Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csontmetszés - scrimshaw  (Megtekintve 57780 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Dátum: 2008. Szeptember 01. - 11:13:50 »

Sziasztok!

Talán érdekel valakit ez a viszonylag új tudomány!
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:16:33 »

Sziasztok!

Talán érdekel valakit ez a viszonylag új tudomány!
Engem érdekel ez a téma. A vadászat mellett a csontmetszéssel töltöm el a legtöbb szabadidőmet. Tavaly január óta foglalkozom komolyabban a scrimshaw-val, előtte csak papírra rajzoltam.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Viktor
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:19:34 »

Sziasztok!

Talán érdekel valakit ez a viszonylag új tudomány!
Engem érdekel ez a téma. A vadászat mellett a csontmetszéssel töltöm el a legtöbb szabadidőmet. Tavaly január óta foglalkozom komolyabban a scrimshaw-val, előtte csak papírra rajzoltam.

Szia Robi!

Tudsz feltenni képeket, esetleg írnál is erről az érdekes eljárásról?
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:20:45 »

Sziasztok!

Talán érdekel valakit ez a viszonylag új tudomány!
Engem érdekel ez a téma. A vadászat mellett a csontmetszéssel töltöm el a legtöbb szabadidőmet. Tavaly január óta foglalkozom komolyabban a scrimshaw-val, előtte csak papírra rajzoltam.
A képen az első mamut agyarban elkövetett próbálkozásom látható, a másik egy korábbi szarvas agancsba metszett képem részlete.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:22:41 »

Szépek.
Milyen szerszámmal dolgozol?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:24:06 »

Nagyon komoly! Igen Igen Igen
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:28:04 »

Ezt most találtam - nem is olyan új ez már, csak itthon ezek szerint  Vállat von :

"Scrimshaw - A türelem művészete
Egy képzőművészeti ág, melynek gyökerei a régmúltba nyúlnak vissza. Magyarul leginkább csontmetszetnek nevezhetnénk, de a világon minden nyelvben a „scrimshaw”-t használják, készítőit scrimshander-nek nevezik.
Az eredetét a mai napig vitatják, de a 200 évvel ezelőtti új-angliai bálnavadászoknak nagy szerepük volt az elterjedésében. Munkáik fő motívumait a tengerészethez és a bálnavadászathoz köthetjük."

Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:28:54 »

Robi! Nagyon szépek! Pár technikát megoszthatznál - már ami nem szakmai titok...  Igen Igen Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:30:11 »

Jó, de mivel csinálják?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:30:29 »

Szépek.
Milyen szerszámmal dolgozol?
Igen Magyarul leginkább csontkarcnak vagy csontmetszésnek nevezhetnénk. Elkészítéséhez nagyon sok türelem, kitartás, grafikai előképzettség (vagy önképzettség) és nyugodt körülmények szükségesek. Első nekifutásra tökéletes képet kell felrajzolni a csontra, hiszen itt nincs radírozási lehetőség, mint a papírra készülő rajzok esetében. A kép, nagyító lencsék vagy mikroszkóp alatt készül és apró pontokból vagy vonalakból, esetleg a kettő kombinációjából épülhet fel. Az anyag megmunkálásához minden mester magának készíti el, az őneki leginkább kézreálló vésőtűt. Az enyém cipész ár szerű vékony hegyből és ceruza szerű markolatból áll. A kép metszését követően kerül sor a festésre, és csak ekkor tűnik elő a kép, amely lehet fekete-fehér és színes is. A színes képek elkészítéséhez jóval hosszabb idő és több szakértelem kell, gondoljunk csak egy-egy megfelelő színárnyalat kikeveréséhez.
Alapanyagnak bármilyen tömör, nem porózus csont megfelel.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:35:00 »

Ezt most találtam - nem is olyan új ez már, csak itthon ezek szerint  Vállat von :

"Scrimshaw - A türelem művészete
Egy képzőművészeti ág, melynek gyökerei a régmúltba nyúlnak vissza. Magyarul leginkább csontmetszetnek nevezhetnénk, de a világon minden nyelvben a „scrimshaw”-t használják, készítőit scrimshander-nek nevezik.
Az eredetét a mai napig vitatják, de a 200 évvel ezelőtti új-angliai bálnavadászoknak nagy szerepük volt az elterjedésében. Munkáik fő motívumait a tengerészethez és a bálnavadászathoz köthetjük."


Ezt a markolatot ki készítette. Egy tavalyi német kiállításra magam is készítettem megrendelésre varacskos témából egy képet.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:43:43 »

Kicsit el vagyok tájolódva Vállat von idén volt februárban a kiállítás. A késműves mester viszi külföldre kiállítani akivel együtt dolgozom.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:57:46 »

Üdv
Ezek nagyon szépek.  ( Honnan lehet manapság mamutagyart szerezni) Tudom  van egy ilyen áruház BP -n de ott kétlem.
 Van egy íjgyártó aki  "tetoválja"az íjait de az géppel dolgozik és nem csontra hanem fára csak  a hatás hasonló. Bár ott szóba sem jönnek ilyen finom vonalak.

Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:59:00 »

A képen az első mamut agyarban elkövetett próbálkozásom látható, a másik egy korábbi szarvas agancsba metszett képem részlete.

Nagyon szépek.
Mindíg ámulatba esek az ilyen művek láttán. Mennyi idő, türelem, jó kézügyesség és sorolhatnám, hogy mi minden kellhet egy ilyen alkotás elkészítéséhez. Le a kalappal.
Ha vannak még képeid, nyugodtan tedd fel! Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:03:46 »

Honnan lehet manapság mamutagyart szerezni

Egyszerű... Lőni kell egyet... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: