérés. Oda húzod, ahova akarod.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #64 Dátum: 2020. április 20. - 21:30:32 »

Persze, hogy nem. Ez a lényeg.
Már akkor is máshol van ha állsz, vagy leülsz. Vagy pár méterrel arrébb ülsz ugyanazon a széken.

Azért tán ne pár méter számítson már, szerintem...

Egyébként meg:

Számítógépen
belépsz a Google Térképbe. Ahonnan mérni akarsz, oda klikkelsz JOBB gombbal, a felugró menüben legalul a Távolságmérés-re kattintasz. Utána immár a bal egérgombbal oda kattintasz, aminek tudni akarod a távolságát az előző helytől

Okostelefonon, terepen:
Belépsz a Google Térképbe, és bekapcsolod a műholdfotó réteget, ha még nincs bekapcsolva.
Megvárod, amíg megtalálja a jelen helyzetedet a telefon, amit egy kék pöttyel jelez. (Minél kisebb a kék pötty kék udvara, annál pontosabb a pozíciód. Ezt a jobb oldali pöttyre kattintva lehet kicsit nógatni. De ha látszik a les, amin ülsz, akkor mindegy is).
Hosszan rajta tartod az ujjad a saját helyed pontján (1-2 másodpercig), ekkor megjelenik egy kis piros helyjelölő gombostű.
A képernyő alján ráböksz a „Gombostű elhelyezve” feliratra, ami feljebb ugrik, és legalul megjelenik, hogy „Távolságmérés”. Erre ráböksz, és onnantól oda húzogatod a megjelenő kis szálkeresztet, ahova akarod. Méter pontos. Közben tudsz ki-be zoomolni, stb., a szálkereszt megmarad, amíg nem böksz a Vissza nyílra alul.

Szerintem amilyen pontosság kell egy vadászathoz, arra ez bőven elég. Próbáld ki.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #65 Dátum: 2020. április 20. - 21:31:24 »

A google maps ban jobb klikk a térképen, legalsó menüpont a távolságmérés. Oda húzod, ahova akarod.

Én tudom, csak arra akartam utalni, ha nekem meg tudja mutatni, melyik pontot akarja mérni, akkor maga is rá tud bökni...  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #66 Dátum: 2020. április 20. - 23:35:04 »

Én is google távolságmérést szoktam használni,ha új helyre ülök ki.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #67 Dátum: 2020. április 20. - 23:42:25 »

Múanyagvadászok...  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #68 Dátum: 2020. április 20. - 23:50:08 »

Múanyagvadászok...  Fejvakarás

 Emelem
Amikor először szembesültem azzal,hogy milyen szinten baszott át  a holdvilág távolságbecslésben,azóta inkább méregetek még jó fénynél.
A rálövés helye 50-60 méterrel volt távolabb,mint ahogy gondoltam.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #69 Dátum: 2020. április 21. - 06:14:27 »

Múanyagvadászok...  Fejvakarás

 Emelem

Én senmmit nem használtam távolságmérésre eddig a saját vadászataimon, gondolom nem is fogok. Ellenben elegem van abból, hogy a vendég nem vállalja el a lövést mert szerinte túl messze van. Amikor minden gyorsan történik nincs időm azon veszekedni hogy pontosan hány méterre van... Ezért szeretnék egyet.
Naplózva

Jó szelet!
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #70 Dátum: 2020. április 21. - 06:50:02 »

Szia!  Wave Szürkületben használhatő?
Nekem Leupold LCD kijelzős van, ezt tovább lehet szürkületben használni mint az ugyanilyen oled kijelzőset.Volt egyidőben mindkettő ezért tapasztalatból írom.
« Utoljára szerkesztve: 2020. április 21. - 07:00:12 írta Sakac » Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #71 Dátum: 2020. április 21. - 08:33:46 »

Én senmmit nem használtam távolságmérésre eddig a saját vadászataimon, gondolom nem is fogok. Ellenben elegem van abból, hogy a vendég nem vállalja el a lövést mert szerinte túl messze van. Amikor minden gyorsan történik nincs időm azon veszekedni hogy pontosan hány méterre van... Ezért szeretnék egyet.

Igazad van, Nekem még azt tanították ha lőni akarsz először tanulj meg távolságot becsülni. Nálunk is van a vadőrnek éppen az általad említett ok miatt.
Beszélgettem a minap egy fiatal vadásztárssal /24/, mondja hogy jött a róka a két les között, de nem lőtt mert 350m-re volt... Mondom: igen? a két les kb. 400-ra van egymástól... Jaaa, hát azt ő nem tudta...
Másnap egy másik helyen ült, mondja kijött a róka a nyiladékba, de nem lőtt mert 250m-re volt. Mondom Neki: Hát az is csak 140-150 lehetett...
Tanácsoltam Neki hogy sétáljon sokkal többet a területen vagy vegyen egy távmérőt...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #72 Dátum: 2020. április 21. - 08:44:03 »

Ti sose vadásztok olyan helyen, ahol nincs térerő? Illetve megvárod, míg megjelenik a vad a googlemaps-en? Mosolyog
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #73 Dátum: 2020. április 21. - 09:23:25 »

Érdeklődnék hogy van valakinek valamilyen tapasztalata a sig sauer BDX 1400-al?  Vagy mit ajánlotok mit éedemes venni?  Vadászni kellene, nem sport lövészetre.

Szia,

Mikor én vettem a sajtomat elég sokat olvasgattan végül egy Nikon Prostaff 7i lett a befutó a vízállóság és a review-k alapján (na meg pont sikerült az USA-ban megvenni az ithoni ár feléért Mosolyog ). Szerintem ezekkel a kicsi optikákkal szürkületben nem lehet sokat várni. Arra nagyon jó hogy világosban megmérj előre pontokat és viszonyíthas, de lővilág vége felé használhatatlan (íjászathoz vettem elsődlegesen és rövid távra sem az igazi ha már hunyorogni kell) és elvileg ez a jobbak közül való. Ami még este problémásabb lehet fedett terepen, hogy míg világosban látod pontosan mire mér addig ilyenkor már benne van, hogy valmi mást talál meg és nem tűnik fel a keresőben de nem arra mérsz amire szeretnél.
Amit nagyon szeretek benne, hogy valós távot is tud mérni azaz az esetleges szöggel is kompenzál.

Én nagyon szeretem és tudom ajánlani mindenkinek nem sok idő rámérni lövés előtt a távolságra, de nem szabad csodát várni szerintem egyiktől sem ezek azért nem adják egy 56-s Victory HT vagy Swaro szürkületi értékét Mosolyog
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #74 Dátum: 2020. április 21. - 09:40:22 »

Ti sose vadásztok olyan helyen, ahol nincs térerő? Illetve megvárod, míg megjelenik a vad a googlemaps-en? Mosolyog

Áááá vadászni is alig  addigra meg talán be is esik a google maps frissítése.. meg talán találok egy okos telefont is  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: