Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balkáni és örvös  (Megtekintve 422229 alkalommal)
alengyel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #795 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 08:25:08 »

Két nappal a 10. születésnapom után, 1977. 01. 09-én gerlét lőttem a kis húszas Merkellel, az volt az első vadászpuskával ejtett vadam. Tavasszal hozzám került, mert apám idén már nem váltotta kis a vadászjegyét. Ma reggel debütált, nem túl nehéz lövésekkel, de két patron/vad aránnyal. Nem is reméltem ilyen jó kezdést.


 Emelem

Gratulálok Péter!

A nagytesóval én ennél ügyetlenebb voltam...  Mosolyog
Naplózva
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #796 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 10:53:49 »

Azthiszem érdekes lesz az idei gerle szezon... szinte alig látni gerlét  az országban,miközben régebben ilyenkor már görbült alattuk a villanyvezeték.    Vállat von Fejvakarás
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #797 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 11:34:19 »

Azthiszem érdekes lesz az idei gerle szezon... szinte alig látni gerlét  az országban,miközben régebben ilyenkor már görbült alattuk a villanyvezeték.    Vállat von Fejvakarás
Tavaly rájöttem,hogy mifelénk alig érdekli őket a napraforgó. Ugyanakkor a közeli kisváros határában dugig voltak a drótok. Úgy látszik a lakótelepi galambok éhesebbek...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #798 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 11:48:37 »

Tavaly rájöttem,hogy mifelénk alig érdekli őket a napraforgó. Ugyanakkor a közeli kisváros határában dugig voltak a drótok. Úgy látszik a lakótelepi galambok éhesebbek...

Az még oké,hogy a lakott területen költenek és egyre kijjebb járnak,mindig is így volt,de a számuk nem a vadászat miatt csökkent le ennyire az utobbi évben,az is biztos.
Naplózva
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #799 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 14:28:54 »

Azthiszem érdekes lesz az idei gerle szezon... szinte alig látni gerlét  az országban,miközben régebben ilyenkor már görbült alattuk a villanyvezeték.    Vállat von Fejvakarás
Emelem Szia nálunk is ez a helyzet.Két éve hárman löttünk öt óra alatt 327 db ot.
A mult hét szerdán egy öt fős csoport délután háromtól estig 150 et tudott elejteni!
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #800 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 20:21:57 »

Emelem Szia nálunk is ez a helyzet.Két éve hárman löttünk öt óra alatt 327 db ot.
A mult hét szerdán egy öt fős csoport délután háromtól estig 150 et tudott elejteni!
Sziasztok
Felétek nincs sok szotyi? Azért kérdem, mert felénk annyi van vetve idén, hogy ilyet még erre nem láttam. Talán háromszor annyi is, mint előző évben. Gondolom jobban szét van szóródva a madár. Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #801 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 20:46:56 »

Sziasztok
Felétek nincs sok szotyi? Azért kérdem, mert felénk annyi van vetve idén, hogy ilyet még erre nem láttam. Talán háromszor annyi is, mint előző évben. Gondolom jobban szét van szóródva a madár. Emelem
Emelem Szia de nagyon sok van a falu körül vetve. De ha learatnak egy pár táblát jobban koncentrálodnak
majd a madarak.Idén még nem voltam kint gerlézni egyet sikerült elejtenem azt is kacsázás közben szászbereken.
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #802 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 21:38:22 »



 Sziasztok!

A hétvégén elment az utolsó csoport is, így már a tagság is kimehet gerlézni.
Persze a napraforgó táblákat péntek óta aratják, mára, mire kijutottam, már csak tarlók voltak.
Azért jöttek a madarak szépen. Délután 2,5 óra alatt 22 darabot sikerült lőni, úgy, hogy válogattam az örvösöket, és a kutyával gyakorolgattunk közben.
Fényképezőgép helyett, csak telefon volt, ezért elnézést a gyenge minőségért.
 
 


                   Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #803 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 21:46:48 »


 Sziasztok!

A hétvégén elment az utolsó csoport is, így már a tagság is kimehet gerlézni.
Persze a napraforgó táblákat péntek óta aratják, mára, mire kijutottam, már csak tarlók voltak.
Azért jöttek a madarak szépen. Délután 2,5 óra alatt 22 darabot sikerült lőni, úgy, hogy válogattam az örvösöket, és a kutyával gyakorolgattunk közben.
Fényképezőgép helyett, csak telefon volt, ezért elnézést a gyenge minőségért.
 
 


                   Emelem
Nagyon jó neked! Wave Fogadd elismerésem!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #804 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 22:08:21 »

Nagyon jó neked! Wave Fogadd elismerésem!

  Köszönöm szépen!  Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #805 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 22:20:54 »


 Sziasztok!

A hétvégén elment az utolsó csoport is, így már a tagság is kimehet gerlézni.
Persze a napraforgó táblákat péntek óta aratják, mára, mire kijutottam, már csak tarlók voltak.
Azért jöttek a madarak szépen. Délután 2,5 óra alatt 22 darabot sikerült lőni, úgy, hogy válogattam az örvösöket, és a kutyával gyakorolgattunk közben.
Fényképezőgép helyett, csak telefon volt, ezért elnézést a gyenge minőségért.
 
 


                   Emelem
Gratulálok a terítékhez!
Egyúttal a sírás kerülget.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #806 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 23:34:34 »

Gratulálok!
 Emelem

Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #807 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 07:15:09 »

Gratulálok Attila, szép teríték!  Igen Emelem Piál

Nálunk szombaton az átlagnál is jóval gyengébb volt a mozgás. De azt legalább megtapasztaltam, hogy a húszas bal csöve tizenketteseket is megszégyenítő távolságra képes ellőni.  Kacsint
Végül, amikor már beletörődve, hogy csak ennyi volt mára, épp a puskát kezdtem elpakolni a kocsiba, négy szajkó vetődött arra. Háromra rá tudtam lőni.  Vigyorog
Nem véletlen, hogy  apám annyira szerette ezt a kis puskát...

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #808 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 09:18:12 »

Gratulálok Attila, szép teríték!  Igen Emelem Piál

Nálunk szombaton az átlagnál is jóval gyengébb volt a mozgás. De azt legalább megtapasztaltam, hogy a húszas bal csöve tizenketteseket is megszégyenítő távolságra képes ellőni.  Kacsint
Végül, amikor már beletörődve, hogy csak ennyi volt mára, épp a puskát kezdtem elpakolni a kocsiba, négy szajkó vetődött arra. Háromra rá tudtam lőni.  Vigyorog
Nem véletlen, hogy  apám annyira szerette ezt a kis puskát...

Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #809 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 21:43:05 »

Gratulálok Attila, szép teríték!  Igen Emelem Piál

Nálunk szombaton az átlagnál is jóval gyengébb volt a mozgás. De azt legalább megtapasztaltam, hogy a húszas bal csöve tizenketteseket is megszégyenítő távolságra képes ellőni.  Kacsint
Végül, amikor már beletörődve, hogy csak ennyi volt mára, épp a puskát kezdtem elpakolni a kocsiba, négy szajkó vetődött arra. Háromra rá tudtam lőni.  Vigyorog
Nem véletlen, hogy  apám annyira szerette ezt a kis puskát...


Gratulálok Peti! Négy szajkóból három  Igen . Bezzeg a múlt héten abból a rengetegből ami bejött a hívásra, én egyre tudtam rálőni. Vadász
                            Wave   Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: