Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balkáni és örvös  (Megtekintve 422961 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #630 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 10:28:41 »

Sziasztok!

Godena, én is kíváncsi vagyok a csalimadaras eredményre és beszámolóra!
Nálunk sajnos szokás szerint le lesz zárva a terület jó része a tagok elől, amíg a vendég csoportok el nem fogynak./ volt már úgy, hogy a napraforgó is elfogyott addigra/ Rííí
Napraforgó is kevés van, már nem vetnek a sok gerle és galamb miatt.
Tavasszal négy helyen szántották ki, mert alig maradt valami, úgy kiették a madarak.
Talán a Duna parton sikerül majd elcsípnem néhány örvöst, a napraforgókra meg megyek a kutyával kisérőnek szedni.  Eb a vadász...
Péntek délután azért megpróbálom.

   Emelem

A péntek dél már a területen talál majd... Aztán meglátjuk.
 Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 11. - 11:25:05 írta Sakac » Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #631 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 10:43:28 »

Sajnos nálunk is lesznek lezárások, biztosan.
Pedig már évek óta látjuk, hogy felesleges erőlködni vele...
Utoljára 4 vagy 5 éve érte meg.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #632 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 19:58:45 »

Üdvözlet Emelem

Na végre ma kijutottunk egy kedves vadászbarát jóvoltából. Végül is talán kicsit késve érkeztünk, 17 óra körül, és a madarak is nagyon figyelmesek voltak. Végül is kettő puskával sikerült 6 örvöst elejteni. Figyelembe véve a tavalyi idényt, az egész idényben lőttünk akkor ennyit Meglepődött Érdekes hogy afrikait alig láttunk, örvös most viszont tényleg sok van, bár alaposan megjárattak minket Vadász
A napraforgóba ülni pedig isteni kb 2500 szúnyog társaságában Vigyorog
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #633 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 20:28:39 »

Üdvözlet Emelem

Na végre ma kijutottunk egy kedves vadászbarát jóvoltából. Végül is talán kicsit késve érkeztünk, 17 óra körül, és a madarak is nagyon figyelmesek voltak. Végül is kettő puskával sikerült 6 örvöst elejteni. Figyelembe véve a tavalyi idényt, az egész idényben lőttünk akkor ennyit Meglepődött Érdekes hogy afrikait alig láttunk, örvös most viszont tényleg sok van, bár alaposan megjárattak minket Vadász
A napraforgóba ülni pedig isteni kb 2500 szúnyog társaságában Vigyorog

Gratulálok! Emelem
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #634 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 21:43:26 »

    Nagyon vártam a tegnap reggelt. Aztán végre eljött...!!!
   
    Az idei évben nem a legszerencsésebb helyen vannak a napraforgótáblák, a madarak sem koncentrálódnak (még) úgy, de az izgalom minden évben ugyanolyan. Sőt, efféle nehezített körülmények között talán még szebb is tud lenni.
    15-én reggel hárman kerekedtünk fel: a földtulajdonos, egy tanítványom édesapja, aki élete első vadászatán vehetett részt és jómagam. Természetesen agyig vizes voltam, mire a kiválasztott helyemre értem. Az előző napi eső és a hajnali harmat feláztatta a talajt, jókedvemet azonban nemhogy elvette; élezettel tocsogtam, cipeltem bakancsomon a háromkilós sárkoloncokat. Papíron a legkevésbé ígeretes helyet választottam, ennek ellenére nem kellett csalódnom, bár a lőkészség az elején még az igazak álmát aludta...  Ördög
     
     Pár pillanatkép a délelőttről:








A délelőtti teríték szerényre sikeredett, de annál nagyobb volt az öröm, hiszen új vadászunk meglőtte első balkáni gerléjét és örvös galambját is, így az avatás természeten nem maradt el.








Délután megpróbálkoztam ugyanott, talán a lövés is jobban ment egy picit.




 Emelem


Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #635 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 21:50:44 »

Szép idénykezdet Gábor!  Igen  Emelem
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #636 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 22:00:36 »

Ez igen Kolléga! Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #637 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 07:23:10 »



  Gratulálok a sikeres galambvadászoknak!
Én péntek délután kimentem a Duna partra, megnézni van-e örvös. Összesen három napraforgó táblánk van, amiket le is zártak a tagok elől.
A vadászmesterünk szerint ne nagyon számítson a tagság gerlézésre.
Végül egy örvöst és egy szarkát sikerűlt lőnöm.
                Emelem
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #638 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 09:31:04 »

Druszám!  Táncol Taps Igen Emelem

Le a kalappal, nagyon szép teríték! És ne szerénykedj a lőtudásodat illetően.  Kacsint  Wave
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #639 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 12:28:00 »

Üdv!

Tegnap este visszaértünk a nyaralásból, így megkezdhettem a gerleszezont én is.



Azért szerencsére akadt más is.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #640 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 14:25:38 »

    Nagyon vártam a tegnap reggelt. Aztán végre eljött...!!!
   
    Az idei évben nem a legszerencsésebb helyen vannak a napraforgótáblák, a madarak sem koncentrálódnak (még) úgy, de az izgalom minden évben ugyanolyan. Sőt, efféle nehezített körülmények között talán még szebb is tud lenni.
    15-én reggel hárman kerekedtünk fel: a földtulajdonos, egy tanítványom édesapja, aki élete első vadászatán vehetett részt és jómagam. Természetesen agyig vizes voltam, mire a kiválasztott helyemre értem. Az előző napi eső és a hajnali harmat feláztatta a talajt, jókedvemet azonban nemhogy elvette; élezettel tocsogtam, cipeltem bakancsomon a háromkilós sárkoloncokat. Papíron a legkevésbé ígeretes helyet választottam, ennek ellenére nem kellett csalódnom, bár a lőkészség az elején még az igazak álmát aludta...  Ördög
     
     Pár pillanatkép a délelőttről:








A délelőtti teríték szerényre sikeredett, de annál nagyobb volt az öröm, hiszen új vadászunk meglőtte első balkáni gerléjét és örvös galambját is, így az avatás természeten nem maradt el.








Délután megpróbálkoztam ugyanott, talán a lövés is jobban ment egy picit.




 Emelem




Gratulálok, ez Igen!! Emelem

Ezek szerint csak jók ezek a 2D-s galambok.... mennyibe fáj egy ilyen készlet? (gondolom 5 db-os)

üdv ritt
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #641 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 21:24:05 »

Gratulálok, ez Igen!! Emelem

Ezek szerint csak jók ezek a 2D-s galambok.... mennyibe fáj egy ilyen készlet? (gondolom 5 db-os)

üdv ritt
      Piszkos drágának tartom. Ha jól emlékszem, majdnem 3000 Ft volt az öt darabos szett. (Kaptam ajándékba D..lon kártyát, azzal fizettem, de még így is, mintha a fogam húzták volna.)
      Az meg külön megér egy misét, hogy volt még ott egy hiányos szett. Vagy 10 percet vártam egy eladóra, hogy akkor így mennyi az annyi? Nem volt felhatalmazása, ezért a részlegvezetőt is elő kellett keríteni (újabb 10 perc). Az meg azt mondja: így, hiányosan tud adni 500 Ft kedvezményt. Nem hittem a fülemnek. Mondom neki: Ember, ennyiért, ebben a formában a kutya sem fogja elvinni. Válasz: Akkor leselejtezi. Kérdem tőle: Akkor így jobb, mint odaadni 70-80% kedvezménnyel? Mit mond erre a mókus, nem kicsit lekezelően? "Napi X millió a bevételünk, mit számít ez?" Anyááád!  Tasli

De, hogy ne csak sírjak  Nyihi kinéztem kicsit ma délután is. Gyakorlatilag nulla mozgás volt, tegnap le is zárták az ígéretesebb helyeket, de nagyon jót vadásztam.



(A labim hiba nélkül dolgozott.)
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #642 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 21:32:47 »

A "gyakorlatilag nulla mozgás"-hoz képest nagyon szép az a teríték.   Igen

Kutya nélkül nem is kellene engedni ezt a vadászatot. (sem)

Gyakorlatilag anélkül az ember a madarak nagyrészét pocsékba lövi.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #643 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 21:47:05 »


Kutya nélkül nem is kellene engedni ezt a vadászatot. (sem)



Gratulálok Gábor! Emelem
Ákos pedig ezzel a mondattal fején találta a szöget! Igen Emelem
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #644 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 22:01:51 »

 Emelem
Gratulálok minden sikeres gerlevadâsznak. De ha jól értem szemmel láthatóan jobban jöttek a csali galambokra?
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: