Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balkáni és örvös  (Megtekintve 422908 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #645 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 22:11:24 »

Emelem
Gratulálok minden sikeres gerlevadâsznak. De ha jól értem szemmel láthatóan jobban jöttek a csali galambokra?
Köszönöm mindenkinek!

Igen, sokkal óvatlanabbul közelítettek, hogy látták a társakat a napraforgótányérokon himbálózni. A lövések ellenére is. Nekem bevált.
Igyekeztem úgy kihelyezni őket, hogy a bárhonnan is érkezzen a madár, legalább egyet közel teliprofilból láthasson.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #646 Dátum: 2014. Augusztus 18. - 10:54:45 »

Szombat reggel én is elejtettem életem első örvösét.  Vadász  Táncol

Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #647 Dátum: 2014. Augusztus 18. - 12:32:27 »

Gratulálok az elsőhöz!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #648 Dátum: 2014. Augusztus 18. - 18:37:12 »

Szombat reggel én is elejtettem életem első örvösét.  Vadász  Táncol


Gratulálok az elsőhöz én is Emelem nemkülönben a szép Viktóriához is  Kacsint
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #649 Dátum: 2014. Augusztus 18. - 19:59:56 »

Kutya nélkül nem is kellene engedni ezt a vadászatot. (sem)

Gyakorlatilag anélkül az ember a madarak nagyrészét pocsékba lövi.
Ákos!
Teljesen igazad van, de akkor aki néhanapján kijut gerlézni, az ne tegye? Apróvadra én alig vadászom, ezért nincs is ilyen kutyám, de a gerlézést szeretem (szeretném). (Évente, ha egyszer gerlézhetek, már elégedett vagyok, ha többször, az már ajándék!  Kacsint )
Egyébként, mikor utoljára voltam kint egyedül (kutya nélkül), 21 balkánit sikerült elejtenem és 18-at vettem fel!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #650 Dátum: 2014. Augusztus 18. - 20:26:43 »

Szombat reggel én is elejtettem életem első örvösét.  Vadász  Táncol

Gratulálok!

Tegnap mi is kimentünk, hárman tagok, és két vendég, összesen esett kb. 60 balkàni valamint három örvös, ebből kettőt nekem sikerült elejtenem. Ez a kèt örvös nekem is az elsők!
Fényképező persze nem volt senkinél...

Üdv, Bassman Wave
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #651 Dátum: 2014. Augusztus 18. - 20:52:50 »

Gratulálok a sikeres vadászoknak!  Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #652 Dátum: 2014. Augusztus 18. - 20:55:35 »

Ákos!
Teljesen igazad van, de akkor aki néhanapján kijut gerlézni, az ne tegye? Apróvadra én alig vadászom, ezért nincs is ilyen kutyám, de a gerlézést szeretem (szeretném). (Évente, ha egyszer gerlézhetek, már elégedett vagyok, ha többször, az már ajándék!  Kacsint )
Egyébként, mikor utoljára voltam kint egyedül (kutya nélkül), 21 balkánit sikerült elejtenem és 18-at vettem fel!

Nem épp erre gondoltam.
Szerintem ha minden három vadászra jut egy jó kutya, az már elégséges. (És persze a terület adottságaitól függ.)
Ehhez már csak még egy feltételnek kell teljesülni: Mégpedig hogy a kutyás vadász akár a saját érdekeit
háttérbe szorítva is, segítse a többieket.
Nekem sokszor nagyobb élmény felvenni egy elveszettnek hitt sebzett vadat, mint ejteni egyet.
Pláne ha ezzel a saját vendégem tudom megajándékozni.
Szerencsére sokan vagyunk így a kutyás vadászok közül.    Emelem
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #653 Dátum: 2014. Augusztus 18. - 21:26:49 »

.............
Szerintem ha minden három vadászra jut egy jó kutya, az már elégséges.
..................

Ép a minap beszélgettem egy régi vadásztársammal, és pont arról esett szó, hogy a hetvenes években 32 tag volt a társaságban, és volt 24- 26 vizslánk! Most nagyobb a taglétszám, és van egy kutya!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #654 Dátum: 2014. Augusztus 18. - 22:10:12 »

Ép a minap beszélgettem egy régi vadásztársammal, és pont arról esett szó, hogy a hetvenes években 32 tag volt a társaságban, és volt 24- 26 vizslánk! Most nagyobb a taglétszám, és van egy kutya!

Attila: Ha  valaki, akkor Te tudod mennyi idő kell egy kutyához.
Sajnos ez keveseknek adatik meg a mai rohanó világban.
És az a kutya amelyik gazda nélkül (csak gondozóval) nő fel, abból sosem lesz vadászkutya.
Tehát ha valaki csak a gondozó titulusra tud időt szakítani, ne is reménykedjen.
Még ha a kutyában benne is vannak az ösztönök, ha el is végzi a feladatokat, sosem fogja tudni a gazda hogy mit csinál a kutyája.
Mert nem ismeri!
És akik legalább ezt be tudják látni, legalább nem is vállalják fel a kutyatartást
és nem lesz a vadászatokon nem odavaló, alkalmatlan, a vadászatot megkeserítő "vadászkutya".
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #655 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 22:08:32 »

Üdv a Vadásznak!  Emelem

Életem első és eddig a legjobb gerlézésben volt ma részem Godena Gabi barátomnál!  Piál Táncol Igen Emelem
Köszönöm még egyszer a meghívást nagyszerűen éreztem magam Veletek Gabi, Anti és persze Lackó!  Wave
Holnap írok majd valamit, most csak pár kép a vadászat utánról.



Naplózva
gerianus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új üzenet #656 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 22:15:22 »

Üdv a Vadásznak!  Emelem

Életem első és eddig a legjobb gerlézésben volt ma részem Godena Gabi barátomnál!  Piál Táncol Igen Emelem
Köszönöm még egyszer a meghívást nagyszerűen éreztem magam Veletek Gabi, Anti és persze Lackó!  Wave
Holnap írok majd valamit, most csak pár kép a vadászat utánról.




De jó lenne, ha már felénk is így mennének!  Igen

Gratulálok!  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #657 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 22:48:13 »

 Taps
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #658 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 09:22:53 »

 Emelem

Nekem is nagy élmény volt a tegnapi gerlézés. Főleg, hogy Nimród fiam most volt velem először vadászaton.(!) Én jobban izgultam mint Ő, hogy minden jól sikerüljön és kellemes élmény legyen neki az Első.
Szerintem sikerült.



Folyamatosan érdeklődött, kérdezett, lelkesen szedte a gerlét és megállapította, hogy Godena Gabi Bácsi jobban lő mint Apa.  Vigyorog (És tényleg.)



A lőtt madarakat otthon együtt pucoltuk meg, így végigkövethette az egész folyamatot. (Ez elment vadászni - meglőtte...  Vigyorog) Már csak Anyának kell megfőznie a finom galamblevest.  Foez

Köszönöm Gabi a magam és Nimród nevében!

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #659 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 09:37:44 »

Na szóval!  Emelem

Tegnap délután "hivatalos" voltam egy meghívás keretében Godena Gabiéknál gerlevadászatra, amit nagy örömmel teljesítettem.  Táncol
Druszám nagyszerű házigazda és remek vadász, élvezettel hallgattam a vadászatról szóló történéseit amíg a területre értünk.
Ott eligazítás, majd beálltunk a helyünkre ami két napraforgótábla volt a közepén egy tarlóval.
Az idő is kegyeibe fogadott minket, mert szikrázó napsütés volt pár bárányfelhővel.
Megindultak a madarak és úgy cikáztak a fejem fölött, hogy csak lestem. Ellőttem kb. 1 doboz patront míg végre sikerült ráállnom a dolgok mikéntjére.
A "nagy öregek"-re végül hallgattam és jobban eléfogtam a madaraknak, aminek meglett az eredménye és végre sikerült elejteni az elsőt.   Kacsint
Mind jobban sikerült ráérezni a lövésre és az önbizalmam is megjött. Persze rengeteg hibázást és messzi lövést is tettem, de most már sokkal jobban érzem mit lehet és mit nem.
Közben Anti is megjött Nimróddal az oldalán, aki fáradhatatlanul gyűjtötte a madarakat amit Anti lőtt.  Mosolyog
Gabi labija is fantasztikusan dolgozott, nem hagyott madarat a napraforgóban. Jópár madár nekem is beesett a szotsi közé, de szerencsére figyeltem hová esik így mindet sikerült fölvenni.
Az eredményem kb. 80 töltény és 4 örvös illetve 16 balkáni gerle volt.

Gabesz, még egyszer köszönöm a lehetőséget, jó volt Veletek!  Piál Igen Emelem

Üdv: gaben

ui: köszönöm az avatást az örvösre  Ölel
Naplózva
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: