Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balkáni és örvös  (Megtekintve 419666 alkalommal)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #525 Dátum: 2012. Október 26. - 18:46:35 »

Feri!
Nagyon jó kép, gratulálok!
... az utolsó mohikán...

Nem tudom, hogy ki mennyire figyelte a terítékek alakulását galamb/gerlefronton, de nálunk nem volt nehéz észrevenni, hogy az örvösállomány mennyire feljövőben van. Pár évvel ezelőtt még csak színesítette a terítéket mifelénk is, a városban még csak nem is láttam. Idén volt olyan napom, amikor az egyéni terítékem közel felét adta és igen komoly létszámmal fészkelt a belterületeken is. A balkáni még mindig a 2010-es esztendő viszontagságait nyögi: felénk igencsak megcsappant a számuk ( azért sírásra nincs okunk, de 800-as napi terítéket már nem lehet csinálni ) .
Viszont örvendetesen növekszik a védett vadgerle-populáció is a térségünkben. Annyit még sohasem láttam nálunk, mint idén.
 Emelem

Köszönöm!

Itt északon - nálunk legalább is - az elmúlt 2 évben ugrott meg hirtelen az állomány. Örvöst szinte alig láttunk egyet-egyet, tavaly meg hirtelen "sok" lett, a balkáni meg idénre szaporodott fel nagyon, csak itt az udvari 5 fenyőnkön éjszakázik vagy 40...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #526 Dátum: 2012. Október 26. - 19:19:34 »

Valóban feljövőben az örvös állomány,2 éve láttam az elsőket,idén már legalább 5 fészket figyeltem meg, az egyiket az  udvar közepén, a hatalmas fűzfán. A balkánit meg már írtam valahol: a szülőfalumban (ez a falu város),gyerekkoromhoz képest legalább megtízszereződött az állomány. Igaz itt nem is lövi senki-esetleg légpuskával az udvarokban...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #527 Dátum: 2012. November 04. - 10:42:13 »

Üdv Mindenkinek!
Tegnap került sor az évad első apróvad vadászatára a társaságunknál.
Remek hangulatban telt (mint mindig Igen) a szerény eredmény ellenére.
A terítéken 6 mezei nyúl, 1 kakas, egy szajkó és 1 "t.varnyú" feküdt.
Aki nem tudná, hogy milyen vadfaj ez utóbbi, annak elárulom:
Dolmányos varjú a tisztességes neve, de egykori hivatásos vadászunk csak "tarka varnyú" néven illette és így rövidítette a naplójában Vigyorog.

De nem is ez a lényeg.
Tegnap a szokott gyülekező helyen feltűnt, hogy a szomszédos marhatelep felett milyen szépen keringőznek a balkáni gerlék.
Még az eligazítás előtt össze is beszéltünk, hogy ma reggel feltétlen teszünk egy kísérletet, egy jó kis gerlézésre.
Elnökünk ki is hirdette, hogy akinek kedve lenne rá, az ma reggel fél 8-kor legyen a majornál.

Este megkérdeztem kisebbik fiacskámat Csanádot, hogy lenne-e kedve eljönni velem?
Mostanság kezd érdeklődni a vadászat iránt, egy lesvadászaton vagyunk eddig túl, ami nagyon tetszett neki.
Teljesen izgalomba jőve válaszolt, hogy naná!!
Reggel alig kellett keltegetni, már kereste is a vadászatra alkalmas ruháit, kabátot, bakancsot....alig bírtam kordában tartani a túláradó lelkesedését.
Persze csak annyira, hogy ne tegyen kárt magában a nagy kapkodás közepette  Ördög

A találkozó helyen (amint az várható is volt) ketten vártak. Elnökünk és egy lelkes vadásztárs, valamint az ő kajla, tanuló magyarvizslája, Frakk.
Elosztottuk a helyeket. Ketten a telep két végére megyünk, a harmadik vadász pedig a közepénél maradva sétálgat és nem engedi hosszan megpihenni a beszálló gerléket.

Az első duplát én tettem, felriasztva ezzel a tőlünk vagy 300 méterre, a telep melletti kukoricatarlón lebzselő, jó 50-es csapatot.
Nem tudni, hogy honnan érkezett ez a nagy mennyiségű gerle hozzánk, de nagyon nem volt nekik ismeretlen a puska hangja.
Azonnal az "égben jártak", messziről kerülgettek minket, csak ritkán adódott ideális lövésre alkalom.
Egy egyes madarat és egy szép dublét sikerült lőnöm, ezen kívül volt pár hibázás és tollazós találat is, de mindegyik tovább szállt.
Lehet, hogy 10-es sörétet kellett volna vinnem a 11-es helyett...
Csanád boldogan szaladt a lesett gerlékért, nem tudom, hogy kajlaságban Frakk, vagy ő vitte-e a pálmát Nyihi
Habár korban is hasonlóak, a kis vizsla 7-8 hónapos, fiacskám pedig 10 éves.

Bevallom, kicsit tartottam tőle, hogy mit fog majd szólni a kimúlt állat látványához (így, direkt módon még nem volt módja a zsákmányt és magának az ölésnek az összeföggését megélni),
de nem volt semmi probléma. Amikor az egyik gerle még mozgott párat tudományosan elmagyarázta nekem, hogy ez csak addig tart, amíg a sejtekben és a vérben van még egy kis oxigén. Vigyorog

Társaim is hasonló eredménnyel jártak.
Hazafelé még sétáltunk egy nagyot az üregi nyulak lakta völgyben és vadnyomokat nézegettünk a sáros utakon.

Mindent egybevéve nagyon örülök, hogy az első "igazi" közös vadászatunk ilyen jól sikerült.
Nagyon bízom benne, hogy lesz még folytatása is Táncol

Az első "aport" Vigyorog


És égül, a kívánságára egy "vadászos" fotót is kellett csnálnom róla

 Emelem

Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #528 Dátum: 2012. November 04. - 11:01:29 »

A gerle, meg a "támaszkodóvas" is jól áll a kezében, ha nem figyelsz oda, még vadász lesz a gyerekből!  Igen

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #529 Dátum: 2012. November 04. - 11:05:07 »

Szia Csabi.
Jó képek és az öreg vas is jól mutat Csanád kezében.Olyan mit Oldsaterhand a hosszú puskával.De az fő hogy a vér nem válik vízzé.
Üdv:HSanyi
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #530 Dátum: 2012. November 04. - 11:32:50 »

 Igen Emelem


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #531 Dátum: 2012. November 04. - 11:38:23 »

Csaba  Emelem !  Igen Taps Nincs is annál szebb mikor az ember és gyermek / fia , lánya / együtt van .
A közös élmények , együtt töltött órák amit később már nem lehet pótolni .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #532 Dátum: 2012. November 04. - 11:48:09 »

A mottóm erről szól. Remélem lesz ilyen gerlézésem,nekem / nekünk is.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #533 Dátum: 2012. November 04. - 11:58:40 »

Csaba!  Igen Emelem

Én is így kezdtem... Kacsint
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #534 Dátum: 2012. November 04. - 13:28:53 »



  Csaba!   Emelem

 
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #535 Dátum: 2012. November 04. - 16:58:39 »

Csaba Emelem Jó volt látni a fiadat, visszarepített jó 50 ével. Csak így tovább Igen
Naplózva

Üdv Chris
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #536 Dátum: 2012. November 04. - 17:04:49 »

Üdv Csaba!
Gratulálok a lelkes kísérőhöz!
Meg egy kicsit irigykedem is, mert nálunk "az alma elég messze esett a fájától". Ördög Rííí
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #537 Dátum: 2012. November 05. - 06:54:52 »

Gratulálok Csaba! Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #538 Dátum: 2012. November 05. - 08:04:32 »

Csabus! Emelem

Nagyon helyes!  Nevelj a fiacskádból igaz Vadászt! Igen Emelem

 Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #539 Dátum: 2012. November 07. - 13:42:35 »

 Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: