Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balkáni és örvös  (Megtekintve 419564 alkalommal)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #825 Dátum: 2017. Május 03. - 09:23:44 »

Nyavalyás örvösök folyamatosan lecsipegetik a hagymaszárat. Ez duggatott hagyma esetén nem lenne baj, de a bigyeredő magról vetett hagymát szépen kihúzogatják. Anyám már olyan mérges, hogy légpuskával fenyegeti szegényeket. Nem lenne valami módszer a távol tartásukra (lobogó nylon szalagokat és a póznára kötözött csörömpölő sörösdobozokat már le se bagózzák)

És a fekete kartonból kivágott varjú alak a sorok közé szúrva?
Nálunk az erkélyen bejött.
Mondjuk ha nekem lenne egy príma mű uhum  Ördög, akkor igazit is ki lehetne tenni egy karóra...
Régen seregélyeknél működött.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #826 Dátum: 2017. Augusztus 16. - 20:20:28 »

Tegnap megkezdődött...
Az első napon egy újdonsült tagtársat vittem ki a területre és sikerült vele meglövetnem első balkáni gerléjét és örvös galambját.
Az elég gyenge madármozgás ellenére is sikerült lőnöm pár örvöst és gerlét. Ami viszont igazán emlékezetessé tette számomra, hogy 2 dublé is sikerült (örvös-örvös, örvös gerle).
Ma a tegnapinál is gyengébb húzás volt a kiválasztott helyemen, de azért nem panaszkodom...



 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #827 Dátum: 2017. Augusztus 16. - 20:28:10 »

Tegnap megkezdődött...
Az első napon egy újdonsült tagtársat vittem ki a területre és sikerült vele meglövetnem első balkáni gerléjét és örvös galambját.
 Emelem



 Igen  Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #828 Dátum: 2017. Augusztus 16. - 23:05:35 »

Kolléga! Élvezd még ezt a pár napot! Fogadd elismerésem!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #829 Dátum: 2017. Augusztus 31. - 10:15:54 »

sziasztok Gerle-Guruk!

Szorgalmasan járunk gerlézni hajnalonta, jönnek is (meg nem is) de hiába a napraforgó, 70-100m magasan szállnak, a nagyfeszre is csak néha telepszenek, de sikerül néha néhány torony-gerlét így is terítékre hozni (annál nagyobb az öröm) illetve van 1-2 aki elvéti a magasságot.... (takarásban ülök, sötétben kimegyek stb)

de a (lehet hogy hülye) kérdésem: lehet a gerléket hívni? vannak gerle hívó sípok (turbékoló berendezés inkább) de ti mit mondtok?

köszönöm




Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #830 Dátum: 2017. Augusztus 31. - 20:49:33 »

sziasztok Gerle-Guruk!

Szorgalmasan járunk gerlézni hajnalonta, jönnek is (meg nem is) de hiába a napraforgó, 70-100m magasan szállnak, a nagyfeszre is csak néha telepszenek, de sikerül néha néhány torony-gerlét így is terítékre hozni (annál nagyobb az öröm) illetve van 1-2 aki elvéti a magasságot.... (takarásban ülök, sötétben kimegyek stb)

de a (lehet hogy hülye) kérdésem: lehet a gerléket hívni? vannak gerle hívó sípok (turbékoló berendezés inkább) de ti mit mondtok?

köszönöm

Szia!
Csak a saját tapasztalataimat tudom megosztani.
Nálunk a reggelek teljesen kukák. Kizárólag a délutáni húzást szoktuk kihasználni.
Először mindig terepfelmérés: hova húz a gerle? Ezt mindig napokkal a vadászat/vadásztatás előtt elkezdem kifigyelni. Ez a korai időszakban (aug. közepe) az eredményes vadászat szempontjából létfontosságú. A szotyi nem egyformán érik, még ugyanazon táblán belül sem. Magasabb részről jól megfigyelhető, hol a legbarnább. A madarak ezt kezdik el járni elsőnek. A délutáni kirepülések is ide törtennek javarészt.
Vadászni nem túl nehéz rájuk, nem túl okos madarak révén, csak be kell állni a napraforgóba, ami nem túl kellemes, de valamit valamiért ugyebár... (Az örvös galamb más tészta...)
Hívni felesleges.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #831 Dátum: 2017. Augusztus 31. - 20:56:08 »

Az előző hozzászólásom alátámasztásául múlt péntekről egy teríték.
Ha picit jobban lövő csoport érkezik, a teríték sokkal nagyobb is lehetett volna. Megközelítőleg 1100 lövés ment el...



 Emelem

Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #832 Dátum: 2017. Augusztus 31. - 22:18:43 »

gratulálok a terítékhez és köszönöm a választ! akkor csak rossz helyen állunk ezek szerint :-)

Az előző hozzászólásom alátámasztásául múlt péntekről egy teríték.
Ha picit jobban lövő csoport érkezik, a teríték sokkal nagyobb is lehetett volna. Megközelítőleg 1100 lövés ment el...



 Emelem


Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #833 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 13:11:05 »

10 órakor mentem ki.
Délben be is fejeztem.
A rendes húzást meg sem vártam és rengeteg madarat engedtem el lövés nélkül. Jópár dublé is összejött a mai napon.



Szegény kutyám vak is, süket is, de az orra nagyon rendben van még mindig.



 Emelem

Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #834 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 14:24:38 »

Kolléga Úr!
 Emelem
Kutyának:
 Emelem Emelem Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #835 Dátum: 2018. Augusztus 30. - 22:07:14 »

Megszellőztettem az öreg egycsövűt. Teszi a dolgát, ugyanúgy ahogy akkor, amikor 30 éve, első puskának megkaptam. Talán kicsit jobban lövök vele azóta... Kacsint



Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #836 Dátum: 2018. Augusztus 30. - 22:32:59 »

Megszellőztettem az öreg egycsövűt. Teszi a dolgát, ugyanúgy ahogy akkor, amikor 30 éve, első puskának megkaptam. Talán kicsit jobban lövök vele azóta... Kacsint

Gratulálok!   Emelem

De jó, hogy megemlítetted.  Nekem sem volt már vadászaton a kezembe mióta Makádról eljöttem. Annak 29 éve!  Holnap ezt viszem ki!  :Mosolyog Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #837 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 04:55:07 »

Megszellőztettem az öreg egycsövűt. Teszi a dolgát, ugyanúgy ahogy akkor, amikor 30 éve, első puskának megkaptam. Talán kicsit jobban lövök vele azóta... Kacsint





 Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #838 Dátum: 2019. Március 18. - 16:52:40 »

Nem szeretek a számokkal dobálózni, de tegnap este szalonkahúzás előtt minimum több ezer örvös húzott át felettem. Ilyet még nem láttam, hosszú percekig jó 50-100 méter szélességben "ömlött" a fejem felett a galamb. Olyan hangaja volt a szárnyuknak mintha valahol autót indítottak volna el. Nagyon bánom, hogy se fotózni se filmezni nem tudok, mert ez tényleg elképesztő látvány volt.
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #839 Dátum: 2019. Március 18. - 18:52:38 »

Nem szeretek a számokkal dobálózni, de tegnap este szalonkahúzás előtt minimum több ezer örvös húzott át felettem. Ilyet még nem láttam, hosszú percekig jó 50-100 méter szélességben "ömlött" a fejem felett a galamb. Olyan hangaja volt a szárnyuknak mintha valahol autót indítottak volna el. Nagyon bánom, hogy se fotózni se filmezni nem tudok, mert ez tényleg elképesztő látvány volt.

Egy újságíró aki nem tud fotózni vagy filmezni?    Csodalk   Csodalk   Csodalk
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: