Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balkáni és örvös  (Megtekintve 422897 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #615 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 17:56:14 »

Sziasztok!

Végül délre sikerült a két dolmányos mellé 14 örvös galambot, és 23 balkáni gerlét lőnöm. Ja és most mielőtt otthon a kukába borítottam volna a táskámból az üres hüvelyeket megszámoltam.


Gratulálok!!! Igen Emelem Piál Piál Piál

Úgy látszik azonban, hogy a varjaid még elég "neveletlenek". Ördög Nálunk már nem nagyon követnek el ilyen hibákat... Vigyorog

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #616 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 18:23:56 »

Sziasztok!

Tegnap reggel kinéztem az utolsó még álló napraforgó táblák egyikére. Reménykedtem, hogy sikerül még pár örvöst elcsípnem.
Már jó nagy csapatokban járnak, a szemük mint a sasé, a napraforgó elszáradt, így a takarás is minimális.
Azért elég jól lapulhattam, mert kezdetnek négy dolmányos érkezett. Az első persze észrevett, és kifordult, pedig a kutyával egy szintben lapítottam.
A mögötte jövő meg olyan lehetett, mint a viccben a cigány lova / nem vak hanem bátor/, ugyanis jött egyenesen tovább felém.
Na, mikor beért lőtávolban megkapta az alsó csőből az áldást, erre a harmadik meg utána a leeső cimborának, így övé volt a következő lövés. Táncol
Erre persze a negyedik, már behúzta a féket és elkanyarodott. Jól kezdődött a vadászat!
Az első.
Menne már a másikért, arra figyel.
Megérkezett a másodikkal.
Majd megindultak az örvösök és a gerlék is. Nem olyan nagy számban mint reménykedtem, de azért jöttek, sok ment a környező tarlókra is.
Volt néhány 20-30 perces szünet, mikor semmilyen madár sem volt a környéken.
Végül délre sikerült a két dolmányos mellé 14 örvös galambot, és 23 balkáni gerlét lőnöm. Ja és most mielőtt otthon a kukába borítottam volna a táskámból az üres hüvelyeket megszámoltam.
83 lövésből lett meg a teríték.
Ezzel a napraforgón való vadászatoknak valószínűleg erre az évre vége. Még soha nem volt ilyen sokáig álló napraforgó a területünkön, és ezt jól ki is használtam. Stoel

 Emelem




Gratulálok Emelem Nálunk jóval szerényebb a teríték.
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #617 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 18:27:47 »

Végül délre sikerült a két dolmányos mellé 14 örvös galambot, és 23 balkáni gerlét lőnöm.


Gratulàlok!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #618 Dátum: 2014. Február 15. - 08:18:29 »

Tegnap előtt megjött az udvaromban évek óta fészkelő örvös.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #619 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 18:36:36 »

Pár nap és kezdődik az idény. Az egyik "kedvenc" madaram az örvős. Lesem merre járnak, sajnos most kevés a napraforgó  :Mosolyog
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #620 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 20:49:24 »

Én is vágom már a centit...
Még nem lehet tudni melyik napraforgó táblákat fogják favorizálni, de a tarlókon egyenlőre - és remélhetőleg utána is - komoly mennyiségű örvös és balkáni gerle látható.
A De...lonban vettem pár 2D-s papírmadarat, ezeket a napraforgófejeken és a tarlókon is le fogom tudni szúrni. A labrador versenysúlya is be van állítva.
Még patront kell venni. Őrhalmi Csabitól kaptam féldoboznyi Nike Mondial parcours lőszert. Hajh, ha ebből lenne egy kétkartonnyi mennyiségem...!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #621 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 21:04:34 »

Én is vágom már a centit...
Még nem lehet tudni melyik napraforgó táblákat fogják favorizálni, de a tarlókon egyenlőre - és remélhetőleg utána is - komoly mennyiségű örvös és balkáni gerle látható.
A De...lonban vettem pár 2D-s papírmadarat, ezeket a napraforgófejeken és a tarlókon is le fogom tudni szúrni. A labrador versenysúlya is be van állítva.
Még patront kell venni. Őrhalmi Csabitól kaptam féldoboznyi Nike Mondial parcours lőszert. Hajh, ha ebből lenne egy kétkartonnyi mennyiségem...!
 Emelem

Üdv
Egy rugóra jár az "agyunk" éppen ma vásároltam én is az új NIKE 2.41 mm-es parcours-át  Vigyorog Mi inkább beállunk a napraforgók közé, jó széles karimájú kalapban, mert az örvik ugye figyelnek, és várjuk a befutókat. Sajnos nem sokáig tudunk egy helyen maradni. Ez a madárcsalis dolog az örvösnél is bejön?
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #622 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 21:15:21 »

Üdv
Egy rugóra jár az "agyunk" éppen ma vásároltam én is az új NIKE 2.41 mm-es parcours-át  Vigyorog Mi inkább beállunk a napraforgók közé, jó széles karimájú kalapban, mert az örvik ugye figyelnek, és várjuk a befutókat. Sajnos nem sokáig tudunk egy helyen maradni. Ez a madárcsalis dolog az örvösnél is bejön?
Igen. Az én 2D-seim is örvösök.
Tavaly nagyon komoly mennyiségben volt nálunk az örvös. Legtöbbször egy fa lelógó ágának takarásában álltam, a napraforgó táblára érkező galambokat a fák megemelték egy kicsit, így nagyon élménydús volt a vadászatuk. Most ettől a helytől 250 méterre van egy szűk szotyicsík. mellette viszont barackfák adnak jó takarást, előtte pedig vékony sávnyi kukorica is búvóhelyet adhat. Most már csak az a kérdés, hogy a madarak is szimpatikusnak találják-e a helyet. Egyenlőre nagyon a környékén mozognak... Ha mégsem, akkor jön a "B" terv, ha az sem, akkor a "C"...  Nyihi
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #623 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 21:27:06 »

Nàlunk tavaly az afrikaiak nyomdokában jártak. De mint ha tudtàk volna..... az afrikaiak le se to....ak minket (nem volt félnivaló) Az  örvösök meg már messziről kiszúrtak, igy csak a fullos szűkítésű Aya puskànak köszönhetem a  zsàkmányt Kacsint
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #624 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 21:35:55 »

Bocsánat 2 a t, csak a telefonomról nem oly jól megy azìràs. Stoel
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #625 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 17:28:23 »

Nálunk meg azt hiszem az idén is elmarad a gerlézés! Pedig az apróvadak közül erre nagyon szeretek vadászni!
Hétfőtől ugyanis a bikavadásztatás sikeresssége érdekében a teljes terület le lesz zárva a tagok előtt.  Rííí
Pedig az örvösök és a balkáni gerlék már most szépen mozognak, de vadgerlét viszonylag keveset látok. Pedig volt olyan év, hogy azokból volt a legtöbb!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #626 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 18:17:42 »

 Emelem

Hát sajnálom. Igazán jó dolog szerintem a gerlevadászat, bár én alapvetően az örvöst szeretem. Tartsatok bár "konyhavadásznak" de én szeretem megenni amit lőttem.  Stoel Sajnos ez a fotó már régen készült, de várom az új lehetőséget Táncol

Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #627 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 18:20:42 »

Csak a kép maradt le Kacsint


« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 09. - 18:32:43 írta Sakac » Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #628 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 19:31:18 »

Én is vágom már a centit...
Még nem lehet tudni melyik napraforgó táblákat fogják favorizálni, de a tarlókon egyenlőre - és remélhetőleg utána is - komoly mennyiségű örvös és balkáni gerle látható.
A De...lonban vettem pár 2D-s papírmadarat, ezeket a napraforgófejeken és a tarlókon is le fogom tudni szúrni. A labrador versenysúlya is be van állítva.
Még patront kell venni. Őrhalmi Csabitól kaptam féldoboznyi Nike Mondial parcours lőszert. Hajh, ha ebből lenne egy kétkartonnyi mennyiségem...!
 Emelem

 Emelem Üdv Godena

Néztem én is ezt a 2d-s madárcsomagot  Röhög Légyszíves mielőbb próbáld ki, hogy megtudjuk érdemes-e beruházni rá  Stoel  Köszi
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #629 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 13:02:14 »

Sziasztok!

Godena, én is kíváncsi vagyok a csalimadaras eredményre és beszámolóra!
Nálunk sajnos szokás szerint le lesz zárva a terület jó része a tagok elől, amíg a vendég csoportok el nem fogynak./ volt már úgy, hogy a napraforgó is elfogyott addigra/ Rííí
Napraforgó is kevés van, már nem vetnek a sok gerle és galamb miatt.
Tavasszal négy helyen szántották ki, mert alig maradt valami, úgy kiették a madarak.
Talán a Duna parton sikerül majd elcsípnem néhány örvöst, a napraforgókra meg megyek a kutyával kisérőnek szedni.  Eb a vadász...
Péntek délután azért megpróbálom.

   Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: