Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balkáni és örvös  (Megtekintve 419597 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #735 Dátum: 2015. Augusztus 21. - 19:44:21 »

Péterek és labradorok!  Kacsint
Gratulálok mindannyiótoknak!  Wave  Wave  Wave
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #736 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 18:03:00 »

A csütörtöki jó mozgáson felbuzdulva  ma ebéd után is megnéztük a gerléket. Boar-ral mindketten elsősorban tanuló kutyáinknak szerettünk volna gyakorlási lehetőséget biztosítani.
Az előjelek bíztatóak voltak, főleg az egyik táblán:



Sajnos Feri kutyája szelessége miatt nem mert ide állni (közel volt egy út), így mi gyalogoltunk be Lujzikával.


Azt reméltük, hogy az általam megzavart gerlék-örvösök majd felé, a másik táblára húznak, de ez eleinte nem jött össze. Nálunk viszont elég jó mozgás volt. Mivel a szél épp csak lengedezett, a múltkoori bénázásoknak most nyoma sem volt, sőt!
A leesetteket mindig azonnal megkerestük, de amikor hamarjában három is földet ért a szélrózsa minden irányában, az egyik végül eltűnt, hiába fordultunk rá vagy háromszor is...  Fejvakarás Vállat von
Lujzi szépen tette a dolgát, hozott általam még észre sem vett gerlét, és kinyomozta, majd megfogta a fasorba esett szárnyazott örvöst is.  Igen Bravó
Egyébként még nagyon közelre keres csak, amit ilyen terepen kifejezetten jónak tartok - egyelőre.

Feri végül átjött mellénk, de sajnos nem volt jó helye.

Pillanatképek már a vége felé:



Az utolsó jó negyedórában már nem bántottam a gerléket. Lujzi gyakorolt eleget, úgyhogy semmi értelmét nem láttam továbbiakat lelőni. Inkább fotóztam.



Egy-két örvöst még szívesen lőttem volna, de legvégül két magasat is poroltam csak, így az addigi egészen hihetetlen arányom hirtelen felugrott egy hajszállal a 1,5 patron/gerle fölé.  Rííí  Stoel   Ördög



 Emelem












Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #737 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 18:49:50 »

[



Lujzi szépen tette a dolgát, hozott általam még észre sem vett gerlét, és kinyomozta, majd megfogta a fasorba esett szárnyazott örvöst is. 
Egyébként még nagyon közelre keres csak, amit ilyen terepen kifejezetten jónak tartok - egyelőre.


Gratulálok Péter! Emelem
Már most nagyon jó kutya Lujzi! Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #738 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 19:29:36 »

 Peti gratulálok a kutyához meg a madarakhoz. A Lujzi nem prüszköl a gerlétől ? Az én Káromnak mindig teleragad tollal a pofája.
U.I. és offtopic:Sz. János bácsi úgy örült az általad lövetett baknak mint Vak Laci a félszemének. Örülök, hogy összejött a dolog mert nálam sajnos nem jött össze.
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #739 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 19:44:00 »

A csütörtöki jó mozgáson felbuzdulva  ma ebéd után is megnéztük a gerléket. Boar-ral mindketten elsősorban tanuló kutyáinknak szerettünk volna gyakorlási lehetőséget biztosítani.
Az előjelek bíztatóak voltak, főleg az egyik táblán:


Sajnos Feri kutyája szelessége miatt nem mert ide állni (közel volt egy út), így mi gyalogoltunk be Lujzikával.

Persze a gazda átsuhan a sorok között, de az a szegény kutya kitaposna mindent! Röhög Röhög
Gratula a vadászathoz! Ügyesen dolgozott a Lujzi!
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #740 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 19:54:24 »

Persze a gazda átsuhan a sorok között, de az a szegény kutya kitaposna mindent! Röhög Röhög
Gratula a vadászathoz! Ügyesen dolgozott a Lujzi!
 Emelem
Szeles az a kutya. Nem széles. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #741 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 20:02:15 »

Szeles az a kutya. Nem széles. Wave
Olvastam. Ezért nehéz a gazdinak követni. Aztán a kutty meg kitaposná a napraforgót! Vigyorog Vigyorog
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #742 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 20:11:57 »

Köszönjük!

Szerencsére Lujzi egyáltalán nem szeles, az eseménytelen időszakokban néha szunyókált is szerintem...  Ördög  Párszor láttam, hogy erősen tollas a szája, a nagyját kiszedtem mindjárt, a többit lehet, hogy lenyelte, de nem prüszkölt. Néhány szál egyáltalán nem zavarta.

Off: Pista, azt a bakot nem én lövettem, csak én fedeztem fel. Amikor én kísértem János bácsit, nem láttuk, két nap múlva reggel tudta meglövetni vele a vadőr. János bácsinak az én bakom tetszett igazán, szeptemberben eljött volna rá, de annyit nem mertem várni...

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #743 Dátum: 2015. Augusztus 23. - 07:09:33 »

Köszönjük!

Szerencsére Lujzi egyáltalán nem szeles, az eseménytelen időszakokban néha szunyókált is szerintem...  Ördög  Párszor láttam, hogy erősen tollas a szája, a nagyját kiszedtem mindjárt, a többit lehet, hogy lenyelte, de nem prüszkölt. Néhány szál egyáltalán nem zavarta.




A labrador ilyen ! Két német vizsla után ez a "nyugodtság" szinte az idegeimre ment . Már azon gondolkodtam hogy kérek egy feliratot a patikából higy " használat előtt felrázandó " és a hátára ragasztom. Azóta megszoktam és társas vadászatokon is fiatal kora ellenére viszonylag könnyen kordában tartható. Engem is óvtak a hullótollú gerlével való tanítástól - de hát azzal kezdődik a szezon .       Angyal      Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #744 Dátum: 2015. Augusztus 23. - 10:37:06 »

Köszönjük!

Szerencsére Lujzi egyáltalán nem szeles, az eseménytelen időszakokban néha szunyókált is szerintem...  Ördög  Párszor láttam, hogy erősen tollas a szája, a nagyját kiszedtem mindjárt, a többit lehet, hogy lenyelte, de nem prüszkölt. Néhány szál egyáltalán nem zavarta.

Off: Pista, azt a bakot nem én lövettem, csak én fedeztem fel. Amikor én kísértem János bácsit, nem láttuk, két nap múlva reggel tudta meglövetni vele a vadőr. János bácsinak az én bakom tetszett igazán, szeptemberben eljött volna rá, de annyit nem mertem várni...


Tudom, mondta az Öreg, de azért neked tudta be a sikert. Amúgy a tied is "kutyául" tetszett. A labradorokról. A sógor Csokija (most egy éves) tényleg használat előtt felrázandó, de a gyerekek mellé olyan kell. Nálam nagy probléma, hogy tavaly egy szárnyazott hamvasvarjú jól orron vágta a Kárót és azóta minden tollast igencsak telipofára kap el némi "ráegítéssel" a lövésre. Ez pont gerlénél baj mert a tollak harmada a pofájában ragad aztán leskelődés közben krahácsol mint egy bagózó vénember.
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #745 Dátum: 2015. Augusztus 23. - 13:06:12 »


  Egy jól sikerült gerlézés képei

Kifelé menet


Lelőtt gerléimet a napraforgó fejekre tettem


Itatás kalapból


A félautomata szétdobálta ugyan, de a zömét összeszedtem


Ott jön a gerle


A mai terítékem


Természetesen a többiek sem tétlenkedtek


A mai ebéd sült gerle mell lesz  Kacsint  Foez
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #746 Dátum: 2015. Augusztus 23. - 13:08:46 »

A csütörtöki jó mozgáson felbuzdulva  ma ebéd után is megnéztük a gerléket.


Peti! Nagy-nagy gratula nektek Lujzival! Igen Remekül dolgozik az a kutya! Mi még várjuk a lehetőséget a gerlézésre, vagyis  a bérvadászatok végét. Wave

                    Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #747 Dátum: 2015. Augusztus 23. - 20:20:49 »

 Lelőtt gerléimet a napraforgó fejekre tettem


Volt foganatja, ráfordultak a többiek?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #748 Dátum: 2015. Augusztus 23. - 20:28:38 »

Volt foganatja, ráfordultak a többiek?

Egyértelműen igen. Többször is odahúztak a csali gerlékre. Én meg lődöztem több-kevesebb (többnyire inkább kevesebb) sikerrel.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2658


« Új üzenet #749 Dátum: 2015. Augusztus 23. - 20:37:57 »

A szotyi dézsmálók!  Ördög Gratulálok!  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: