Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csontmetszés - scrimshaw  (Megtekintve 57779 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:04:39 »

Mellékelten közkincsé teszem titkos fegyvertáram. Nem elárulni senkinek Bion!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:10:57 »

A mamut agyar az alapanyagok Ferrarija, de nem azért mert kihalt állat maradványa, hanem azért mert nagyon finom árnyalatokat enged kihozni magából. A legmutatósabb és legértékesebb munkák erre készülnek. Láthatsz érzékelhető minőségi különbséget a zergés- szarvas agancsos és az oroszlános- mamutagyaras képeim között is.
A mellékelt medve is mamut agyarba készült. Ezt az anyagot a sarkkör közelében szedik össze az oroszoknál többnyire a felvásárlók.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Viktor
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:23:03 »

Nagyon szép! Igen Igen Igen
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:25:47 »

Nem túl ritka dolog a mamut agyar. Egy dokumentumfilmben láttam, ahogy megy a felvásárló egy helikopterrel, és sorba látogatja a rénszarvas pásztorokat, aranybányászokat, halászokat, prémvadászokat…stb és lassan megtelik a gép gyomra. Aztán elkerülnek a szebb darabok a gyűjtőkhöz, és a többi pedig feldarabolva alapanyagként a viszonteladókon keresztül például hozzám is.
Az én munkáim teljes egészében kézzel készülnek. Később szeretnék fémbe is vésni, de a szerszámok beszerzéséig még sok csontot meg kell metszenem. Minden eszköz csillagászati árú, most például minőségi mikroszkóp megszerzése a célom. (e nélkül tönkre vágom a szemeimet)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:41:44 »

Nagyon szépen dolgozol, elismerésem. Egy két próbálkozásom van valahol eldugva, egy éve kb. én is bajlódtam ezzel nagyon-nagyon alap szinten, de nem volt megfelelő karcoló eszközöm, meg időm a dologra.
Más: a mellékelt markolatot a neten találtam, nem tudom ki követte el... Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:50:38 »

A mikroszkóp alá. hogy teszed be cuccot? Pld egy kés markolatát amin már rajta van a mamut agyar csak utólag akarja a gazdája megmetszetni.
Vagy mindig utólag történik a felszerelés ?
 
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 14:28:20 »

A mikroszkóp alá. hogy teszed be cuccot? Pld egy kés markolatát amin már rajta van a mamut agyar csak utólag akarja a gazdája megmetszetni.
Vagy mindig utólag történik a felszerelés ?
 
Nagyon jó a kérdésed, köszönöm. Eddig minden alkalommal kész termék (pl:kés) került a kezem alá. Nem egészséges a kép szempontjából, ha később szerelik a markolatot a késre. Ez teszi értékessé a csontmetszést többek között. Rám bíznak egy 2-300 e forintos kést, és nem szabad hibázni, mert ha elrajzolod, nem hoznak neked többet munkát. Nincs lehetőség javítgatásra, ha kicsiszolnám a rontott részen kikagylósodna az anyag és oda a hírnév. A gémkaros mikr. alá befér bár mi, 1 méter körüli a túlnyúlása. Ez úgy működik, mint az íróasztali lámpáknál, csak ez méreg drága, mert pl. operációknál is ilyesmit használnak a gyógyászatban. (mint pl: Zeiss OPMI operáló mikr.)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 13:08:08 »

Véleményetek szerint érdemes ma Magyar országon evvel foglalkozni, lenne rá igény? Vagy ez valami újabb, drága, Amerikából terjedő hóbort.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Viktor
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 13:13:51 »

Véleményetek szerint érdemes ma Magyar országon evvel foglalkozni, lenne rá igény? Vagy ez valami újabb, drága, Amerikából terjedő hóbort.

Nekem tetszik! Különösen késnyélnek!
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 13:33:13 »

Véleményetek szerint érdemes ma Magyar országon evvel foglalkozni, lenne rá igény? Vagy ez valami újabb, drága, Amerikából terjedő hóbort.

Nekem tetszik! Különösen késnyélnek!
Nyele a kapának van... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 13:35:01 »

Véleményetek szerint érdemes ma Magyar országon evvel foglalkozni, lenne rá igény? Vagy ez valami újabb, drága, Amerikából terjedő hóbort.

Nekem tetszik! Különösen késnyélnek!
Egy ilyen markolat, esetleg...?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 13:38:56 »

Egy ilyen markolat, esetleg...?

Nagyon szép! Igen
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 13:40:12 »

Tetszene!

Amikor ránéztem, az volt az érzésem, mintha térben lárnám!
Szóval:  Meghajol

Csak egy a gond vele: nagyon-nagyon kellene rá vigyázni, óvni mindentől, netán vitrinben tartani, mert ha elhagynám, lenne:
 Fej a falba MeCry Fejbever Burn Bangdesk Nagyon mérges meg ilyenek!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 13:42:45 »

Nekem egy igényesen elkészített markolatgombként tetszene, valami sötétebb alapanyagú agancsból, agyarból vagy hasonlóból...
Foglalkozni mindenképp érdemes vele, mert igényes, díszítő elemek készíthetőek ezzel a technikával - megfelelő hozzáértés esetén...  Mosolyog
A medveportré nekem különösen tetszik  Igen Igen Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 13:43:17 »

Véleményetek szerint érdemes ma Magyar országon evvel foglalkozni, lenne rá igény? Vagy ez valami újabb, drága, Amerikából terjedő hóbort.

Nekem tetszik! Különösen késnyélnek!
Egy ilyen markolat, esetleg...?

Háát... esetleg... Vigyorog Igen
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: