Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távmérők  (Megtekintve 37316 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 13:43:23 »

620e Ft.

Mármint az RF...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #31 Dátum: 2009. Január 24. - 18:24:14 »

Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #32 Dátum: 2009. Január 24. - 18:57:41 »

Kedves Genfi!
Távmérővel kapcsolatban néhány összevetés, hogyan használja egy íjász.
"1. Ha felulok egy ismeretlen teruleten a lesre, akkor a varakozas alatt bemerem magamnak, hogy milyen tavolsagra van pl. az erdosav, a patak stb. Szurkuletben ez nagyon jo viszonyitasi pontot ad, hogy milyen tavolsagra van a vad."
Íjas vadászként pontosan így teszek én is. Lesre üléskor bemérem a tereptárgyakat, fákat, hogy legyen viszonyítási alapom, melyik irányzékot használjam az ötből, ha jön a vad. 20 métertől 5 méterenként van beállítva egy-egy irányzék.
". Ha van ido a loves elott (es eleg gyakran van erre lehetoseg) akkor bemerem, hogy a vad milyen tavolsagra van. Ennek tudataban tartok fole (ha szukseges)."
Íjjal a közelség és a magasság miatt alátartok, mivel legtöbbször fáról vadászom.
" Kodben bizony sok gond van vele."
Olyan távmérőt is lehet kapni, amelyiken eső mód beállítására is van lehetőség, és így sem esőben, sem ködben nem okoz gondot a mérés. A páromé még régi fajta, de én már az újat vettem meg. Leupold II-t használok. Ezen kívül ballisztikus távolságot is mér. Íjhoz és lőfegyverhez is használható.
Számomra nagyon érdekes, hogy ugyanazt a segédeszközt használjuk.
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #33 Dátum: 2009. Március 24. - 19:50:17 »

Sziasztok !
Én Bushnell távmérőt használok ismeretlen területen bemérni a tereptárgyakat .
Volt olyan , hogy a kisérőm /aki régóta ismeri a területet / 75-métert tévedett a távolság becslésben .
Háromszor lőttem a rókára , mire az elunta és elment . Ez 0,22-es el történt . A távolságot 150-mre becsülte .A valós táv később megmérve 238-m volt .
Bak vadászatnál  is hibáztam . Azóta ha olyan területre készülök vadászni , veszem a fáradságot és a vadászat előtt jóval megpróbálom kimérni a távolságokat ./tereptárgyakat/
Nem kell méterre pontossan tudnom a távolságokat , de legalább tisztában vagyok a korlátaimmal és nem sebzek fölöslegessen .
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #34 Dátum: 2009. Március 24. - 21:33:26 »

Én is kapok néha kölcsön egy Bushnellt, 300y-ig mér, ilyenkor általában végigmegyek az általam sűrűbben használt leseken, és a jellegzetes tereptárgyak távolságát kimérem. De utóbb rászoktam arra, hogy a Mepar segítségével nézem meg a távolságokat. Nem annyira pontos, de még ez is sokat segít.

Pl ahol a napokban lőttem a rókát, korábban többször elengedtem őzet, disznót, mert úgy gondoltam hogy túl messze (200m körül) vannak. A Mepar tanulsága szerint a lestől látható legtávolabbi pont távolsága 193m, tehát korábban legalább 30-40m-eket tévedtem a becslésnél.
Naplózva
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #35 Dátum: 2009. Március 25. - 08:41:11 »

Nekem néhány hete van egy Leica LRF 1200-as, hát hihetetlen mik derülnek ki. Több barátomat teszteltem, még idáig nem akadt olyan aki 10%-on belül lenne, de volt olyan aki egy elvesztett fogadás után /köcsög voltam mert tutira fogadtam/ elment egy mérőszalagért és csak utána volt hajlandó elismerni a vesztét. Én mindenkinek ajánlani merem, legalább alkalmanként egy kölcsön szerkezet használatát mert érdekes dolgokra derülhet fény néhány mérés után.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #36 Dátum: 2009. Március 25. - 17:18:27 »

Kedves Genfi!
Távmérővel kapcsolatban néhány összevetés, hogyan használja egy íjász.
----
Számomra nagyon érdekes, hogy ugyanazt a segédeszközt használjuk.
Szervusz!
Elnezest a kesoi valaszert, de csok most kerultem erre az oldalra megint.
Az en Leica tavmerom, egeszen kozelre nem mer es csak egesz meterben adja me a tavolsagot. Ugy tudtam ijaszoknak csinalnak olyan lezeres tavmerot, ami pontosabb es kozelre is jol mukodik.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #37 Dátum: 2009. Március 25. - 17:24:16 »

Pl ahol a napokban lőttem a rókát, korábban többször elengedtem őzet, disznót, mert úgy gondoltam hogy túl messze (200m körül) vannak. A Mepar tanulsága szerint a lestől látható legtávolabbi pont távolsága 193m, tehát korábban legalább 30-40m-eket tévedtem a becslésnél.
Szervusz!
Pontosan ugy van ahogy irod. Vagy 5 eve egy bakra lottem ra a terdig ero buzaban, majd egy orat kerestuk a vadorrel mire megtalaltuk. A talaj hullamos volt es nem azon a dombocskan kerestuk a bakot, ahol elfekudt. A loves elott nem mertem meg a tavolsagot, igy a lezeres tavolsagmero sem tudott segiteni. Nagyon kellemetlen egy ora volt...
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #38 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 07:59:55 »

Hátha valakit érdekel:http://apronet.hu/elado_elado_leica_a8_lezeres_tavolsagmero..._epitekezes_80000_forint_aprohirdetes=6367917
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #39 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 08:06:50 »

Hátha valakit érdekel:http://apronet.hu/elado_elado_leica_a8_lezeres_tavolsagmero..._epitekezes_80000_forint_aprohirdetes=6367917
Jó kis kütyü, de kint a napon elég nehéz vele dolgozni, a "keresője" egy pici lyuk az oldalán amivel nem egyszerű célozni.
Vadászathoz nem kell a pontossága, a nehezen kezelhetősége meg hátrány.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #40 Dátum: 2012. Július 25. - 10:25:30 »

Hello,

Yukon Extend LRS 1000 távmérő-vel van-e valakinek gyakorlati tapasztalata?
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #41 Dátum: 2013. Augusztus 30. - 17:33:16 »

Sziasztok!
Keresek jó állapotú Leica távolságmérőt, reális áron! Ha valaki tud eladót, küldjön legyen szives egy privát üzenetet. (Jó lenne Bács megye környékén.)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #42 Dátum: 2015. Augusztus 05. - 09:39:41 »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata az AKAH X-RANGE 600 típusú távolságmérővel, illetve mi az oka, hogy ez 39.000 Ft, míg mondjuk a Nikon már 60-70.000 Ft, egy Leupold meg 100+ E Ft.
Azt olvastam, hogy a Leupoldok egyes modelljeiben van ballisztikai kiértékelés, de kihasználható egyáltalán az a funkció annyira megérjen 60.000 Ft pluszt? Mosolyog

Üdv.: P.p.
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #43 Dátum: 2015. Augusztus 05. - 11:06:03 »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata az AKAH X-RANGE 600 típusú távolságmérővel, illetve mi az oka, hogy ez 39.000 Ft, míg mondjuk a Nikon már 60-70.000 Ft, egy Leupold meg 100+ E Ft.
Azt olvastam, hogy a Leupoldok egyes modelljeiben van ballisztikai kiértékelés, de kihasználható egyáltalán az a funkció annyira megérjen 60.000 Ft pluszt? Mosolyog

Üdv.: P.p.




Volt „szerencsém” használni pár hónapot Akah távmérőt (a sajátomat kölcsön adtam és nehezen került vissza). Nem egy meggyőző darab, recseg-ropog a burkolata, párás időben meglepő értékeket produkált, ugyan ez volt a helyzet vele, ha az elemek már kezdtek merülni.
Túl nagy az elem fogyasztása.
Van egy Nikon ProStaff 440-em, 10éve megbízhatóan működik, nincs túl bonyolítva, csak mér és kész. 1,5-2 évente cserélek benne elemet, egyetlen hátránya, hogy nem megvilágított a kijelzője.
 Emelem
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #44 Dátum: 2015. Augusztus 12. - 08:54:53 »




Volt „szerencsém” használni pár hónapot Akah távmérőt (a sajátomat kölcsön adtam és nehezen került vissza). Nem egy meggyőző darab, recseg-ropog a burkolata, párás időben meglepő értékeket produkált, ugyan ez volt a helyzet vele, ha az elemek már kezdtek merülni.
Túl nagy az elem fogyasztása.
Van egy Nikon ProStaff 440-em, 10éve megbízhatóan működik, nincs túl bonyolítva, csak mér és kész. 1,5-2 évente cserélek benne elemet, egyetlen hátránya, hogy nem megvilágított a kijelzője.
 Emelem


Szia!

Köszi! Hát nem túl meggyőző amit leírtál.  Egy német tesztet néztem, ott kicsit hazabeszéltek és az került ki győztesnek.
Egyelőre akkor jegelem a témát, mert nem létkérdés és 70-100 ropit most nem áldoznék erre.

Üdv.: p.p.
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: